Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Με εχει πιαει νευρικο γελιο κοριτσια γιατι εχουμε πλακα  ! Ειμαστε ωραιο παρεακι ! 

@mairy2021 απο οσα ρωτησα και εμαθα η ελευθερη χοριακη πρεπει να ειναι πανω σε IU/I και η PAPP-A κατω να ειναι καπως σαν αντιστροφως αναλογα δηλαδη . ΣΕ MoM νομιζω πρεπει να ειναι κατω απο 2 .  ΑΛλα να σου πω κατι αυτα ειναι μονο στατιστικα .... Δηλαδη η αυχενικη σου δινει στατιστικες .για αυτο δεν υπαρχει πρεπει και δεν πρεπει ..Θα κανεις αμνιο ? Θυμισε μας τι ποσοστα σου βγηκαν ; Ολα θα ειναι καλα !!!!! ΤΙς πιο πολλες φορες ολα ειναι καλα !!!!

εφτιαξα αυγοφετες και θα κοψω και μια σαλατα μαρουλι , λαχανο και ντοματινια . ΘΕλω πολυ να φαω ρε κοριτσια και ειμαι ολη μερα λες και ταξιδευω με 20 μποφορ.

@Mantarini2018pizza μαργαριτα δηλαδη ε ? με τι τυρι την κανεις ? εγω το σαββατο εφτιαξα μου αρεσει η μοτσαρελα πολυ στην πιτσα .

εγω θα φαω καμια αυγοφετα αν και πρεπει να φαω και ενα γιαουρτακι γιατι το ασβεστιο θα παει περιπατο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Ναι η χωριακη απ ο.,τι φαίνεται. Πρέπει να είναι το πολύ 2 νομιζω. Τι ποσοστό σου έβγαλε θυμησε μου; 1/230;

Η papp a πόσο ήταν; 

1/272... Η papp-A 0.322 MoM

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ρε κορίτσια εμένα που βλέπω τώρα την αυχενική διαφάνεια δεν μου γράφει πουθενά ελεύθερη χοριακη, μου γράφει αυχενική διαφάνεια εμβρύου 2,4 είναι το ίδιο; Κι εμένα μόνο αυτή η μέτρηση ήταν παραπάνω και μου βγάλε χαλιά ποσοστό για ντάουν

@mairy2021 πιστεύω ότι το μωρό σου είναι υγιέστατο , φυσικά να το ψάξεις και να κάνεις και εξέταση έξτρα  δεν το συζητώ κι εγώ έκανα γιατί φοβόμουν αλλά η αυχενική είναι στατιστικα ξέρεις 

Woman88 εγώ κάνω για την μικρή στο σχολείο αλλά το στομάχι μου γυρνάει κάθε φορά , ελπίζω να σου κάτσει καλά

εγω θα κάνω τώρα πίτσα, για μένα χωρίς αλλαντικα

 

 

Δε μπορω να κάνω νιπτ τεστ γιατί κάνω καθημερινά ηπαρινες... Όποτε δε θα κάνω τίποτε... 

Η χοριακη σε IU/L αν το λέω καλά ήταν 299


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

1/272... Η papp-A 0.322 MoM

Μάλλον μπερδεύομαι γιατί εγώ δεν έκανα Παπ α απλά πήγα για τροφοβλαστη και μου κάναν νωρίτερα αυχενική και τζάμπα με αγχωσαν

Τι αποφασίσατε να κάνετε; 

Just now, Woman88 είπε:

Με εχει πιαει νευρικο γελιο κοριτσια γιατι εχουμε πλακα  ! Ειμαστε ωραιο παρεακι ! 

@mairy2021 απο οσα ρωτησα και εμαθα η ελευθερη χοριακη πρεπει να ειναι πανω σε IU/I και η PAPP-A κατω να ειναι καπως σαν αντιστροφως αναλογα δηλαδη . ΣΕ MoM νομιζω πρεπει να ειναι κατω απο 2 .  ΑΛλα να σου πω κατι αυτα ειναι μονο στατιστικα .... Δηλαδη η αυχενικη σου δινει στατιστικες .για αυτο δεν υπαρχει πρεπει και δεν πρεπει ..Θα κανεις αμνιο ? Θυμισε μας τι ποσοστα σου βγηκαν ; Ολα θα ειναι καλα !!!!! ΤΙς πιο πολλες φορες ολα ειναι καλα !!!!

εφτιαξα αυγοφετες και θα κοψω και μια σαλατα μαρουλι , λαχανο και ντοματινια . ΘΕλω πολυ να φαω ρε κοριτσια και ειμαι ολη μερα λες και ταξιδευω με 20 μποφορ.

@Mantarini2018pizza μαργαριτα δηλαδη ε ? με τι τυρι την κανεις ? εγω το σαββατο εφτιαξα μου αρεσει η μοτσαρελα πολυ στην πιτσα .

εγω θα φαω καμια αυγοφετα αν και πρεπει να φαω και ενα γιαουρτακι γιατι το ασβεστιο θα παει περιπατο 

Ναι εγώ δεν μπορώ αλλαντικά μαργαρίτα για μένα, τώρα θα βάλω γκούντα και γραβιέρα Κρήτης πιπεριά πράσινη στην μεριά του άντρα μου και μπέικον, εγώ με την μικρή μαργαρίτα αν και η μικρή είναι της υγιεινής και δεν της αρέσουν αυτα

Just now, mairy2021 είπε:

1/272... Η papp-A 0.322 MoM

Δε μπορω να κάνω νιπτ τεστ γιατί κάνω καθημερινά ηπαρινες... Όποτε δε θα κάνω τίποτε... 

Η χοριακη σε IU/L αν το λέω καλά ήταν 299

Ωραια εφόσον είπατε τίποτα μην το σκέφτεσαι! Είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά! 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Μακαρι να οφειλονται εκει οι πονοι !Ελπιζω οι αναγουλες μας να περασουν ...δευτερα θα τον ρωτησω για μαγνησιο ... εσεις πινετε πολυτιβαμινες mama? εγω οχι ακομα θα τον ρωτησω ομως αν κρινει οτι χρειαζεται ...

 

Οχι από βιταμινες παιρνω iofolen.

Αχ εγω κοριτσια δεν εχω κατι να φαω. Ξεμείναμε κ αυριο θα παμε μαρκετ. Λιγα δημητριακά θα φαω μονο το βραδυ. Αλλα ψάχνει κ ο αντρας μ να φάει τωρα κατι κ δεν έχουμε. Έφτιαξα κοκκινιστό μοσχαράκι με ρύζι για μεσημερι αλλα δεν μπορεί να φάει αλλο τωρα. Θέλει κατι σε τοστ ή ψωμι με μερεντα πχ. Αλλα που να το βρούμε τωρα. Εμενα παντως το φαγητό μου έπεσε λίγο βαρύ οποτε ουτε εγω μπορώ να φαω αλλο. Για πειτε καμια ιδεα. Με υλικά που ίσως να εχω κ να μην το ξερω χαχα. Πχ κρέπες χωρίς αυγο φτιαχνονται; ή pancakes; χωρις αυγο; γιατι δεν εχω. 

Αχ εχω παλι σουβλιες όπως το πρωι χαμηλά αριστερά. Πολυ εντονες λες κ κάποιος με καρφώνει με μαχαίρι. Ειναι στιγμιαιος πονος αλλα επαναλαμβανεται 3-4 φορες κ σταματάει. Με επιασε μια το πρωι κ μια τωρα. Τι να ειναι αυτο;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενική που λέμε είναι η μέτρηση με τον υπερυχο. Και βγαίνει επί τόπου. Σου το λέει ο γιατρός. Η papp-a είναι το αίμα. Μετράνε 2 ορμόνες τη Β χωριακη και την papp a. Η Β χωριακη πρέπει να είναι μέχρι 2 mom το ίδιο και η papp a. Η τελευταία νομίζω δεν πρέπει να είναι κάτω από 0,5 mom. Μετράνε και το ποσοστό της ηλικίας. Αν λοιπόν αυτές οι δύο ορμόνες έχουν μια ανισσοροπια και είσαι και πάνω από 35 πέφτει το ποσοστό. Οπωτε όλα είναι στατιστικά.. Εγώ αυτό κατάλαβα. Το είχα ψάξει αρκετά τότε γιατί δεν μπορούσα να χώνεψω ότι με τόσο καλές μετρήσεις στην αυχενική μου βγήκε για down 1/193.Οι δύο ορμόνες ειδικά η Β χωριακη μπορεί να επηρεάζεται από διάφορους παράγοντες. Όπως και η αυχενική πτυχή που λένε μέχρι 3 νομίζω. Αλλά και 2 και κάτι να σου βγει σου ρίχνει πάλι το ποσοστό... Πάντως τις περισσότερες φορές, μην πω όλες ύστερα από ειδικές εξετασρις(αμνιο, νιπτ, τροφοβλαστηση) όλα βγαίνουν μια χαρά. Τέλος για να έχει σύνδρομο το μωρό υπάρχουν τουλάχιστον 3 ενδείξεις.. Όπως τριγλωχινα, μεγάλη αυχενική πτυχή ακόμα και 5-6,απουσια ρινικο κ. Τ. Λ.. Αυτά τα διαβαζα ώρες στο ίντερνετ από ιστορίες άλλων γυναικών και από διάφορες μελέτες γιατί ήθελα απαντήσεις τότε και ο γιατρός Δυστηχως μάλλον δεν ήξερε να μου απαντήσει... Και όχι μόνο αυτό με κατά τρόμαξε με το ποσοστό ότι είναι χαμηλό κ. Τ. Λ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vaso11.4.11 γιατι δεν φτιαχνεις λουκουμαδες η τηγανοψωμο  ; αλευρι λιγικα θα εχεις ισως και μαγια . Γιατι δεν του φταιχνεις λιγα μακαρονια ; η αν εχει ςντοματουλα φτιαξε του ενα σαντουιτσακι με ψωμακι ντοματα πχ. Μεχρι αυριο που θα πατε σουπερ μαρκετ θα τονε χει κοψει η λορδα χαχαχα. Και εγω ποναω δεξια χαμηλα ...

Αυτα που λεει η @valentina23 ισχυουν . συνηθως οπως μας ειχε πει και εμας μια γενετιστρια - εμβρυολογος πρεπει να συνυπαρχουν απο 2 δεικτες και πανω . και οαλ θα ναι καλα θα δεις ! @mairy2021 αν θελεις να κανεις κατι μπορεις λιγες μερες πριν να ακοψεις ηπαρινες και να τις συνεχισεις αν οχι τοτε προχωρα και μησ κεφτεσαι τιποτα!!! Ολα θα πανε καλα ! επαιρνα και εγω ηπαρινες τις οποιες τις επαιρνα αομως μονο για το α τριμηνο !ΤΩρα τις εχω σταματησει και ψιλοανησχυουσα γιατι ειχα "εθιστει" και λεω μηοως επαθε κατι το μωρακι που τις σταματησα αλλα αφου ετσι μου ειπε ο αιματολογος κυησης ετσι εκανα  . Εκοψα επισης και τα utro που εβαζα ενα καθε βραδυ κολπικα .

κοριτσια τσαι του βουνου επιτρεπεται ? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Vaso11.4.11 γιατι δεν φτιαχνεις λουκουμαδες η τηγανοψωμο  ; αλευρι λιγικα θα εχεις ισως και μαγια . Γιατι δεν του φταιχνεις λιγα μακαρονια ; η αν εχει ςντοματουλα φτιαξε του ενα σαντουιτσακι με ψωμακι ντοματα πχ. Μεχρι αυριο που θα πατε σουπερ μαρκετ θα τονε χει κοψει η λορδα χαχαχα. Και εγω ποναω δεξια χαμηλα ...

Αυτα που λεει η @valentina23 ισχυουν . συνηθως οπως μας ειχε πει και εμας μια γενετιστρια - εμβρυολογος πρεπει να συνυπαρχουν απο 2 δεικτες και πανω . και οαλ θα ναι καλα θα δεις ! @mairy2021 αν θελεις να κανεις κατι μπορεις λιγες μερες πριν να ακοψεις ηπαρινες και να τις συνεχισεις αν οχι τοτε προχωρα και μησ κεφτεσαι τιποτα!!! Ολα θα πανε καλα ! επαιρνα και εγω ηπαρινες τις οποιες τις επαιρνα αομως μονο για το α τριμηνο !ΤΩρα τις εχω σταματησει και ψιλοανησχυουσα γιατι ειχα "εθιστει" και λεω μηοως επαθε κατι το μωρακι που τις σταματησα αλλα αφου ετσι μου ειπε ο αιματολογος κυησης ετσι εκανα  . Εκοψα επισης και τα utro που εβαζα ενα καθε βραδυ κολπικα .

κοριτσια τσαι του βουνου επιτρεπεται ? 

 

Τελικά έκανα pancakes. Αλλα δεν εχω όρεξη σημερα. Όλοι μου σπάνε τα νεύρα κ εχω κ ολα αυτα τα συμπτώματα. Κ εσυ πονας ε; εμενα αυτη τη φορα οι σουβλιες κρατησαν περισσοτερη ωρα ρ γμτ..

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Τελικά έκανα pancakes. Αλλα δεν εχω όρεξη σημερα. Όλοι μου σπάνε τα νεύρα κ εχω κ ολα αυτα τα συμπτώματα. Κ εσυ πονας ε; εμενα αυτη τη φορα οι σουβλιες κρατησαν περισσοτερη ωρα ρ γμτ..

Μαγνήσιο παίρνεις;;; μάλλον θα το έχεις ξαναπεί αλλά είμαστε πολλές κ δεν θυμάμαι βρε κορίτσια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! :wub:  Διαβάζω τα νεακια σας και μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες εγώ στην αυχενική που έκανα μου είπε ο γιατρός όλα καλά και ένα νούμερο για σύνδρομο Down 1 /9500 ή 7500 δε θυμάμαι αλλά πάνω στο χαρτί που μου έδωσε δε γράφει πχ όλα τα σύνδρομα με δίπλα τα ποσοστά ούτε καποια αλλά νούμερα που γράφετε εσείς .. Γιατί να συμβαίνει αυτό λέτε να μη τα κοίταξαν όλα? επίσης @Renez αν και είναι νωρίς ακόμα μάλλον γιαυτη την εξέταση πώς γίνεται η καμπύλη ζαχαρου και γιατί είναι τόσο αηδιαστικη?


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 ναι και εγω εχω πονακια γενικα δεν εχω διαθεση , σερνομαι.... ναυτια απιστευτη ... ποναω εκει κυριως δεξια .... οχι παντα ομως ..ναι μεν στην κινηση ααλ οχι παντα ...και παρατηρω οτι πονακια περιοδου εχω καθε πρωι σχεδον μολις ξυπνησω μετα απο λιγο ... μαγνησιο εγω δεν παιρνω εσυ ?

@Marilo συνηθως στην αυχενικη γραφουν καθε τρισωμια  (18,21,13 ) και διπλα γραφουν ποσοστο . δεν γραφουν δηλάδη ενα ποσοστο για ολες μαζι  τις τρισωμιες .

ΜΗπως απλα τα γραφει καπως διαφορετικα σε εσενα ? γιατι υποθετω καθε εργαστηριο θα εχει τον τροπο του που τα γραφει . ΜΗν ανησυχεις . Η καμπυλη ειναι αηδιαστικη γιατι σου παιρνουν αιμα νηστικη και μετα σου δινουν να πιεις γλυκοζη η οποια ταν ειχα δοκιαμσει που ειχα κανει καποια στγμη για αλλο λογο ειναι ΑΗΔΙΑ. ειναι πολυ γλυκο αυτο το πραγμα . εγω τουλαχιστον κοντεψα να το βγαλω τοτε που δνε ημουν εγκυος .... τωρα δεν ξερω τι θα γινει ...χαχα σε ποια εββδομαδα γινεται αυτη ? ΒΕβαια μπορει σε καποια να αρεσει το τοσο γλυκο . και μετα σου ξαναπαιρνουν αιμα . 

εγω με το πλυσιμο των δοντιων αναζητω λυση κοριτσια ... δεν μπορω να τα πλενω...ειλικρινα .... με το πουα κουμπησω την οδοντοβουρτσα ξερναω αυτοματα ....

Εσυ @Renezta ειχες πολλα απο αυτα που λεμε η εμεις ειμαστε πολυ μη μου απτου και μας πειραζουν ολα ?χαχαχαχαχα ? Θυμαμαι οταν ακουγα πιο παλια για εγκυμονουσες πουε λεγαν μου μυριζει το ενα και το αλλο ελεγα υπερβολιεκς χαχααχαχαχα τωρα να τι συμβαινει .

κοριτσια επαφες εχετε ? εγω δεν εχω διαθεση .... ειναι νορμαλ αυτο ? εγω που δενν κρατιομουν η αχορταγη αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ας γελασουμε και λιγο !

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Woman88 στο επόμενο ραντεβού που εχω αρχές Νοεμβρίου θα ρωτήσω τη γιατρό μου για τα ποσοστά να με διαφωτισει μήπως δει κάτι που δεν καταλαβαίνω εγώ στην αυχενικη.. 

Ωχ καταλαβα και πότε την κάνουμε αυτή την εξέταση άραγε? 

Μια από τα ίδια ούτε εγώ έχω όρεξη για επαφές.. Ας μας πει υπάρχει καμία άλλη κοπέλα που να έχει απορώ... Έχουμε τόσα στο μυαλό μας τόσες αλλαγές στο σώμα μας τόσες ορμόνες λογικό νομίζω είναι.. Κουράγιο στους άντρες μας :razz:


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! :wub:  Διαβάζω τα νεακια σας και μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες εγώ στην αυχενική που έκανα μου είπε ο γιατρός όλα καλά και ένα νούμερο για σύνδρομο Down 1 /9500 ή 7500 δε θυμάμαι αλλά πάνω στο χαρτί που μου έδωσε δε γράφει πχ όλα τα σύνδρομα με δίπλα τα ποσοστά ούτε καποια αλλά νούμερα που γράφετε εσείς .. Γιατί να συμβαίνει αυτό λέτε να μη τα κοίταξαν όλα? επίσης @Renez αν και είναι νωρίς ακόμα μάλλον γιαυτη την εξέταση πώς γίνεται η καμπύλη ζαχαρου και γιατί είναι τόσο αηδιαστικη?

Μωρέ μας βάζουν κ οι ξυμε γλυκόζη ένα γεμάτο πλαστικό ποτηράκι..η γλυκόζη είναι  συμπυκνωμένο σιρόπι ζάχαρης κ για να το πιεις μονορουφι που θέλουν σου έρχεται μια αναγουλα αν σκεφτείς πως πρέπει να είμαστε κ νηστικες! Κ μετά για δύο ώρες απαγορεύεται να φας κάτι γτ σε μετράνε ξανά για ζάχαρο στις 2 ώρες..

Πάντως βάση της ομάδας μου εξαρτάται κ το σκεύασμα που θα πιεις το οποίο διαφέρει σε κάθε διαγνωστικό κέντρο.. κάποιοι δίνουν σκέτη άλλοι ανακατεμένη με πορτοκάλι κτλ..

Just now, Woman88 είπε:

@Vaso11.4.11 ναι και εγω εχω πονακια γενικα δεν εχω διαθεση , σερνομαι.... ναυτια απιστευτη ... ποναω εκει κυριως δεξια .... οχι παντα ομως ..ναι μεν στην κινηση ααλ οχι παντα ...και παρατηρω οτι πονακια περιοδου εχω καθε πρωι σχεδον μολις ξυπνησω μετα απο λιγο ... μαγνησιο εγω δεν παιρνω εσυ ?

@Marilo συνηθως στην αυχενικη γραφουν καθε τρισωμια  (18,21,13 ) και διπλα γραφουν ποσοστο . δεν γραφουν δηλάδη ενα ποσοστο για ολες μαζι  τις τρισωμιες .

ΜΗπως απλα τα γραφει καπως διαφορετικα σε εσενα ? γιατι υποθετω καθε εργαστηριο θα εχει τον τροπο του που τα γραφει . ΜΗν ανησυχεις . Η καμπυλη ειναι αηδιαστικη γιατι σου παιρνουν αιμα νηστικη και μετα σου δινουν να πιεις γλυκοζη η οποια ταν ειχα δοκιαμσει που ειχα κανει καποια στγμη για αλλο λογο ειναι ΑΗΔΙΑ. ειναι πολυ γλυκο αυτο το πραγμα . εγω τουλαχιστον κοντεψα να το βγαλω τοτε που δνε ημουν εγκυος .... τωρα δεν ξερω τι θα γινει ...χαχα σε ποια εββδομαδα γινεται αυτη ? ΒΕβαια μπορει σε καποια να αρεσει το τοσο γλυκο . και μετα σου ξαναπαιρνουν αιμα . 

εγω με το πλυσιμο των δοντιων αναζητω λυση κοριτσια ... δεν μπορω να τα πλενω...ειλικρινα .... με το πουα κουμπησω την οδοντοβουρτσα ξερναω αυτοματα ....

Εσυ @Renezta ειχες πολλα απο αυτα που λεμε η εμεις ειμαστε πολυ μη μου απτου και μας πειραζουν ολα ?χαχαχαχαχα ? Θυμαμαι οταν ακουγα πιο παλια για εγκυμονουσες πουε λεγαν μου μυριζει το ενα και το αλλο ελεγα υπερβολιεκς χαχααχαχαχα τωρα να τι συμβαινει .

κοριτσια επαφες εχετε ? εγω δεν εχω διαθεση .... ειναι νορμαλ αυτο ? εγω που δενν κρατιομουν η αχορταγη αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ας γελασουμε και λιγο !

Πονακια σας έχω πει είχα μέχρι τέλους σχεδόν!! Αλλά δεν έδινα σημασία είχα μάθει κ με τη περίοδο που πάντα πονούσα 2-3 μέρες..

Με μυρωδιές κ εμετούς όχι δεν έχω εμπειρία για αυτό δε μπορώ να σας συμβουλεύσω τι να φάτε ή τι θα βοηθήσει:|

Πάντως ναι είστε γκρινιαρουλες σε σχέση με άλλες ομάδες κοριτσιααάαα !! 

Χμμμ όσο για το σεξ...θα ξεκινήσω θυμίζοντας σας τη θεϊκή ατάκα της Θεοπούλας:P

Εγώ προσωπικά είχα όρεξη σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη εκτός από κάποιες ημέρες..βέβαια πολλές όντως δεν έχουν..καθόλου..βασικά το σκέφτονται κ νευριάζουν χαχχαχα ΟΡΜΌΝΕΣ!!

Just now, Marilo είπε:

@Woman88 στο επόμενο ραντεβού που εχω αρχές Νοεμβρίου θα ρωτήσω τη γιατρό μου για τα ποσοστά να με διαφωτισει μήπως δει κάτι που δεν καταλαβαίνω εγώ στην αυχενικη.. 

Ωχ καταλαβα και πότε την κάνουμε αυτή την εξέταση άραγε? 

Μια από τα ίδια ούτε εγώ έχω όρεξη για επαφές.. Ας μας πει υπάρχει καμία άλλη κοπέλα που να έχει απορώ... Έχουμε τόσα στο μυαλό μας τόσες αλλαγές στο σώμα μας τόσες ορμόνες λογικό νομίζω είναι.. Κουράγιο στους άντρες μας :razz:

Εγω την έκανα 26&4...

Νομίζω εκεί από 25η έως 28η τη κάνουμε..

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;;

Την απαίσια καμπύλη την κάνουμε 20η εβδομαδα, ένα γλυκό πράμα που πρέπει να πιούμε κάποια εργαστήρια έχουν σκεύασμα έτοιμο γλυκόζης με γεύση λέει λεμόνι ή πορτοκάλι, εμένα μου κάτσε στην κόρη μου το λεμόνι που ούτε καν λεμόνι δεν το λες  και δεν φτάνει μόνο η αναγουλα σε πιάνει και μια ζαλάδα από την πολύ γλυκόζη, σε μετράνε νηστική πριν το πιεις μετά αφού το πιεις και μετά ανά ώρα δηλ κάθεσαι και εκεί κάνα δίωρο και κοιτάς το ταβάνι χαχα

Ρενεζ οσο για την Θεοπούλα μην λες....με αναγουλες όλη μέρα άντε πάνε να κάνεις σεξ... Μην τρελλαθουμε

Κι εμείς δεν έχουμε επαφές αλλά εγώ δεν μπορώ λόγω αναγουλας αν στρώσει αυτή η κατάσταση κάτι θα γίνει, ήταν και το α τρίμηνο που φοβάσαι άστα να πάνε

Επίσης ρε κορίτσια γιατί γκρινιάρες δηλ; Μας έχει φάει το άγχος μια μας βγαίνουν ποσοστά στην αυχενική μας τρομάζουν μια ρινικά οστά δεν φαίνονται μια νιπτ μια τροφοβλαστη να μην πούμε δηλ κιόλας;; Χαχα να μην πω για τα ξερνοβολητα

Μια χαρά είμαστε να ξέρετε! Χαχχαα 

Μαριλο μου κάνει εντύπωση που λες δεν έχεις νούμερα στην αυχενική ίσως δεν πήρες κάποιο χαρτί;

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mairy2021 said:

1/272... Η papp-A 0.322 MoM

Δε μπορω να κάνω νιπτ τεστ γιατί κάνω καθημερινά ηπαρινες... Όποτε δε θα κάνω τίποτε... 

Η χοριακη σε IU/L αν το λέω καλά ήταν 299

Γειά σου κοπέλα μου είμαι μανούλα Φεβρουαρίου 2021 αλλά ρίχνω ματιές παντού! Επειδή και εγώ είχα υψηλά ποσοστά για Down έκανα τo harmony test και κάνω και εγώ ηπαρίνη... Αλλα η ίδια πήρα στο εργαστήριο της Harmony και ρώτησα αν επηρεάζει το αποτέλεσμα η οχι ήταν κατηγορηματικοι σε αυτό ότι δεν επηρεάζει ίσως άλλες εξετάσεις νιπτ όντως δεν το επιτρέπουν η χρειάζεσαι 24 ώρες σίγουρα να σαι χωρίς ένεση.. Εγώ είχα κάνει την εξέταση περίπου 20 ώρες μετά την τελευταία ένεση... Αλλα μου είπαν ξεκάθαρα πως δεν επηρεάζει.. Δεν ξέρω αν στην Ελλάδα γιατί μένω εξ τερικο υπάρχει το Harmony τεστ η ποια άλλα νιπτ τεστ υπάρχουν πάντως για το Harmony π έκανα μ είπαν ότι είναι οκ άσχετα με την ηπαρίνη! 

Φιλιά και όλα καλά να πάνε στην εγκυμοσύνη σου! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!! Συμφωνώ με την @Mantarini2018 μας έχουν πεθάνει στο άγχος με τα ποσοστα, με τα νούμερα κ τις εξετάσεις! Άμα πια!!! Εγώ κορίτσια με την καμπύλη δεν είχα κανένα πρόβλημα!! Δεν τρώω γλυκά γενικά γτ δεν μ αρέσουν αλλά την γλυκόζη την ήπια σχετικά καλά. Δλδ είχα ακούσει κι εγώ τα χειρότερα αλλά δεν ήταν τόσο χάλια. Οκ ήταν πολύ γλυκό κι είσαι κ νηστικη. Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν είναι κ τόσο χάλια. Το μόνο πρόβλημα είναι η βαρεμάρα που πρέπει να περίμενεις μέχρι να τελειώσει όλη η εξέταση. Ανυπομονώ να πάω για υπερηχο να δω το μωράκι μου αλλά έχω ακόμα 2 βδομάδες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...