Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Μάλλον όσοι γυναικολόγοι ξέρουν πως είναι από εξωσωματική η γυναίκα ε? Γιατί στην ομάδα μου δεν είναι καμία κοπέλα από εξωσωματική κ το συζητήσαμε κ σε άλλες δεν είχαν ζητήσει καν χοριακη απλά τους είπαν έλα από την 7η εβδομάδα κ μετά κ σε άλλες είχαν ζητήσει απλά 2 να δουν το διπλασιασμό..

Τι να πω..σίγουρα οι εξωσωματικές έχουν άλλο πρωτόκολλο..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στο κορίτσι κ σε κάθε μανούλα παντού στον κόσμο!!

Ναι ετσι ειναι. Γιατι στο γιο μου που ηταν φυσιολογικη συλληψη εκανα μονο μια χοριακη. Κ μετα αυτο που γραφεις, υπερηχο απι την 7η, ουτε καν κολπικο, κοιλιας εκανα. Στην εξωσωματικη ζητουν κ ξαναζητουν χοριακες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva είπε:
Just now, Renez είπε:

Μάλλον όσοι γυναικολόγοι ξέρουν πως είναι από εξωσωματική η γυναίκα ε? Γιατί στην ομάδα μου δεν είναι καμία κοπέλα από εξωσωματική κ το συζητήσαμε κ σε άλλες δεν είχαν ζητήσει καν χοριακη απλά τους είπαν έλα από την 7η εβδομάδα κ μετά κ σε άλλες είχαν ζητήσει απλά 2 να δουν το διπλασιασμό..

Τι να πω..σίγουρα οι εξωσωματικές έχουν άλλο πρωτόκολλο..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στο κορίτσι κ σε κάθε μανούλα παντού στον κόσμο!!

Ναι ετσι ειναι. Γιατι στο γιο μου που ηταν φυσιολογικη συλληψη εκανα μονο μια χοριακη. Κ μετα αυτο που γραφεις, υπερηχο απι την 7η, ουτε καν κολπικο, κοιλιας εκανα. Στην εξωσωματικη ζητουν κ ξαναζητουν χοριακες.. 

Ας είναι κ οι χοριακες κ οι εξετάσεις που όλες κάνουμε κάθε τόσο κ το άγχος κ οι ορμόνες που μανουλες παίρνουν κ οι ενέσεις κ όλα..

Ας είναι όλα χαλάλι αρκεί να κρατήσουμε υγιή τα παιδιά μας στην αγκαλιά μας όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !πήγα χθες γυναικολόγο το σπορι μου μεγάλωσε και παραπάνω από το κανονικό !είναι μια βδομάδα μπροστά σε μέγεθος !πολύ ζωηρό χοροπηδούσε κουνούσε χέρια πόδια φτου φτου!σε τρεις βδομάδες αυχενική διαφάνεια!τα κακα νέα είναι ότι έχω ανεπάρκεια τραχήλου λόγο μια επέμβασης που είχα κάνει οπότε από την 12 η βδομάδα θα ξεκινήσω προγεστερόνη και μάλλον θα κάνω και περίδεση τραχήλου ..αυτά τα νέα μας!

  • Μου αρέσει 4

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 κοριτσάκι μου με τι ωραία νέα ξεκινάει η μέρα μας!!!! Είναι ήδη τόσο σχηματισμνεο το μικρούλι ε;; Σε ποια βδομάδα σου έκλεισε Αυχενική;12η;

Όσο για τον τράχηλο ευτυχώς που υπάρχει η λύση της περιδεσης... όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

@Pepi88 κοριτσάκι μου με τι ωραία νέα ξεκινάει η μέρα μας!!!! Είναι ήδη τόσο σχηματισμνεο το μικρούλι ε;; Σε ποια βδομάδα σου έκλεισε Αυχενική;12η;

Όσο για τον τράχηλο ευτυχώς που υπάρχει η λύση της περιδεσης... όλα καλά θα πάνε!

Ναι αυχενική 28 Αυγούστου περίπου στην 12η εβδομαδα .ναι ωραία νέα αλλά εκεί που ήμουν μέσα στην τρελή χαρά μου είπε αυτό για τον τράχηλο και η ψυχολογία μου έπεσε πολύ ..εντάξει ότι πρέπει να γίνει θα γίνει αρκεί να πάνε όλα καλά αυτό με νοιάζει εμένα ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια !πήγα χθες γυναικολόγο το σπορι μου μεγάλωσε και παραπάνω από το κανονικό !είναι μια βδομάδα μπροστά σε μέγεθος !πολύ ζωηρό χοροπηδούσε κουνούσε χέρια πόδια φτου φτου!σε τρεις βδομάδες αυχενική διαφάνεια!τα κακα νέα είναι ότι έχω ανεπάρκεια τραχήλου λόγο μια επέμβασης που είχα κάνει οπότε από την 12 η βδομάδα θα ξεκινήσω προγεστερόνη και μάλλον θα κάνω και περίδεση τραχήλου ..αυτά τα νέα μας!

Υπέροχα νέα για το σπορουλι.. μπράβο του .. 

Όσο για την ανεπάρκεια παλι καλα που το είδατε τωρα τοσο νωρίς να λες και θα προλάβετε..

21 εβδομάδων έτρεχα με ανεπάρκεια  ότι χειρότερο να σου λένε 70% δεν θα τα καταφέρουν. 

Ολα καλα θα σκέφτεσαι.. το μωράκι σου μεγαλωνει και το προστατευεται οσο μπορείτε 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια !πήγα χθες γυναικολόγο το σπορι μου μεγάλωσε και παραπάνω από το κανονικό !είναι μια βδομάδα μπροστά σε μέγεθος !πολύ ζωηρό χοροπηδούσε κουνούσε χέρια πόδια φτου φτου!σε τρεις βδομάδες αυχενική διαφάνεια!τα κακα νέα είναι ότι έχω ανεπάρκεια τραχήλου λόγο μια επέμβασης που είχα κάνει οπότε από την 12 η βδομάδα θα ξεκινήσω προγεστερόνη και μάλλον θα κάνω και περίδεση τραχήλου ..αυτά τα νέα μας!

Μπράβο Πεπυ μου! Τι ωραια! Πόσο γρηγορα μεγαλώνουν τα μικρούλια μας! Εντωμεταξύ μόνο εγω ακομα δεν εχω ακουσει καρδουλα; Ή είναι κ αλλη κοπελα; Ειστε λιγο πιο μπροστά από μενα εσεις κοριτσια μου! Αντε με το καλο! Και οσο για την περιδεση, αφού αυτό πρέπει να γίνει, ας γίνει. Ειναι για καλο! Και ολα θα πανε τελεια! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μπράβο Πεπυ μου! Τι ωραια! Πόσο γρηγορα μεγαλώνουν τα μικρούλια μας! Εντωμεταξύ μόνο εγω ακομα δεν εχω ακουσει καρδουλα; Ή είναι κ αλλη κοπελα; Ειστε λιγο πιο μπροστά από μενα εσεις κοριτσια μου! Αντε με το καλο! Και οσο για την περιδεση, αφού αυτό πρέπει να γίνει, ας γίνει. Ειναι για καλο! Και ολα θα πανε τελεια! 

Ούτε εγώ έχω ακούσει ακόμα καρδούλα. Την είδαμε να αναβοσβήνει στον υπέρηχο την Παρασκευή που ήμουν 6+2 Αλλά δεν την ακούσαμε..


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Ναι αυχενική 28 Αυγούστου περίπου στην 12η εβδομαδα .ναι ωραία νέα αλλά εκεί που ήμουν μέσα στην τρελή χαρά μου είπε αυτό για τον τράχηλο και η ψυχολογία μου έπεσε πολύ ..εντάξει ότι πρέπει να γίνει θα γίνει αρκεί να πάνε όλα καλά αυτό με νοιάζει εμένα ..

Λογικό.... κ εμένα μειώθηκε απότομα ο τράχηλος στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου στο β τρίμηνο όμως, οπότε το χειριστηκαμε με ξάπλα στο σπίτι και πήγαν όλα καλά. Εσένα σου είπε πόσα εκ είναι τώρα ο τράχηλος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Ούτε εγώ έχω ακούσει ακόμα καρδούλα. Την είδαμε να αναβοσβήνει στον υπέρηχο την Παρασκευή που ήμουν 6+2 Αλλά δεν την ακούσαμε..

Εγω σημερα ειμαι 6+2. Όταν είχα πάει για τον πρωτο μου υπερηχο ειδαμε απλα τον σακο. Ηταν πολύ νωρίς. Ημουν μολις 5+2. Αντε με το καλο να την ακουσουμε κ την καρδουλιτσα ❤ Εγω εχω την αλλη Τριτη ραντεβου. Εσυ;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω σημερα ειμαι 6+2. Όταν είχα πάει για τον πρωτο μου υπερηχο ειδαμε απλα τον σακο. Ηταν πολύ νωρίς. Ημουν μολις 5+2. Αντε με το καλο να την ακουσουμε κ την καρδουλιτσα ❤ Εγω εχω την αλλη Τριτη ραντεβου. Εσυ;

Την Παρασκευή που θα ειμαι 7+2


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Λογικό.... κ εμένα μειώθηκε απότομα ο τράχηλος στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου στο β τρίμηνο όμως, οπότε το χειριστηκαμε με ξάπλα στο σπίτι και πήγαν όλα καλά. Εσένα σου είπε πόσα εκ είναι τώρα ο τράχηλος; 

Όχι στην αυχενική θα μου πουν περισσότερες λεπτομέρειες..πάντως σίγουρα στην 12η θα ξεκινήσω προγεστερόνη κολπικά 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μου ειπε μια φιλη μου που ειναι εγκυος οτι δεν κάνει να χαιδευουμε την κοιλια μας κ ρωτησα κ τον γιατρο μου γιατί δεν το πιστεψα κ μου ειπε ότι ισχύει αλλα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, μετά την 20η εβδομαδα. Το ξέρατε εσεις αυτο;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...