Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου ! ΤΙ κανετε ; Εγω εκανα αστατο υπνο εβλεπα κατι περιεργα ονειρα επειδη με εχει πιασει αγχος για τον υπερηχο που εχω τη Δευτέρα. Οσο για το σεξ εννοεείται πως αν εχεις ολη μερα αναγούλες και αν ξερνας ειναι το τελευταιο πραγμα που σκεφτεσαι .. Εγω εξηγησα στον αντρα μου οτι δε θελω να νιωθει παραμελημένος αλλα ειλικρινά ειναι πάνω από τις δυνάμεςι μου να κανω σεξ με τόσες αναγούλες. Ευτυχως ειναι άνθρωπος με κατανόηση και με βλέπει πως είμαι ολη μερα, οταν επιστρέφει απο τη δουλειά. Δεν πιστεύω ότι είμαστε γκρινιάρες απλα αγχωμένες οταν πρέπει να υποβληθούμε σε διάφορες εξετάσεις κτλ μόνο άγχος μπορει να σου προκαλέσει αυτό. Εμένα πχ οταν μου ειπε ο γιατρος δεν βλέπουμε ρινικό οστό τι θα πρεπε να κάνω η σε κάποια κοπέλα που της βγηκαν ποσοτά πολύυυυ χαμηλα; Απλα όλο αυτο -μιλώντας γαι εμενα προσωπικά-μου προκάλεσε ενα πολύ μεγαλο άγχος και μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα είχα χάσει 10 χρόνια από τη ζωή μου. 

όσο για τις ενέσεις που λέτε κάοοια κορίτσια τις κόβεις απλά λίγες μέρες πριν κάνεις τροφοβλάστη η αμνιο. Εγω βέβαια τις σταμάτησα μολις έκλεισα τον τρίτο ο'υτως ή αλλως, γιατί μόνο για το α τρίμηνο μου χε πει να τις πάρω.

@Betty90μπραβο που μπορεσες και το ήπιες ευκολα αυτό το πράγμα . Μπορείς να τους ζητήσεις κάποια γεύση ; γιατι αν το πιούμε σκέτο όσες εχουμε αναγούλες ........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! ΤΙ κανετε ; Εγω εκανα αστατο υπνο εβλεπα κατι περιεργα ονειρα επειδη με εχει πιασει αγχος για τον υπερηχο που εχω τη Δευτέρα. Οσο για το σεξ εννοεείται πως αν εχεις ολη μερα αναγούλες και αν ξερνας ειναι το τελευταιο πραγμα που σκεφτεσαι .. Εγω εξηγησα στον αντρα μου οτι δε θελω να νιωθει παραμελημένος αλλα ειλικρινά ειναι πάνω από τις δυνάμεςι μου να κανω σεξ με τόσες αναγούλες. Ευτυχως ειναι άνθρωπος με κατανόηση και με βλέπει πως είμαι ολη μερα, οταν επιστρέφει απο τη δουλειά. Δεν πιστεύω ότι είμαστε γκρινιάρες απλα αγχωμένες οταν πρέπει να υποβληθούμε σε διάφορες εξετάσεις κτλ μόνο άγχος μπορει να σου προκαλέσει αυτό. Εμένα πχ οταν μου ειπε ο γιατρος δεν βλέπουμε ρινικό οστό τι θα πρεπε να κάνω η σε κάποια κοπέλα που της βγηκαν ποσοτά πολύυυυ χαμηλα; Απλα όλο αυτο -μιλώντας γαι εμενα προσωπικά-μου προκάλεσε ενα πολύ μεγαλο άγχος και μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα είχα χάσει 10 χρόνια από τη ζωή μου. 

όσο για τις ενέσεις που λέτε κάοοια κορίτσια τις κόβεις απλά λίγες μέρες πριν κάνεις τροφοβλάστη η αμνιο. Εγω βέβαια τις σταμάτησα μολις έκλεισα τον τρίτο ο'υτως ή αλλως, γιατί μόνο για το α τρίμηνο μου χε πει να τις πάρω.

@Betty90μπραβο που μπορεσες και το ήπιες ευκολα αυτό το πράγμα . Μπορείς να τους ζητήσεις κάποια γεύση ; γιατι αν το πιούμε σκέτο όσες εχουμε αναγούλες ........

Δεν μου έδωσαν επιλογή στη γεύση! Εμένα μου έφεραν πορτοκαλι! Νομίζω κάθε διαγνωστικό κέντρο που κάνει την εξέταση έχει κ το δικό του σκεύασμα. Αλλά δεν είναι σίγουρη να σου πω την αλήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έκανα τη καμπύλη στην αρχή κάπου 8η εβδομάδα γιατί είχα κάποια ψηλά νηστείας κ ήθελα να δω τι παίζει... στο ρεα την έκανα με παραπεμπτικό βέβαια και μου έδωσαν ένα διάλυμα 200 ml που περιέχει 75 γλυκόζης με γεύση πορτοκάλι... είναι αραιωμένο δηλαδή. Τότε είχα και φουλ ναυτία το φοβήθηκα αλλά τελικά μια χαρά δεν είχα θέμα. Σου λένε μέσα σε 10 λεπτά να το έχεις πιει όλο οπότε το έπινα λίγο λίγο και δε ζαλίστηκα...

@Woman88 κάπου είχα διαβάσει ότι μπορείς να το προμηθευτείς από φαρμακείο και να πας με το δικό σου σκεύασμα δηλ... όταν φτάσει η ώρα ρώτησε το στο διαγνωστικό που θα πας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου!! Πως ειστε;;Εγώ εδώ μια χαρά!! Επιβληθηκα στις σκέψεις μου και στο 1/272...Δε με νοιάζει και καθόλου και σκασιλα μου!!! Εκανα και μια προσευχουλα για το άγχος και όλα μια χαρά!! Δε θα χάνω στιγμές της εγκυμοσυνης και της ημέρας για ένα παλιονουμερο!!! 

Αχχ η καμπύλη μεγάλη ιστορία... Δυο φορες εχω κανει.. Μια όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου και μια λίγους μήνες πριν μείνω γτ γενικά κάνω πολυ χαμηλά σάκχαρα... Κ μόνο που το σκέφτομαι μου γυρνάνε όλα... Δεν την θέλω καθόλου.... Μπλιαξξξ

  • Μου αρέσει 1

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Betty90 είπε:

Μαγνήσιο παίρνεις;;; μάλλον θα το έχεις ξαναπεί αλλά είμαστε πολλές κ δεν θυμάμαι βρε κορίτσια 

Καλημερα Μπεττουλα μου. Οχι δεν παιρνω. Ειχε πει οτι αν δεν ειναι τοσο συχνοι οι πονοι που να μοιαζουν πχ με συσπασεις να το παρω λιγο αργοτερα για να μην με φορτωσει τωρα με πολλα χαπια. Αλλα στις 5 Νοεμβρη που εχω υπερηχο θα του πω να μου γραψει αν συνεχισει να με ενοχλει τοσο.

 

10 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@Vaso11.4.11 ναι και εγω εχω πονακια γενικα δεν εχω διαθεση , σερνομαι.... ναυτια απιστευτη ... ποναω εκει κυριως δεξια .... οχι παντα ομως ..ναι μεν στην κινηση ααλ οχι παντα ...και παρατηρω οτι πονακια περιοδου εχω καθε πρωι σχεδον μολις ξυπνησω μετα απο λιγο ... μαγνησιο εγω δεν παιρνω εσυ ?

@Marilo συνηθως στην αυχενικη γραφουν καθε τρισωμια  (18,21,13 ) και διπλα γραφουν ποσοστο . δεν γραφουν δηλάδη ενα ποσοστο για ολες μαζι  τις τρισωμιες .

ΜΗπως απλα τα γραφει καπως διαφορετικα σε εσενα ? γιατι υποθετω καθε εργαστηριο θα εχει τον τροπο του που τα γραφει . ΜΗν ανησυχεις . Η καμπυλη ειναι αηδιαστικη γιατι σου παιρνουν αιμα νηστικη και μετα σου δινουν να πιεις γλυκοζη η οποια ταν ειχα δοκιαμσει που ειχα κανει καποια στγμη για αλλο λογο ειναι ΑΗΔΙΑ. ειναι πολυ γλυκο αυτο το πραγμα . εγω τουλαχιστον κοντεψα να το βγαλω τοτε που δνε ημουν εγκυος .... τωρα δεν ξερω τι θα γινει ...χαχα σε ποια εββδομαδα γινεται αυτη ? ΒΕβαια μπορει σε καποια να αρεσει το τοσο γλυκο . και μετα σου ξαναπαιρνουν αιμα . 

εγω με το πλυσιμο των δοντιων αναζητω λυση κοριτσια ... δεν μπορω να τα πλενω...ειλικρινα .... με το πουα κουμπησω την οδοντοβουρτσα ξερναω αυτοματα ....

Εσυ @Renezta ειχες πολλα απο αυτα που λεμε η εμεις ειμαστε πολυ μη μου απτου και μας πειραζουν ολα ?χαχαχαχαχα ? Θυμαμαι οταν ακουγα πιο παλια για εγκυμονουσες πουε λεγαν μου μυριζει το ενα και το αλλο ελεγα υπερβολιεκς χαχααχαχαχα τωρα να τι συμβαινει .

κοριτσια επαφες εχετε ? εγω δεν εχω διαθεση .... ειναι νορμαλ αυτο ? εγω που δενν κρατιομουν η αχορταγη αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ας γελασουμε και λιγο !

Καλημερα φιλη μου! Οπως ακριβως τα περιγραφεις ειμαι κ εγω συν τις σουβλιες απο την αριστερη πλευρα. Βεβαια μεχρι σημερα δεν ειχα. Επισης πονους περιοδου παρατηρω κ οταν κοιμαμαι. Ρωτησα παντως και σε μια σελιδα του fb και μου ειπαν πολλες μανουλες οτι ειχαν κ εκεινες. Και παιρνανε μαγνησιο. Οποτε μαλλον οταν παω για υπερηχο θα του πω να παρω κ εγω. Γιατι δεν το ξεκινησα ακομα.

Επαφες ουτε εγω εχω ακομα ρ γμτ. Δεν εχω ορεξη ουτε εγω. Βεβαια καποιες φορες που ειχα ηταν να γινει αλλα λεγαμε σε λιγο σε λιγο ε και μετα εμενα με επιανε παλι βαρεμαρα κ δεν γινοταν τελικα. Παντως ο αντρουλης μου δεν με εχει πιεσει καθολου, με καταλαβαινει απολυτα. Αλλα εγω νιωθω ασχημα.. πανε 3 μηνες τωρα..

Just now, mairy2021 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!! Πως ειστε;;Εγώ εδώ μια χαρά!! Επιβληθηκα στις σκέψεις μου και στο 1/272...Δε με νοιάζει και καθόλου και σκασιλα μου!!! Εκανα και μια προσευχουλα για το άγχος και όλα μια χαρά!! Δε θα χάνω στιγμές της εγκυμοσυνης και της ημέρας για ένα παλιονουμερο!!! 

Αχχ η καμπύλη μεγάλη ιστορία... Δυο φορες εχω κανει.. Μια όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου και μια λίγους μήνες πριν μείνω γτ γενικά κάνω πολυ χαμηλά σάκχαρα... Κ μόνο που το σκέφτομαι μου γυρνάνε όλα... Δεν την θέλω καθόλου.... Μπλιαξξξ

Καλημερα Μαιρουλα μου! Πολυ χαιρομαι που σε ακουω με θετικη σκεψη και ενεργεια! Μπραβο σου! Δινεις δυναμη σε ολες μας! ΕΛπιζω ολες σιγα σιγα να παρουμε τα πανω μας και να αρχισουμε να συζηταμε αντι για εξετασεις, για επιπλα και ψωνια για το μωρο :wub::wub::wub:

αχ εγω κοριτσια ασχετα απτα πονακια, τις αναγουλες κλπ, σημερα ξυπνησα λιγο καλυτερα και εχω μπει σε ενα mood Χριστουγεννων! Χαχα ξερω ειναι νωρις αλλα ειναι η αγαπημενη μου γιορτη του χρονου και τη θεωρω μαγικη! Οποτε πλησιαζουν κανω σαν μικρο παιδι! Θυμαμαι ακομα αυτη τη ζεστασια στο σπιτακι μου οταν ημουν παιδι που η μαμα μου μας εκανε εκπληξη στολιζοντας το σπιτι και εμεις γυρνουσαμε απτο σχολειο και το βλεπαμε και τρελαινομασταν! Και ολα αυτα τα υπεροχα Χριστουγεννιατικα τραγουδακια, οι γιορτες στα σχολεια, τα οικογενειακα τραπεζια, που ερχονταν και οι παπουδες μου απο μακρυα και μαζευομασταν ολοι μαζι, η εκκλησια που πηγαιναμε τη μερα των Χριστουγεννων και φορουσαμε τα γιορτινα μας και μετα τρεχαμε στο σπιτι κατω απτο δεντρο να ανοιξουμε τα δωρα! Αχ δεν ξερω ειμαι χαζορομαντικη και ακομα εχω κρατησει αυτη τη θαλπωρη και τη ζεστασια μεσα μου οποτε τα σκεφτομαι αυτα και ειμαι τοσο χαρουμενη που φετος θα ζησω τα Χριστουγεννα εχοντας το μωρακι μου στη κοιλιτσα μου! Και ας υπαρχουν δυσκολιες, ας εχουμε τον ιο, ας ειναι μακρυα οι γονεις μου, εγω εχω το νινακι μου μεσα μου και εχω κατι να περιμενω! Το θαυματακι μου! Το καλυτερο δωρο του κοσμου! <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;;

Την απαίσια καμπύλη την κάνουμε 20η εβδομαδα, ένα γλυκό πράμα που πρέπει να πιούμε κάποια εργαστήρια έχουν σκεύασμα έτοιμο γλυκόζης με γεύση λέει λεμόνι ή πορτοκάλι, εμένα μου κάτσε στην κόρη μου το λεμόνι που ούτε καν λεμόνι δεν το λες  και δεν φτάνει μόνο η αναγουλα σε πιάνει και μια ζαλάδα από την πολύ γλυκόζη, σε μετράνε νηστική πριν το πιεις μετά αφού το πιεις και μετά ανά ώρα δηλ κάθεσαι και εκεί κάνα δίωρο και κοιτάς το ταβάνι χαχα

Ρενεζ οσο για την Θεοπούλα μην λες....με αναγουλες όλη μέρα άντε πάνε να κάνεις σεξ... Μην τρελλαθουμε

Κι εμείς δεν έχουμε επαφές αλλά εγώ δεν μπορώ λόγω αναγουλας αν στρώσει αυτή η κατάσταση κάτι θα γίνει, ήταν και το α τρίμηνο που φοβάσαι άστα να πάνε

Επίσης ρε κορίτσια γιατί γκρινιάρες δηλ; Μας έχει φάει το άγχος μια μας βγαίνουν ποσοστά στην αυχενική μας τρομάζουν μια ρινικά οστά δεν φαίνονται μια νιπτ μια τροφοβλαστη να μην πούμε δηλ κιόλας;; Χαχα να μην πω για τα ξερνοβολητα

Μια χαρά είμαστε να ξέρετε! Χαχχαα 

Μαριλο μου κάνει εντύπωση που λες δεν έχεις νούμερα στην αυχενική ίσως δεν πήρες κάποιο χαρτί;

 

Οοοχι οχιιι για τα σοβαρά προφανώς δεν είναι γκρίνια είναι φυσική ανησυχία κ άγχος κ είναι απόλυτα λογικό κ υγιές!!

Γκρινιαρες εννοώ όταν υπάρχουν σύμπτωματα κ γκρινιαζουμε κ μετά που δεν υπάρχουν κ αγχωνόμαστε !!!!!! Κ μη μου πείτε όχι :ph34r:

Για το σεξ φίλη είπα κ πιο πάνω έχει να κάνει με τις ορμόνες της κάθε γυναίκας..εγώ δεν είχα κ θέμα σας έχω ξανά πει με αναγουλες κτλ οπότε συνέχισα κανονικά..ο άντρας μου μετά την β επιπέδου είχε ένα σοκ που είδε τόσο μεγαλωμένο κ με 3d το παιδί κ τον κυνηγουσα κάτι μέρες μέχρι να μου κάτσει ξανά χαχαχα

Κ για άλλους άντρες το έχω ακούσει αυτό πάντως,τι να κάνουν κ αυτοί οι δόλιοι:P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Οοοχι οχιιι για τα σοβαρά προφανώς δεν είναι γκρίνια είναι φυσική ανησυχία κ άγχος κ είναι απόλυτα λογικό κ υγιές!!

Γκρινιαρες εννοώ όταν υπάρχουν σύμπτωματα κ γκρινιαζουμε κ μετά που δεν υπάρχουν κ αγχωνόμαστε !!!!!! Κ μη μου πείτε όχι :ph34r:

Για το σεξ φίλη είπα κ πιο πάνω έχει να κάνει με τις ορμόνες της κάθε γυναίκας..εγώ δεν είχα κ θέμα σας έχω ξανά πει με αναγουλες κτλ οπότε συνέχισα κανονικά..ο άντρας μου μετά την β επιπέδου είχε ένα σοκ που είδε τόσο μεγαλωμένο κ με 3d το παιδί κ τον κυνηγά κάτι μέρες μέχρι να μου κάτσει ξανά χαχαχα

Κ για άλλους άντρες το έχω ακούσει αυτό πάντως,τι να κάνουν κ αυτοί οι δόλιοι:P

Βρε ξέρω πως το είπες πλάκα κάνω!!

Καλά όλοι οι άντρες φοβούνται κι εμένα φοβόταν στην κόρη μου και τώρα φοβάται  εντάξει δεν θα κρεμαστουμε και απ' τα φωτιστικά χαχα!! Χαλαρά θα το πάμε

Woman88 όλα είναι καλά άντε να ρθει η Δευτέρα να δεις την κοράκλα σου να ηρεμήσεις!! 

Βάσω κι εμένα τα Χριστούγεννα αφού είχα το κορίτσι μου το πρώτο ήταν όλα διαφορετικά! Έχω και δύο φίλες που έχουμε ίδια ηλικία τα παιδιά μας και οργανώνουμε όλοι μαζί με τα παιδιά στόλισμα δέντρου σε κάθε σπίτι και το κάνουμε ακόμα πιο εορταστικό! Δημιουργούμε και όμορφες αναμνήσεις οικογενειακές και με φίλους! Βάζουμε δωράκια κάτω από το δέντρο! Γράφουμε γράμμα στον Άγιο πέρσι έκανα πατημασιές από αλεύρι και καλά χιόνι που οδηγούσαν δίπλα στο δέντρο που αφήσαμε στο τραπεζάκι με την μικρή μπισκότα κουραμπιέδες γάλα κτλ και καρότο για τον Ρούντολφ! Και κάθε πρωί Πρωτοχρονιάς είμαστε ετοιμοπόλεμοι να βγάλουμε βίντεο το πέταγμα από το κρεβάτι και τον ενθουσιασμό στα μάτια της μικρής! 

Φέτος αν και περιορισμένα πάλι θα  κάνουμε ότι μπορούμε και θα περάσουμε καλά!

Τώρα είναι στην κοιλίτσα το μωρό του χρόνου στην αγκαλιά σου δίπλα στο δεντρο

 

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μπηκαν διαρρηκτες στην αποθηκη μας αποψε το βραδυ μαλλον για αυτο οα νησυχος υπνος !.. την ανακατεψαν αλλα δεν πηραν τιποτα ... Αν ειναι δυνατον ... φοβαμαι λιγακι γιατι ο αντρας μου εχει κατι εφημεριες καποιες μερες και κοιμαμαι μονη μου το βραδυ αλλα εχουμε συνδεσει το συναγερμο με αστυνομια οποτε αυτο καπως  με παρηγορει ... ηρθε η αστυνομια πριν .. τιποτα δεν εκανε χαχαχαχα. Μς ειπε απλα να δηλωσουμε το συμβαν στη ΓΑΔΑ .  Τι ταραχη πηρα δε λεγεται !!! Και ας παρουν οτι θελουν δε μας νοιαζει αλλα μη μπουν στο σπιτι και αμς πειραξουν φοβαμαι .. εδω την περιοχη τριγυρω την εχουν ρημαξει ...

αφηστε που εχω και ανακατοσουρα τρελη .... και μαθηματα επισης και δεν εχω καθολου διαθεση σημερα ... νυσταζωωωωωω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αχ κοριτσια μπηκαν διαρρηκτες στην αποθηκη μας αποψε το βραδυ μαλλον για αυτο οα νησυχος υπνος !.. την ανακατεψαν αλλα δεν πηραν τιποτα ... Αν ειναι δυνατον ... φοβαμαι λιγακι γιατι ο αντρας μου εχει κατι εφημεριες καποιες μερες και κοιμαμαι μονη μου το βραδυ αλλα εχουμε συνδεσει το συναγερμο με αστυνομια οποτε αυτο καπως  με παρηγορει ... ηρθε η αστυνομια πριν .. τιποτα δεν εκανε χαχαχαχα. Μς ειπε απλα να δηλωσουμε το συμβαν στη ΓΑΔΑ .  Τι ταραχη πηρα δε λεγεται !!! Και ας παρουν οτι θελουν δε μας νοιαζει αλλα μη μπουν στο σπιτι και αμς πειραξουν φοβαμαι .. εδω την περιοχη τριγυρω την εχουν ρημαξει ...

αφηστε που εχω και ανακατοσουρα τρελη .... και μαθηματα επισης και δεν εχω καθολου διαθεση σημερα ... νυσταζωωωωωω!!

Αααα πλάκα κάνεις;! Έλεος! Ευτυχώς δεν μπήκαν στο σπίτι! 

Κι εμείς μετακομίσαμε πρόσφατα σ αυτό το σπίτι και καταλάβαμε ότι στο παρελθόν μπήκαν δύο φορές και βάλαμε συναγερμό! Στην αρχή φοβόμουν πολύ δεν ένιωθα ασφαλης τώρα με τον συναγερμο καλύτερα και φυσικά λες ας πάρουν ότι θέλουν άλλωστε τι θα πάρουν; Όμως μην είμαστε μέσα και ειδικά εγώ που έχω και την μικρή φοβάμαι πολύ

Just now, mairy2021 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!! Πως ειστε;;Εγώ εδώ μια χαρά!! Επιβληθηκα στις σκέψεις μου και στο 1/272...Δε με νοιάζει και καθόλου και σκασιλα μου!!! Εκανα και μια προσευχουλα για το άγχος και όλα μια χαρά!! Δε θα χάνω στιγμές της εγκυμοσυνης και της ημέρας για ένα παλιονουμερο!!! 

Αχχ η καμπύλη μεγάλη ιστορία... Δυο φορες εχω κανει.. Μια όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου και μια λίγους μήνες πριν μείνω γτ γενικά κάνω πολυ χαμηλά σάκχαρα... Κ μόνο που το σκέφτομαι μου γυρνάνε όλα... Δεν την θέλω καθόλου.... Μπλιαξξξ

Μαίρη μπράβο σου! Το μυαλό γενικά γεννάει καταστροφές αλλά μπραβο που μπορείς και ελέγχεις και το άγχος σου! Κοίτα εφόσον δεν θα κάνες και διακοπή σε καμία περίπτωση βγαλτο από το μυαλό σου , άσε που σου είπα πιστεύω όλα είναι καλά! 

Εμένα πριν λίγο μου έστειλαν μέιλ με τα υπόλοιπα αποτελέσματα της τροφοβλαστης! Και είναι όλα καλά! Πάει κι αυτό κορίτσια!  Ας ηρεμούμε σιγά σιγα

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αστα μπηκαν και σιχαινομαι τα παντα στην αποθηκη τωρα γιατι θα τα επιασαν ολα ! Μουα νοιξαν τα χριστουγεννιατικα αν ειναι δυνατον !!! Δεν ξερω τι εψαχνα ! ΛΕφτα στην αποθηκη λιγο περιεργο μου φαινεται .... 

Κοριτσια απο κιλα πως ειστε ? Εγω εβαλα μεσα σε μια εβδομαδα ενα κιλο ... δεν ξερω πως αληθεια ... γιατι κανω και τοςυ εμετους ...καποιες μερες ακομα και γενιακ ενταξει δεν τρωω ποσοτητες.. τρωω πολλ φορυτα και λαχανικα.... και σημερα πρωι ανεβηκα στη ζυγαρια και ειμαι συν ενα κιλο ... συνολο απο τηνα ρχη εχω παρει 4 κιλα ...Σκεφτομαι να ξεκινησω πιλατες για εγκυους ... επισης οσον αφορα τη διατροφη ο γυναικολογος μπορει καπως να με κατευθυνει η πρεπει να παω σε διατροφολογο γιατια νε ιναι σε μαι εβδομαδα να εβαλα 1 κιλο ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 είπε:

Ναι αστα μπηκαν και σιχαινομαι τα παντα στην αποθηκη τωρα γιατι θα τα επιασαν ολα ! Μουα νοιξαν τα χριστουγεννιατικα αν ειναι δυνατον !!! Δεν ξερω τι εψαχνα ! ΛΕφτα στην αποθηκη λιγο περιεργο μου φαινεται .... 

Κοριτσια απο κιλα πως ειστε ? Εγω εβαλα μεσα σε μια εβδομαδα ενα κιλο ... δεν ξερω πως αληθεια ... γιατι κανω και τοςυ εμετους ...καποιες μερες ακομα και γενιακ ενταξει δεν τρωω ποσοτητες.. τρωω πολλ φορυτα και λαχανικα.... και σημερα πρωι ανεβηκα στη ζυγαρια και ειμαι συν ενα κιλο ... συνολο απο τηνα ρχη εχω παρει 4 κιλα ...Σκεφτομαι να ξεκινησω πιλατες για εγκυους ... επισης οσον αφορα τη διατροφη ο γυναικολογος μπορει καπως να με κατευθυνει η πρεπει να παω σε διατροφολογο γιατια νε ιναι σε μαι εβδομαδα να εβαλα 1 κιλο ......

Καλύτερα σε διατροφολόγο..εκαστος στο είδος του φίλη;)

Εντάξει πάντως να υπολογίζεις κ τη κατακράτηση φίλη που άλλη μέρα θα σε δείχνει πάνω κ άλλη κάτω..τα 5 κιλά σε 4 σχεδόν μήνες που είσαι είναι οκ..

Σημασία έχει να τρως υγιεινά κ να χορταινεις!! 

Just now, Woman88 είπε:

Αχ κοριτσια μπηκαν διαρρηκτες στην αποθηκη μας αποψε το βραδυ μαλλον για αυτο οα νησυχος υπνος !.. την ανακατεψαν αλλα δεν πηραν τιποτα ... Αν ειναι δυνατον ... φοβαμαι λιγακι γιατι ο αντρας μου εχει κατι εφημεριες καποιες μερες και κοιμαμαι μονη μου το βραδυ αλλα εχουμε συνδεσει το συναγερμο με αστυνομια οποτε αυτο καπως  με παρηγορει ... ηρθε η αστυνομια πριν .. τιποτα δεν εκανε χαχαχαχα. Μς ειπε απλα να δηλωσουμε το συμβαν στη ΓΑΔΑ .  Τι ταραχη πηρα δε λεγεται !!! Και ας παρουν οτι θελουν δε μας νοιαζει αλλα μη μπουν στο σπιτι και αμς πειραξουν φοβαμαι .. εδω την περιοχη τριγυρω την εχουν ρημαξει ...

αφηστε που εχω και ανακατοσουρα τρελη .... και μαθηματα επισης και δεν εχω καθολου διαθεση σημερα ... νυσταζωωωωωω!!

Πωωω ρε φίλη φρίκη αυτό!! Ευτυχώς δεν είχατε κατι να πάρουν!! Ίσως ψάχναν από λεφτά μέχρι κάποιο ηλεκτρικο είδος  τύπου τηλεόραση ξέρω γω?!:|

Που μένεις αν Επιτρέπεται? Εννοώ βόρεια? Κέντρο? Δυτικά?

πρίν από 20 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα Μπεττουλα μου. Οχι δεν παιρνω. Ειχε πει οτι αν δεν ειναι τοσο συχνοι οι πονοι που να μοιαζουν πχ με συσπασεις να το παρω λιγο αργοτερα για να μην με φορτωσει τωρα με πολλα χαπια. Αλλα στις 5 Νοεμβρη που εχω υπερηχο θα του πω να μου γραψει αν συνεχισει να με ενοχλει τοσο.

 

Καλημερα φιλη μου! Οπως ακριβως τα περιγραφεις ειμαι κ εγω συν τις σουβλιες απο την αριστερη πλευρα. Βεβαια μεχρι σημερα δεν ειχα. Επισης πονους περιοδου παρατηρω κ οταν κοιμαμαι. Ρωτησα παντως και σε μια σελιδα του fb και μου ειπαν πολλες μανουλες οτι ειχαν κ εκεινες. Και παιρνανε μαγνησιο. Οποτε μαλλον οταν παω για υπερηχο θα του πω να παρω κ εγω. Γιατι δεν το ξεκινησα ακομα.

Επαφες ουτε εγω εχω ακομα ρ γμτ. Δεν εχω ορεξη ουτε εγω. Βεβαια καποιες φορες που ειχα ηταν να γινει αλλα λεγαμε σε λιγο σε λιγο ε και μετα εμενα με επιανε παλι βαρεμαρα κ δεν γινοταν τελικα. Παντως ο αντρουλης μου δεν με εχει πιεσει καθολου, με καταλαβαινει απολυτα. Αλλα εγω νιωθω ασχημα.. πανε 3 μηνες τωρα..

Καλημερα Μαιρουλα μου! Πολυ χαιρομαι που σε ακουω με θετικη σκεψη και ενεργεια! Μπραβο σου! Δινεις δυναμη σε ολες μας! ΕΛπιζω ολες σιγα σιγα να παρουμε τα πανω μας και να αρχισουμε να συζηταμε αντι για εξετασεις, για επιπλα και ψωνια για το μωρο :wub::wub::wub:

αχ εγω κοριτσια ασχετα απτα πονακια, τις αναγουλες κλπ, σημερα ξυπνησα λιγο καλυτερα και εχω μπει σε ενα mood Χριστουγεννων! Χαχα ξερω ειναι νωρις αλλα ειναι η αγαπημενη μου γιορτη του χρονου και τη θεωρω μαγικη! Οποτε πλησιαζουν κανω σαν μικρο παιδι! Θυμαμαι ακομα αυτη τη ζεστασια στο σπιτακι μου οταν ημουν παιδι που η μαμα μου μας εκανε εκπληξη στολιζοντας το σπιτι και εμεις γυρνουσαμε απτο σχολειο και το βλεπαμε και τρελαινομασταν! Και ολα αυτα τα υπεροχα Χριστουγεννιατικα τραγουδακια, οι γιορτες στα σχολεια, τα οικογενειακα τραπεζια, που ερχονταν και οι παπουδες μου απο μακρυα και μαζευομασταν ολοι μαζι, η εκκλησια που πηγαιναμε τη μερα των Χριστουγεννων και φορουσαμε τα γιορτινα μας και μετα τρεχαμε στο σπιτι κατω απτο δεντρο να ανοιξουμε τα δωρα! Αχ δεν ξερω ειμαι χαζορομαντικη και ακομα εχω κρατησει αυτη τη θαλπωρη και τη ζεστασια μεσα μου οποτε τα σκεφτομαι αυτα και ειμαι τοσο χαρουμενη που φετος θα ζησω τα Χριστουγεννα εχοντας το μωρακι μου στη κοιλιτσα μου! Και ας υπαρχουν δυσκολιες, ας εχουμε τον ιο, ας ειναι μακρυα οι γονεις μου, εγω εχω το νινακι μου μεσα μου και εχω κατι να περιμενω! Το θαυματακι μου! Το καλυτερο δωρο του κοσμου! <3 <3 <3

Σ' αγάπησα!!

Κ εγώ λατρεύω τα Χριστούγεννα!!Δώρα,τραγούδια,φαγητά,γλυκά,μυρωδιές,στολισμοί,αγάπη...αχχχχχχ

Πάντα από αρχές Νοέμβρη στόλιζα κ τώρα ειδικά που θα είναι τα πρώτα μας με τον μπέμπη οικογενειακώς περιμένω πως κ τι!! Βέβαια μας τα χάλασε ο ιός γμτ σε θέμα οικογενειακών τραπεζιών κτλ..αλλά νταξ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Βρε ξέρω πως το είπες πλάκα κάνω!!

Καλά όλοι οι άντρες φοβούνται κι εμένα φοβόταν στην κόρη μου και τώρα φοβάται  εντάξει δεν θα κρεμαστουμε και απ' τα φωτιστικά χαχα!! Χαλαρά θα το πάμε

Woman88 όλα είναι καλά άντε να ρθει η Δευτέρα να δεις την κοράκλα σου να ηρεμήσεις!! 

Βάσω κι εμένα τα Χριστούγεννα αφού είχα το κορίτσι μου το πρώτο ήταν όλα διαφορετικά! Έχω και δύο φίλες που έχουμε ίδια ηλικία τα παιδιά μας και οργανώνουμε όλοι μαζί με τα παιδιά στόλισμα δέντρου σε κάθε σπίτι και το κάνουμε ακόμα πιο εορταστικό! Δημιουργούμε και όμορφες αναμνήσεις οικογενειακές και με φίλους! Βάζουμε δωράκια κάτω από το δέντρο! Γράφουμε γράμμα στον Άγιο πέρσι έκανα πατημασιές από αλεύρι και καλά χιόνι που οδηγούσαν δίπλα στο δέντρο που αφήσαμε στο τραπεζάκι με την μικρή μπισκότα κουραμπιέδες γάλα κτλ και καρότο για τον Ρούντολφ! Και κάθε πρωί Πρωτοχρονιάς είμαστε ετοιμοπόλεμοι να βγάλουμε βίντεο το πέταγμα από το κρεβάτι και τον ενθουσιασμό στα μάτια της μικρής! 

Φέτος αν και περιορισμένα πάλι θα  κάνουμε ότι μπορούμε και θα περάσουμε καλά!

Τώρα είναι στην κοιλίτσα το μωρό του χρόνου στην αγκαλιά σου δίπλα στο δεντρο

 

Αχ τι ωραια ολα αυτα! Είναι υπέροχο να εχεις τα ζουζούνια και να το περνας ετσι οικογενειακά! Αντε του χρόνου εμεις με τα πρώτα νινακια μας, εσυ με το 2ο ❤❤❤

Just now, Renez είπε:

Καλύτερα σε διατροφολόγο..εκαστος στο είδος του φίλη;)

Εντάξει πάντως να υπολογίζεις κ τη κατακράτηση φίλη που άλλη μέρα θα σε δείχνει πάνω κ άλλη κάτω..τα 5 κιλά σε 4 σχεδόν μήνες που είσαι είναι οκ..

Σημασία έχει να τρως υγιεινά κ να χορταινεις!! 

Πωωω ρε φίλη φρίκη αυτό!! Ευτυχώς δεν είχατε κατι να πάρουν!! Ίσως ψάχναν από λεφτά μέχρι κάποιο ηλεκτρικο είδος  τύπου τηλεόραση ξέρω γω?!:|

Που μένεις αν Επιτρέπεται? Εννοώ βόρεια? Κέντρο? Δυτικά?

Σ' αγάπησα!!

Κ εγώ λατρεύω τα Χριστούγεννα!!Δώρα,τραγούδια,φαγητά,γλυκά,μυρωδιές,στολισμοί,αγάπη...αχχχχχχ

Πάντα από αρχές Νοέμβρη στόλιζα κ τώρα ειδικά που θα είναι τα πρώτα μας με τον μπέμπη οικογενειακώς περιμένω πως κ τι!! Βέβαια μας τα χάλασε ο ιός γμτ σε θέμα οικογενειακών τραπεζιών κτλ..αλλά νταξ....

Χαχα ναι ειναι υπεροχη γιορτή! Έχω τρέλα! Φαντασου αυτή τη στιγμή ακούω Χριστουγεννιατικα τραγούδια χαχαχα ανυπομονω να μπει ο Νοέμβρης να στολίσω χιχι 

Εντάξει είναι ένα θέμα ο ιός αλλα εγω ειπα δεν θα με ρίξει κατω. Θα το ζήσουμε οικογενειακά όπως πρέπει! Τουλάχιστον γονεις-αδερφια. Αν κ οι δικοί μου θα ειανι μακρυα και φέτος αλλα τουλαχιστον θα ειμαι με τον αντρουλη μου και τα πεθερικα μας κ το μπεμπακι μας στη κοιλιτσα μου ❤❤❤ και μόνο αυτό φτάνει :wub:

Just now, Woman88 είπε:

Αχ κοριτσια μπηκαν διαρρηκτες στην αποθηκη μας αποψε το βραδυ μαλλον για αυτο οα νησυχος υπνος !.. την ανακατεψαν αλλα δεν πηραν τιποτα ... Αν ειναι δυνατον ... φοβαμαι λιγακι γιατι ο αντρας μου εχει κατι εφημεριες καποιες μερες και κοιμαμαι μονη μου το βραδυ αλλα εχουμε συνδεσει το συναγερμο με αστυνομια οποτε αυτο καπως  με παρηγορει ... ηρθε η αστυνομια πριν .. τιποτα δεν εκανε χαχαχαχα. Μς ειπε απλα να δηλωσουμε το συμβαν στη ΓΑΔΑ .  Τι ταραχη πηρα δε λεγεται !!! Και ας παρουν οτι θελουν δε μας νοιαζει αλλα μη μπουν στο σπιτι και αμς πειραξουν φοβαμαι .. εδω την περιοχη τριγυρω την εχουν ρημαξει ...

αφηστε που εχω και ανακατοσουρα τρελη .... και μαθηματα επισης και δεν εχω καθολου διαθεση σημερα ... νυσταζωωωωωω!!

Πω πω κοριτσι μου! Ευτυχώς που δεν μπήκαν στο σπιτι! Εμενα αυτο ειναι κ χειρότερος φόβος μου! Το έχω από μικρή δυστυχώς κ δεν μπορω να το ξεπερασω! Φαντάσου τωρα που διάβασα ότι μπήκαν σε σας, θα μου καρφωθεί η ιδέα το βραδυ στανταρ κ δνε θα μπορω να κοιμηθω. Τοσο πολυ το φοβαμαι αυτο. Ευτυχως που μείναν στην αποθήκη. 

Από κιλα εγω όπως τα είχα γράψει τις προάλλες που πήγα για υπερηχο. Απο τους εμετους ειχα παει 51 κιλα ενω ήμουν καπου στα 54. Και στον υπέρηχο που μετρήθηκα ξανα ειχα επανέλθει στα 56. Στην ουσία εβαλα πισω αυτα που έχασα κ εβαλα επιπλέον αλλα 2 κιλα. Τωρα περιμενω να δω σε 3 εβδομαδες που θα ξανα παω. Ελπιζω να μην βάλω άλλα τόσα γιατι θα με βρισει ο γιατρος μου χαχαχα αλλα ενταξει θεωρώ ότι για τον 5ο μηνα που μπαίνω, τα 2 κιλα που εχω βαλει ειναι καλα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα Μπεττουλα μου. Οχι δεν παιρνω. Ειχε πει οτι αν δεν ειναι τοσο συχνοι οι πονοι που να μοιαζουν πχ με συσπασεις να το παρω λιγο αργοτερα για να μην με φορτωσει τωρα με πολλα χαπια. Αλλα στις 5 Νοεμβρη που εχω υπερηχο θα του πω να μου γραψει αν συνεχισει να με ενοχλει τοσο.

 

Καλημερα φιλη μου! Οπως ακριβως τα περιγραφεις ειμαι κ εγω συν τις σουβλιες απο την αριστερη πλευρα. Βεβαια μεχρι σημερα δεν ειχα. Επισης πονους περιοδου παρατηρω κ οταν κοιμαμαι. Ρωτησα παντως και σε μια σελιδα του fb και μου ειπαν πολλες μανουλες οτι ειχαν κ εκεινες. Και παιρνανε μαγνησιο. Οποτε μαλλον οταν παω για υπερηχο θα του πω να παρω κ εγω. Γιατι δεν το ξεκινησα ακομα.

Επαφες ουτε εγω εχω ακομα ρ γμτ. Δεν εχω ορεξη ουτε εγω. Βεβαια καποιες φορες που ειχα ηταν να γινει αλλα λεγαμε σε λιγο σε λιγο ε και μετα εμενα με επιανε παλι βαρεμαρα κ δεν γινοταν τελικα. Παντως ο αντρουλης μου δεν με εχει πιεσει καθολου, με καταλαβαινει απολυτα. Αλλα εγω νιωθω ασχημα.. πανε 3 μηνες τωρα..

Καλημερα Μαιρουλα μου! Πολυ χαιρομαι που σε ακουω με θετικη σκεψη και ενεργεια! Μπραβο σου! Δινεις δυναμη σε ολες μας! ΕΛπιζω ολες σιγα σιγα να παρουμε τα πανω μας και να αρχισουμε να συζηταμε αντι για εξετασεις, για επιπλα και ψωνια για το μωρο :wub::wub::wub:

αχ εγω κοριτσια ασχετα απτα πονακια, τις αναγουλες κλπ, σημερα ξυπνησα λιγο καλυτερα και εχω μπει σε ενα mood Χριστουγεννων! Χαχα ξερω ειναι νωρις αλλα ειναι η αγαπημενη μου γιορτη του χρονου και τη θεωρω μαγικη! Οποτε πλησιαζουν κανω σαν μικρο παιδι! Θυμαμαι ακομα αυτη τη ζεστασια στο σπιτακι μου οταν ημουν παιδι που η μαμα μου μας εκανε εκπληξη στολιζοντας το σπιτι και εμεις γυρνουσαμε απτο σχολειο και το βλεπαμε και τρελαινομασταν! Και ολα αυτα τα υπεροχα Χριστουγεννιατικα τραγουδακια, οι γιορτες στα σχολεια, τα οικογενειακα τραπεζια, που ερχονταν και οι παπουδες μου απο μακρυα και μαζευομασταν ολοι μαζι, η εκκλησια που πηγαιναμε τη μερα των Χριστουγεννων και φορουσαμε τα γιορτινα μας και μετα τρεχαμε στο σπιτι κατω απτο δεντρο να ανοιξουμε τα δωρα! Αχ δεν ξερω ειμαι χαζορομαντικη και ακομα εχω κρατησει αυτη τη θαλπωρη και τη ζεστασια μεσα μου οποτε τα σκεφτομαι αυτα και ειμαι τοσο χαρουμενη που φετος θα ζησω τα Χριστουγεννα εχοντας το μωρακι μου στη κοιλιτσα μου! Και ας υπαρχουν δυσκολιες, ας εχουμε τον ιο, ας ειναι μακρυα οι γονεις μου, εγω εχω το νινακι μου μεσα μου και εχω κατι να περιμενω! Το θαυματακι μου! Το καλυτερο δωρο του κοσμου! <3 <3 <3

@Vaso11.4.11 δε μπορείς να φανταστείς πόσο συγκινήθηκα τώρα που διάβασα αυτά τα όμορφα λόγια που έγραψες! Εντάξει είναι κι οι ορμόνες αλλά με άγγιξαν πολύ οι σκέψεις σου για Χριστούγεννα.. :wub:

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποπο χριστουγενναααααα !!!! Αντε να ερθουν !!! ΝΑ στολισουμε να μυρισει ολο το σπιτι μελομακαρονα κουραμπιεδες μπισκοτακιααααα να χαλαρωσουμε απο τις δουλειες μας .....να ξεκουραστουμε να απολασυουμε τις φουσκωμενες μας κοιλιτσες !!!! ΠΟπο ενα μελομακαρονο τωρα το ετρωγα χαχαχχα!!!!

@Vaso11.4.11μην αγχωνεσαι παιδι μου για τους ληστες !!! Εμας μαλλον αποψε εγινε αλλα δεν πηραμε χαμπαρι !! Ουφ και δουλευει και ο νατρας μου αποψε και θα γυρισει αυριο !! θα βαλω συναγερμο και θα κτασω μεσα στο σπιτι χαχαχαχα!!!!!! Οσο για τα κιλα και εγω εχω βαλει συνολο 4!! ΓΕνικα ας μας π ουν οι εμπεις μανουλες 4 κιλα για τον 4ο ειναι πολλα ? Προβλεπω να με κραζει ο γιατρος . το ενα κιλο ουτε ξερω πως μπηκε !!!αληθεια ! γιατι προσεχω σχετικα !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έβαλα , έχασα 4 , έχω όμως ακόμα πρήξιμο στην κοιλιά αν και πλέον ξεχωρίζει και η εγκυμοσύνη!

Σήμερα έχω λίγο αναγουλα αλλά παλεύεται

Και παρόλα αυτά θα τρωγα κι εγώ μελομακάρονο η και κουραμπιέ χαχα

Woman88 εντάξει αν θες διατροφολογο αλλά ρε κορίτσια ακόμα δεν συνηλθαμε από τις ανακατωσουρες και σκέφτεστε δίαιτες; 

Μάλλον είστε όλες αδύνατες για να σας αγχωνουν τα κιλά! Χαχα

Εγώ σας τρώω όλες στανταρ , δεν αγχώνομαι βέβαια ο γιατρός μου λίγο μου λέει να μην ξεφύγω κι αυτό επειδή στην αρχή του είπα αγχώνομαι που θα φτάσω γιατί ξεκινάω πολλά κιλά και λέει μην σκας δεν θα βάλεις...πιστεύω ότι θέλουμε δεν θέλουμε το δεκαδικό το χουμε στο τσεπακι.

Το ιδανικό είναι 10-12 κιλά, στην κόρη μου έβαλα 16 με πολύ φαι βέβαια και τα χασα όλα μέχρι να σαραντισω όποτε μην τρελλενεστε, για μένα πιο επίφοβη εποχή για κιλά είναι μετά την γέννα, που θηλάζεις  οπότε χαλαρώστε και κάντε μια υγιεινή διατροφή και μετά με μέτρο ολα

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...