Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

@Renezκαι εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι.... Φυσιολογικο τοκετό... Με ελάχιστη δόση επισκληριδιου... Αλλά ας έρθει εκείνη η ώρα και βλέπουμε είναι πολύ νωρίς ακόμα για να συζητώ για τον τοκετο.... Εγω κορίτσια μου σήμερα δεν. Μπορώ να φάω τίποτα ενώ πείναω γιατί όλα μου πικριζουν.... Ενώ πείναω....

Όσο για τον σίδηρο έχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι δνε πίνεται αυτό το πράγμα χάχα όταν έρθει η ώρα θα σας πω εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Renez άμα σου πω πως κι αυτό που πίνω τώρα σε μορφή χαπιού είναι αλλά μεγάλο και πάλι με αηδίαζει τι να πω ίσως σε υγρή μορφή είναι καλύτερο.. Δε ξέρω.. Εγώ που σκέφτομαι από τώρα τον τοκετό μήπως κάνω καισαρική γιατί φοβάμαι όλο το υπόλοιπο είναι φυσιολογικό? :confused:


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Renezκαι εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι.... Φυσιολογικο τοκετό... Με ελάχιστη δόση επισκληριδιου... Αλλά ας έρθει εκείνη η ώρα και βλέπουμε είναι πολύ νωρίς ακόμα για να συζητώ για τον τοκετο.... Εγω κορίτσια μου σήμερα δεν. Μπορώ να φάω τίποτα ενώ πείναω γιατί όλα μου πικριζουν.... Ενώ πείναω....

Όσο για τον σίδηρο έχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι δνε πίνεται αυτό το πράγμα χάχα όταν έρθει η ώρα θα σας πω εντυπώσεις 

Να ζητήσεις εξ αρχής σίδηρο σε χάπι! Το υγρό δεν πίνετε!! Ακόμη κ εγώ που δεν είχα θέμα με στομάχι 2 εβδομαδες που επινα τον υγρό ήμουν χάλια,μέχρι που του ζήτησα χαπι κ έφτιαξαν όλα!!

Ναι είναι νωρίς όντως για εσένα αλλααα όχι νωρίς για όνειρα..γενικά λένε πως αν σκεφτόμαστε κ οραματιζομαστε κάτι θα μας βγει πιο εύκολα όταν έρθει η ώρα..:x άρα να σκέφτεσαι έναν εύκολο κ ανώδυνο (όσο είναι εφικτό) τοκετο;)

Just now, Marilo είπε:

@Renez άμα σου πω πως κι αυτό που πίνω τώρα σε μορφή χαπιού είναι αλλά μεγάλο και πάλι με αηδίαζει τι να πω ίσως σε υγρή μορφή είναι καλύτερο.. Δε ξέρω.. Εγώ που σκέφτομαι από τώρα τον τοκετό μήπως κάνω καισαρική γιατί φοβάμαι όλο το υπόλοιπο είναι φυσιολογικό? :confused:

Ρε συ τι βάζε το πίσω πίσω στο λαιμό σου κ καπάκια πιες νερό!! Ή είναι πολύ μεγάλο που δεν καταπίνετε?? Αυτά που σου λέω εγώ είναι σε μέγεθος σαν ασπιρίνη..

Δε ξέρω αγαπούλα είναι σχετικό κ υποκειμενικό αυτό..εγώ πχ επειδή δόξα τον Θεό δεν έχει χρειαστεί να χειρουργηθώ για κάτι ως τώρα το νυστέρι με φοβίζει πολύ περισσότερο..ενώ το να πιστέψω στο σώμα μου μου φαίνεται πιο εφικτό..

Εσύ κ όλες θα κάνεις ο,τι ακριβώς σε κάνει να αισθάνεσαι μεγαλύτερη ασφάλεια!! 

Υγ: κ για τα δύο υπάρχουν ποικίλες εμπειρίες οπότε δε μπορούμε να ξέρουμε..υπάρχουν φτ που βγαίνουν κυριολεκτικά με έναν πόνο κ λένε θα το έκανα χίλιες φορές κ άλλοι που διαρκούν πάνω από 12 ώρες με πόνο..υπάρχουν καισαρικές που τη 2-3 μέρα λένε δεν ένιωθαν κάτι παρά ένα τράβηγμα στην τομή κ άλλες που για ένα μήνα σχεδόν πονάνε πάρα πολύ κ δεν κλείνει η τομή..

Θα συζητήσεις κ τα δυο με τον γιατρό σου κ θα καταλήξετε σε ότι σε καλύπτει!!

Link to comment
Share on other sites

@renez έχεις απόλυτο δίκιο! Σευχαριστω! Το χάπι που λες είναι μεγάλο με χοντρό περίβλημα και μέσα σκόνη..έτσι προσπαθώ να το καταπινω αλλά μετά η επιγευση είναι απαίσια.. Θα μιλήσω με τη γιατρο μου να μου το αλλάξει..

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Vaso11.4.11 @Woman88 το πριμπεραν σας το έδωσε ο γιατρός δηλαδή επιτρέπεται; Σας βοήθησε;

Κι εγώ έχω αυτή την απαίσια γεύση συνέχεια, τρώω κάτι που κανονικά θα μ άρεσε πολύ και τελικά δε μου κάνει καμία αίσθηση. Σαλάτες που έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη και μ άρεσαν τρώω δύο μπουκιες και μου έρχεται να κάνω εμετό οπότε σταματάω να φάω λίγο φαγητό τουλάχιστον. Ακόμα και το νερό μου φαίνεται πως έχει άσχημη γεύση...

Ο σίδηρος μεγάλο θέμα πράγματι, στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα αλλάξει 4 μάρκες αναβραζοντα τα έβγαζα κατευθείαν και είχα καταλήξει στον υγρό που το πάλευα κάπως. Τώρα παρατηρώ ότι με ενοχλεί κ αυτός, τις μέρες που τον παίρνω το πρωί με χυμό και μετά τρώω κάτι η ναυτία είναι χάλια και κάνω εμετό λίγες ώρες μετά. Αν δε πάρω νομίζω καλύτερα. @Woman88 @Mariloτι αιματοκρίτη είχατε και σας έδωσε από νωρίς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@olpapaεγώ δεν πίνω σίδηρο ακόμα.... Από ποιο μήνα τον δίνουν; έκανα και τις εξετάσεις προγεννητικόυ και περιμένω τα αποτελέσματα... Αυτό με τις γεύσεις το έχω και εγώ. Απλά δε μπορώ να φάω ο, τι θέλω και όπως το θέλω. Σαλάτα που ανέφερες και εγώ έτρωγα πολύ ενώ τώρα δε μπορώ να τρώω ένα κομματάκι αγγουράκι ντομάτα και τέλος.

@Renezνομίζω το σημαντικό είναι η καλή διάθεση και ο καλός γιατρός!!!! Ολα θα σου πάνε καλά κοριτσαρα μου!!!!!! Έρχεται ο μπεμπαρος!!!! Το παιδικό όλα έτοιμα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

@olpapaεγώ δεν πίνω σίδηρο ακόμα.... Από ποιο μήνα τον δίνουν; έκανα και τις εξετάσεις προγεννητικόυ και περιμένω τα αποτελέσματα... Αυτό με τις γεύσεις το έχω και εγώ. Απλά δε μπορώ να φάω ο, τι θέλω και όπως το θέλω. Σαλάτα που ανέφερες και εγώ έτρωγα πολύ ενώ τώρα δε μπορώ να τρώω ένα κομματάκι αγγουράκι ντομάτα και τέλος.

@Renezνομίζω το σημαντικό είναι η καλή διάθεση και ο καλός γιατρός!!!! Ολα θα σου πάνε καλά κοριτσαρα μου!!!!!! Έρχεται ο μπεμπαρος!!!! Το παιδικό όλα έτοιμα; 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Το δίνουν ανάλογα με τον αιματοκρίτη αλλά και προληπτικά σου λένε πάρε να χτίσεις αποθέματα. Πάντως όταν τον είχα ρωτήσει στη πρώτη εγκυμοσύνη επειδή ένιωθα πολύ άσχημα με το σίδηρο, μου είχε πει οκ σταμάτα τον έτσι κ αλλιώς από το δεύτερο τρίμηνο χρειάζεται γιατί τότε αρχίζει και τραβάει το έμβρυο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@olpapaεγώ δεν πίνω σίδηρο ακόμα.... Από ποιο μήνα τον δίνουν; έκανα και τις εξετάσεις προγεννητικόυ και περιμένω τα αποτελέσματα... Αυτό με τις γεύσεις το έχω και εγώ. Απλά δε μπορώ να φάω ο, τι θέλω και όπως το θέλω. Σαλάτα που ανέφερες και εγώ έτρωγα πολύ ενώ τώρα δε μπορώ να τρώω ένα κομματάκι αγγουράκι ντομάτα και τέλος.

@Renezνομίζω το σημαντικό είναι η καλή διάθεση και ο καλός γιατρός!!!! Ολα θα σου πάνε καλά κοριτσαρα μου!!!!!! Έρχεται ο μπεμπαρος!!!! Το παιδικό όλα έτοιμα; 

Ναι ξεκίνησα τις αγορές(κ σχεδόν όλες στην ομάδα μου) μετά τη β επιπέδου..γτ πλέον είσαι πολύ πιο σίγουρη ότι όλα θα πάνε κατ ευχήν..

Μέχρι κ τη προηγούμενη εβδομάδα όλο κ κάτι συμπληρωνα σκέψου..τώρα τα έχω όλα τα βασικά κ μου μένει ένας μάρσιπος που θα ήθελα κ ενας προτζεκτορας με μουσικουλα κ φωτάκι..

Πάντως να ξέρετε με το καλό κ εσείς από 6ο αρχίστε σιγά σιγά γιατί πραγματικά είναι πολλά..κ όλο κ κάτι βγαινει που λες "ωχ είναι κ αυτό"!!

τουλάχιστον λίγα λίγα θα σας φανούν κ πιο εφικτά οικονομικά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι ξεκίνησα τις αγορές(κ σχεδόν όλες στην ομάδα μου) μετά τη β επιπέδου..γτ πλέον είσαι πολύ πιο σίγουρη ότι όλα θα πάνε κατ ευχήν..

Μέχρι κ τη προηγούμενη εβδομάδα όλο κ κάτι συμπληρωνα σκέψου..τώρα τα έχω όλα τα βασικά κ μου μένει ένας μάρσιπος που θα ήθελα κ ενας προτζεκτορας με μουσικουλα κ φωτάκι..

Πάντως να ξέρετε με το καλό κ εσείς από 6ο αρχίστε σιγά σιγά γιατί πραγματικά είναι πολλά..κ όλο κ κάτι βγαινει που λες "ωχ είναι κ αυτό"!!

τουλάχιστον λίγα λίγα θα σας φανούν κ πιο εφικτά οικονομικά..

Ναι έχεις δίκιο απόλυτο σιγά σιγά το παιδικό ... Στην αρχή θα τον έχεις στην κρεβατοκαμαρα Ε; Άρα οι βασικές εξετάσεις ουσιαστικά είναι η αυχενικη και η Β επιπέδου; στη Β επιπέδου τα βλέπεις όλα Ε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι έχεις δίκιο απόλυτο σιγά σιγά το παιδικό ... Στην αρχή θα τον έχεις στην κρεβατοκαμαρα Ε; Άρα οι βασικές εξετάσεις ουσιαστικά είναι η αυχενικη και η Β επιπέδου; στη Β επιπέδου τα βλέπεις όλα Ε; 

Σίγουρα τους πρώτους 3-4 μήνες θα είναι μαζί μας ναι..σε λίκνο..αλλά δε θέλω κ μετά τους 6 για να συνηθίζει από μικρουλης στο δωμάτιο του..θα δείξει πως θα βγει βέβαια..

Αυχενική για σύνδρομα κτλ,β επιπέδου δείχνει ότι είναι αρτιμελες κ ότι τα όργανα δουλεύουν σωστά (καρδιά/νεφρά/στομάχι κτλ) και το ντοπλερ που το κάνετε στον 8ο δείχνει αν γίνεται σωστή αιμάτωση τώρα που μεγάλωσε το έμβρυο από τον πλακούντα κ από τον ομφάλιο λώρο..

Έχει κάποια από εσάς κλείσει ήδη για αυχενική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marilo είπε:

@Vaso11.4.11 μάλλον δεν είχα πολύ καλό αιματοκρίτη για αυτό μου έδωσε από τώρα.. Τι να πω πάντως όποτε είναι να πάρω αυτό το χάπι ανακατεύομαι.. :(

Ωχ κοριτσι μου σε καταλαβαινω! Φαντάζομαι ότι κ εγω που ήδη παιδεύομαι με αναγουλες οταν θα το αρχίσω θα ειναι χειροτερα! Κ αλλες κοπέλες λένε ότι τις ανακατεύει. Ουφ! Δεν ξέρω πως θα περασει ο καιρος.. 

1 hour ago, Woman88 είπε:

Ούτε εγώ κορίτσια μου παίρνω ακόμα σίδηρο. Στον 4ο δίνουν σίδηρο; @Vaso11.4.11εγώ έχω θέμα με τις γεύσεις. Ο, τι φάω μετά αμέσως πικρίλα. Σκέψου και Σοκολατα που μπορεί να φάω μετά από λίγο είναι λες και έχω φάει δηλητήριο. Πάντως νομίζω ότι το α τρίμηνο δεν ενδείκνυται για να πει κάποια κοπέλα να τρώει σωστά και ισορροπημένα....ετσι πιστεύω εγώ.. Κια οι αναγουλες μια ο εμετός μια η πικριλα μια το ένα το άλλο Ε.... 

Αυτο ακριβως! Πως να κανουμε διατροφή οταν δεν μπορούμε καν να φαμε τα βασικά! Εμενα ο γιστρος μου ειπε να τρωω οτι με ευχαριστεί αυτο το 3μηνο που ειναι δυσκολο. Τις διατροφες να τις αφήσω για μετα. Τωρα ειναι μια δύσκολη περίοδος που παλι καλα που τρωω αυτα που τρωω. Αυτή η γεύση ρ παιδι μ παντως, είναι απτα άσχημα συμπτώματα μαζί με τους εμετους. Γιατι κ η αναγουλα να θέλει να περασει, δεν τ αφηνει αυτη η γεύση. 

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@Vaso11.4.11 @Woman88 το πριμπεραν σας το έδωσε ο γιατρός δηλαδή επιτρέπεται; Σας βοήθησε;

Κι εγώ έχω αυτή την απαίσια γεύση συνέχεια, τρώω κάτι που κανονικά θα μ άρεσε πολύ και τελικά δε μου κάνει καμία αίσθηση. Σαλάτες που έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη και μ άρεσαν τρώω δύο μπουκιες και μου έρχεται να κάνω εμετό οπότε σταματάω να φάω λίγο φαγητό τουλάχιστον. Ακόμα και το νερό μου φαίνεται πως έχει άσχημη γεύση...

Ο σίδηρος μεγάλο θέμα πράγματι, στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα αλλάξει 4 μάρκες αναβραζοντα τα έβγαζα κατευθείαν και είχα καταλήξει στον υγρό που το πάλευα κάπως. Τώρα παρατηρώ ότι με ενοχλεί κ αυτός, τις μέρες που τον παίρνω το πρωί με χυμό και μετά τρώω κάτι η ναυτία είναι χάλια και κάνω εμετό λίγες ώρες μετά. Αν δε πάρω νομίζω καλύτερα. @Woman88 @Mariloτι αιματοκρίτη είχατε και σας έδωσε από νωρίς;

Ναι εμενα με βιηθησε το πριμπεραν. Την εβδιμαδα που έπαιρνα είχαν ελαττωθει οι εμετοι έως κ είχαν σταματησει. Όταν το σταμάτησα ξανα άρχισα τους εμετους. Βεβαια οχι σε τέτοια συχνότητα οσο στις αρχες. Ειναι αναλογως. Μπορει πχ 2 μερες να μην κανω καθολου κ μετα να κανω από 1 μέχρι κ 6 τη μερα. Οσο περνάνε οι εβδομαδες παντως πιστεύω λιγο καλυτερεύει. Εκτος από την αναγουλα κ την άθλια γευση. Σαλατες ουτε εγω τρωω. Δεν τις μπορω. Επισης εχω πολλά σαλια που κ αυτα με αηδιάζουν. Δυσκολο αυτο το συμπτωμα. Οσο για το σιδηρο πολυ φοβάμαι ότι θα γυρίσω στα παλιά αν το ξεκινήσω που εκανα 6 με 8 εμετούς τη μερα. Τον έχω πάρει από φόβο τον εμετο! Αφου λιγουρευομαι κατι κ δεν το τρωω γιατι φοβαμαι μην το βγαλω! 

Just now, Renez είπε:

Σίγουρα τους πρώτους 3-4 μήνες θα είναι μαζί μας ναι..σε λίκνο..αλλά δε θέλω κ μετά τους 6 για να συνηθίζει από μικρουλης στο δωμάτιο του..θα δείξει πως θα βγει βέβαια..

Αυχενική για σύνδρομα κτλ,β επιπέδου δείχνει ότι είναι αρτιμελες κ ότι τα όργανα δουλεύουν σωστά (καρδιά/νεφρά/στομάχι κτλ) και το ντοπλερ που το κάνετε στον 8ο δείχνει αν γίνεται σωστή αιμάτωση τώρα που μεγάλωσε το έμβρυο από τον πλακούντα κ από τον ομφάλιο λώρο..

Έχει κάποια από εσάς κλείσει ήδη για αυχενική?

Ναι εγω στις 24! ❤ θέλω να σε ρωτήσω κ κατι. Σου στέλνω πμ! 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@olpapaτα πριπεραν εμένα ναι μου είπε ο γιατρός να τα πίνω άφοβα.... Δε σε πειράζουν σε κάτι...

@Renezεμένα τη Δευτέρα θα μου πει ποτέ θα πάω για αυχενικη! Συνήθως γίνεται μεταξύ 11ης και 13ης; φαντάζομαι τέλος Σεπτέμβρη θα μου πει... 

@Vaso11.4.11μην σκέφτεσαι από τώρα το σίδηρο μπορεί και να μη σ Ε πειράξει αλλά και να σ Ε πειράξει υπάρχουν λύσεις όπως λένε τα κορίτσια.... Μην ανησυχείς όταν έρθει εκείνη η ώρα βλέπουμε.... Αν και κοντοζυγωνει... Κορίτσια εσείς έχετε κόπωση; εγώ εκεί που είμαι καλά ξαφνικά μπορεί να νιωσω σα να εσκαβα χάχα και να μη μπορώ να πάρω τα πόδια μου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@olpapaτα πριπεραν εμένα ναι μου είπε ο γιατρός να τα πίνω άφοβα.... Δε σε πειράζουν σε κάτι...

@Renezεμένα τη Δευτέρα θα μου πει ποτέ θα πάω για αυχενικη! Συνήθως γίνεται μεταξύ 11ης και 13ης; φαντάζομαι τέλος Σεπτέμβρη θα μου πει... 

@Vaso11.4.11μην σκέφτεσαι από τώρα το σίδηρο μπορεί και να μη σ Ε πειράξει αλλά και να σ Ε πειράξει υπάρχουν λύσεις όπως λένε τα κορίτσια.... Μην ανησυχείς όταν έρθει εκείνη η ώρα βλέπουμε.... Αν και κοντοζυγωνει... Κορίτσια εσείς έχετε κόπωση; εγώ εκεί που είμαι καλά ξαφνικά μπορεί να νιωσω σα να εσκαβα χάχα και να μη μπορώ να πάρω τα πόδια μου 

Ναι αν κ δεν κανω τπτ ολη μερα εχω κόπωση! Είναι λογικό ειδικά καθώς περνανε οι εβδομάδες. Ρ συ εμενα το πριμπεραν μου ειπε οτι δεν μπορω να το παιρνω για μεγάλο χρονικό διάστημα γιατι οσο να πεις είναι φαρμακο. Το παιρνεις δλδ για μια βδομαδα πχ που κανεις την θεραπεία κ τέλος. Κ μετα απο κάποιο διάστημα αν επιμένει το θέμα μπορεις να το ξανα παρεις αλλα οχι για πολλες συνεχόμενες μερες. Τωρα δεν ξέρω, ρωτα ξανα για σιγουριά! Εμενα παντως αυτο μου ειχε πει. Ενω το ναβατακ που είναι φυτικο μπορουσα να το παιρνω για περισσοτερο διαστημα άσχετα που εμενα με αναγουλιαζε κ δεν το αντέχα.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι αν κ δεν κανω τπτ ολη μερα εχω κόπωση! Είναι λογικό ειδικά καθώς περνανε οι εβδομάδες. Ρ συ εμενα το πριμπεραν μου ειπε οτι δεν μπορω να το παιρνω για μεγάλο χρονικό διάστημα γιατι οσο να πεις είναι φαρμακο. Το παιρνεις δλδ για μια βδομαδα πχ που κανεις την θεραπεία κ τέλος. Κ μετα απο κάποιο διάστημα αν επιμένει το θέμα μπορεις να το ξανα παρεις αλλα οχι για πολλες συνεχόμενες μερες. Τωρα δεν ξέρω, ρωτα ξανα για σιγουριά! Εμενα παντως αυτο μου ειχε πει. Ενω το ναβατακ που είναι φυτικο μπορουσα να το παιρνω για περισσοτερο διαστημα άσχετα που εμενα με αναγουλιαζε κ δεν το αντέχα.

Εντάξει δεν παίρνω συνέχεια πριπεραν.... Απλά τον ρώτησα για τις ναυτιες τι κάνω και μου πε να πίνω άφοβα αυτό... Δεν εννοούσε προφανώς να το πίνω κάθε μέρα για τους 3 μήνες.... Απλά το παίρνω όταν δεν αντέχω.... Τώρα με τη δουλειά μου δεν ξέρω πως θα γίνει.... Μάλλον θα τρέφομαι όλη μέρα με Κρακεράκια κια θ απινω νερό χαχαχα. Γιατί αν πω ότι τρώω φαγητό και μετά πάω για μάθημα καλά κρασιά!!! Θα με πιάσει εμετός στο μάθημα σίγουρα!!! Πρέπει να βρω τρόπο τώρα για αυτό... Θα Εχω πάντα μαζί.μ μου Κρακεράκια και ο Θεός βοηθός.... 

Επίσης άσχετο αλλά αν έχετε ημικρανία καμία φορά παίρνετε κανένα ντεπον; παρακεταμολη μου είπε επιτρέπεται δηλαδή depon, panadol. 

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 εμένα το iofolen δεν μου προκαλεί πρόβλημα στη γεύση. Δεν μ έχει επηρεάσει γενικά καθόλου. Μόνο Αφού γέννησα τον μικρό μου, ο γιατρός μου έδωσε την αντίστοιχη βιταμίνη για θηλασμό κ γέμισα παντού σπυράκια οπότε κ το σταμάτησα σε περίπτωση π έφταιγε αυτό. Ο δερματολόγος μου είχε πει ότι συμβαίνει στις γυναίκες που γεννάνε αγόρια. Τι να πω;;; έτρεχα με 15 ημερών μωρο στο Συγγρο γτ υπέφερα από φαγούρα. Τεράστια ταλαιπωρία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...