Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Mantarini2018 είπε:

Πάνω κάτω είμαστε και με άλλες στην ίδια εβδομαδα! Πάντως είμαι από τις τελευταίες γιατί έχω Πητ 27/04

Όντως είμαστε μετρημένες που μιλάμε εδω

Το πινακακι απλά γράφεις όπως το μύνημα νομίζω 

 

 

Οκ αν συμφωνούν κ τα κορίτσια μπορούμε να το φτιάξουμε καποια στιγμη. Εγω ειμαι απο τις πρώτες 5/4. 

1 hour ago, olpapa είπε:

A ναι και το κακάο! Εγώ το έχω κάψει γιατί τρώω λίγη σοκολάτα υγείας σχεδόν κάθε μέρα :razz:

Κορίτσια δε κάνει το σκύψιμο! Το αποφεύγουμε όσο μπορούμε! Καλύτερα να κάνετε λούσιμο μαζί με μπάνιο ώστε να είστε όρθιες και να μη χρειάζεται το σκύψιμο...

Και τη λεκάνη με τα ρούχα που ανέφερες.. εμένα ο γιατρός μου είχε πει σκύψιμο μόνο με τα πόδια λυγισμένα σα κάθισμα να πηγαίνει το βάρος του σώματος στα πόδια δηλαδή και βάρη ελάχιστα μέχρι 2-3 κιλά κ αυτό το κάνω μόνο σε απλές μεταφορές, δηλαδή να πάω κάτι από το ψυγείο στο πάγκο κλπ. Τα βαριά ο άντρας μου και ρούχα από το πλυντήριο είτε απλώνουμε μαζί είτε του λέω να μου τα πάει έξω εκείνος...

Ο ύπνος βλέπω είναι χάλια για όλες μας... μ αρέσει που λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί μετά... ναι γιατί τώρα μπορούμε? :???:

Ναι έχεις δίκιο. Κ μενα με βοηθαει αλλα καμια φορα πχ όταν λείπει από τη δουλειά χρειάζεται να τα μετακινήσω εγω τα ρούχα. Αλλα τα κανω μισα μισά για να μην έχει βάρος. Παντως το σκυψιμο ναι πρέπει να το προσεξω. Δεν θα ξανα κανω το μαλλί μόνο του. Θα μπαινω ολόκληρη. Γιατί ενιωθα μεγάλη πίεση. Λες να πειραξε το μωρο; το σκυψιμο συν το κουβάλημα σήμερα; 

Οσο για τη σοκολάτα που λες, δεν είναι τίποτα. Εγω να δεις πόσο γλυκατζου ειμαι. Πάντα ήμουν κ τωρα το εχω παρα κανει.

πρίν από 47 λεπτά , olpapa είπε:

Και καλά αστειάκι αυτό με τα ξενύχτια ε? Ναι ότι να ναι αυτό θα σε ένοιαζε...ας φτάσω σε εκείνη τη στιγμή να το έχω δίπλα μου και δε με νοιάζει τίποτα...

Εγώ πήρα μια φόρμα εγκυμοσύνης από τα hm και βολεύομαι πολύ, επίσης 2 φόρμες που είχα κ ήταν πιο χαλαρές με σκοινάκι, μου κάνουν ακόμα αν και προς το βράδυ που φουσκώνω πιο πολύ με πιέζουν λίγο. Άμα πιάσουν τα κρύα έχω πλεκτά φορεματάκια πιο ανοιχτά προς τα κάτω, έτσι κι αλλιώς φόραγα τέτοια στη δουλειά γιατί είχα πάντα πιο ανοιχτή λεκάνη και μ αυτά δεν έδειχνε τόσο χαχαχα

Κορίτσια εγώ περιμένω τα αποτελέσματα του νιπτ σε καμιά βδομάδα κ με έχει πιάσει ένα άγχος... δεν είχαμε ένδειξη στην αυχενική αλλά έχω 2 ατυχίες στο παρελθόν και με πιάνει που και που ότι είναι τόσο πιθανό να έχουμε ξανά θέμα

Κοριτσι μου γλυκο ολα καλα θα ειναι. Εφοσον κ η αυχενικη ηταν καλη. Εχε πιστη! Καλά αποτελέσματα ❤❤❤

1 hour ago, Mantarini2018 είπε:

Κι εγώ του λέω να πάει την λεκάνη έξω να απλώσω και γενικά και από δουλειές τα κάνει σχεδόν όλα αυτός τα βαριά, πολύ βοηθητικός νιώθω ευγνώμων

Όμως έχει τύχει να σηκώσω και πιο βαριά η να σκύψω, εγώ ακόμα δεν πήρα ρούχα εγκυμοσύνης και επειδή έχασα κιλά όρθια μου πέφτει το παντελόνι καθιστή με πιέζει και είμαι συνέχεια άνοιξε κλείσε το κουμπί

Καλά ο ύπνος ...εν τω μεταξύ μεγάλη βλακεία αυτό που λένε κοιμήσου οσο μπορείς γιατί μετά...1ον δεν κοιμάσαι, στην αρχή έχεις ενοχλήσεις μετά έχεις την κοιλαρα και το κατούρημα πέρα δώθε, έπειτα όσο και να κοιμηθείς δεν μαζεύεται η ξεκούραση 

Θυμάμαι έβγαινα από το μαιευτήριο και είχα την μικρή στο καρέκλα κι στέκομαι ένα λεπτό στις καρέκλες να πάει ένα χαρτί ο άντρας μου και έρχεται μια άγνωστη χαμογελώντας και λέει καλά ξενύχτια...ούτε ευχή ούτε τίποτα το ύφος ήταν ότι να ναι σα να λέει καλά θα περάσεις

Εγώ ήμουν τόσο χαρούμενη λέω δεν μας αφήνεις ησηχους από μέσα μου αλλά μου κάνε εντυπωση

 

 

Εμενα ευτυχώς μου δώσανε καποια ρουχα εγκυμοσύνης. Παλι καλα. Γιατί δεν θα μπορούσα να αγοράσω πολλά λόγω οικονομικών. Παντως μιας που ειμαι κ ολη μερα σπιτι, τη βγαζω με πυτζάμες κ κολάν. Οποτε μια χαρα ειμαι. Απλως παρατήρησα ότι θα πρέπει να παρω καινούργια βρακάκια. Γιατί πλεον καποια με σφιγγουν στο σημείο που ειναι το λάστιχο. Εσυ δεν εχεις κανενα ρουχαλάκι από την προηγούμενη εγκυμοσύνη;

πρίν από 4 λεπτά , olpapa είπε:

Εμένα δε ξέρω τι με έχει πιάσει... στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει ένα τζην και καλσόν εγκυμοσύνης και φόραγα όλο φορεματάκια και γενικώς πήγαινα στη δουλειά πάντα με μακιγιάζ, δε βάφομαι πολύ έτσι κι αλλιώς αλλά ποτέ δεν έβγαινα από το σπίτι στη ζωή μου χωρίς γραμμή eyeliner και λίγο προσοχή κανένα ρουζ κλπ :roll:

φόρμα φόραγα μόνο σπίτι και στο γυμναστήριο! Ε τώρα βγαίνω μόνο με τη φόρμα και αθλητικά και άβαφη...και στη δουλειά που βέβαια τώρα πάμε με βάρδιες λόγω του ιού, οπότε δε με βλέπει κανείς, πάλι με φόρμα χαχαχα

Ναι πάρε αυτές τις ελαστικές μπάσκες ή κανένα κολάν...

Σε ευχαριστώ πολύ, έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι ότι δε μπορεί αυτή τη φορά θα πάνε καλά... Κάναμε το πανοραμα της νατέρα, τα έστειλε αμερική ο γιατρός μου και μου είπε 15 μέρες..οπότε τη παρασκευή μάλλον, έχω κ υπέρηχο 4/11 ελπίζω να μου τα στείλει νωρίτερα όμως μη περιμένουμε ως 4/11...

Εγω 5/11 εχω υπερηχο..μαζί ειμαστε. Αντε ευχομαι να ερθουν νωρις τα αποτελέσματα και να πας κ για τον υπερηχο να χαρείς το ζουζούνι σου. Εμεις ελπίζουμε να σιγουρέψουμε το φύλλο επιτελους τοτε. Θα κλείσουμε είπε κ για την β επιπέδου στον υπέρηχο.

Just now, Woman88 είπε:

Κοριτσια μου μολις τελεθωσα τα μαθηματα !!! Το μεσημερι πολλη υπνηλια !

@Vaso11.4.11 η CRP ειναι δεικτης που δειχνει αν υπαρχει καποια φλεγμονη στο σωμα ! Οσο για τη λεκανη αν ειναι πολυ βαρια να μην σηκωνεις και αυτο που ειπαν τα κοριτσια λυγιζουμε γονατακια! Εγω οταν ειναι ο αντρα ςμου εδω του ζταω να τη μεταφερει εξω και ατα παλωνω εγω μετα γιατι συνηθως ειναι βαρια ! ΓΙα τους πονους μην αγχωνεσαι λογικα ειναι μυικοι επειδη σηκωσες τη λεκανη ! Καμια ανησυχια! 

@olpapaκαλα αποτελεσματα κοριτσακι μου !  Ολα να ναι καλα και ολα θα ναι καλα !!!! οι ατυχιες ανηκουν στο παρελθον τωρα εχεις στην κοιλιτσα σου το υγιες σου σπορακι !!

@Mantarini2018 an εσυ ξερεις πως φτιαχνεται το πινακακι που λεει η βασω οταν εχεις χρονο να ασχοληθεις εγω δεν ξερω τιποτα απο αυτα !!!! χαχαχαχα! Εμενα ΠΗΤ μου εχει δωσει 16/4! οσο για ατο που σου ειπε εκινη η κυρια ασχολιαστο ! κακογουστο χιουμορ χαχαχα!

Εγω δευτερα εχω υπερηχο και με εχει πιασει αγωνια...... γιατι μετα την τροφοβλαστη δεν εχω ξαναπαει !!! Ε καλα τωρα μη με πειτε παραλογη ολες νομιζω πριν απο καθε υπερηχο εχουμε αγωνία χαχαχαχα!   

τι καλο φαγατε;

Ακόμη κ εγω που ήμουν χαλαρη, θυμάσαι τι αγχος με ειχε πιασει στον προηγούμενο υπερηχο, οπότε σε καταλαβαίνω χαχαχα Ε ειχα κ εγω να το δω 3 εβδομαδες από την αυχενικη. Λογικο. Οσο δεν τα νιωθουμε κ ολας ακομα, ειναι πιο μεγάλο το αγχος.

Εγω εφαγα υπερηχο ψαρόσουπα βελουτέ της πεθερουλας και για βραδυ μολις τσακισα ένα πιτογυρο χααχα αλλα πολυ αλμυρό ρ παιδι μ. Και ασε που κόλλησε ένα κρεατάκι στο ουλο κ σαν να σκιστηκε λιγο κ τωρα κουνιεται ένα κομματάκι ουλο στο μπροστά μπροστά δόντι. Δεν ξερω πως να το εξηγήσω αλλα εξέχει λιγο. Πάντα είχα ευαίσθητα ουλα. Μου φαίνεται πρέπει να παω καποια στιγμη οδοντίατρο να ελέγξω την γενικη κατάσταση τους. 

Αγχωθηκα λιγο με το βάρος κ το σκυψιμο που εκανα σημερα. Λες να επηρεάστηκε το μωρο;

Just now, Betty90 είπε:

Αχ ναι!! Αν μπορεί κάποια να αναλάβει το πινακακι θα είναι τελειο! 

@Vaso11.4.11 Η αλήθεια είναι πως απ την αϋπνία κ την κούραση κ νεύρα είχα κ ξεσπάσματα είχα. Αφού γυρνούσε ο άντρας μου απ την δουλειά κ με ρωτούσε γτ έχεις πάλι τέτοια μούτρα;;; ήμουν χάλια! Αλλά είχα κι ένα πολύ δύσκολο μωρο!! Παιδευτηκα πολύ με τον θηλασμό κ τις αϋπνίες. Για 2 μήνες κοιμόμουν 3 ώρες την ημέρα. Γενικά όμως κι οι άντρες καταλαβαίνουν κ κατανοούν την κατάσταση! Αλλά όταν μου έσκασε το πρώτο του χαμόγελο έλιωσα!!! Όταν άκουσα πρώτη φορά μαμά λιποθύμησα! Κι όταν με πήρε πρώτη φορά αγκαλιά ένιωσα ότι τα έχω όλα Σ αυτή τη ζωή!! Για αυτό κ κάνουμε κ 2 κ 3 παιδιά! Αν είχε μόνο δυσκολίες θα μέναμε όλες στο 1! 

Αχ πραγματικα σε θαυμάζω κ σενα κ ολες τις μανουλες! Ποσο μαλλον κ εκείνες που έχουν πολλά παιδιά. Μπράβο σου κοριτσι μου για την υπομονή σου. 3 ώρες ύπνο πραγματικα δεν ξερω πως θα το αντεχα. Φαντάζομαι βεβαια πως για το μωρο σου αντέχεις τα πάντα και βρίσκεις τη δυναμη. Απλα επειδη δεν το εχω νιώσει ακομα αυτο το αισθημα δεν μπορω να το καταλάβω. Τωρα μου φαίνεται βουνό. Μακαρι να τα καταφέρω και εγω κ ολες μας ❤

@Renez φιλη μου μια ερώτηση. Στη β επιπέδου τι βλέπουμε; υπάρχει περίπτωση ενω ειχες καλη αυχενικη, η β επιπεδου να βγει κακη; καπου το διάβασα αυτό κ ψιλοαγχωθηκα δεν σου κρύβω. Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση. Πες μας λίγα πράγματα έμπειρη μανουλα να ειμαστε προετοιμασμενες ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Woman88 λογικό να αγχώνεσαι πριν από κάθε υπέρηχο αλλά θα ναι όλα μια χαρά και θα δεις το κοριτσάκι σου που μεγαλώνει! :wub:

@Vaso11.4.11 μην ανησυχείς δε θα έπαθε τίποτα το μικράκι, απλώς πρόσεχε γενικά για να μην επιβαρύνεσαι και δημιουργούνται και πονάκια...

Στη β επιπέδου που το μωράκι έχει μεγαλώσει πιο πολύ ελέγχουν τα όργανα, την ανατομία του, τη καρδούλα του κλπ

Δυστυχώς είμαι από τις περιπτώσεις που ενώ είχα καλή αυχενική στη β' φάνηκε το πρόβλημα. Όμως ήταν γενικά λίγο άτυχης συγκυρία, ενώ είχα το γιατρό μου που έχω και τώρα ως την αυχενική, πήγαμε μετά στο Έλενα για να είναι πιο οικονομικά για μετά στη γέννα. Από εκεί που βλέπαμε στα μηχανήματα του γιατρού μου το εμβρυακι κανονικά στο Έλενα είχαν τραγικό υπέρηχο έβλεπες μόνο μια σκιά ελεγχανε δηλαδή μόνο αμνιακα υγρά αναπτυξη σε χοντρές γραμμές και χτύπους καρδιάς. Για τη β με έστειλε ο γιατρός του Έλενα έξω και την έκανα στο γιατρό μου πάλι και εκεί είδαμε ότι είχε πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη μια σχισμή... είχε πάρει αμνιακα στο κεφαλάκι του... Για αυτό αγχώνομαι και τώρα γιατί έχω αυτό το ιστορικό και τότε είχα καλή αυχενική.

Αλλά για να καταλήξω ότι δε χρειάζεται να ανησυχείτε ήταν και σπάνιο αυτό που είχε το κοριτσάκι μας και θα είχαμε ενδείξεις νωρίτερα αν δεν είχαμε πάει στο Έλενα. Πέραν των κακών μηχανημάτων είχα ραντεβού μόνο μια φορά το μήνα εκεί...

Τώρα είχε καλή θέση και ακόμα και στην αυχενική είδαμε τη σπονδυλική στήλη καθαρά και δε φαινόταν να είχε θέμα. Με καλό γιατρό δηλαδή είναι σπάνιο να δεις κάτι ξαφνικά στη β ενώ είναι όλα καλά πριν...

Αυτό με τα ούλα συμβαίνει στην εγκυμοσύνη γίνονται πιο ευαίσθητα κ αυτά..ναι πήγαινε στον οδοντίατρο να δεις τι θα σου πει. Τώρα που είπες ψαρόσουπα, τι θα κάνω με τα ψάρια που δε τα θέλω καθόλου; :sad:

Εντάξει φαν δεν ήμουν ποτέ αλλά έτρωγα, τώρα στην αρχή ανάγκαζα τον εαυτό μου μια φορά τη βδομάδα για τα ω3 κ έκανα εμετό απ' τη μυρωδιά κ μόνο! Έχω κανένα μήνα τώρα να φάω...πήρα ω3 συμπλήρωμα εγκυμοσύνης αλλά κ αυτό αηδία μου έφερε...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Οκ αν συμφωνούν κ τα κορίτσια μπορούμε να το φτιάξουμε καποια στιγμη. Εγω ειμαι απο τις πρώτες 5/4. 

Ναι έχεις δίκιο. Κ μενα με βοηθαει αλλα καμια φορα πχ όταν λείπει από τη δουλειά χρειάζεται να τα μετακινήσω εγω τα ρούχα. Αλλα τα κανω μισα μισά για να μην έχει βάρος. Παντως το σκυψιμο ναι πρέπει να το προσεξω. Δεν θα ξανα κανω το μαλλί μόνο του. Θα μπαινω ολόκληρη. Γιατί ενιωθα μεγάλη πίεση. Λες να πειραξε το μωρο; το σκυψιμο συν το κουβάλημα σήμερα; 

Οσο για τη σοκολάτα που λες, δεν είναι τίποτα. Εγω να δεις πόσο γλυκατζου ειμαι. Πάντα ήμουν κ τωρα το εχω παρα κανει.

Κοριτσι μου γλυκο ολα καλα θα ειναι. Εφοσον κ η αυχενικη ηταν καλη. Εχε πιστη! Καλά αποτελέσματα ❤❤❤

Εμενα ευτυχώς μου δώσανε καποια ρουχα εγκυμοσύνης. Παλι καλα. Γιατί δεν θα μπορούσα να αγοράσω πολλά λόγω οικονομικών. Παντως μιας που ειμαι κ ολη μερα σπιτι, τη βγαζω με πυτζάμες κ κολάν. Οποτε μια χαρα ειμαι. Απλως παρατήρησα ότι θα πρέπει να παρω καινούργια βρακάκια. Γιατί πλεον καποια με σφιγγουν στο σημείο που ειναι το λάστιχο. Εσυ δεν εχεις κανενα ρουχαλάκι από την προηγούμενη εγκυμοσύνη;

Εγω 5/11 εχω υπερηχο..μαζί ειμαστε. Αντε ευχομαι να ερθουν νωρις τα αποτελέσματα και να πας κ για τον υπερηχο να χαρείς το ζουζούνι σου. Εμεις ελπίζουμε να σιγουρέψουμε το φύλλο επιτελους τοτε. Θα κλείσουμε είπε κ για την β επιπέδου στον υπέρηχο.

Ακόμη κ εγω που ήμουν χαλαρη, θυμάσαι τι αγχος με ειχε πιασει στον προηγούμενο υπερηχο, οπότε σε καταλαβαίνω χαχαχα Ε ειχα κ εγω να το δω 3 εβδομαδες από την αυχενικη. Λογικο. Οσο δεν τα νιωθουμε κ ολας ακομα, ειναι πιο μεγάλο το αγχος.

Εγω εφαγα υπερηχο ψαρόσουπα βελουτέ της πεθερουλας και για βραδυ μολις τσακισα ένα πιτογυρο χααχα αλλα πολυ αλμυρό ρ παιδι μ. Και ασε που κόλλησε ένα κρεατάκι στο ουλο κ σαν να σκιστηκε λιγο κ τωρα κουνιεται ένα κομματάκι ουλο στο μπροστά μπροστά δόντι. Δεν ξερω πως να το εξηγήσω αλλα εξέχει λιγο. Πάντα είχα ευαίσθητα ουλα. Μου φαίνεται πρέπει να παω καποια στιγμη οδοντίατρο να ελέγξω την γενικη κατάσταση τους. 

Αγχωθηκα λιγο με το βάρος κ το σκυψιμο που εκανα σημερα. Λες να επηρεάστηκε το μωρο;

Αχ πραγματικα σε θαυμάζω κ σενα κ ολες τις μανουλες! Ποσο μαλλον κ εκείνες που έχουν πολλά παιδιά. Μπράβο σου κοριτσι μου για την υπομονή σου. 3 ώρες ύπνο πραγματικα δεν ξερω πως θα το αντεχα. Φαντάζομαι βεβαια πως για το μωρο σου αντέχεις τα πάντα και βρίσκεις τη δυναμη. Απλα επειδη δεν το εχω νιώσει ακομα αυτο το αισθημα δεν μπορω να το καταλάβω. Τωρα μου φαίνεται βουνό. Μακαρι να τα καταφέρω και εγω κ ολες μας ❤

@Renez φιλη μου μια ερώτηση. Στη β επιπέδου τι βλέπουμε; υπάρχει περίπτωση ενω ειχες καλη αυχενικη, η β επιπεδου να βγει κακη; καπου το διάβασα αυτό κ ψιλοαγχωθηκα δεν σου κρύβω. Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση. Πες μας λίγα πράγματα έμπειρη μανουλα να ειμαστε προετοιμασμενες ❤

Καταρχάς βρακάκια υπέροχα,ελαστικά κ φθηνά έχει στο αγαπητό τζαμπο!! Εγώ εκεί την έβγαλα σε εσώρουχα εγκυμοσύνης!!

Τώρα η β επιπέδου εστιάζει στα όργανα του παιδιού (καρδια-πνευμονια-νεφρα κτλ) κ στο αν είναι αρτιμελες ενώ η αυχενική στα σύνδρομα...οπότε ναι γίνεται πχ στη β επιπέδου να βρουν ότι το παιδάκι έχει ένα νεφρό..

Αλλαααα είπαμε,θετική σκέψη κ όλα θα είναι τέλεια κ στην β επιπέδου σας κοριτσαρες μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

@Woman88 λογικό να αγχώνεσαι πριν από κάθε υπέρηχο αλλά θα ναι όλα μια χαρά και θα δεις το κοριτσάκι σου που μεγαλώνει! :wub:

@Vaso11.4.11 μην ανησυχείς δε θα έπαθε τίποτα το μικράκι, απλώς πρόσεχε γενικά για να μην επιβαρύνεσαι και δημιουργούνται και πονάκια...

Στη β επιπέδου που το μωράκι έχει μεγαλώσει πιο πολύ ελέγχουν τα όργανα, την ανατομία του, τη καρδούλα του κλπ

Δυστυχώς είμαι από τις περιπτώσεις που ενώ είχα καλή αυχενική στη β' φάνηκε το πρόβλημα. Όμως ήταν γενικά λίγο άτυχης συγκυρία, ενώ είχα το γιατρό μου που έχω και τώρα ως την αυχενική, πήγαμε μετά στο Έλενα για να είναι πιο οικονομικά για μετά στη γέννα. Από εκεί που βλέπαμε στα μηχανήματα του γιατρού μου το εμβρυακι κανονικά στο Έλενα είχαν τραγικό υπέρηχο έβλεπες μόνο μια σκιά ελεγχανε δηλαδή μόνο αμνιακα υγρά αναπτυξη σε χοντρές γραμμές και χτύπους καρδιάς. Για τη β με έστειλε ο γιατρός του Έλενα έξω και την έκανα στο γιατρό μου πάλι και εκεί είδαμε ότι είχε πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη μια σχισμή... είχε πάρει αμνιακα στο κεφαλάκι του... Για αυτό αγχώνομαι και τώρα γιατί έχω αυτό το ιστορικό και τότε είχα καλή αυχενική.

Αλλά για να καταλήξω ότι δε χρειάζεται να ανησυχείτε ήταν και σπάνιο αυτό που είχε το κοριτσάκι μας και θα είχαμε ενδείξεις νωρίτερα αν δεν είχαμε πάει στο Έλενα. Πέραν των κακών μηχανημάτων είχα ραντεβού μόνο μια φορά το μήνα εκεί...

Τώρα είχε καλή θέση και ακόμα και στην αυχενική είδαμε τη σπονδυλική στήλη καθαρά και δε φαινόταν να είχε θέμα. Με καλό γιατρό δηλαδή είναι σπάνιο να δεις κάτι ξαφνικά στη β ενώ είναι όλα καλά πριν...

Αυτό με τα ούλα συμβαίνει στην εγκυμοσύνη γίνονται πιο ευαίσθητα κ αυτά..ναι πήγαινε στον οδοντίατρο να δεις τι θα σου πει. Τώρα που είπες ψαρόσουπα, τι θα κάνω με τα ψάρια που δε τα θέλω καθόλου; :sad:

Εντάξει φαν δεν ήμουν ποτέ αλλά έτρωγα, τώρα στην αρχή ανάγκαζα τον εαυτό μου μια φορά τη βδομάδα για τα ω3 κ έκανα εμετό απ' τη μυρωδιά κ μόνο! Έχω κανένα μήνα τώρα να φάω...πήρα ω3 συμπλήρωμα εγκυμοσύνης αλλά κ αυτό αηδία μου έφερε...

 

Τελικά τι έγινε με το παιδάκι σου; αντιμετωπιστηκε; αχ μακαρι να ειναι ολα καλα στη β επιπέδου και σε σένα και σε εμάς. Αγχωθηκα λιγο είναι η αλήθεια. Αλλα εχω καιρό ακόμα για την εξέταση οποτε θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι από τωρα. Παντως με.φοβιζει λιγο περισσότερο από ότι με φόβιζε η αυχενικη. Τελοσπαντων. Προσπάθησε να το δοκιμάσεις σε σούπα. Αλλιώς παιρνε τουλαχιστον τα χαπια για τις βιταμίνες. Πιστεύω όμως θα περάσει αργότερα κ δεν θα έχεις θέμα. Όπως καποια στιγμη περνανε κ οι εμετοί, πιθανόν να περασει κ η αποστροφή σου στα ψάρια. Μακαρι!

Just now, melina26 είπε:

Υποφέρει καμία από πονοκεφάλους;;; έχω τρελαθεί, δεν αντέχω!

Εγω δεν εχω κοριτσι μου. Ευτυχώς. Γιατι αν ειχα κ τους πονοκεφάλους μαζι με ολα τα αλλα δεν ξερω τι θα έκανα. Ντεπονακι έχεις παρει; αν βάλεις κ καμια κομπρεσα στο μέτωπο σου δεν βοηθαει; γενικά να εχεις χαμηλό φωτισμό, ησυχία οσο γινεται κ ίσως να σου κάνουν κ λιγο μασαζ στον αυχενα. Ακόμη στα πόδια που λένε απο κει οτι ξεκινάει ο πονοκέφαλος.

Just now, Renez είπε:

Καταρχάς βρακάκια υπέροχα,ελαστικά κ φθηνά έχει στο αγαπητό τζαμπο!! Εγώ εκεί την έβγαλα σε εσώρουχα εγκυμοσύνης!!

Τώρα η β επιπέδου εστιάζει στα όργανα του παιδιού (καρδια-πνευμονια-νεφρα κτλ) κ στο αν είναι αρτιμελες ενώ η αυχενική στα σύνδρομα...οπότε ναι γίνεται πχ στη β επιπέδου να βρουν ότι το παιδάκι έχει ένα νεφρό..

Αλλαααα είπαμε,θετική σκέψη κ όλα θα είναι τέλεια κ στην β επιπέδου σας κοριτσαρες μου!!

 

Α ωραια θα δω στο τζάμπο. Κοίτα εγω γενικα εχω θετικη σκεψη, οκ. Αλλα αυτη η εξέταση με αγχώνει παραπάνω από ότι με άγχωνε η αυχενικη. Και ειναι λογικο ρ συ να αγχωνομαι..απλως επειδη εχω ακομα καιρο μέχρι τότε θα προσπαθήσω να το βγάλω για την ωρα απτο μυαλό μ. Ελπιζω παντως να βγουν ολα καλα για ολες ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα σας διάβασα.. @olpapa και τι έγινε τελικά με το παιδάκι σου ; στη β επιπέδου το είδατε αυτό; Η αλήθεια είναι πως η Αυχενική άδικα μας αγχώνει.. είναι ποσοστιαία εξέταση.. μετά τον β επιπέδου ( πότε είπαμε ότι γίνεται; ) έχουμε κάποια άλλη σημαντική εξέταση; εσώρουχα κορίτσια εγώ πήρα από τη λαϊκή βαμβακερα.. Αλλά θα χρειαστώ κι άλλα σίγουρα αργότερα!για τον πονοκέφαλο πήρα μισό Ντεπόν το βράδυ για να κοιμηθώ.. Θα βάλω σήμερα τον άντρα μου να μου κάνει μασάζ! Σηκώθηκα πρωί πρωί και του έκανα ένα πρωινό έξτρα λουξ, δικαιούμαι μασάζ χαχα! 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Η β γίνεται μεταξύ 20ης και 24ης εβδ. Και μετά στο τρίτο τρίμηνο είναι το ντοπλερ που κοιτάνε νομίζω και τον εγκέφαλο πιο καλά...;

Σε εμάς ναι το είδαμε στη β πρώτη φορά αλλά λόγω του ότι ενδιάμεσα από την αυχενική δεν είχαμε καλούς υπερήχους...θα φαινόταν και νωρίτερα δηλαδή. Αναγκαστήκαμε να διακόψουμε δε γινόταν ήταν πολύ μεγάλο το πρόβλημα, αν τα κατάφερνε να γεννηθεί θα ήταν και σωματικά κ πνευματικά ανάπηρο...

Συγνώμη που τα είπα τώρα αυτά όπως κ εγώ διαβάζω ιστορίες και μετά αγχώνομαι κακώς σας μετέφερα και τη δικιά μου. Αλλά να έχετε υπόψη ότι οκ πολλά μπορεί να συμβούν αλλά είναι πολύ σπάνια για παράδειγμα αυτό που μας συνεβει είναι 1 στις 2000. Συν ότι έχω προβλήματα υπογονιμότητας που δεν ήξερα τότε και κάνουν πιο πιθανά σύνδρομα προβλήματα κλπ. 

@melina26 τι πρωινό; Να πάρουμε καμία ιδέα χαχα πάντως και χωρίς πρωινό το μασαζάκι το άξιζες οπότε ναι ζητα το μήπως βελτιωθεί κ ο πονοκέφαλος!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Η β γίνεται μεταξύ 20ης και 24ης εβδ. Και μετά στο τρίτο τρίμηνο είναι το ντοπλερ που κοιτάνε νομίζω και τον εγκέφαλο πιο καλά...;

Σε εμάς ναι το είδαμε στη β πρώτη φορά αλλά λόγω του ότι ενδιάμεσα από την αυχενική δεν είχαμε καλούς υπερήχους...θα φαινόταν και νωρίτερα δηλαδή. Αναγκαστήκαμε να διακόψουμε δε γινόταν ήταν πολύ μεγάλο το πρόβλημα, αν τα κατάφερνε να γεννηθεί θα ήταν και σωματικά κ πνευματικά ανάπηρο...

Συγνώμη που τα είπα τώρα αυτά όπως κ εγώ διαβάζω ιστορίες και μετά αγχώνομαι κακώς σας μετέφερα και τη δικιά μου. Αλλά να έχετε υπόψη ότι οκ πολλά μπορεί να συμβούν αλλά είναι πολύ σπάνια για παράδειγμα αυτό που μας συνεβει είναι 1 στις 2000. Συν ότι έχω προβλήματα υπογονιμότητας που δεν ήξερα τότε και κάνουν πιο πιθανά σύνδρομα προβλήματα κλπ. 

@melina26 τι πρωινό; Να πάρουμε καμία ιδέα χαχα πάντως και χωρίς πρωινό το μασαζάκι το άξιζες οπότε ναι ζητα το μήπως βελτιωθεί κ ο πονοκέφαλος!

Να φανταστώ κάνατε κανονική γέννα επειδή ήταν προχωρημένη εγκυμοσύνη ε; Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα λίγο κι εγώ.. Αλλά θα προσπαθήσω να το αποβαλλω! 

Έκανα ομελέτα με γαλοπούλα, κασέρι και την τυλιξα με τορτιγια. Και φυσικά φρέσκο χυμό! Πολύ χορταστικό!! 

  • Μου αρέσει 2

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! βοηθηστε με λιγο σε κατι!! εφτιαχνα κιμα σημερα κ οπως τον εβαλα στη κατσαρολα  πιτσιλισε πανω μου λαδι στο χερι και στο προσωπο...υοαρχει περιπτωση να επαθα κατι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, φενια123 είπε:

καλημερα κοριτσια!! βοηθηστε με λιγο σε κατι!! εφτιαχνα κιμα σημερα κ οπως τον εβαλα στη κατσαρολα  πιτσιλισε πανω μου λαδι στο χερι και στο προσωπο...υοαρχει περιπτωση να επαθα κατι?

Ανάλογα πόσο έκαιγε το λάδι. Σου έκανε σημάδι; αν όχι, είσαι μια χαρά! Και να σου έκανε δηλαδή σημάδι, ανάλογα το έγκαυμα. 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , φενια123 είπε:

καλημερα κοριτσια!! βοηθηστε με λιγο σε κατι!! εφτιαχνα κιμα σημερα κ οπως τον εβαλα στη κατσαρολα  πιτσιλισε πανω μου λαδι στο χερι και στο προσωπο...υοαρχει περιπτωση να επαθα κατι?

Όχι καλέ..έχω φάει εγώ λαδιες κ καυτούς δίσκους σε χέρια ουυυυ!!

Αν έχεις βάλε αλόη τζελ κάνει πολύ καλό ή κεραλοιφη!! Όχι οδοντόκρεμα είναι ανούσια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια! Καλό Σ/Κ να εχουμε! @melina26 οντως σου αξίζει το μασαζ άσχετα απτο πρωινο. Ευχομαι να σου περασουν οι πονοκέφαλοι. Πάντως κ εγω αγχωθηκα με την β επιπέδου κ ειναι λογικο νομίζω. Γιατί διαβάζουμε τοσα που γίνονται κ λες κ αν συμβεί κ σε μενα; ευχομαι πραγματικα να ειναι ολα καλα για ολες μας. Δεν μπορω καν να διανοηθώ να συμβαίνει κάτι. Τελοσπαντων έχουμε καιρό μέχρι τότε. Γνώμη μου, ας μην το συζητάμε αλλο. Μονο κακο μας κάνει το άγχος από τωρα. Κ οταν θα έρθουν εκείνες οι μερες θα τρελαθούμε. 

@olpapa κορίτσι μου πραγματικα λυπάμαι πάρα πολύ για αυτο που σου συνέβη. Ευχομαι αυτη τη φορά να ειναι ολα καλα για ολες μας! Ίσως απλως να πρέπει να συζητάμε τις ιστορίες που δεν εξελίχθηκαν καλα,  αφου κανουμε τις εξετασεις κ μετα κ οχι πριν επειδη ειμαστε ολες πολυ αγχωμένες κ μας επηρεάζουν. Μη με παρεξηγήσεις, δεν φταις εσύ που το ανέφερες αλλα εγω που ρώτησα. Αλλα καταλαβα οτι αυτο τελικα με αγχώνει παρα πολυ. Και μετά λέω κ αν συμβεί κ σε μενα; ξερεις τι παιχνίδια μπορει να παίζει το μυαλό.

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου !! Μολις τελειωσα τα μαθηματα και θα παμε βολτα με τον αντρα μου για ενα καφεδακι ! ΛΟιπον απαναταω σε ο,τι θυμαμαι !

Από ο,τι εχω καταλαβει απο συζητησεις με γιατρους ναι μπορει η αυχενικη να ειναι καλη και στη β να βρουν κατι ... Η αυχενικη ειναι εξεταση ποσοστων... Αλλα μην ανησυχεις @Vaso11.4.11 ολα θα ειναι καλα για εσενα και τη μπουμπου σου η τον μπουμπουκο σου !!! Θα  μας πεις φυλο την αλλη φορα !  Αυτο που ρώτησα εγω το γιατρο οταν εκανα την τροφοβλαστη ειναι φαινεται κατι που περιλαμαβανει και τη β επιπεδου και μου ειπε πως η τροφοβλαστη ειναι για ολη τη ζωη του παιδιου απο αποψη γενετικων ανωμαλιων και κινητικων προβληματων οχι για κατι περισσοτερο γιατι ακοαμ δεν εχουνσ χηματιστει και ολα στην αυχενικη  . ΤΩρα στη β επιπεδου θα δουμε αλλα πραγματα οργανα κτλ ...ευχομαι να ειναι ολα καλα και εκει για ολες μας ....Στη β επιπεδου φαινονται οπως ειπαν και τα κοριτσια τα οργανακια του ολα ...πολυ αγχωτικη εξεταση παντως και αυτη οποτε θα ηταν και παραλογο να μην αγωνιουμε  ...

@οlpapa  δυστυχως εγινε και ανηκει στο παρελθον . Ξερω ο, τι ποτε δε θα το βγαλεις απο το μυαλο σου οπως το παιδακι σου αυτο ηρθε για να μεινει . Συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτη τι προβλημα υπογονιμοτητα αντιμετωπιζεις? Επισης φιλισιν επινες στην πρωτη εγκυμοσυνη που λενε οτι προστατευει απι δισχιδη ραχη?

Φενια αν σου πω εγω λαδιες που εχω φαει χαχαχαχαχα! Αφου ου λεει ο αντρας μου καμια ωρα θα καεις μονη σου χαχαχαχαχα γενικα ειμαι λιγο ατσουμπαλη !   

εγω εχω υπερηχο τη δευτερα και με πανει μια αγωνια αλλο πραγμα ...Δεν ξερω γιατι ... Ισως γιατι δε νιωθω κατι ... πως να σας το πω καποιες μερες νιωθω λες και δεν ειμαι εγκυος επειδη δεν αισθανομαι τπτ ... αφηστε που εχω την εντυπωση οτι μαλλον ξεπρηστηκε η κοιλια μου .. Βεβαια αυτο μπορει να ναι στο μυαλο μου  το εχει νιωσει καμια????.... Επισης σκεφτομαι εντονα ρε κοριτσια το ρινικο οστο .... λετε να τοδ ουμε σε κανεναν υπερηχο ? και αν οχι ?τοτε τι σημαινει ? να ακουσω αυτο που λενε οι γιατροι δεν ασχολουμαστε ξανα με αυτο ?

ΘΑ ετοιμαστω να παω μια βολτα τωρα , εχει υπεροχη μερα!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου !! Μολις τελειωσα τα μαθηματα και θα παμε βολτα με τον αντρα μου για ενα καφεδακι ! ΛΟιπον απαναταω σε ο,τι θυμαμαι !

Από ο,τι εχω καταλαβει απο συζητησεις με γιατρους ναι μπορει η αυχενικη να ειναι καλη και στη β να βρουν κατι ... Η αυχενικη ειναι εξεταση ποσοστων... Αλλα μην ανησυχεις @Vaso11.4.11 ολα θα ειναι καλα για εσενα και τη μπουμπου σου η τον μπουμπουκο σου !!! Θα  μας πεις φυλο την αλλη φορα !  Αυτο που ρώτησα εγω το γιατρο οταν εκανα την τροφοβλαστη ειναι φαινεται κατι που περιλαμαβανει και τη β επιπεδου και μου ειπε πως η τροφοβλαστη ειναι για ολη τη ζωη του παιδιου απο αποψη γενετικων ανωμαλιων και κινητικων προβληματων οχι για κατι περισσοτερο γιατι ακοαμ δεν εχουνσ χηματιστει και ολα στην αυχενικη  . ΤΩρα στη β επιπεδου θα δουμε αλλα πραγματα οργανα κτλ ...ευχομαι να ειναι ολα καλα και εκει για ολες μας ....Στη β επιπεδου φαινονται οπως ειπαν και τα κοριτσια τα οργανακια του ολα ...πολυ αγχωτικη εξεταση παντως και αυτη οποτε θα ηταν και παραλογο να μην αγωνιουμε  ...

@οlpapa  δυστυχως εγινε και ανηκει στο παρελθον . Ξερω ο, τι ποτε δε θα το βγαλεις απο το μυαλο σου οπως το παιδακι σου αυτο ηρθε για να μεινει . Συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτη τι προβλημα υπογονιμοτητα αντιμετωπιζεις? Επισης φιλισιν επινες στην πρωτη εγκυμοσυνη που λενε οτι προστατευει απι δισχιδη ραχη?

Φενια αν σου πω εγω λαδιες που εχω φαει χαχαχαχαχα! Αφου ου λεει ο αντρας μου καμια ωρα θα καεις μονη σου χαχαχαχαχα γενικα ειμαι λιγο ατσουμπαλη !   

εγω εχω υπερηχο τη δευτερα και με πανει μια αγωνια αλλο πραγμα ...Δεν ξερω γιατι ... Ισως γιατι δε νιωθω κατι ... πως να σας το πω καποιες μερες νιωθω λες και δεν ειμαι εγκυος επειδη δεν αισθανομαι τπτ ... αφηστε που εχω την εντυπωση οτι μαλλον ξεπρηστηκε η κοιλια μου .. Βεβαια αυτο μπορει να ναι στο μυαλο μου  το εχει νιωσει καμια????.... Επισης σκεφτομαι εντονα ρε κοριτσια το ρινικο οστο .... λετε να τοδ ουμε σε κανεναν υπερηχο ? και αν οχι ?τοτε τι σημαινει ? να ακουσω αυτο που λενε οι γιατροι δεν ασχολουμαστε ξανα με αυτο ?

ΘΑ ετοιμαστω να παω μια βολτα τωρα , εχει υπεροχη μερα!

 

Φυσικά κ να ακούσεις τους γιατρούς μαναρακι μου!! Λες να σε δουλεύουν όλοι επιστήμονες άνθρωποι?? Αν κ πιστεύω θα σας κάνει το χατίρι η μικρή να το δείτε ώστε να ξεαγχωθει η μανούλα της^_^ πάντως είπαμε είναι φυσιολογικό να μην νιώθεις τπτ..όπως κ να τα νιώθεις όλα!!:D

Να πας βόλτα έχει όντως υπέροχη μέρα..εγώ περιμένω το αύριο πως κ πως που βγαίνουμε οικογενειακως!!

@Vaso11.4.11 κοριτσάκι μου λογικό να σε αγχωνουν τέτοια περιστατικά κ εγώ έκανα βλακεία 1-2 φορές κ διάβασα κάτι δυσάρεστα σε θέματα εδώ στο φόρουμ κ πάθαινα κάτι κρισαρες αλλά μόλις έβλεπα στον επόμενο υπέρηχο ότι όλα πάνε καλά ηρεμούσε η ψυχή μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Καλημερα κοριτσακια μου !! Μολις τελειωσα τα μαθηματα και θα παμε βολτα με τον αντρα μου για ενα καφεδακι ! ΛΟιπον απαναταω σε ο,τι θυμαμαι !

Από ο,τι εχω καταλαβει απο συζητησεις με γιατρους ναι μπορει η αυχενικη να ειναι καλη και στη β να βρουν κατι ... Η αυχενικη ειναι εξεταση ποσοστων... Αλλα μην ανησυχεις @Vaso11.4.11 ολα θα ειναι καλα για εσενα και τη μπουμπου σου η τον μπουμπουκο σου !!! Θα  μας πεις φυλο την αλλη φορα !  Αυτο που ρώτησα εγω το γιατρο οταν εκανα την τροφοβλαστη ειναι φαινεται κατι που περιλαμαβανει και τη β επιπεδου και μου ειπε πως η τροφοβλαστη ειναι για ολη τη ζωη του παιδιου απο αποψη γενετικων ανωμαλιων και κινητικων προβληματων οχι για κατι περισσοτερο γιατι ακοαμ δεν εχουνσ χηματιστει και ολα στην αυχενικη  . ΤΩρα στη β επιπεδου θα δουμε αλλα πραγματα οργανα κτλ ...ευχομαι να ειναι ολα καλα και εκει για ολες μας ....Στη β επιπεδου φαινονται οπως ειπαν και τα κοριτσια τα οργανακια του ολα ...πολυ αγχωτικη εξεταση παντως και αυτη οποτε θα ηταν και παραλογο να μην αγωνιουμε  ...

@οlpapa  δυστυχως εγινε και ανηκει στο παρελθον . Ξερω ο, τι ποτε δε θα το βγαλεις απο το μυαλο σου οπως το παιδακι σου αυτο ηρθε για να μεινει . Συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτη τι προβλημα υπογονιμοτητα αντιμετωπιζεις? Επισης φιλισιν επινες στην πρωτη εγκυμοσυνη που λενε οτι προστατευει απι δισχιδη ραχη?

Φενια αν σου πω εγω λαδιες που εχω φαει χαχαχαχαχα! Αφου ου λεει ο αντρας μου καμια ωρα θα καεις μονη σου χαχαχαχαχα γενικα ειμαι λιγο ατσουμπαλη !   

εγω εχω υπερηχο τη δευτερα και με πανει μια αγωνια αλλο πραγμα ...Δεν ξερω γιατι ... Ισως γιατι δε νιωθω κατι ... πως να σας το πω καποιες μερες νιωθω λες και δεν ειμαι εγκυος επειδη δεν αισθανομαι τπτ ... αφηστε που εχω την εντυπωση οτι μαλλον ξεπρηστηκε η κοιλια μου .. Βεβαια αυτο μπορει να ναι στο μυαλο μου  το εχει νιωσει καμια????.... Επισης σκεφτομαι εντονα ρε κοριτσια το ρινικο οστο .... λετε να τοδ ουμε σε κανεναν υπερηχο ? και αν οχι ?τοτε τι σημαινει ? να ακουσω αυτο που λενε οι γιατροι δεν ασχολουμαστε ξανα με αυτο ?

ΘΑ ετοιμαστω να παω μια βολτα τωρα , εχει υπεροχη μερα!

 

Καλέ εννοείται να το ξεχάσεις! Αφού είναι όλα μια χαρά στο είπαν! Έτσι κ αλλιώς δε φαίνονται και όλα πια στον υπέρηχο αλλά θα το δείτε κ αυτό κάποια στιγμή!

Φιλισιν έπαιρνα αφού έμαθα για την εγκυμοσύνη τότε, οπότε παίζει κ αυτό να έφταιγε...αλλά έχω και πάρα πολύ χαμηλή ΑΜΗ, ψηλή fsh οπότε γενικά θεωρείται ότι έχω χαμηλότερη ποιότητα ωαρίων...και σταματάω με αυτό το θέμα γιατί όντως δεν έχει νόημα να το συζητάμε, έτυχε! Όπως λέει κ ο άντρας μου κάθε φορά που διαβάζω αντίστοιχες ιστορίες και του τα λέω αγχωμενη, "πάλι στο καταστροφή.gr διάβαζες;" Οπότε μη κάνω κ εγώ το ίδιο :unsure:

Και με τη κοιλιά μην ασχολείσαι είναι φυσιολογικό γιατί το περισσότερο ακόμα είναι φουσκώματα υγρά που ανάλογα με τι τρώμε κλπ μέσα στη μέρα φουσκώνουμε παραπάνω η ξεφουσκωνουμε! Καλή βόλτα!

@melina26 ωραία η ιδέα με την ομελέτα τη κάναμε μεσημεριανό! Είχα πολύ καιρό να φάω :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...