Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Έκανα υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα!!! Είναι δυόμιση εκατοστά το μπουμπούκι μου. Είπε η γιατρός βλέπει κεφαλάκι ξεχωρίζει πλέον σιγά σιγά θώρακα και δε θυμάμαι τι άλλο είπε χαχαχα. Και ο υπέρηχος με βγάζει ο κλείνω την 9η εβδομάδα. Να ρωτήσω θα πρεπε να φαίνονται χεράκια ποδαράκια;;;;; γτ δε μου ανέφερε κάτι για αυτά. Όχι ακόμα μου πε μη βιάζεσαι. 

Τέλειααααααααα!!!! Μπράβοοοοοο!!! Όλα καλά!!! Μεγάλωσε το ζουζούνι!! Αφού σου είπε η γιατρός έτσι είναι!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μεγάλωσε!!! Τετραπλάσιαστηκε από την προηγούμενη φορά είδαμε κεφάλι και θώρακα και εν θυμάμαι τι άλλο μου πε χάχα. Και μετά μόλις έφυγα λέω χεράκια. Ποδαράκια που είναι; χαχαχα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες.... Εγω σήμερα μέτρησα και ηλεκτρολύτες αλλά ευτυχώς ήταν καλοί γτ φοβήθηκα μην αφυφατωθω έτσι που είμαι. Αλλά 4γω σήμερα τον πουρέ με. Το κοκκινιστό θα το φάω και ο τι γίνει χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marilo είπε:

@Woman88 καλημέρα κορίτσι μου!! Είμαι καλά!! 8w & 5d σήμερα..εσύ?? 

@Vaso11.4.11 καλημέρα και σε σένα ταλαιπωρημενη μανούλα εύχομαι να είσαι καλύτερα σήμερα!! Ο άντρας μου θέλει κόρη σαν τρελός 2-3 άτομα έχουν τάχα προαισθημα ότι έχω αγόρι βέβαια.. Δεν ήξερα ότι στην αυχενικη δείχνει το φύλλο αλήθεια?? Έχω αρχές Οκτωβρίου εγώ.. Κι εγώ κοριτσάκι θα ήθελα γιατί νομίζω πως δε θα ξέρω πως να φερθω στο αγοράκι (κοριτσοοικογενεια βλεπεις). Σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω κι εγώ τη Μαμα μου μακρυά και εγώ την είχα παρεουλα μου μια εβδομαδα κ έφυγε γτ δουλεύει σκέφτομαι τώρα που κάθομαι εγω μήπως πάω καμία βόλτα αλλά θα αφήσω μόνο του τον άντρα μου αλλά μάνα είναι μόνο μια Χαχαχα :P  όσο γιαυτα τα όνειρα βλέπω και εγώ χαζα και σίγουρα έχει να κάνει με το πόσο αγχωδης είμαστε αφου είμαστε κ δεν ηρεμουμε τέτοια θα βλέπουμε :wacko:

Αχ κοριτσι μου μακαρι να μπορούσα να παω κ εγω! Είναι 7 ωρες μακρυα με το αμάξι και 10 ωρες μακρυα με το λεωφορείο. Εκεινη Θράκη, εγω Αθήνα! 19 χρονων έφυγα για να ρθω να μεινω με τον αντρα μου, αγόρι μου τοτε, και να σπουδάσω ταυτόχρονα κ εμεινα εδω. Κ μου λείπουν τοσο πολυ! Αλλά επιλογές είναι αυτές! Το θέμα ειναι οτι πολλες φορές νοσταλγώ την πόλη μου και τους δικούς μου κ οταν έρχονται ή πηγαινουμε εμεις, μετα μου ειναι δυσκολο να τους αποχωριστώ παλι! Γιατί ξέρω ότι θα περασουν μηνες για να τους ξανα δω! Αλλά ας τους έχει ο Θεος καλα κ ας ειμαστε μακρυα, τι να κάνουμε.. οσο για τα ονειρα δεν υποφέρεται αυτο το πράγμα! Κάθε βράδυ βλέπω θριλερ! Και για το φυλλο ναι υπάρχει περιπτωση να φανει στην αυχενικη αλλα αναλογως τη στάση του μωρου. Δεν ειναι παντα εφικτό. Εχω κ αναγούλα παλι, ουφ ταλαιπωρια που την έχουμε οι μελλοντικές μανουλες! Αξίζει! ❤

πρίν από 12 λεπτά , xristina86 είπε:

Καλησπερα,Εννοούσα την ΤΕΡ..μεσα στην ζαλη μου ξέχασα να πω,είμαι 9,5 εβδομάδων. Έχω κι εγώ ναυτιες όλη την ώρα και σε καταλαβαίνω την παλεύω με μικρά γεύματα σχεδόν όλη την ώρα με τις ζαλάδες δεν ξέρω τι να κάνω..  Υπομονή και με το καλό.. 

Α ειπα κ εγω! Χαχα! Πητ ποτε έχεις; φανταζομαι οτι έχετε ακούσει καρδουλα! Το περνας κ εσυ δυσκολα βλεπω! Εγω από την 6η εβδομάδα ξεκινήσα με υπερβολικους εμετους κ νοσηλεία στο νοσοκομειο γιατι θα παιθαινα αφυδατωση! Απο την 9η καπως ηρεμησα από τους εμετους, εκανα λιγότερους δλδ. Μια μέρα ειμαι ετσι μια αλλιως οσο αφορά τους εμετους. Οσο αφορά τις αναγουλες ειναι μόνιμες κ ενοχλητικες! Εχω συνέχεια μια απαίσια γευση στο στομα που μου δημιουργεί ταση για εμετο ολη την ωρα. Ζαλάδες εγω δεν ειχα καθολου. Ξεκινησαν λίγες τωρα στην 11η. Αλλα οχι κατι τραγικο. 1 φορα ειχα ταση λιποθυμίας μονο που σηκωθηκα αποτομα απτον καναπε. Να τρως αλατάκι μηπως έχεις πολυ χαμηλη πιεση. Που είναι φυσιολογικό βεβαια στην εγκυμοσύνη. 

πρίν από 15 λεπτά , Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Έκανα υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα!!! Είναι δυόμιση εκατοστά το μπουμπούκι μου. Είπε η γιατρός βλέπει κεφαλάκι ξεχωρίζει πλέον σιγά σιγά θώρακα και δε θυμάμαι τι άλλο είπε χαχαχα. Και ο υπέρηχος με βγάζει ο κλείνω την 9η εβδομάδα. Να ρωτήσω θα πρεπε να φαίνονται χεράκια ποδαράκια;;;;; γτ δε μου ανέφερε κάτι για αυτά. Όχι ακόμα μου πε μη βιάζεσαι. 

Αγαπη οτι σου ειπε η γιατρος! Αφου σου ειπε οτι ολα πηγαινουν καλα, τωρα μπορείς να ηρεμησεις λιγο κ να ευχαριστηθεις το νινι σου!!! Μπραβο που ειναι ολα καλα ❤❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11όπως το είπες να είναι καλά οι γονείς σου και ας είναι μακρυά. Είναι δύσκολο αλλά κάποιες φορές καλούμαστε να επιλέξουμε.... Θα πας πρώτα ο Θεός Χριστούγεννα;

Ευχαριστώ πολύ σαν πεταλούδα έκανε έτσι που κουνιόταν η καρδούλα. Εσύ στην 9η είχες δει χεράκια ποδαράκια κτλ; πλησιάζει η αυχενικη σου υπομονή! Έφαγες σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Vaso11.4.11όπως το είπες να είναι καλά οι γονείς σου και ας είναι μακρυά. Είναι δύσκολο αλλά κάποιες φορές καλούμαστε να επιλέξουμε.... Θα πας πρώτα ο Θεός Χριστούγεννα;

Ευχαριστώ πολύ σαν πεταλούδα έκανε έτσι που κουνιόταν η καρδούλα. Εσύ στην 9η είχες δει χεράκια ποδαράκια κτλ; πλησιάζει η αυχενικη σου υπομονή! Έφαγες σήμερα; 

Δεν θα παμε αγαπη, γιατί δεν είμαι για τοσο μακρυνα ταξίδια. Μονο αν ερθουν οι γονεις μ. Αλλα δεν ξερω αν θα μπορούν γιατί έχουμε κ την γιαγιά μας που είναι μόνη. Θα δούμε! Εγω ναι ειχα δει χεράκια ποδαρακια αλλα ημουν στην 10η εβδομαδα. Φαντάζομαι βδομαδα παρα βδομαδα υπάρχει διαφορά. Στον επόμενο θα δεις σίγουρα! Εφαγα κριθαράκι κ μου άρεσε πολύ! Αλλά έχω αυτήν την γεύση που με κάνει να θέλει πάρα πολύ εμετο! Επίσης όταν ρευομαι μου ερχεται γευση εμετου. Σορρυ για την αηδια αλλα ειναι τοσο δυσκολο να το έχω αυτό το πραγμα! Κανω παρα πολυ υπομονη! Όσο δεν πάει! Επίσης σημερα εχω πονακια στο δεξί στηθος. Το προτιμώ αυτο από τις αναγουλες κ τους εμετους χίλιες φορές!

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Έκανα υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα!!! Είναι δυόμιση εκατοστά το μπουμπούκι μου. Είπε η γιατρός βλέπει κεφαλάκι ξεχωρίζει πλέον σιγά σιγά θώρακα και δε θυμάμαι τι άλλο είπε χαχαχα. Και ο υπέρηχος με βγάζει ο κλείνω την 9η εβδομάδα. Να ρωτήσω θα πρεπε να φαίνονται χεράκια ποδαράκια;;;;; γτ δε μου ανέφερε κάτι για αυτά. Όχι ακόμα μου πε μη βιάζεσαι. 

Όχι καλέ ακομη αλλά είπαμε αναπτύσσεται ραγδαία!! Αυτά από 11η θα τα δείτε ομως:x

Τέλεια πάει το νινακι σου κοριτσάρα μου!!

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11θεωρητικά και εγώ στη 10η καθώς σήμερα έκλεισα τις 9 εβδομάδες αλλά ο γιατρός είπε όλα καλά.... Είναι όπως έπρεπε να είναι.... Τι να πω και εγώ.... Χαχα

@Renezσε ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι να ναι όλα. Καλά!!!!! Άρα λες και εσύ ήταν νωρίς για δω ολοκληρωμένα πράγματα Ε; χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ κοριτσι μου μακαρι να μπορούσα να παω κ εγω! Είναι 7 ωρες μακρυα με το αμάξι και 10 ωρες μακρυα με το λεωφορείο. Εκεινη Θράκη, εγω Αθήνα! 19 χρονων έφυγα για να ρθω να μεινω με τον αντρα μου, αγόρι μου τοτε, και να σπουδάσω ταυτόχρονα κ εμεινα εδω. Κ μου λείπουν τοσο πολυ! Αλλά επιλογές είναι αυτές! Το θέμα ειναι οτι πολλες φορές νοσταλγώ την πόλη μου και τους δικούς μου κ οταν έρχονται ή πηγαινουμε εμεις, μετα μου ειναι δυσκολο να τους αποχωριστώ παλι! Γιατί ξέρω ότι θα περασουν μηνες για να τους ξανα δω! Αλλά ας τους έχει ο Θεος καλα κ ας ειμαστε μακρυα, τι να κάνουμε.. οσο για τα ονειρα δεν υποφέρεται αυτο το πράγμα! Κάθε βράδυ βλέπω θριλερ! Και για το φυλλο ναι υπάρχει περιπτωση να φανει στην αυχενικη αλλα αναλογως τη στάση του μωρου. Δεν ειναι παντα εφικτό. Εχω κ αναγούλα παλι, ουφ ταλαιπωρια που την έχουμε οι μελλοντικές μανουλες! Αξίζει! ❤

Α ειπα κ εγω! Χαχα! Πητ ποτε έχεις; φανταζομαι οτι έχετε ακούσει καρδουλα! Το περνας κ εσυ δυσκολα βλεπω! Εγω από την 6η εβδομάδα ξεκινήσα με υπερβολικους εμετους κ νοσηλεία στο νοσοκομειο γιατι θα παιθαινα αφυδατωση! Απο την 9η καπως ηρεμησα από τους εμετους, εκανα λιγότερους δλδ. Μια μέρα ειμαι ετσι μια αλλιως οσο αφορά τους εμετους. Οσο αφορά τις αναγουλες ειναι μόνιμες κ ενοχλητικες! Εχω συνέχεια μια απαίσια γευση στο στομα που μου δημιουργεί ταση για εμετο ολη την ωρα. Ζαλάδες εγω δεν ειχα καθολου. Ξεκινησαν λίγες τωρα στην 11η. Αλλα οχι κατι τραγικο. 1 φορα ειχα ταση λιποθυμίας μονο που σηκωθηκα αποτομα απτον καναπε. Να τρως αλατάκι μηπως έχεις πολυ χαμηλη πιεση. Που είναι φυσιολογικό βεβαια στην εγκυμοσύνη. 

Αγαπη οτι σου ειπε η γιατρος! Αφου σου ειπε οτι ολα πηγαινουν καλα, τωρα μπορείς να ηρεμησεις λιγο κ να ευχαριστηθεις το νινι σου!!! Μπραβο που ειναι ολα καλα ❤❤❤❤

Πητ έχω 12/4..έχουμε κάνει 3 υπέρηχους κι έχω ακούσει καρδούλα από την 5η εβδομάδα..Πάντα όταν έχω ζαλάδες τόσο έντονες βάζω αλάτι κάτω από την γλώσσα κι ύστερα από καμία ώρα ηρεμώ άλλα νιώθω ότι πνίγομαι στην θάλασσα και δεν το αντέχω..εμένα όλα τα συμπτώματα άρχισαν από τα μέσα της 7ης εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Vaso11.4.11θεωρητικά και εγώ στη 10η καθώς σήμερα έκλεισα τις 9 εβδομάδες αλλά ο γιατρός είπε όλα καλά.... Είναι όπως έπρεπε να είναι.... Τι να πω και εγώ.... Χαχα

@Renezσε ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι να ναι όλα. Καλά!!!!! Άρα λες και εσύ ήταν νωρίς για δω ολοκληρωμένα πράγματα Ε; χαχα

Ναι πουλάκι μου ,βρήκες καινούριο άγχος ε???? Άτιμη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xristina86 είπε:

Πητ έχω 12/4..έχουμε κάνει 3 υπέρηχους κι έχω ακούσει καρδούλα από την 5η εβδομάδα..Πάντα όταν έχω ζαλάδες τόσο έντονες βάζω αλάτι κάτω από την γλώσσα κι ύστερα από καμία ώρα ηρεμώ άλλα νιώθω ότι πνίγομαι στην θάλασσα και δεν το αντέχω..εμένα όλα τα συμπτώματα άρχισαν από τα μέσα της 7ης εβδομάδας.

Με το καλο κορίτσι μου! Είμαστε κοντά στη Πητ. Εγω εχω 5/4. Δεν το εχω νιώσει τοσο εντονα αυτο που μου περιγράφεις αλλα μπορω να καταλάβω ότι ειναι πολυ άσχημη αισθηση. Αχ τι τραβάμε! Τι να πω! Πρέπει να κανουμε πολυ υπομονη! Πολυ ομως! Ας ελπίσουμε να μειωθούν και να σταματήσουν τα εντονα συμπτωματα που μας κρατάνε πισω μπαίνοντας στον 4ο. 

Just now, Woman88 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι την δυσκοιλιοτητα πως την αντιμετώπιζετε αν έχετε όσες έχετε; πίνετε dufalac; 

Αγαπη εγω στις αρχες επαιρνα κατι άθλια φακελακια που είχαν μια σκόνη μεσα κ την επινα με νερό. Ηταν ηδια κ τα σταματησα. Πλέον πηγαινω τουαλετα συχνα πυκνά. Βοηθανε πολυ τα ακτινίδια και τα σύκα να ξερεις! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο κορίτσι μου! Είμαστε κοντά στη Πητ. Εγω εχω 5/4. Δεν το εχω νιώσει τοσο εντονα αυτο που μου περιγράφεις αλλα μπορω να καταλάβω ότι ειναι πολυ άσχημη αισθηση. Αχ τι τραβάμε! Τι να πω! Πρέπει να κανουμε πολυ υπομονη! Πολυ ομως! Ας ελπίσουμε να μειωθούν και να σταματήσουν τα εντονα συμπτωματα που μας κρατάνε πισω μπαίνοντας στον 4ο. 

Αγαπη εγω στις αρχες επαιρνα κατι άθλια φακελακια που είχαν μια σκόνη μεσα κ την επινα με νερό. Ηταν ηδια κ τα σταματησα. Πλέον πηγαινω τουαλετα συχνα πυκνά. Βοηθανε πολυ τα ακτινίδια και τα σύκα να ξερεις! 

Τα σύκα είναι πολύ ωραία και τα ακτινίδια επισης!!! Εσύ είσαι λιγάκι καλύτερα με τις αναγουλες; εγώ σήμερα πήρα πριπεραν γιατί ήθελα να φάω δε θα μπορούσα πάλι να φάω και να τα βγάλω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι την δυσκοιλιοτητα πως την αντιμετώπιζετε αν έχετε όσες έχετε; πίνετε dufalac; 

Εγω τεραστιο θεμα με δυσκοιλιοτητα κ ολα τα παρελκομενα

Το παλεψα πολυ με τη διατροφη - σου προτεινω να αυξησεις οσο γινεται τις φυτικες ινες. Μ εχει βοηθησει πολυ η βρωμη και τα all bran (καλυτερα τα δημητριακα αλλα και οι μπαρες ειναι καλυτερες απ το τπτ) και εννοειται φρουτα λαχανικα (καθε μερα τρωω και ακτινιδιο και δαμασκηνα)

τα απο πανω για εμενα δεν εφταναν κ εχω εδω κ μια εβδομαδα ξεκινησει duphalac! Βρηκα την υγεια μου με εχει βοηθησει παρα πολυ. Αδικα ταλαιπωρηθηκα τοσο καιρο κ δεν το επαιρνα. Παιρνω τρεις κουταλιες της σουπας τη μερα. Μου ειπε ο γιατρος αφου ρυθμιστει και υπαρχει καθημερινη ροη να ξεκινησω να το μειωνω


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο κορίτσι μου! Είμαστε κοντά στη Πητ. Εγω εχω 5/4. Δεν το εχω νιώσει τοσο εντονα αυτο που μου περιγράφεις αλλα μπορω να καταλάβω ότι ειναι πολυ άσχημη αισθηση. Αχ τι τραβάμε! Τι να πω! Πρέπει να κανουμε πολυ υπομονη! Πολυ ομως! Ας ελπίσουμε να μειωθούν και να σταματήσουν τα εντονα συμπτωματα που μας κρατάνε πισω μπαίνοντας στον 4ο. 

Αγαπη εγω στις αρχες επαιρνα κατι άθλια φακελακια που είχαν μια σκόνη μεσα κ την επινα με νερό. Ηταν ηδια κ τα σταματησα. Πλέον πηγαινω τουαλετα συχνα πυκνά. Βοηθανε πολυ τα ακτινίδια και τα σύκα να ξερεις! 

Τι να πω, μακάρι! Στον γιο μου σταμάτησαν όλα όταν μπήκα στον 4ο,ελπίζω να γίνει και τώρα.. Όσο για την δυσκοιλιοτητα επειδή είχα χρόνια πρόβλημα με βοηθούσε το περπάτημα και τα μικρά γεύματα, ευτυχώς τώρα νομίζω ότι έφτιαξε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...