Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Κοριτσια μου μαγειρεψα, έπλυνα πιατα, εβαλα πλυντήρια και ψοφησα! Νιωθω κομμάτια τωρα! Επίσης εχω απαισια γευση απτην ώρα που πήρα το σιδηρο και θέλω να κανω εμετο! Κ έλεγα θα ηρεμησα! Αφου ειχα 4 μερες να κανω. Αλλα που.... 

Δεν βρήκα κανένα σκουλήκι αλλα παρατήρησα ότι μου ερχόταν η μυρωδιά από ένα ντουλάπι ππυ ειχα κατσαρολικα. Και βρήκα ένα τύπου ταψάκι που στο πάτο είχε πιάσει μούχλα. Δεν ήταν κανονικό ταψάκι. Ηταν από αυτά που αγοράζεις έξω γλυκα κ το ειχα κρατήσει. Κ με το πλύσιμο επιασε μούχλα. Ίσως έφταιγε αυτο. Το πεταξα και καθαρισα κ το ντουλάπι. Ελπιζω να ηταν αυτο. Γιατι τα σκουληκια αυτα που λεω βρωμάνε απίστευτα. Πριν αλλάξουμε πόρτα εμπαιναν από τις τρυπούλες γιατι είχαμε μια παλιά πόρτα απλή. Τωρα βαλαμε ασφαλειας κ δεν χωράνε. Αλλα μπορεί να μπήκαν από αποθήκη. Αν κ δεν βρήκα κάτι. Τραβηξα λιγο τους καναπέδες κ κοίταξα. Τελοσπαντων, τωρα αυτο που με νοιάζει είναι ότι αισθανομαι ΧΑΛΙΑ!!! Θέλω εμετο, δεν έχω όρεξη, νιώθω βαρος κ πίεση στη κοιλια κ νιωθω κ σαν να κρυωσα.

  • Λυπημένη/-ος 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι ταλαιπωρία ρε κορίτσια κι αυτοί οι εμετοί! Εγώ δεν έχω ούτε αναγουλες ουτε εμετούς αλλά σκέφτομαι πως ήταν  την τελευταία που έπαθα γαστρεντερίτιδα κ πραγματικά σας θαυμάζω για τις αντοχές σας!! Δεν ξέρω πώς θα άντεχα με εμετούς κι ένα μικρό παιδάκι όλη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ @Vaso11.4.11  πόσο δύσκολο πράγμα! Κι εσύ όμως κάτσε λίγο αφού δεν είσαι καλά, τράβηξες και καναπέδες θα σε μαλώσω! Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα

Κι εγώ πήρα μια στεναχώρια τώρα και άρχισα να πονάω στην κοιλιά πήρα ένα μαγνήσιο για καλό και για κακο και κάθισα

Ρενεζ φυσικά και έχω εμπιστοσύνη, πρώτα εμείς δίνουμε εμπιστοσύνη, και πρώτα στα παιδιά μας θα πιστέψουμε, θέλει κουβέντα ειλικρινεια και σεβασμό ένα παιδί , απλά είναι μικρό τίποτα λιγότερο από μας και όσα περισσότερα δίνουμε τόσο πιο πολύ θα απλώνουν τα φτερά τους! Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα βέβαια αλλά κάθε μέρα μια προσπάθεια, να ναι γερά τα παιδάκια όλα!

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια τελειωσα για σημερα ειχα μια ακυρωση . Εφαγα σπανακορυζο σημερα και τωρα καθαρισα κατι φρουτα ευτυχως τρωω πολλα φρουτα αλλα ανακατευομαι απιστευτα . ΘΕλω να πλυνω τα δοντια μου και θα κανω σιγουρα εμετο . Δεν ξερω μηπως μου προκλαει το ασβεστιο μαζι με τη βιταμινη d ayto to pragma sto στομαχι. Εφαγα ενα κομματακι ακτινιδιο και λιγο μ ηλο και γυριζουν ολα . Οσο για τον πονο ελπιζω να ειναι εντερο επικεντρωνεται κυριως δεξια οταν κινουμαι .... Τι να πω ...αν ητανε νετερο ομως δεν θα με πονουσε και οταν καθομουν ?

@mairy2021 τελικα κοριτσι μου τι εκανες? Απο εδω νομιζω τροφοβλαστη εχουμε κανει δεν θυμαμαι ισως να εχει κανει καποια  κοπελα αμνιο και να μου διαφευγει τωρα αλλα η αμνιο γινεται σε μεγαλυτερη ηλικια κυησης . Μαλλον εχω παθει μπλακ αουτ απο τα μαθηματα . 

ΑΠο το κινητο μου παλι δε μπορω να μπω δεν μου στελενεται κωδικος στο e mail ενω λεει σας εχει σταλει και δεν ειναι ουτε στα spam.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mantarini2018 είπε:

Αχ @Vaso11.4.11  πόσο δύσκολο πράγμα! Κι εσύ όμως κάτσε λίγο αφού δεν είσαι καλά, τράβηξες και καναπέδες θα σε μαλώσω! Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα

Κι εγώ πήρα μια στεναχώρια τώρα και άρχισα να πονάω στην κοιλιά πήρα ένα μαγνήσιο για καλό και για κακο και κάθισα

Ρενεζ φυσικά και έχω εμπιστοσύνη, πρώτα εμείς δίνουμε εμπιστοσύνη, και πρώτα στα παιδιά μας θα πιστέψουμε, θέλει κουβέντα ειλικρινεια και σεβασμό ένα παιδί , απλά είναι μικρό τίποτα λιγότερο από μας και όσα περισσότερα δίνουμε τόσο πιο πολύ θα απλώνουν τα φτερά τους! Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα βέβαια αλλά κάθε μέρα μια προσπάθεια, να ναι γερά τα παιδάκια όλα!

 

Ενταξει ξεκουραστηκα. Τωρα ξυπνησα. Να δω πως θα κοιμηθω το βραδυ. Δεν ξερω γιατι αλλα από τις 17:00 κ μετα το απογευμα με πιανει τρομερη υπνηλία. Κ ξυπναω αργα κατά τις 19:00 κ μετα κοιμάμαι αργα το βραδυ. Πρέπει να το αλλάξω αυτο το πρόγραμμα. Τελοσπαντων.. η αναγούλα παντως καλα κρατει! Εσύ είσαι καλύτερα τωρα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Κοριτσιααα τι κάνετε;;

Εχω ερώτηση για όσες είχατε χαμηλό ποσοστο κ κάνατε αμνιο.. 

Η free hcg σας ποσο ήταν;;

Εμενα ήταν 2,9 mom και η papp a 0,9.εκανα nipt και όλα βγήκαν καλά. Εσένα πόσο ήταν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αχ κοριτσια τελειωσα για σημερα ειχα μια ακυρωση . Εφαγα σπανακορυζο σημερα και τωρα καθαρισα κατι φρουτα ευτυχως τρωω πολλα φρουτα αλλα ανακατευομαι απιστευτα . ΘΕλω να πλυνω τα δοντια μου και θα κανω σιγουρα εμετο . Δεν ξερω μηπως μου προκλαει το ασβεστιο μαζι με τη βιταμινη d ayto to pragma sto στομαχι. Εφαγα ενα κομματακι ακτινιδιο και λιγο μ ηλο και γυριζουν ολα . Οσο για τον πονο ελπιζω να ειναι εντερο επικεντρωνεται κυριως δεξια οταν κινουμαι .... Τι να πω ...αν ητανε νετερο ομως δεν θα με πονουσε και οταν καθομουν ?

@mairy2021 τελικα κοριτσι μου τι εκανες? Απο εδω νομιζω τροφοβλαστη εχουμε κανει δεν θυμαμαι ισως να εχει κανει καποια  κοπελα αμνιο και να μου διαφευγει τωρα αλλα η αμνιο γινεται σε μεγαλυτερη ηλικια κυησης . Μαλλον εχω παθει μπλακ αουτ απο τα μαθηματα . 

ΑΠο το κινητο μου παλι δε μπορω να μπω δεν μου στελενεται κωδικος στο e mail ενω λεει σας εχει σταλει και δεν ειναι ουτε στα spam.

Κ εγω εχω πονους οταν κινούμαι ή όταν σηκώνομαι. Μπορεί να είναι κ μυικοι πονοι ή κ το εντερο κ με τις κινήσεις να πονάει. Αλλιώς είναι σίγουρα η μητρα μας που μεγαλωνει. Εγω πονάω κ στον υπνο. Νιωθω σαν πιασμενη δλδ που έκανε κοιλιακούς. Κ νιωθω μια πιεση καθε φορα που αλλάζω πλευρό ειδικά.

Just now, Betty90 είπε:

Τι ταλαιπωρία ρε κορίτσια κι αυτοί οι εμετοί! Εγώ δεν έχω ούτε αναγουλες ουτε εμετούς αλλά σκέφτομαι πως ήταν  την τελευταία που έπαθα γαστρεντερίτιδα κ πραγματικά σας θαυμάζω για τις αντοχές σας!! Δεν ξέρω πώς θα άντεχα με εμετούς κι ένα μικρό παιδάκι όλη μέρα!

Πραγματικα ουτε εγω ξερω πως αντεχω. Σκέφτομαι ίσως οτι υπάρχουν κ χειρότερες περιπτώσεις. Οπότε κανω υπομονη.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κ εγω εχω πονους οταν κινούμαι ή όταν σηκώνομαι. Μπορεί να είναι κ μυικοι πονοι ή κ το εντερο κ με τις κινήσεις να πονάει. Αλλιώς είναι σίγουρα η μητρα μας που μεγαλωνει. Εγω πονάω κ στον υπνο. Νιωθω σαν πιασμενη δλδ που έκανε κοιλιακούς. Κ νιωθω μια πιεση καθε φορα που αλλάζω πλευρό ειδικά.

Μακαρι να οφειλονται εκει οι πονοι !Ελπιζω οι αναγουλες μας να περασουν ...δευτερα θα τον ρωτησω για μαγνησιο ... εσεις πινετε πολυτιβαμινες mama? εγω οχι ακομα θα τον ρωτησω ομως αν κρινει οτι χρειαζεται ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mairy2021 είπε:

7.3 mom... Ρώτησα γιατι απο ότι κατάλαβα η χοριακη μου έριξε το ποσοστο

Μαίρη ποια εννοείς χοριακη; Και ποια άλλη τιμή ψάχνεις; Την αυχενική διαφάνεια του μωρού; Αν ψάχνεις την αυχενική διαφάνεια εμένα την μέτρησε 2,4 

Vaso είμαι καλύτερα δύο μέρες τώρα ελπίζω να ηρεμήσω κι εγω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Μαίρη ποια εννοείς χοριακη; Και ποια άλλη τιμή ψάχνεις; Την αυχενική διαφάνεια του μωρού; Αν ψάχνεις την αυχενική διαφάνεια εμένα την μέτρησε 2,4 

Vaso είμαι καλύτερα δύο μέρες τώρα ελπίζω να ηρεμήσω κι εγω

Χοριακη φανταζομαι θα εννοει την ελευθερη χοριακη ορμονη που μετρανε στην αυχενικη διαφανεια. Σωστα; Εσυ κοριτσι μου ποτε αναμενεις αποτελεσματα ; ολα θα νει τελεια !!

Παω να φτιαξω ξερετε τι ;;;; Αυγοφετες χαχαχαχα! μου ζητησε ο αντρας μου αν μπορω να φτιαξω ε και θα φτιαξω !μπορει να αρπαξω και εγω καμια ! Αν δεν μου ρθει αναγουλα γιατι με τα τηγανητα δεν εχω καθολου καλη σχεση γενικα !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Μαίρη ποια εννοείς χοριακη; Και ποια άλλη τιμή ψάχνεις; Την αυχενική διαφάνεια του μωρού; Αν ψάχνεις την αυχενική διαφάνεια εμένα την μέτρησε 2,4 

Vaso είμαι καλύτερα δύο μέρες τώρα ελπίζω να ηρεμήσω κι εγω

Ελευθερη χοριακη εννοώ... Από ότι έχω καταλάβει οι άλλες τιμές μου είναι μια χαρά!! 

Just now, Woman88 είπε:

Χοριακη φανταζομαι θα εννοει την ελευθερη χοριακη ορμονη που μετρανε στην αυχενικη διαφανεια. Σωστα; Εσυ κοριτσι μου ποτε αναμενεις αποτελεσματα ; ολα θα νει τελεια !!

Παω να φτιαξω ξερετε τι ;;;; Αυγοφετες χαχαχαχα! μου ζητησε ο αντρας μου αν μπορω να φτιαξω ε και θα φτιαξω !μπορει να αρπαξω και εγω καμια ! Αν δεν μου ρθει αναγουλα γιατι με τα τηγανητα δεν εχω καθολου καλη σχεση γενικα !

Αυγοφετες έφτιαξα το πρωι να παρει ο μικρός στο σχολείο!! 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

7.3 mom... Ρώτησα γιατι απο ότι κατάλαβα η χοριακη μου έριξε το ποσοστο

Ναι η χωριακη απ ο.,τι φαίνεται. Πρέπει να είναι το πολύ 2 νομιζω. Τι ποσοστό σου έβγαλε θυμησε μου; 1/230;

Η papp a πόσο ήταν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ναι η χωριακη απ ο.,τι φαίνεται. Πρέπει να είναι το πολύ 2 νομιζω. Τι ποσοστό σου έβγαλε θυμησε μου; 1/230;

Η papp a πόσο ήταν; 

Ρε κορίτσια εμένα που βλέπω τώρα την αυχενική διαφάνεια δεν μου γράφει πουθενά ελεύθερη χοριακη, μου γράφει αυχενική διαφάνεια εμβρύου 2,4 είναι το ίδιο; Κι εμένα μόνο αυτή η μέτρηση ήταν παραπάνω και μου βγάλε χαλιά ποσοστό για ντάουν

@mairy2021 πιστεύω ότι το μωρό σου είναι υγιέστατο , φυσικά να το ψάξεις και να κάνεις και εξέταση έξτρα  δεν το συζητώ κι εγώ έκανα γιατί φοβόμουν αλλά η αυχενική είναι στατιστικα ξέρεις 

Woman88 εγώ κάνω για την μικρή στο σχολείο αλλά το στομάχι μου γυρνάει κάθε φορά , ελπίζω να σου κάτσει καλά

εγω θα κάνω τώρα πίτσα, για μένα χωρίς αλλαντικα

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...