Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, mairy2021 είπε:

Κορίτσια μου με πηραν τηλ απο εκει που έκανα την αυχενικη και το ποσοστο μου πηγε με την papp a 1/272....κ συστήσει αμνιο... 

Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και είπαμε ή nipt test ή τίποτε γιατί ουτως ή άλλως δεν είμαστε διατεθειμένοι για διακοπή... 

Μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου όλα καλά θα πάνε!! Έτσι και γω.. Έφυγα μέσα στη τρελή χαρά απ την αυχενική και όταν βγήκε η papp a... 1/193 για σύνδρομο down. Είναι και η ηλικία που πέφτει το ποσοστό.. Αλλά και το αίμα. Νομίζω ήταν υψηλη η Β χωριακη 2,9mom και ο, 9η papp a. Ο γιατρός μου σύστησε τη Νιπτ που έχει καλά ποσοστά γι αυτά το σύνδρομο. Σε 5-6μετρς είχα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mairy2021 είπε:

Κορίτσια μου με πηραν τηλ απο εκει που έκανα την αυχενικη και το ποσοστο μου πηγε με την papp a 1/272....κ συστήσει αμνιο... 

Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και είπαμε ή nipt test ή τίποτε γιατί ουτως ή άλλως δεν είμαστε διατεθειμένοι για διακοπή... 

Μαιρουλα μου όπως σου τα λένε τα κοριτσια ειναι. Αν το αποφασίσετε κάντε νηπτ ή λήψη τροφοβλάστης και θα ηρεμησεις. Κ εγω παντως δεν ειχα σκοπό για διακοπή οτι αποτέλεσμα κ να ειχα. Απλα για το αγχος κ μονο μπορεις να κάνεις την εξεταση. Ευχομαι να ειναι ολα καλα με το μωρακι σας ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου όλα καλά θα πάνε!! Έτσι και γω.. Έφυγα μέσα στη τρελή χαρά απ την αυχενική και όταν βγήκε η papp a... 1/193 για σύνδρομο down. Είναι και η ηλικία που πέφτει το ποσοστό.. Αλλά και το αίμα. Νομίζω ήταν υψηλη η Β χωριακη 2,9mom και ο, 9η papp a. Ο γιατρός μου σύστησε τη Νιπτ που έχει καλά ποσοστά γι αυτά το σύνδρομο. Σε 5-6μετρς είχα αποτελεσματα

Βαλεντίνα σαν νεράιδα έρχεσαι και μας καθυσηχαζεις! Ευχαριστούμε! 

Κι εμένα η αυχενική διαφάνεια βγήκε 2,4 ήταν οριακή αλλά σε συνδυασμό με την ηλικία έπεσε δραματικά στο 1:30 , το μωρό μου είναι υγιέστατο, Μαίρη το ίδιο πιστεύω και για το δικό σου μωράκι! Όλα θα ναι καλά!

  • Ευχαριστώ 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσι μου εισαι πολύ γλυκιά. Επειδή μπαίνω και διαβάζω κι εσάς έπεσα πάνω στην ανάρτηση και είπα να γράψω γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι όταν ξαφνικά σου κόβεται η χαρά. Έχω καταλάβει λοιπόν ότι η αυχενική και η papp a δίνουν μόνο πιθανότητες δεν είναι διαγνωστικές που τις περισσότερες φορές βγαίνουν όλα καλά!! Φυσικά υπάρχει το άγχος που δύσκολα φεύγει σε αυτές τις καταστάσεις. Αλλά θέλει ηρεμία και αισιοδοξία γιατί στο τέλος όλα θα πάνε καλά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Έχω μια άσχετη απορία με την εγκυμοσύνη.. Από εχθές το βράδυ στις 10 είμαστε χωρίς ρεύμα... Δε ξέρω τι βλάβη υπάρχει και δεν αποκαταστάθηκε τόσες ώρες! Μια οικογένεια με νεογέννητο όμως τι κάνει τόσες ώρες χωρίς ρεύμα; λέτε να πρέπει να έχουμε και μια μικρή γεννήτρια στο σπίτι για τέτοιες περιπτώσεις; επίσης λέτε να έχουν θέμα τα τρόφιμα στο ψυγείο και την κατάψυξη τόσες ώρες; έχουμε το σύνδρομο κατοχής εμείς και φουλαρουμε τα πάντα με απόθεμα! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια μου... 

Με βάση την ηλικία (είμαι 37.5) μου εδινε 1/160, ο υπέρηχος έδωσε 1/3202 κ το αίμα τροποποιημένη έδωσε 1/272..

Ακόμα και για το νιπτ το σκεφτόμαστε... Για επεμβατικό δεν το συζητάμε... 

Ευτυχώς ταυτιζόμαστε σε αυτό... Θα ήταν πολυ δυσκολο ο ένας να ήθελε έλεγχο κ σε πιθανο θετικό διακοπή κ ο άλλος όχι... 

Αυτά κορίτσια μου... Θα το αποφασίσουμε μέχρι τη Δευτέρα είπαμε.. 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκα μου  κοριτσακια ! Τι κανετε; εμενα απο χθες επεστρεψαν οι αναγουλες και χθες εκανα και εμετο και εχω υπνηλια πολυ εντονη . Ξυπναω και το βραδυ συνεχεια για τσισα οποτε δεν κοιμαμαι και συνεχομενα ... Μαγνησιο ποτε δινει ο γιατρος ; Στο μηνα που ειμαστε τωρα ; Για το σιδηρο απο οτι καταλαβα υπαρχει και χαπι που ειναι πιο ευκολο να πιεις?Ο,τι θυμαμαι απο αυτα που γραψατε ρωταω τωρα χαχα!!!

@mairy2021 μην στεναχωριεσαι  καθολου !! ΘΑ βγει το αποτελεσμα και θα ναι ολα τελεια !!! Εφοσον δεν εχεις στο νου τη διακοπη κανε την αιματος ! Η αυχενικη μην ξεχνας οτι ειναι απλα ποσοστα δεν ειναι διαγνωστικη εξεταση και στις πιο πολλες φορες ολα πανε καλα και τα αποτελεσματα βγαινουν καλα ... Μην ανησχυεις και μην αγχωνεσαι ... το Περασα και εγω και το @Mantarini2018 που καναμε ληψη τροφοβλαστης και ολα καλα !!!  Θα μαθεις και το φυλο χιχι !!! Ολα θα πανε τελεια , θετικη σκεψη και χαμογελο !!!!!! Εμεις ειμαστε εδω για να μοιραζεσαι ο,τι θελεις!! 

Εγω εχω υπερηχο την αλλη δευτερα !! Κοριτσια αν δε δει ο γυναικολογος παλι ρινικο οστο θα πρεπει να ανησχυχησω η νατο ξεχασω οπως μου πε εφοσον η τροφοβλαστη βγηκε καλη ?

Εγω σημερα παω για το εμβολιο ! Οι υπολοιπες πως ειστε τσουπρες μου ; Τι θα κανετε σημερα ; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Μαίρη σεβαστό, πάρτε τον χρόνο σας και αποφασίστε εσείς οι γονείς! Πάντως θα ναι όλα καλά σκέψου εγώ 38 χρόνων και μου βγάλε 1:30 εσύ έχεις καλύτερο ποσοστό!

Μελίνα δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι

Για του ψυγείου δεν νομίζω ότι παθαίνουν κάτι τώρα για της κατάψυξης αν δεν ανοίγεις και κλείνεις νομίζω ότι διατηρούνται ένα 24ωρο, νομίζω η γεννήτρια είναι υπερβολή αλλά αν νιώθετε καλύτερα πάρτε κιόλας, ότι σας ηρεμεί

Woman88 πάλι αναγουλες;; Περιμένω να ξεμπερδεψβ δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι ότι θα ξαναεπιστρεψουν, μας έχουν τρελλανει αυτές οι ορμόνες

Μαγνήσιο στις εβδομαδες που είμαστε όμως αν έχεις κράμπες έντονους πόνους κτλ τότε και νωρίτερα ανάλογα δηλ πως πάει η εγκυμοσύνη

Επίσης βγαλτο από το μυαλό σου ότι κάτι πάει στραβά! Όλα είναι τέλεια

Πότε βγαίνουν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα;; Εμένα μου πε σε μια βδομάδα και ήμουν τόσο αγχωμενη που δεν ρώτησα τίποτα πέρα από τα πρώτα αποτελέσματα

 

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, melina26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Έχω μια άσχετη απορία με την εγκυμοσύνη.. Από εχθές το βράδυ στις 10 είμαστε χωρίς ρεύμα... Δε ξέρω τι βλάβη υπάρχει και δεν αποκαταστάθηκε τόσες ώρες! Μια οικογένεια με νεογέννητο όμως τι κάνει τόσες ώρες χωρίς ρεύμα; λέτε να πρέπει να έχουμε και μια μικρή γεννήτρια στο σπίτι για τέτοιες περιπτώσεις; επίσης λέτε να έχουν θέμα τα τρόφιμα στο ψυγείο και την κατάψυξη τόσες ώρες; έχουμε το σύνδρομο κατοχής εμείς και φουλαρουμε τα πάντα με απόθεμα! 

Καλημέρα Μελίνα μου,τα τρόφιμα ελέγξετε όσα έχουν ξεπαγωσει καλό θα ήταν να μην τα ξανά παγώσεις..για να μη τα πετάξεις θα έλεγα να τα μαγειρέψεις κ να τα φυλάξεις στη κατάψυξη ξανά μαγειρεμένα ,θα κουραστείς λίγο αλλά θα έχεις έτοιμα φαγακια κ δε θα πετάξεις τίποτε!!

Όσο για το παιδί αν θηλάζεις δε θα του λείψει τίποτε χωρίς ρεύμα..αν όμως δίνεις ξένο θα έχετε ένα θέμα στο να ζεστανετε το νερό για να φτιάξετε το γάλα...

Έχετε συχνά διακοπές ρεύματος στη περιοχή σας?

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε διακοπή για 16 ώρες κορίτσια! Τώρα θα ελέγξω τα τρόφιμα ένα προς ένα να δούμε τις απώλειες! @Renez μια στο τόσο, αλλά αν έχουμε δεν διαρκεί 2 ωρίτσες. Είναι μεγαααααλης διαρκειας!


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κ απο μενα κοριτσια.. εγώ ξυπνησα καλα αλλα τωρα που εφαγα κ πηρα κ το σιδηρο γυρίζουν ολα στο στομαχι μ. Δεν ξερω αν φταίει το σιδηρο ή το φαγητό ή αν ήταν τυχαίο αλλα δεν ειμαι στα καλύτερα μου. Οποτε σας φιλω μέχρι να ξανα μπω κ ελπιζω να είστε όλες καλά! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;; εγώ χτες έλειπα όλη μέρα απ το σπίτι κ πραγματικά δεν σταμάτησα να τρώω όλη μέρα! Από Δευτέρα πρέπει να μαζεύτω!!! Κατά τ αλλά είμαι καλά! Έχω αρχίσει κ το λέω πλέον για την εγκυμοσύνη γτ δεν μ αρεσει να κρύβομαι άλλο, τουλ στους στενούς μου φίλους. Αυτά από μένα! Πάω να φτιάξω κρεπουλες για πρωινό!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα! Κι εμείς μια από τα ίδια.. έχουμε αρχίσει να το λέμε και να το δείχνουμε! Φοράω ότι πιο στενό υπάρχει στη ντουλάπα για να φαίνεται η κοιλίτσα χαχα! Κρέπες ε;; ωραία ιδέα!!!

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Χαρούμενη Κυριακή!

Αχ εμείς δεν είμαστε ακόμα για κρέμες αλλά που θα πάει! Θα συνέλθουμε!

Εμείς το ανακοινώσαμε γενικά  από πριν και τώρα το λέμε και σε όσους δεν το ειπαμε

Κορίτσια σήμερα νιώθω καλύτερα από αναγουλες αλλά νομίζω ότι αν έβρισκα κάτι καλό να φάω για πρωινό θα πήγαινε όλη μέρα καλά , ανακάλυψα ότι αν πιω καφέ λίγο με βοηθάει 

Βάσω είσαι καλύτερα σήμερα;

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2020 at 12:27 ΠΜ, valentina23 είπε:

Μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου όλα καλά θα πάνε!! Έτσι και γω.. Έφυγα μέσα στη τρελή χαρά απ την αυχενική και όταν βγήκε η papp a... 1/193 για σύνδρομο down. Είναι και η ηλικία που πέφτει το ποσοστό.. Αλλά και το αίμα. Νομίζω ήταν υψηλη η Β χωριακη 2,9mom και ο, 9η papp a. Ο γιατρός μου σύστησε τη Νιπτ που έχει καλά ποσοστά γι αυτά το σύνδρομο. Σε 5-6μετρς είχα αποτελεσματα

 

22 ώρες πρίν, mairy2021 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου... 

Με βάση την ηλικία (είμαι 37.5) μου εδινε 1/160, ο υπέρηχος έδωσε 1/3202 κ το αίμα τροποποιημένη έδωσε 1/272..

Ακόμα και για το νιπτ το σκεφτόμαστε... Για επεμβατικό δεν το συζητάμε... 

Ευτυχώς ταυτιζόμαστε σε αυτό... Θα ήταν πολυ δυσκολο ο ένας να ήθελε έλεγχο κ σε πιθανο θετικό διακοπή κ ο άλλος όχι... 

Αυτά κορίτσια μου... Θα το αποφασίσουμε μέχρι τη Δευτέρα είπαμε.. 

Επειδη ειμαι ομοιοπαθουσα, (40 ετων) με αιματος 1/235, κ τροποποιημενη 1/1580, θα σου συστήσω τη nipt. Εγω θα την κανω 26/10. Κ αυτο γιατι ειχα κ δεύτερο κυημα το οποιο απεβαλα κ θελουμε να μαι καθαρη στην επομενη εξεταση. Κανε τη nipt, μην προτρεχετε κ συζητατε για διακοπη, θα δεις που ολα θα ναι μια χαρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...