Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, vivi.nik. said:

Καλημέρα Ελπίδα! Δεν ήξερα ότι το όριο για τις εγκύους είναι τόσο αυστηρό. Εμένα βγήκε 87, Αλλά 1 μερα που έκανα μέτρηση με το μηχάνημα που έχω εγώ είχα 91. Αλλα κ εσυ οριακα στο φυσιολογικό εισαι. Κ εγώ τρώω δυστυχώς κάτι γλυκό Κάθε μέρα. Απλώς προσπαθώ κ εγώ να είναι σπιτικό και κατά προτίμηση με μέλι. Χθες βέβαια τσάκισα 1 γαλακτομπούρεκο πχ. Φρούτα κ εγώ τα λατρεύω, αλλά μερικά έχουν όντως πολλά σάκχαρα. Κ εγώ 2 με 3 τρώω πλέον. Πιο πολύ με πειράζει ο καφές, πίνω πλέον 2 τη βδομάδα, αλλά δυσκολεύομαι. 

Συμφωνώ πάντως, η καλή διατροφή είναι σημαντική κ για τη μαμά και για το μωρό. Είναι δύσκολο να αλλάξουμε τρόπο ζωής, αλλα είναι θέμα υγείας.

Ναι κοπέλα μου θα τα καταφέρουμε. Θα πιεστούμε λίγο αλλά είναι για καλό. Εγώ στη θέση του γλυκού που έτρωγα τρώω τώρα ένα κομματάκι παστελλάκι φυστικάτο από αυτά που είναι χωρίς πρόσθετη ζάχαρη. Σκεφτόμουν να αγόραζα γλυκά χωρίς ζάχαρη αλλά και πάλι ίσως να μην είναι καλά λόγω γλυκαντικών και στέβιας για εγκυμοσύνη οπότε θα προσπαθήσω να το αποφύγω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Ναι κοπέλα μου θα τα καταφέρουμε. Θα πιεστούμε λίγο αλλά είναι για καλό. Εγώ στη θέση του γλυκού που έτρωγα τρώω τώρα ένα κομματάκι παστελλάκι φυστικάτο από αυτά που είναι χωρίς πρόσθετη ζάχαρη. Σκεφτόμουν να αγόραζα γλυκά χωρίς ζάχαρη αλλά και πάλι ίσως να μην είναι καλά λόγω γλυκαντικών και στέβιας για εγκυμοσύνη οπότε θα προσπαθήσω να το αποφύγω.

 

Αν έχεις διάθεση για ζαχαροπλαστική, μπορείς να δοκιμάσεις να φτιάχνεις κ μονη σου για να ξερεις τι περιέχουν. Εγώ φτιάχνω διαφορα κεικ, κουλουράκια κλπ του μικρού με μέλι και φρούτα πχ. Υπάρχουν άπειρες συνταγές στο ίντερνετ.Συμφωνω πάντως είναι για καλό κ για τη συνέχεια επίσης. Γιατί λειτουργούμε ως πρότυπα στα παιδιά μας και στη διατροφή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα κ απο μενα! Εγω περναω πολυ δυσκολα! Μακαρι να μπορούσα κ εγω να φαω έστω ένα γλυκό ή ένα φρούτο. Καθε μερα κανω 5 με 6 εμετους. Χθες εφτασα τους 7. Φοβάμαι μην χρειαστεί να ξανα πάω νοσοκομειο. Τωρα έστειλα στον γιατρο μου μνμ να τον ρωτήσω. Δεν μπορω να φαω, δεν μπορω να πιω. Οτι κ να βάλω στο στομα μου μετά από κάνα μισάωρο το πολυ το βγαζω. Σημερα ήθελα η καημένη να φαω δημητριακα με γαλα. Απο την αφυδάτωση ήθελα τόσο πολυ να πιω γαλα που το ηπια μονορούφι μεσα απο την κούπα. Ε μετα απο ενα μισαωρο το εβγαλα ολο. Τα χείλια μου απο την έλλειψη νερού έχουν ξεραθεί τοσο πολυ! Γενικα φοβαμαι για το μωρο γιατί δεν τρωω κ δεν παίρνει βιταμινες κ φυσικά φοβαμαι κ για μενα γιατι πλεον νιωθω αδύναμη μεχρι κ την καρδιά μου.... περνάω πολυ δυσκολα.. δωστε μου λιγη δύναμη κοριτσια μου! 

  • Λυπημένη/-ος 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι η mighty προφανώς μπήκα με καινούριο λόγ/μου γιατί αποσυνδεθηκα το βουρλο εδώ που είμαι και δεν έχω καν τα πιν μου από τον λογμο email που είχα δηλωσει.

@Vaso11.4.11 έχεις χάσει πολλα κιλά ξέρεις; Είσαι πολύ δυνατή πάντως.κεγω δυσκολεύομαι πολύ κ χθες έκλαιγα κ χτυπιομουν επειδή δεν άντεχα άλλες αναγουλες κ εμετούς κ δεν είχα μπορέσει να κοιμηθώ το βράδυ.

Προσπάθησε βρε κορίτσι να φας κάτι η έστω να πιεις. Έχεις δοκιμάσει κρέμες φρούτων (μήλου κατά προτιμηση) αυτά που τρώνε κ τα μωράκια; Είναι δυναμωτικες σε πολύ μικρή ποσότητα. Επίσης μπάρες δημητριακών χωρίς ζάχαρη με μπόλικο σουσάμι.το σουσάμι βοηθάει; Το πρωί που ξυπνάς καλό θα ήταν να τρως κάτι στερεό όπως ένα κουλούρι θεσσ. Η το βράδυ πριν κοιμηθείς. Δοκίμασε να φας μια κουταλιά ταχίνι. Νομίζω ότι πρέπει να στείλεις τον καλό σου στο σούπερ να σου πάρει κάνα αχλάδι κάνα μήλο κρεμουλες.η να πάρετε φρέσκο χυμό από κανένα take away της γειτονιάς. Επίσης πρέπει να προσπαθήσεις να πιεις νερό. Βάλε σε μικρό ποτηράκι του καφέ σταξε κ δύο σταγόνες λεμόνι να σου έρθει πιο ευχάριστα. Κ κάνα καρότο δοκίμασε να κρατσανησεις. Κάνε δοκιμές.κατι θα σου κάτσει καλά.απλα προφανώς δεν θέλει ποσότητα κ έντονες γεύσεις.περιμενουμε τι θα σου πει κ ο γιατρός. 

Κουράγιο. κάνε δοκιμές όσο μπορείς. Βαστααα

2 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Ναι κοπέλα μου θα τα καταφέρουμε. Θα πιεστούμε λίγο αλλά είναι για καλό. Εγώ στη θέση του γλυκού που έτρωγα τρώω τώρα ένα κομματάκι παστελλάκι φυστικάτο από αυτά που είναι χωρίς πρόσθετη ζάχαρη. Σκεφτόμουν να αγόραζα γλυκά χωρίς ζάχαρη αλλά και πάλι ίσως να μην είναι καλά λόγω γλυκαντικών και στέβιας για εγκυμοσύνη οπότε θα προσπαθήσω να το αποφύγω.

 

Η στέβια δεν κάνει;γιατί; Και θα σου πρότεινα να τρως ένα παγωτό ξυλάκι με στέβια την μέρα.νομιζω έχει η κρι κρι. Εμένα με καλύπτει επαρκώς για ένα γλυκό την μέρα. (Τουλάχιστον όταν δεν είχα αναγουλες τώρα κάνω ότι ναναι από διατροφή. )Φρούτα καλό είναι να τρως μέχρι 5 μερίδες την μέρα.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

Κορίτσια είμαι η mighty προφανώς μπήκα με καινούριο λόγ/μου γιατί αποσυνδεθηκα το βουρλο εδώ που είμαι και δεν έχω καν τα πιν μου από τον λογμο email που είχα δηλωσει.

@Vaso11.4.11 έχεις χάσει πολλα κιλά ξέρεις; Είσαι πολύ δυνατή πάντως.κεγω δυσκολεύομαι πολύ κ χθες έκλαιγα κ χτυπιομουν επειδή δεν άντεχα άλλες αναγουλες κ εμετούς κ δεν είχα μπορέσει να κοιμηθώ το βράδυ.

Προσπάθησε βρε κορίτσι να φας κάτι η έστω να πιεις. Έχεις δοκιμάσει κρέμες φρούτων (μήλου κατά προτιμηση) αυτά που τρώνε κ τα μωράκια; Είναι δυναμωτικες σε πολύ μικρή ποσότητα. Επίσης μπάρες δημητριακών χωρίς ζάχαρη με μπόλικο σουσάμι.το σουσάμι βοηθάει; Το πρωί που ξυπνάς καλό θα ήταν να τρως κάτι στερεό όπως ένα κουλούρι θεσσ. Η το βράδυ πριν κοιμηθείς. Δοκίμασε να φας μια κουταλιά ταχίνι. Νομίζω ότι πρέπει να στείλεις τον καλό σου στο σούπερ να σου πάρει κάνα αχλάδι κάνα μήλο κρεμουλες.η να πάρετε φρέσκο χυμό από κανένα take away της γειτονιάς. Επίσης πρέπει να προσπαθήσεις να πιεις νερό. Βάλε σε μικρό ποτηράκι του καφέ σταξε κ δύο σταγόνες λεμόνι να σου έρθει πιο ευχάριστα. Κ κάνα καρότο δοκίμασε να κρατσανησεις. Κάνε δοκιμές.κατι θα σου κάτσει καλά.απλα προφανώς δεν θέλει ποσότητα κ έντονες γεύσεις.περιμενουμε τι θα σου πει κ ο γιατρός. 

Κουράγιο. κάνε δοκιμές όσο μπορείς. Βαστααα

Η στέβια δεν κάνει;γιατί; Και θα σου πρότεινα να τρως ένα παγωτό ξυλάκι με στέβια την μέρα.νομιζω έχει η κρι κρι. Εμένα με καλύπτει επαρκώς για ένα γλυκό την μέρα. (Τουλάχιστον όταν δεν είχα αναγουλες τώρα κάνω ότι ναναι από διατροφή. )Φρούτα καλό είναι να τρως μέχρι 5 μερίδες την μέρα.

Θα ρωτήσω το γιατρό για τη στέβια και αν μου πει οκ θα το εντάξω στο πρόγραμμα. Δύσκολο αυτό με τις αναγούλες σας καταλαβαίνω. Εγώ έχω θέματα με το στομάχι δυσπεψία βασικά και μέρες μέρες σαν σήμερα δυσκολεύομαι αλλά σίγουρα οι αναγούλες είναι χειρότερες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vaso11.4.11 Βασούλα τι ζόρι περνάς βρε κορίτσι μου... Δεν υπάρχει τίποτα να ζητάει το στομάχι σου και να μην το βγάζεις; Αυτό είναι το κριτήριο τώρα... Η @Mighty @Mighty86 σου έδωσε πολύ ωραίες ιδέες... για δοκίμασε μήπως και κάτι σε βοηθήσει απ όλα αυτά. Έχω μια φίλη πάντως, πέρασε εξίσου δύσκολα με σένα, έφτασε να κάνει 11 εμετούς 1 μέρα, τώρα ειναι στην 11η εβδομάδα και έχει 2 μέρες που σταμάτησαν οι εμετοί. Ελπίζω σε σένα να σταματήσουν κ νωρίτερα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ πολυ για τα καλά σας λόγια!!! Με βοήθησε πολύ η πεθερά μου, ήρθε κάτω και μου έδωσε ιδέες κ δύναμη. Κατάφερα να φαω παγωτο μιας που ήθελα κάτι παγωμένο κ γλυκο, φιδε κ εφαγα μεχρι 3 μπουκιες ψωμι με μερεντα που το έβλεπα στο όνειρο μου οτι το έτρωγα. Εχω ανάγκη από παγωμένα κ γλυκά πράγματα αλλά πρέπει να προσπαθήσω να φαω κ στερεα φαγητα. Πηγαμε κ στο γιατρο πριν κάνα 2ωρο αντί για την Τρίτη που είχαμε ραντεβού, λόγω της κατάστασης μου. Μου ειπε να βαζω υποθετα κ να κανω υπομονη. Να πινω ανά τεταρτο μια γουλιά νερο κ να τρωω οτι με ευχαριστεί κ με τραβάει. Επίσης ειδαμε το μωρακι μας κ ακουσαμε επιτελους την καρδουλιτσα του κ ηρεμησα!!!! ❤❤❤❤ @Mighty86 σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές σου. Η αληθεια ειναι οτι με τραβάει πολυ να φαω μήλο. Οποτε θα το δοκιμάσω. Την Τριτη θα παω κ για ολες τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρος να ηρεμησω λιγο κ απο αυτο. Κιλά πρεπει να έχασα κανα 2. Τωρα που ζυγιστικα ημουν 51,5. Αν θυμάμαι καλά ημουν καπου στα 53 με 54. Θα δείξει. Ευτυχως εχω στήριξη γιατι δεν ξερω τι θα έκανα. Με πιάνουν κ μένα τα κλάματα καθε φορα που κανω εμετο, γιατί είναι απαίσιος! 

  • Μου αρέσει 4

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ πολυ για τα καλά σας λόγια!!! Με βοήθησε πολύ η πεθερά μου, ήρθε κάτω και μου έδωσε ιδέες κ δύναμη. Κατάφερα να φαω παγωτο μιας που ήθελα κάτι παγωμένο κ γλυκο, φιδε κ εφαγα μεχρι 3 μπουκιες ψωμι με μερεντα που το έβλεπα στο όνειρο μου οτι το έτρωγα. Εχω ανάγκη από παγωμένα κ γλυκά πράγματα αλλά πρέπει να προσπαθήσω να φαω κ στερεα φαγητα. Πηγαμε κ στο γιατρο πριν κάνα 2ωρο αντί για την Τρίτη που είχαμε ραντεβού, λόγω της κατάστασης μου. Μου ειπε να βαζω υποθετα κ να κανω υπομονη. Να πινω ανά τεταρτο μια γουλιά νερο κ να τρωω οτι με ευχαριστεί κ με τραβάει. Επίσης ειδαμε το μωρακι μας κ ακουσαμε επιτελους την καρδουλιτσα του κ ηρεμησα!!!! ❤❤❤❤ @Mighty86 σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές σου. Η αληθεια ειναι οτι με τραβάει πολυ να φαω μήλο. Οποτε θα το δοκιμάσω. Την Τριτη θα παω κ για ολες τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρος να ηρεμησω λιγο κ απο αυτο. Κιλά πρεπει να έχασα κανα 2. Τωρα που ζυγιστικα ημουν 51,5. Αν θυμάμαι καλά ημουν καπου στα 53 με 54. Θα δείξει. Ευτυχως εχω στήριξη γιατι δεν ξερω τι θα έκανα. Με πιάνουν κ μένα τα κλάματα καθε φορα που κανω εμετο, γιατί είναι απαίσιος! 

Όλα καλά θα πάνε.κ εμένα με βοηθάει το παγωτό 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 κορίτσι μου κουράγιο!!!!!Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω...Σκεψου το σπορακι σου να πάρεις δύναμη!Ελπίζω να ξημερώσει σύντομα η μέρα που θα είναι χωρίς κανένα εμετό!!!!Και θα το πανηγυρίσουμε όλες μαζί σου!

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα κ απο μενα! Εγω περναω πολυ δυσκολα! Μακαρι να μπορούσα κ εγω να φαω έστω ένα γλυκό ή ένα φρούτο. Καθε μερα κανω 5 με 6 εμετους. Χθες εφτασα τους 7. Φοβάμαι μην χρειαστεί να ξανα πάω νοσοκομειο. Τωρα έστειλα στον γιατρο μου μνμ να τον ρωτήσω. Δεν μπορω να φαω, δεν μπορω να πιω. Οτι κ να βάλω στο στομα μου μετά από κάνα μισάωρο το πολυ το βγαζω. Σημερα ήθελα η καημένη να φαω δημητριακα με γαλα. Απο την αφυδάτωση ήθελα τόσο πολυ να πιω γαλα που το ηπια μονορούφι μεσα απο την κούπα. Ε μετα απο ενα μισαωρο το εβγαλα ολο. Τα χείλια μου απο την έλλειψη νερού έχουν ξεραθεί τοσο πολυ! Γενικα φοβαμαι για το μωρο γιατί δεν τρωω κ δεν παίρνει βιταμινες κ φυσικά φοβαμαι κ για μενα γιατι πλεον νιωθω αδύναμη μεχρι κ την καρδιά μου.... περνάω πολυ δυσκολα.. δωστε μου λιγη δύναμη κοριτσια μου! 

Βάσω μου να σου προτείνω και κάτι άλλο ;;εγώ πήρα gaviscon σιρόπι που δεν θεωρείται καν φάρμακο..κάνει μια κρούστα στο στομάχι που εμποδίζει αυτή την αναταραχή που ανεβαινει  προς τα πάνω όπως και την καούρα και την δυσπεψία..μου το πρότειναν και μένα και ενώ δεν το είχα σε υπόληψη κάνει αρκετή δουλειά.ενταξει όχι για πολλές ώρες αλλά ένα δίωρο ηρεμίας το έχω..πάρε σήμερα κιόλας τον γιατρό και ρώτα τον ..εγω σωθηκα..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Βάσω μου να σου προτείνω και κάτι άλλο ;;εγώ πήρα gaviscon σιρόπι που δεν θεωρείται καν φάρμακο..κάνει μια κρούστα στο στομάχι που εμποδίζει αυτή την αναταραχή που ανεβαινει  προς τα πάνω όπως και την καούρα και την δυσπεψία..μου το πρότειναν και μένα και ενώ δεν το είχα σε υπόληψη κάνει αρκετή δουλειά.ενταξει όχι για πολλές ώρες αλλά ένα δίωρο ηρεμίας το έχω..πάρε σήμερα κιόλας τον γιατρό και ρώτα τον ..εγω σωθηκα..

Α σε ευχαριστώ πολυ Πεππη μου! Ναι θα τον ρωτήσω. ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα κ απο μενα! Εγω περναω πολυ δυσκολα! Μακαρι να μπορούσα κ εγω να φαω έστω ένα γλυκό ή ένα φρούτο. Καθε μερα κανω 5 με 6 εμετους. Χθες εφτασα τους 7. Φοβάμαι μην χρειαστεί να ξανα πάω νοσοκομειο. Τωρα έστειλα στον γιατρο μου μνμ να τον ρωτήσω. Δεν μπορω να φαω, δεν μπορω να πιω. Οτι κ να βάλω στο στομα μου μετά από κάνα μισάωρο το πολυ το βγαζω. Σημερα ήθελα η καημένη να φαω δημητριακα με γαλα. Απο την αφυδάτωση ήθελα τόσο πολυ να πιω γαλα που το ηπια μονορούφι μεσα απο την κούπα. Ε μετα απο ενα μισαωρο το εβγαλα ολο. Τα χείλια μου απο την έλλειψη νερού έχουν ξεραθεί τοσο πολυ! Γενικα φοβαμαι για το μωρο γιατί δεν τρωω κ δεν παίρνει βιταμινες κ φυσικά φοβαμαι κ για μενα γιατι πλεον νιωθω αδύναμη μεχρι κ την καρδιά μου.... περνάω πολυ δυσκολα.. δωστε μου λιγη δύναμη κοριτσια μου! 

 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α σε ευχαριστώ πολυ Πεππη μου! Ναι θα τον ρωτήσω. ❤❤❤

Βάσω έχεις υπερέμεση δηλ; μήπως να πήγαινες στο νοσοκομείο να σου βάλουν ορό; ξέρω τι είναι να πεινάς και να θέλεις να φας αλλά να μη μπορείς από την αναγούλα που νιώθεις. όσο για το γάλα ήταν πολύ τολμηρό γιατί εγώ γάλα δεν μπορώ να πιω μέχρι και το τέλος της εγκυμοσύνης. η λακτόζη με ενοχλεί; δεν ξέρω τι είναι αυτό που μ ενοχλεί και δεν μπορώ με τπτ να το χωνέψω. το πρωι και εγώ δεν ξέρω τι να φάω. τώρα προσπαθώ να πίνω τσάι με μία φέτα ψωμί του τοστ.

ειλικρινά στενοχωριέμαι εύχομαι να σου περάσει γρήγορα...

On 15/8/2020 at 11:35 ΜΜ, elpida2019 είπε:

Χρόνια πολλά  σε όσες γιορτάζουν. Κορίτσια μου πριν 3 μέρες βγήκαν οι αναλύσεις που έκανα. Είχα γλυκόζη νηστείας 93 ενώ το ανώτατο όριο για εγκύους είναι 92. Ο γιατρός μου είπε να προσέξω λίγο. Τρώω ένα γλυκό τη μέρα αλλά τρώω πολλά φρούτα. Μπορεί και έξι εφτά ημερησίως. Τα περιόρισα στα 3 τη μέρα και έκοψα και τα γλυκά (το ένα που έτρωγα κάθε μέρα) και εδώ και τρεις μέρες δεν έφαγα. Αλλά δεν νομίζω να αντέξω για πολύ. Ένα γλυκό τη μέρα δεν το θεωρώ πολύ ρε κορίτσια. Εσείς τρώτε?

και εγώ έχω θέμα με το σακχαρο. και γι αυτό είμαι πολύ συγκρατημένη. δεν είναι όμως τα γλυκά μόνο που πρέπει να προσέξουμε αλλά και τους υδατανθρακες. εγώ γλυκά δεν τρωω καθόλου και πάλι όμως έχω πρόβλημα. προσπαθώ να μην τρωω ψωμί και πατάτες, αλλά επειδή και εγω έχω πρόβλημα με τους εμετούς θέλω να φάω κάτι στερεο και με τις φέτες του τοστ κάτι γίνεται. εγώ επίσης έχω πολύ υψηλή χοληστερόνη λόγω κληρονομικότητας και προσέχω πάρα πολύ τα λιπαρά. είμαι και χορτοφάγος.

Just now, Rita Ath. είπε:

 

Βάσω έχεις υπερέμεση δηλ; μήπως να πήγαινες στο νοσοκομείο να σου βάλουν ορό; ξέρω τι είναι να πεινάς και να θέλεις να φας αλλά να μη μπορείς από την αναγούλα που νιώθεις. όσο για το γάλα ήταν πολύ τολμηρό γιατί εγώ γάλα δεν μπορώ να πιω μέχρι και το τέλος της εγκυμοσύνης. η λακτόζη με ενοχλεί; δεν ξέρω τι είναι αυτό που μ ενοχλεί και δεν μπορώ με τπτ να το χωνέψω. το πρωι και εγώ δεν ξέρω τι να φάω. τώρα προσπαθώ να πίνω τσάι με μία φέτα ψωμί του τοστ.

ειλικρινά στενοχωριέμαι εύχομαι να σου περάσει γρήγορα...

και εγώ έχω θέμα με το σακχαρο. και γι αυτό είμαι πολύ συγκρατημένη. δεν είναι όμως τα γλυκά μόνο που πρέπει να προσέξουμε αλλά και τους υδατανθρακες. εγώ γλυκά δεν τρωω καθόλου και πάλι όμως έχω πρόβλημα. προσπαθώ να μην τρωω ψωμί και πατάτες, αλλά επειδή και εγω έχω πρόβλημα με τους εμετούς θέλω να φάω κάτι στερεο και με τις φέτες του τοστ κάτι γίνεται. εγώ επίσης έχω πολύ υψηλή χοληστερόνη λόγω κληρονομικότητας και προσέχω πάρα πολύ τα λιπαρά. είμαι και χορτοφάγος.

κορίτσια που κάνετε αντιπηκτικές ενέσεις θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποιο σημείο τις κάνετε; εγώ τις κάνω στην κοιλια. όμως τώρ τελευταία έχει σκληρύνει και με δυσκολεύουν. έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα;;

  • Μου αρέσει 1

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

 

Βάσω έχεις υπερέμεση δηλ; μήπως να πήγαινες στο νοσοκομείο να σου βάλουν ορό; ξέρω τι είναι να πεινάς και να θέλεις να φας αλλά να μη μπορείς από την αναγούλα που νιώθεις. όσο για το γάλα ήταν πολύ τολμηρό γιατί εγώ γάλα δεν μπορώ να πιω μέχρι και το τέλος της εγκυμοσύνης. η λακτόζη με ενοχλεί; δεν ξέρω τι είναι αυτό που μ ενοχλεί και δεν μπορώ με τπτ να το χωνέψω. το πρωι και εγώ δεν ξέρω τι να φάω. τώρα προσπαθώ να πίνω τσάι με μία φέτα ψωμί του τοστ.

ειλικρινά στενοχωριέμαι εύχομαι να σου περάσει γρήγορα...

και εγώ έχω θέμα με το σακχαρο. και γι αυτό είμαι πολύ συγκρατημένη. δεν είναι όμως τα γλυκά μόνο που πρέπει να προσέξουμε αλλά και τους υδατανθρακες. εγώ γλυκά δεν τρωω καθόλου και πάλι όμως έχω πρόβλημα. προσπαθώ να μην τρωω ψωμί και πατάτες, αλλά επειδή και εγω έχω πρόβλημα με τους εμετούς θέλω να φάω κάτι στερεο και με τις φέτες του τοστ κάτι γίνεται. εγώ επίσης έχω πολύ υψηλή χοληστερόνη λόγω κληρονομικότητας και προσέχω πάρα πολύ τα λιπαρά. είμαι και χορτοφάγος.

κορίτσια που κάνετε αντιπηκτικές ενέσεις θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποιο σημείο τις κάνετε; εγώ τις κάνω στην κοιλια. όμως τώρ τελευταία έχει σκληρύνει και με δυσκολεύουν. έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα;;

Εγώ κάνω αντιπηκτικες και έχω γεμίσει καρουμπαλακια της κάνω αριστερά και δεξιά στη κοιλιά απλά ψάχνω κάθε μέρα που έχω κενο να την κάνω. Το χειρότερο είναι πως κάνω και prolutex πρωί βράδυ άρα 3 τσιμπιματα κάθε μέρα. Υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

 

Βάσω έχεις υπερέμεση δηλ; μήπως να πήγαινες στο νοσοκομείο να σου βάλουν ορό; ξέρω τι είναι να πεινάς και να θέλεις να φας αλλά να μη μπορείς από την αναγούλα που νιώθεις. όσο για το γάλα ήταν πολύ τολμηρό γιατί εγώ γάλα δεν μπορώ να πιω μέχρι και το τέλος της εγκυμοσύνης. η λακτόζη με ενοχλεί; δεν ξέρω τι είναι αυτό που μ ενοχλεί και δεν μπορώ με τπτ να το χωνέψω. το πρωι και εγώ δεν ξέρω τι να φάω. τώρα προσπαθώ να πίνω τσάι με μία φέτα ψωμί του τοστ.

ειλικρινά στενοχωριέμαι εύχομαι να σου περάσει γρήγορα...

και εγώ έχω θέμα με το σακχαρο. και γι αυτό είμαι πολύ συγκρατημένη. δεν είναι όμως τα γλυκά μόνο που πρέπει να προσέξουμε αλλά και τους υδατανθρακες. εγώ γλυκά δεν τρωω καθόλου και πάλι όμως έχω πρόβλημα. προσπαθώ να μην τρωω ψωμί και πατάτες, αλλά επειδή και εγω έχω πρόβλημα με τους εμετούς θέλω να φάω κάτι στερεο και με τις φέτες του τοστ κάτι γίνεται. εγώ επίσης έχω πολύ υψηλή χοληστερόνη λόγω κληρονομικότητας και προσέχω πάρα πολύ τα λιπαρά. είμαι και χορτοφάγος.

κορίτσια που κάνετε αντιπηκτικές ενέσεις θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποιο σημείο τις κάνετε; εγώ τις κάνω στην κοιλια. όμως τώρ τελευταία έχει σκληρύνει και με δυσκολεύουν. έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα;;

Ναι υπερέμεση εχω. Ειχα παει νοσοκομειο μια μέρα κ μου βαλανε ορο αλλα δεν με κράτησαν. Και του γιατρου μου του φάνηκε περίεργο που δεν με κράτησαν. Τωρα το παλεύω μονη μου λιγο λιγο οσο μπορω να ενυδατωνομαι κ να τσιμπάω τίποτα. Βεβαια το στομαχι μου ειναι άνω κάτω κ δεν είναι εύκολο. Τωρα βαζω κ υποθετα μιας που τα χάπια τα κανω εμετο. Αλλα δυστυχώς μου δημιουργούν ανεπιθύμητες ενεργειες. Με κανουν να θελω να ενεργηθώ με πολυ πονο ομως κ ταση λιποθυμίας κ βγαζω κ λιγο ροζ αιμα από πίσω. Οποτε μαλλον θα τα κόψω παλι κ θα πάω ξανα στο primperan που τουλαχιστον δεν με ενοχλούσε. Αχ ασε. Κ τωρα πειναω, εφαγα μια μπανάνα κ παλευω να μην την βγάλω κ το στομαχι μου ποναει τοσο πολυ από τις καουρες, τους εμετους κ την πείνα που θέλω να τα βγαλω παλι. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. said:

 

Βάσω έχεις υπερέμεση δηλ; μήπως να πήγαινες στο νοσοκομείο να σου βάλουν ορό; ξέρω τι είναι να πεινάς και να θέλεις να φας αλλά να μη μπορείς από την αναγούλα που νιώθεις. όσο για το γάλα ήταν πολύ τολμηρό γιατί εγώ γάλα δεν μπορώ να πιω μέχρι και το τέλος της εγκυμοσύνης. η λακτόζη με ενοχλεί; δεν ξέρω τι είναι αυτό που μ ενοχλεί και δεν μπορώ με τπτ να το χωνέψω. το πρωι και εγώ δεν ξέρω τι να φάω. τώρα προσπαθώ να πίνω τσάι με μία φέτα ψωμί του τοστ.

ειλικρινά στενοχωριέμαι εύχομαι να σου περάσει γρήγορα...

και εγώ έχω θέμα με το σακχαρο. και γι αυτό είμαι πολύ συγκρατημένη. δεν είναι όμως τα γλυκά μόνο που πρέπει να προσέξουμε αλλά και τους υδατανθρακες. εγώ γλυκά δεν τρωω καθόλου και πάλι όμως έχω πρόβλημα. προσπαθώ να μην τρωω ψωμί και πατάτες, αλλά επειδή και εγω έχω πρόβλημα με τους εμετούς θέλω να φάω κάτι στερεο και με τις φέτες του τοστ κάτι γίνεται. εγώ επίσης έχω πολύ υψηλή χοληστερόνη λόγω κληρονομικότητας και προσέχω πάρα πολύ τα λιπαρά. είμαι και χορτοφάγος.

κορίτσια που κάνετε αντιπηκτικές ενέσεις θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποιο σημείο τις κάνετε; εγώ τις κάνω στην κοιλια. όμως τώρ τελευταία έχει σκληρύνει και με δυσκολεύουν. έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα;;

Κ εγώ κάνω ενέσεις στη κοιλιά την ώρα που ξυπνάω.. Ειναι σχετικά μαλακια  την ώρα..μετά σκληραίνει κ μένα λόγω αργής χώνεψης κ δυσκολίας στη τουαλέτα. Με κάθε επιφύλαξη να σου πω ότι μπορείς να κάνεις κ στο μπράτσο, γέννησε της προάλλες η νύφη μου κ την ρώτησαν θα σου κάνουμε αντιπηκτικη προτιμάς κοιλιά η μπράτσο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...