Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα κοριτσια ! 

Παίρνει κάποια συμπληρωματικά; σίδηρο ασβέστιο κλπ ; ποτε τα δίνουν αυτα δεν θυμάμαι.  

Επίσης ξέρετε αν κάνει το ανθρακούχο νερό οπως το ξύνονερο; 

Μόλις γύρισα από τον γιατρό ανθρακούχο νερό όσο θέλω μου είπε ..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα κοριτσια ! 

Παίρνει κάποια συμπληρωματικά; σίδηρο ασβέστιο κλπ ; ποτε τα δίνουν αυτα δεν θυμάμαι.  

Επίσης ξέρετε αν κάνει το ανθρακούχο νερό οπως το ξύνονερο; 

Στο 2ο 3μηνο δίνουν σίδηρο κ ασβέστιο κ συνήθως από τον 6ο μαγνήσιο(για τις συσπάσεις..)

Καποιοι δίνουν το σίδηρο από την αρχή μαζί με το φολικό αλλά έχει να κάνει με τις εξετάσεις της κάθε μιας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Στο 2ο 3μηνο δίνουν σίδηρο κ ασβέστιο κ συνήθως από τον 6ο μαγνήσιο(για τις συσπάσεις..)

Καποιοι δίνουν το σίδηρο από την αρχή μαζί με το φολικό αλλά έχει να κάνει με τις εξετάσεις της κάθε μιας..

Εχω προσέξει ότι τωρα τελευταία περπατάω και με πιανουν κράμπες στις γάμπες οχι με πονο ομως .

 

Just now, Pepi88 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό ανθρακούχο νερό όσο θέλω μου είπε ..

Θα τον ρωτήσω και εγώ αύριο που εχω ραντεβου αλλα επειδή θέλω πολύ να πιω και με βοηθάει με τα φουσκωματα ενιωθα και τυψεις 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπερα . Να σας πω λιγο τις χοριακες μου να μου πειτε τη γνωμη σας . Λοιπον 29/7 χοριακη 99,16 , 31/7 χοριακη 180,75 , 6/8 χοριακη 1295 , 7/8 χοριακη 1730. Πηγα την ιδια μερα γιατρο κ ειδαμε μονο σακο . Ειμαι λιγο λιγοτερο απο οτι θα επρεπε κανονικα μαλλον επειδη ωορρηξια εκανα 16η με 17η μερα . Οι χοριακες σας φαινονται χαλια ;;; Ο γιατρος μου ειπε ειναι σε πολυ καλη θεση το σπορακι αλλα εγω αγχωνομαι με τις χοριακες ..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εχω προσέξει ότι τωρα τελευταία περπατάω και με πιανουν κράμπες στις γάμπες οχι με πονο ομως .

 

Θα τον ρωτήσω και εγώ αύριο που εχω ραντεβου αλλα επειδή θέλω πολύ να πιω και με βοηθάει με τα φουσκωματα ενιωθα και τυψεις 

Το μαγνήσιο θα σε βοηθήσει με αυτές..σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα? Βέβαια δεν έχει κ ιδιαίτερη σημασία..αν νιώθεις πως σε ενοχλούν ή επιδεινώνονται πες το στον γιατρό σου κ λογικά θα σου γράψει να πάρεις..

Just now, Jovanna85 είπε:

Kοριτσια καλησπερα . Να σας πω λιγο τις χοριακες μου να μου πειτε τη γνωμη σας . Λοιπον 29/7 χοριακη 99,16 , 31/7 χοριακη 180,75 , 6/8 χοριακη 1295 , 7/8 χοριακη 1730. Πηγα την ιδια μερα γιατρο κ ειδαμε μονο σακο . Ειμαι λιγο λιγοτερο απο οτι θα επρεπε κανονικα μαλλον επειδη ωορρηξια εκανα 16η με 17η μερα . Οι χοριακες σας φαινονται χαλια ;;; Ο γιατρος μου ειπε ειναι σε πολυ καλη θεση το σπορακι αλλα εγω αγχωνομαι με τις χοριακες ..... 

Ρε κορίτσι,καλησπέρα καταρχάς,έπειτα μια χαρά είναι οι χοριακες σου κ τέλος πάντων ΓΙΑΤΙ ΈΚΑΝΕΣ ΤΟΣΕΣ?? Δύο κάνουμε οκ να δούμε αν η δεύτερη θα διπλασιαστεί άντε έκανες κ τρίτη από ανασφάλεια,γιατί παιδάκι μου κ 4η???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Το μαγνήσιο θα σε βοηθήσει με αυτές..σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα? Βέβαια δεν έχει κ ιδιαίτερη σημασία..αν νιώθεις πως σε ενοχλούν ή επιδεινώνονται πες το στον γιατρό σου κ λογικά θα σου γράψει να πάρεις..

Ρε κορίτσι,καλησπέρα καταρχάς,έπειτα μια χαρά είναι οι χοριακες σου κ τέλος πάντων ΓΙΑΤΙ ΈΚΑΝΕΣ ΤΟΣΕΣ?? Δύο κάνουμε οκ να δούμε αν η δεύτερη θα διπλασιαστεί άντε έκανες κ τρίτη από ανασφάλεια,γιατί παιδάκι μου κ 4η???

Ασε ηθελε ο γυναικολογος μου να κανω μεχρι να φτασει 1500 για να μου κανει υπερηχο . Οποτε ολες τις μερες τρυπιομουν η κακομοιρα ...  απλα το θεμα μ ειναι οτι δεν εχω καθολου συμπτωματα . Μονο στηθος πολυ πρησμενο κ αυτο ισως ειναι απο τα utrogestan που παιρνω . Γιαυτο το αγχος μου εχει πιασει κοκκινο . Δε θα επρεπε να εχω κ κανενα αλλο συμπτωμα ; Με πιανει κ ατονια αλλα κ αυτη απο τα utrogestan ειναι . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Ασε ηθελε ο γυναικολογος μου να κανω μεχρι να φτασει 1500 για να μου κανει υπερηχο . Οποτε ολες τις μερες τρυπιομουν η κακομοιρα ...  απλα το θεμα μ ειναι οτι δεν εχω καθολου συμπτωματα . Μονο στηθος πολυ πρησμενο κ αυτο ισως ειναι απο τα utrogestan που παιρνω . Γιαυτο το αγχος μου εχει πιασει κοκκινο . Δε θα επρεπε να εχω κ κανενα αλλο συμπτωμα ; Με πιανει κ ατονια αλλα κ αυτη απο τα utrogestan ειναι . 

Καλέ είσαι τρεληηη??? 

Δόξα τον Θεό να λες που δεν έχεις αλλά συμπτώματα αγάπη μου κ μια χαρά είναι η εγκυμοσύνη σου αφουσ το είπε κ ο γιατρός (ο οποίος ψιλό κουλός βέβαια με το να σου πει να κάνεις τόσες χοριακες..ισχύει ότι μέρα τις 15000 φαίνεται ο σάκος αλλά θα μπορούσε απλα να σου πει έλα την 7η εβδομαδα όχι τρυπησου ασταμάτητα!!) Anyway..

Ξανά λέμε μην ακούς σύμπτωματα άλλων γυναικών..όλες έχουμε διαφορετική εγκυμοσυνη κ ακόμη κ η ίδια γυναίκα διαφέρει από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη..άσε που είναι γυναίκες με τρομερή ναυτία,εμετούς ,αδυναμία που θα εύχονταν να μην έχουν τίποτε..κάποια μανούλα από εδώ το ζει κ υποφέρει..

Το μωράκι σου είναι εκεί τοσοδουλικο μεγαλωνει..απέβαλε το άγχος κ δώστου αγάπη κ ηρεμία κ όλα θα είναι τελεια!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλέ είσαι τρεληηη??? 

Δόξα τον Θεό να λες που δεν έχεις αλλά συμπτώματα αγάπη μου κ μια χαρά είναι η εγκυμοσύνη σου αφουσ το είπε κ ο γιατρός (ο οποίος ψιλό κουλός βέβαια με το να σου πει να κάνεις τόσες χοριακες..ισχύει ότι μέρα τις 15000 φαίνεται ο σάκος αλλά θα μπορούσε απλα να σου πει έλα την 7η εβδομαδα όχι τρυπησου ασταμάτητα!!) Anyway..

Ξανά λέμε μην ακούς σύμπτωματα άλλων γυναικών..όλες έχουμε διαφορετική εγκυμοσυνη κ ακόμη κ η ίδια γυναίκα διαφέρει από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη..άσε που είναι γυναίκες με τρομερή ναυτία,εμετούς ,αδυναμία που θα εύχονταν να μην έχουν τίποτε..κάποια μανούλα από εδώ το ζει κ υποφέρει..

Το μωράκι σου είναι εκεί τοσοδουλικο μεγαλωνει..απέβαλε το άγχος κ δώστου αγάπη κ ηρεμία κ όλα θα είναι τελεια!!

Εχω αποβολες στο ιστορικο μου οποτε φοβαμαι κ τη σκια μου . Αλλιως δε θα με ενοιαζε ..... παντως ευχαριστω πολυ πολυ για τη στηριξη ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Ασε ηθελε ο γυναικολογος μου να κανω μεχρι να φτασει 1500 για να μου κανει υπερηχο . Οποτε ολες τις μερες τρυπιομουν η κακομοιρα ...  απλα το θεμα μ ειναι οτι δεν εχω καθολου συμπτωματα . Μονο στηθος πολυ πρησμενο κ αυτο ισως ειναι απο τα utrogestan που παιρνω . Γιαυτο το αγχος μου εχει πιασει κοκκινο . Δε θα επρεπε να εχω κ κανενα αλλο συμπτωμα ; Με πιανει κ ατονια αλλα κ αυτη απο τα utrogestan ειναι . 

Ειμαι απο αυτές που δεν έχουν τίποτα κανένα συμπτώματα.. ειμαστε απο τις τυχερές.. μην αγχώνεσαι.. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Kοριτσια καλησπερα . Να σας πω λιγο τις χοριακες μου να μου πειτε τη γνωμη σας . Λοιπον 29/7 χοριακη 99,16 , 31/7 χοριακη 180,75 , 6/8 χοριακη 1295 , 7/8 χοριακη 1730. Πηγα την ιδια μερα γιατρο κ ειδαμε μονο σακο . Ειμαι λιγο λιγοτερο απο οτι θα επρεπε κανονικα μαλλον επειδη ωορρηξια εκανα 16η με 17η μερα . Οι χοριακες σας φαινονται χαλια ;;; Ο γιατρος μου ειπε ειναι σε πολυ καλη θεση το σπορακι αλλα εγω αγχωνομαι με τις χοριακες ..... 

Εμένα μου φαίνονται πολύ καλές οι χοριακες σου!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου εγώ ξεκίνησα με πολύ χαμηλή χοριακη που ευτυχωσ διπλασιαζόταν και μετά δεν ξανά ασχολήθηκα. Να έχεις μια όμορφη κ ήρεμη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρίνα3 είπε:

Εμένα μου φαίνονται πολύ καλές οι χοριακες σου!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου εγώ ξεκίνησα με πολύ χαμηλή χοριακη που ευτυχωσ διπλασιαζόταν και μετά δεν ξανά ασχολήθηκα. Να έχεις μια όμορφη κ ήρεμη εγκυμοσύνη!

Εμενα δε διπλασιαζεται ακριβως . Αλλα ειναι κοντα στο διπλασιασμο .... γιαυτο αγχωθηκα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Ασε ηθελε ο γυναικολογος μου να κανω μεχρι να φτασει 1500 για να μου κανει υπερηχο . Οποτε ολες τις μερες τρυπιομουν η κακομοιρα ...  απλα το θεμα μ ειναι οτι δεν εχω καθολου συμπτωματα . Μονο στηθος πολυ πρησμενο κ αυτο ισως ειναι απο τα utrogestan που παιρνω . Γιαυτο το αγχος μου εχει πιασει κοκκινο . Δε θα επρεπε να εχω κ κανενα αλλο συμπτωμα ; Με πιανει κ ατονια αλλα κ αυτη απο τα utrogestan ειναι . 

Και εγώ δεν έχω συμπτώματα μην ανησυχείς! 

Just now, Jovanna85 είπε:

Εμενα δε διπλασιαζεται ακριβως . Αλλα ειναι κοντα στο διπλασιασμο .... γιαυτο αγχωθηκα 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Είναι πολύ καλές! Κ έκανες και αρκετουτσικες! Τώρα να κοιτάς μόνο τους υπερήχους! Ξεχνάς τις χοριακες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Kοριτσια καλησπερα . Να σας πω λιγο τις χοριακες μου να μου πειτε τη γνωμη σας . Λοιπον 29/7 χοριακη 99,16 , 31/7 χοριακη 180,75 , 6/8 χοριακη 1295 , 7/8 χοριακη 1730. Πηγα την ιδια μερα γιατρο κ ειδαμε μονο σακο . Ειμαι λιγο λιγοτερο απο οτι θα επρεπε κανονικα μαλλον επειδη ωορρηξια εκανα 16η με 17η μερα . Οι χοριακες σας φαινονται χαλια ;;; Ο γιατρος μου ειπε ειναι σε πολυ καλη θεση το σπορακι αλλα εγω αγχωνομαι με τις χοριακες ..... 

Κορίτσι μου κ εμένα κάπως έτσι πήγαιναν οι χοριακες μου κ στην 1η εγκυμοσύνη κ τώρα στη 2η. Νομίζω ότι είναι και θέμα οργανισμού τελικά. Κ μενα ανέβαιναν, χωρίς να διπλασιάζονται πάντα, προφανώς ο ρυθμός από γυναίκα σε γυναίκα μπορεί να διαφέρει στα πλαίσια του φυσιολογικού.  Ο υπέρηχος τώρα έχει μεγαλύτερη αξία! Ελπίζω να ακούσεις σύντομα καρδούλα και να ηρεμήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το μαγνήσιο θα σε βοηθήσει με αυτές..σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα? Βέβαια δεν έχει κ ιδιαίτερη σημασία..αν νιώθεις πως σε ενοχλούν ή επιδεινώνονται πες το στον γιατρό σου κ λογικά θα σου γράψει να πάρεις..

Ρε κορίτσι,καλησπέρα καταρχάς,έπειτα μια χαρά είναι οι χοριακες σου κ τέλος πάντων ΓΙΑΤΙ ΈΚΑΝΕΣ ΤΟΣΕΣ?? Δύο κάνουμε οκ να δούμε αν η δεύτερη θα διπλασιαστεί άντε έκανες κ τρίτη από ανασφάλεια,γιατί παιδάκι μου κ 4η???

Δυστυχως τις ζητανε οι εξωσωματικοι κ οι γυναικολογοι τουλάχιστον οσους ξερω εγω.. Κ γω 4 ειχα κανει, κ στην τελευταία τους ρωτησα (μιας κ ηταν καλη η τιμη) , δλδ θελετε κ πεμπτη; ειναι η επαναληπτικη της επαναληπτικης ομως τοσο στρεσογονα!!! Οσο τωρα για την τιμη, αφου ξερουμε οτι θελει ενα 60% να ανεβαινει, να μην αγχωνεσαι! Ειναι τοσο μεγαλες οι αποκλισεις στις τιμες... Μονο λιγη υπομονη κ θα το δεις το θαυματακι σου. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Δυστυχως τις ζητανε οι εξωσωματικοι κ οι γυναικολογοι τουλάχιστον οσους ξερω εγω.. Κ γω 4 ειχα κανει, κ στην τελευταία τους ρωτησα (μιας κ ηταν καλη η τιμη) , δλδ θελετε κ πεμπτη; ειναι η επαναληπτικη της επαναληπτικης ομως τοσο στρεσογονα!!! Οσο τωρα για την τιμη, αφου ξερουμε οτι θελει ενα 60% να ανεβαινει, να μην αγχωνεσαι! Ειναι τοσο μεγαλες οι αποκλισεις στις τιμες... Μονο λιγη υπομονη κ θα το δεις το θαυματακι σου. :)

Μάλλον όσοι γυναικολόγοι ξέρουν πως είναι από εξωσωματική η γυναίκα ε? Γιατί στην ομάδα μου δεν είναι καμία κοπέλα από εξωσωματική κ το συζητήσαμε κ σε άλλες δεν είχαν ζητήσει καν χοριακη απλά τους είπαν έλα από την 7η εβδομάδα κ μετά κ σε άλλες είχαν ζητήσει απλά 2 να δουν το διπλασιασμό..

Τι να πω..σίγουρα οι εξωσωματικές έχουν άλλο πρωτόκολλο..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στο κορίτσι κ σε κάθε μανούλα παντού στον κόσμο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...