Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου όπως είπαν κ οι υπόλοιπες μανουλες, ολες το εχουμε αυτο το θέμα. Εγω ποναω πολυ αυτες τις μερες. Και σημειώνω μαλιστα ανα πόση ώρα με πιανει κ ποσο κρατάει για να σιγουρευτώ ότι δεν είναι συσπάσεις. Τελικά βλεπω οτι δεν είναι τόσο συχνοι μεσα στην ημέρα. Αλλα ειναι λες κ περιμένω περιοδο. Οποτε ολες το εχουμε κ ειναι φυσιολογικό. Μεγαλώνει η μήτρα. Εντωμεταξύ δεν θυμόμουν ότι περιμένεις διδυμα; δεν ήξερα ότι στην παρεα μας εχουμε διδυμομανουλα (δικιά μου λεξη)! Τι ωραια!!! Με το καλοοοοο ❤❤❤ ποσων εβδομαδων εισαι;

Είμαι στη 14η. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Ax ποσο σε θαυμαζω για την εμψυχωση που δινεις σε ολες μας !! ΝΑ ρωτησω κατι ;;;; Ο κινδυνος παλινδορμησης θεωρητικα παντα εχει μειωθει στις εβομαδες που βρισκομαστε ολες εμεις ;

Ναι βρε αγάπη μου τώρα μπαίνετε κ κάποιες είστε ήδη βασικά β τρίμηνο..έχετε κάνει τις αυχενικες σας κ έχετε δει τα υγιέστατα μωράκια σας κ πόσο έχουν μεγαλώσει οπότε...καλέ χαρείτε το!! 

Πάρτε κάθε σας σύμπτωμα ως ένα σημάδι του μωρού σας κ όχι ως κάτι κακό εκτός βέβαια από κάτι αληθινά ανησυχιτικο όπως αιμοραγια ή οξύ συνεχόμενο πόνο πχ..

Βρε σας δίνω κουράγιο γτ αλήθεια το πιστεύω κ βασικά έτσι είναι ! Κ εγώ έζησα το 1ο τρίμηνο τρελό άγχος κ για την αυχενική κ επειδή ήταν η αρχή του ιού κ η καραντίνα τότε κ δε ξέραμε τι γίνεται κ ήμουν χάλια..μόλις όμως έκανα την αυχενική κ είδα το πλάσμα μου διαμορφωμένο ανθρωπάκι κ άκουσα πως είναι υγιές είπα τέλος!! Τώρα είμαι μανούλα κ πρέπει εγώ να είμαι δυνατή κ για τους δυο μας! Αυτό έχει ανάγκη το μωρό μου, ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΆΠΗ κ θα του δώσω κ τα δυο!! Κ το έκανα!!

Φυσικά τύχαινε κ να πέσω,κ να αγχωθω κ να στεναγχωρεθω αλλά ήταν η εξαίρεση κ όχι ο κανόνας..ήμουν ευτυχισμένη κ ήρεμη για εκείνον..αυτό σας "ζητάω" κ εσάς!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι βρε αγάπη μου τώρα μπαίνετε κ κάποιες είστε ήδη βασικά β τρίμηνο..έχετε κάνει τις αυχενικες σας κ έχετε δει τα υγιέστατα μωράκια σας κ πόσο έχουν μεγαλώσει οπότε...καλέ χαρείτε το!! 

Πάρτε κάθε σας σύμπτωμα ως ένα σημάδι του μωρού σας κ όχι ως κάτι κακό εκτός βέβαια από κάτι αληθινά ανησυχιτικο όπως αιμοραγια ή οξύ συνεχόμενο πόνο πχ..

Βρε σας δίνω κουράγιο γτ αλήθεια το πιστεύω κ βασικά έτσι είναι ! Κ εγώ έζησα το 1ο τρίμηνο τρελό άγχος κ για την αυχενική κ επειδή ήταν η αρχή του ιού κ η καραντίνα τότε κ δε ξέραμε τι γίνεται κ ήμουν χάλια..μόλις όμως έκανα την αυχενική κ είδα το πλάσμα μου διαμορφωμένο ανθρωπάκι κ άκουσα πως είναι υγιές είπα τέλος!! Τώρα είμαι μανούλα κ πρέπει εγώ να είμαι δυνατή κ για τους δυο μας! Αυτό έχει ανάγκη το μωρό μου, ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΆΠΗ κ θα του δώσω κ τα δυο!! Κ το έκανα!!

Φυσικά τύχαινε κ να πέσω,κ να αγχωθω κ να στεναγχωρεθω αλλά ήταν η εξαίρεση κ όχι ο κανόνας..ήμουν ευτυχισμένη κ ήρεμη για εκείνον..αυτό σας "ζητάω" κ εσάς!!

Ποσο συμφωνώ! Τα λες ολοσωστα φιλη μας! Ελπιζω να είσαι κοντά μας μέχρι τη στιγμή που θα λεμε για τον τοκετο μας να μας εμψυχώνεις ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας κοριτσια !!! ΒΓηκαν τα αποτελεσματα της τροφοβλαστης τα τελικα για τα 512 γενετικα νοσηματα !!!  Κοριτσια ειναι καλα!!!  Η μπεμπα μου δειχνει οτι ειναι καλα η γλυκουλα !!!!!!! ΕΙμαι πολυ χαρουμενη !!1 ΒΕβαια απο την τρελα μου ακουστε τι ρωτησα τον αντρα μου : δεν πιστευω κατα λαθςο να εξετασαν το δικο μου dna και οι του μωρου !!! Εχοντας στο μυαλο μου το ρινικο οστο .... ε ο καημενος δεν απαντησε χαχαχαχαχαχα

Υπερηχο εχω εγω τη δευτερΑ!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

ΓΕια σας κοριτσια !!! ΒΓηκαν τα αποτελεσματα της τροφοβλαστης τα τελικα για τα 512 γενετικα νοσηματα !!!  Κοριτσια ειναι καλα!!!  Η μπεμπα μου δειχνει οτι ειναι καλα η γλυκουλα !!!!!!! ΕΙμαι πολυ χαρουμενη !!1 ΒΕβαια απο την τρελα μου ακουστε τι ρωτησα τον αντρα μου : δεν πιστευω κατα λαθςο να εξετασαν το δικο μου dna και οι του μωρου !!! Εχοντας στο μυαλο μου το ρινικο οστο .... ε ο καημενος δεν απαντησε χαχαχαχαχαχα

Υπερηχο εχω εγω τη δευτερΑ!

Μπράβο κορίτσι μου!!!!! Μπραβοοοοο!!! Ειδες;;;; όλα καλα!!! Νομίζω ότι τώρα πρέπει να διώξεις το άγχος οριστικά κ να κάνεις όνειρα για την μπεμπουλα σου!!! Συγχαρητήριαααααα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

ΓΕια σας κοριτσια !!! ΒΓηκαν τα αποτελεσματα της τροφοβλαστης τα τελικα για τα 512 γενετικα νοσηματα !!!  Κοριτσια ειναι καλα!!!  Η μπεμπα μου δειχνει οτι ειναι καλα η γλυκουλα !!!!!!! ΕΙμαι πολυ χαρουμενη !!1 ΒΕβαια απο την τρελα μου ακουστε τι ρωτησα τον αντρα μου : δεν πιστευω κατα λαθςο να εξετασαν το δικο μου dna και οι του μωρου !!! Εχοντας στο μυαλο μου το ρινικο οστο .... ε ο καημενος δεν απαντησε χαχαχαχαχαχα

Υπερηχο εχω εγω τη δευτερΑ!

Αντε μπραβοοοο τελεια νέα ❤❤❤ μονο χαρα θετικη σκεψη και ηρεμια από δω και πέρα!!! Και φυσικά πολλά όμορφα ονειρα για το μωράκι σου!!! Αντε κοριτσια φτάσαμε κ ολας στο 2ο τριμηνο! Περναει τελικα γρηγορα ο καιρος! Πότε συζητούσαμε για το θετικο τεστ και τον 1ο υπερηχο που θα κάναμε κ ποτε φτάσαμε στην αυχενική και σε λιγες εβδομαδες πρώτα ο Θεός θα συζητάμε για την Β επιπέδου! Εύχομαι από δω κ πέρα να κυλάει ετσι ομορφα με θετικα νέα και ηρεμια ολη μας η εγκυμοσυνη!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια !! Εύχομαι για ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι γερα και υγιή !! ΠΕρναει οκαιρος γρηγορα... Η β επιπεδου σε ποια εβδομαδα γινεται ; Εγω δευτερα εχω υπερηχο και ευχομαι να ειναι ολα καλα με τη μπεμπουλα μου !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια !! Εύχομαι για ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι γερα και υγιή !! ΠΕρναει οκαιρος γρηγορα... Η β επιπεδου σε ποια εβδομαδα γινεται ; Εγω δευτερα εχω υπερηχο και ευχομαι να ειναι ολα καλα με τη μπεμπουλα μου !

Ολα τελεια θα ειναι! Τώρα πια θα πηγαίνουμε στους υπερηχους απλως για να τα απολαύσουμε! Τέρμα το αγχος! Ολα ειναι καλα! 

Κάπου στην 22η εβδομαδα μου ειπε ο γιατρος μ. Στις 5 Νοεμβρίου που εχω υπέρηχο θα κλείσουμε κ ολας μου ειπε ημερομηνία για την β επιπέδου. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ολα τελεια θα ειναι! Τώρα πια θα πηγαίνουμε στους υπερηχους απλως για να τα απολαύσουμε! Τέρμα το αγχος! Ολα ειναι καλα! 

Κάπου στην 22η εβδομαδα μου ειπε ο γιατρος μ. Στις 5 Νοεμβρίου που εχω υπέρηχο θα κλείσουμε κ ολας μου ειπε ημερομηνία για την β επιπέδου. 

Ναιιι κ μένα 21&5 μου την έκαναν!! Κ μετά από αυτήν ξεκίνησα πυρετωδώς τα ψώνια:x

4 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Ποσο συμφωνώ! Τα λες ολοσωστα φιλη μας! Ελπιζω να είσαι κοντά μας μέχρι τη στιγμή που θα λεμε για τον τοκετο μας να μας εμψυχώνεις ❤❤❤

Φυσικά κ θα είμαι πρώτα ο Θεός!!:x αν κ δε σας φοβάμαι,είστε γκρινιαρουλες αλλά δυνατές κ το έχω καταλάβει!! 

Κ σιγά σιγά το καταλαβαίνετε κ εσείς..;)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ναιιι κ μένα 21&5 μου την έκαναν!! Κ μετά από αυτήν ξεκίνησα πυρετωδώς τα ψώνια:x

Φυσικά κ θα είμαι πρώτα ο Θεός!!:x αν κ δε σας φοβάμαι,είστε γκρινιαρουλες αλλά δυνατές κ το έχω καταλάβει!! 

Κ σιγά σιγά το καταλαβαίνετε κ εσείς..;)

Καλημερα κοριτσι μου! Έτσι ειναι! Ευχαριστούμε πολύ πολύ ❤ το μαναρακι σου τι κανει; πως τα πατε; διαβασα στην ομαδα σου οτι είχες θεμα με το θηλασμο; τωρα πως εισαι; 

Λες επιτέλους να κάνουμε κ εμεις λιγα ψώνια σιγα σιγα μετα την β επιπεδου; δεν θα είναι πια νωρις; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Έτσι ειναι! Ευχαριστούμε πολύ πολύ ❤ το μαναρακι σου τι κανει; πως τα πατε; διαβασα στην ομαδα σου οτι είχες θεμα με το θηλασμο; τωρα πως εισαι; 

Λες επιτέλους να κάνουμε κ εμεις λιγα ψώνια σιγα σιγα μετα την β επιπεδου; δεν θα είναι πια νωρις; 

Καλημέρα Βασούλα μου,πως κ τόσο πρωινή?? 

Εμένα είναι ώρα θηλασμού καλή ώρα:)

Λοιπόν ναι είχα πρόβλημα..βασικά εν τέλη δεν ήταν ακριβώς πρόβλημα όπως έμαθα από οοολες τις εμπειρες σε θηλασμό μανουλες που μίλησα,μια μαία κ τον παιδίατρο μου(έτσι τα μαθαίνω κ σας συμβουλεύω κ εσάς μετά..δεν είμαι παντογνώστης έννοειται απλα έχω ζήσει ο,τι ζείτε τώρα εσείς νωρίτερα..)αυτό που έζησα είναι φυσικό ακολουθο στην αρχή του θηλασμού. Δλδ με πλήγωσε στις θηλες ο μπέμπης πολύ μεχρι τη 4η μέρα κ δεν άντεχα ούτε τη σκέψη ότι θα έρθει η ώρα να θηλάσω..όμως είχα κλειδώσει ότι θέλω να θηλάσω κ να μη τα παρατήσω..έτσι αποφάσισα να νοικιάσω νοσοκομειακό θηλαστρο κ παρά τα 125€!!! Του για ένα μήνα που θέλει σε 3 ημέρες ακριβώς έκλεισαν όλες οι πληγές κ συνέχισα κανονικά τον θηλασμό μου..τώρα έχουν ήδη περάσει 2 εβδομαδες που θηλάσω ξανά κανονικά κ τΟ στήθος έχει πλέον "σκληραγωγηθει" κ δε νιώθω τίποτε..μόνο αγάπη..

Αχχ θα σας τα θυμίζω στην ώρα σας με το καλό!!

Εσύ πως είσαι κοριτσακι μου?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερ κοριτσια !! @Renez τωρα ολα καλα ε? Το εχω ακουσει απο αρκετες κοπελες με το στηθος ... αλλες πληγες στις θηλες , αλλες πολυ πονο στο στηθος αλλα ολα περνανε ...

@Vaso11.4.11 εσυ πως εισαι ; Οι υπολοιπες τι κανετε ;

Κοριτσια εγω κουραζομαι ευκολα και οπως πχ καθομαι ορθια και πλενω πιατα μπορει ξαφνικα να με ιασει ζαλαδα το εχω λιγες μερες αυτο ... Και η ναυτια δε λεει να σταματησει ... Αραγε μεχρι το τελος θα παει ετσι ? Χθες δεν ξερω αν σας το πα με πονουσε το ενετρο μου και σημερα ο πονος αντανακλα στον κολπο και στον ...ποπο ..χαχαχα συγγνωμη για την περιγραφη ! Κατα τα αλλα ηρεμησα με την εξεταση που βγηκαν ολα καλα δοξα τω θεω  !!!! Δειχνει  πολλα πραγματα η τροφοβλαστη τελικα απο οτι ειδα!

ΤΑ υπολοιπα κοριτσια τι κανετε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;;

Woman88 μπράβο κοπέλα μου! Όλα τέλεια! Κι εγώ περιμένω από μέρα σε μέρα να βγουν και τα δικά μου!

Ρενεζ σε πλήγωσε γιατί δεν τον έβαλες σωστά στο στήθος! Ευτυχώς όλα καλά και συνεχίζετε γιατί πολλές μανουλες δεν συνεχιζουν για αυτό τον λόγο και είναι κρίμα! Ο θηλασμός γενικά για άλλες είναι πολύ δύσκολος για άλλες πιο εύκολος αλλά σίγουρα θέλει να αφιερώσεις πολύ χρόνο και υπομονή για να τα καταφέρεις

Εγώ έχει δύο μέρες είμαι καλά , σήμερα βγήκαν και οι άλλες εξετάσεις όλες καλές

Αύριο έχω υπέρηχο να δω το μικρό μου κοριτσάκι! Σήμερα 13η μπήκα και επίσημα πια στο β τρίμηνο!

Β επιπέδου νομίζω από 20η μέχρι 24η εβδομαδα κάνουν

Για μένα η χειρότερη εξέταση είναι η καμπύλη ζαχάρου.. μπλιαξ

 

 

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;;

Woman88 μπράβο κοπέλα μου! Όλα τέλεια! Κι εγώ περιμένω από μέρα σε μέρα να βγουν και τα δικά μου!

Ρενεζ σε πλήγωσε γιατί δεν τον έβαλες σωστά στο στήθος! Ευτυχώς όλα καλά και συνεχίζετε γιατί πολλές μανουλες δεν συνεχιζουν για αυτό τον λόγο και είναι κρίμα! Ο θηλασμός γενικά για άλλες είναι πολύ δύσκολος για άλλες πιο εύκολος αλλά σίγουρα θέλει να αφιερώσεις πολύ χρόνο και υπομονή για να τα καταφέρεις

Εγώ έχει δύο μέρες είμαι καλά , σήμερα βγήκαν και οι άλλες εξετάσεις όλες καλές

Αύριο έχω υπέρηχο να δω το μικρό μου κοριτσάκι! Σήμερα 13η μπήκα και επίσημα πια στο β τρίμηνο!

Β επιπέδου νομίζω από 20η μέχρι 24η εβδομαδα κάνουν

Για μένα η χειρότερη εξέταση είναι η καμπύλη ζαχάρου.. μπλιαξ

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου !1 Ολα καλα θα ειναι και για εσενα καλα και συντομα αποτελέσματα !! Ο μοριακος ξερεςι ποσα πραγματα βλέπει ; Παρα πολλα... 512 βλέπει μονο ο μοριακός ... Συντομα θα μας πεις και εσυ τα ευχαριστα! 

Κοριτσια να ρωτησω κατι μηπως το εχει νιωσει καμια ... εχω σημερα απο την ωρα που σηκώθηκα μια ενοχληση ... σαν βαρος χαμηλα με ελαχιστο πονο που χτυπαει νομιζω στη μεση και το εχω κυριως οταν σηκωνομαι απο μια καρεκλα και οταν περπαταω και κινουμαι οχι οταν καθομαι .... Αν μπορειτε να με διαφωτίσετε κπαως .... Σας ευ

χαριστώ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...