Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      εγώ Σάββατο θα κάνω υπέρηχο για να μάθω ποτέ θα γίνει 🥹

      περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο σου 🙏🏼

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Marilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είχα λίγο καιρό να μπω και να σας γράψω λόγω δουλειάς.. Όμως ευτυχώς ζήτησα και μπήκα σε αναστολή δεν είναι καιροί να ρισκάρεις με τον covid.. Έχω τον τρίτο υπερηχο στις 22/9.. Απο συμπτώματα λίγα πονακια περιόδου που κ που.. Κάποιες μέρες ανακατευομαι λιγάκι αλλά όχι εμετους.. Το στήθος όχι κάτι ιδιαίτερο, λίγο υπνηλια κ κούραση.. Κι εγώ έχω να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου απο τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη όχι όμως ότι μας το απαγόρευσε η γιατρός.. Δεν νιώθω να έχω ιδιαίτερη όρεξη ίσως γιατί είναι πρωτόγνωρο όλο αυτό και φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι.. Απο τα συμπτώματα που έχω παρατηρήσει και μάλλον θα είναι λόγω ορμονων είναι ότι κλαιω με το παραμικρό που θα σκεφτώ ή θα δω.. Απο άγχος τα πάω καλύτερα έχω ηρεμησει λιγάκι.. Επίσης όπως έγραψε άλλη μια μανούλα κάποιες μέρες δε θέλω ούτε κι εγώ να κάνω τίποτα απολύτως ούτε να βγω απο το σπίτι.. Εύχομαι όλα αυτά να είναι φυσιολογικα.. Για πείτε τι φύλλο θα θέλατε να είναι το μωράκι σας αν μπορούσατε να διαλέξετε? Και εννοείται πως πάνω απ όλα είναινα είναι υγιής :)

Γειά σου κορίτσι μου!!!! Πως είσαι; να είναι ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣ ΜΌΝΟ αυτό με νοιάζει εμένα προσωπικά!!!!!! πόσο είσαι θύμισε μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!!!! Εσύ δεν έχεις να αγχώνεσαι για τπτ σου λέω μέσα αλλαγής εβδομάδας θα κάνει την εμφάνιση ο μπεμπαρος! Αύριο κλείνω την 9η εβδομάδα λογικά θα έχει μεγαλώσει από την 7η Ε; 

Ουυυυυ αισθητά κιόλας!! Κάθε εβδομάδα φίλη μεγαλώνουν πολύ..εγώ τον είδα 11 εβδομαδων στην αυχενική κ ήταν σου λέω μωράκι..χεράκια,πόδια, προσόνταααα:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Όλα καλά κορίτσια μου!! Ακούσαμε καρδούλα κι όλα πάνε καλά!! Είναι 0,86 εκ!! Χιχιχιχιχιχι 

@Woman88 ναι φιλόλογος ειμαι αλλα ασχολούμαι κ με την ειδική αγωγή

Μπράβο Μπεττουλα!!! ❤❤❤ πολυ χαιρομαι!

Just now, Marilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είχα λίγο καιρό να μπω και να σας γράψω λόγω δουλειάς.. Όμως ευτυχώς ζήτησα και μπήκα σε αναστολή δεν είναι καιροί να ρισκάρεις με τον covid.. Έχω τον τρίτο υπερηχο στις 22/9.. Απο συμπτώματα λίγα πονακια περιόδου που κ που.. Κάποιες μέρες ανακατευομαι λιγάκι αλλά όχι εμετους.. Το στήθος όχι κάτι ιδιαίτερο, λίγο υπνηλια κ κούραση.. Κι εγώ έχω να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου απο τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη όχι όμως ότι μας το απαγόρευσε η γιατρός.. Δεν νιώθω να έχω ιδιαίτερη όρεξη ίσως γιατί είναι πρωτόγνωρο όλο αυτό και φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι.. Απο τα συμπτώματα που έχω παρατηρήσει και μάλλον θα είναι λόγω ορμονων είναι ότι κλαιω με το παραμικρό που θα σκεφτώ ή θα δω.. Απο άγχος τα πάω καλύτερα έχω ηρεμησει λιγάκι.. Επίσης όπως έγραψε άλλη μια μανούλα κάποιες μέρες δε θέλω ούτε κι εγώ να κάνω τίποτα απολύτως ούτε να βγω απο το σπίτι.. Εύχομαι όλα αυτά να είναι φυσιολογικα.. Για πείτε τι φύλλο θα θέλατε να είναι το μωράκι σας αν μπορούσατε να διαλέξετε? Και εννοείται πως πάνω απ όλα είναινα είναι υγιής :)

Καλως την! Εγω μαλλον το έλεγα αυτο που δεν εχω ορεξη να βγω. Ακομα το παλευω. Επισης ειμαι χαλια με το στομαχι. Τωρα παλι με τη λεκάνη αγκαλια. Θελω εμετο κ δεν βγαίνει. Άσε..  ας περάσει ο καιρός να περασουν αυτες οι ναυτιες κ οι εμετοι. Δεν παλεύονται! Εγω να σου πω εχω στο μυαλο μου απτην αρχη της εγκυμοσύνης οτι ειναι αγορακι. Αλλα τελευταία σκεφτιμαι οτι μπορεί να ειναι κ κοριτσακι λογω των εντονω συμπτωμάτων. Εχω ακουσει οτι συνηθως στα κοριτσάκια έχεις υπερεμεση. Θέλω να πιστευω οτι θα δειξει στην αυχενικη στις 24 του μηνα. Γερα να ειναι πανω απο ολα! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Renezναι μεγαλώνουν κάθε εβδομάδα όντως.... Τελευταία ήταν 6,9 χιλιοστά. Τώρα μππρει να έχει πάει και εκατοστό δηλαδή;

@Vaso11.4.11και εγώ σήμερα έκανα πάλι εμετό...πάει και το ιμαμ χαχα. Πρέπει να πίνουμε πολύ νερό...πινεις νερό; δεν πρέπει να αφυδατωθουμε.... Εγω προσπαθώ να πίνω όσο γίνεται.... Όσο για τα συμπτώματα εγώ είχα φίλη που είχε υοερεμεση και έκανε αγοράκι... Η μητέρα μου στην αδερφή μου επεισης είχε εμετούς πολλούς οπότε δεν ξέρω τι ισχύει... Πάντως ναι λένε διαφορα.... Εγω ξέρετε τι φοβάμαι μην μου έρθει κανένας εμετός σε κανένα μάθημα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..εγώ 6/7...εσείς πως ειστε; Εγώ έχω πολλές ζαλάδες σε σημείο που ώρες ώρες δεν μπορώ ούτε το βλέμμα μου να αλλάξω..έχετε κι εσείς τέτοια συμπτωματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@Renezναι μεγαλώνουν κάθε εβδομάδα όντως.... Τελευταία ήταν 6,9 χιλιοστά. Τώρα μππρει να έχει πάει και εκατοστό δηλαδή;

@Vaso11.4.11και εγώ σήμερα έκανα πάλι εμετό...πάει και το ιμαμ χαχα. Πρέπει να πίνουμε πολύ νερό...πινεις νερό; δεν πρέπει να αφυδατωθουμε.... Εγω προσπαθώ να πίνω όσο γίνεται.... Όσο για τα συμπτώματα εγώ είχα φίλη που είχε υοερεμεση και έκανε αγοράκι... Η μητέρα μου στην αδερφή μου επεισης είχε εμετούς πολλούς οπότε δεν ξέρω τι ισχύει... Πάντως ναι λένε διαφορα.... Εγω ξέρετε τι φοβάμαι μην μου έρθει κανένας εμετός σε κανένα μάθημα χαχαχα

Καλημερα κοριτσι!!! Ναι προσπαθω να πινω νερο οσο μπορω. Τι να πω γερο να ειναι κ οτι ειναι. Θα μάθω έτσι κ αλλιώς ελπιζω την παραλλη βδομάδα. Αχ αυτό ειναι ενα θεμα με τον εμετο, όντως. Έχε μαζί σου καμια σακούλα παντως καλού κακού. Εγω όπου παω (που δεν παω κ πουθενά, κανα μαρκετ ή στο γιατρο) κουβαλάω μαζί μ μια! Αχ εντωμεταξυ σημερα φεύγει η μανουλα μου! Γυρίζει στο πατρικό κ την είχα συνηθίσει τωρα 3 εβδομαδες. Με βοήθησε πάρα πολύ κ ειχα κ παρεα! Τώρα ελπιζω να τους δω Χριστούγεννα αλλιως Πάσχα που θα γεννησουμε! Ειναι δυσκολο να τους έχεις μακρυα. Αλλα καλα να ειναι! Ανεβασε κ πίεση χθες κ στεναχωρηθηκα! Ο χειρότερος μου φόβος είναι να πάθει κάτι κάποιος απτην οικογένεια μου! Δεν αντέχω καν τη σκεψη! Εντωματαξυ χαλια όνειρο παλι χθες το βράδυ. Ειδα οτι εμπαιναν ληστες κ μας απειλούσαν με όπλο κ εγω τους σκότωνα για να μην μας σκοτώσουν! Πολύ αληθοφανές όνειρο κ ξυπνησα με πολυ φόβο! Τι θα κανω με αυτή τη φοβια, δεν ξερω! Πρεπει καπως να το ξεπεράσω! Ουφ! Αυτά τα νέα μου λιγο πολυ :-P α επίσης χθες εκανα 2 εμετους τελικά! Ήταν λίγο χαλια!

Just now, xristina86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..εγώ 6/7...εσείς πως ειστε; Εγώ έχω πολλές ζαλάδες σε σημείο που ώρες ώρες δεν μπορώ ούτε το βλέμμα μου να αλλάξω..έχετε κι εσείς τέτοια συμπτωματα;

Καλημέρα Χριστίνα! Τι εννοείς 6/7; ποσο εβδομαδων εισαι τωρα; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 καλημέρα κορίτσι μου!! Είμαι καλά!! 8w & 5d σήμερα..εσύ?? 

@Vaso11.4.11 καλημέρα και σε σένα ταλαιπωρημενη μανούλα εύχομαι να είσαι καλύτερα σήμερα!! Ο άντρας μου θέλει κόρη σαν τρελός 2-3 άτομα έχουν τάχα προαισθημα ότι έχω αγόρι βέβαια.. Δεν ήξερα ότι στην αυχενικη δείχνει το φύλλο αλήθεια?? Έχω αρχές Οκτωβρίου εγώ.. Κι εγώ κοριτσάκι θα ήθελα γιατί νομίζω πως δε θα ξέρω πως να φερθω στο αγοράκι (κοριτσοοικογενεια βλεπεις). Σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω κι εγώ τη Μαμα μου μακρυά και εγώ την είχα παρεουλα μου μια εβδομαδα κ έφυγε γτ δουλεύει σκέφτομαι τώρα που κάθομαι εγω μήπως πάω καμία βόλτα αλλά θα αφήσω μόνο του τον άντρα μου αλλά μάνα είναι μόνο μια Χαχαχα :P  όσο γιαυτα τα όνειρα βλέπω και εγώ χαζα και σίγουρα έχει να κάνει με το πόσο αγχωδης είμαστε αφου είμαστε κ δεν ηρεμουμε τέτοια θα βλέπουμε :wacko:


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι!!! Ναι προσπαθω να πινω νερο οσο μπορω. Τι να πω γερο να ειναι κ οτι ειναι. Θα μάθω έτσι κ αλλιώς ελπιζω την παραλλη βδομάδα. Αχ αυτό ειναι ενα θεμα με τον εμετο, όντως. Έχε μαζί σου καμια σακούλα παντως καλού κακού. Εγω όπου παω (που δεν παω κ πουθενά, κανα μαρκετ ή στο γιατρο) κουβαλάω μαζί μ μια! Αχ εντωμεταξυ σημερα φεύγει η μανουλα μου! Γυρίζει στο πατρικό κ την είχα συνηθίσει τωρα 3 εβδομαδες. Με βοήθησε πάρα πολύ κ ειχα κ παρεα! Τώρα ελπιζω να τους δω Χριστούγεννα αλλιως Πάσχα που θα γεννησουμε! Ειναι δυσκολο να τους έχεις μακρυα. Αλλα καλα να ειναι! Ανεβασε κ πίεση χθες κ στεναχωρηθηκα! Ο χειρότερος μου φόβος είναι να πάθει κάτι κάποιος απτην οικογένεια μου! Δεν αντέχω καν τη σκεψη! Εντωματαξυ χαλια όνειρο παλι χθες το βράδυ. Ειδα οτι εμπαιναν ληστες κ μας απειλούσαν με όπλο κ εγω τους σκότωνα για να μην μας σκοτώσουν! Πολύ αληθοφανές όνειρο κ ξυπνησα με πολυ φόβο! Τι θα κανω με αυτή τη φοβια, δεν ξερω! Πρεπει καπως να το ξεπεράσω! Ουφ! Αυτά τα νέα μου λιγο πολυ :-P α επίσης χθες εκανα 2 εμετους τελικά! Ήταν λίγο χαλια!

Καλημέρα Χριστίνα! Τι εννοείς 6/7; ποσο εβδομαδων εισαι τωρα; 

Καλησπερα,Εννοούσα την ΤΕΡ..μεσα στην ζαλη μου ξέχασα να πω,είμαι 9,5 εβδομάδων. Έχω κι εγώ ναυτιες όλη την ώρα και σε καταλαβαίνω την παλεύω με μικρά γεύματα σχεδόν όλη την ώρα με τις ζαλάδες δεν ξέρω τι να κάνω..  Υπομονή και με το καλό.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Έκανα υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα!!! Είναι δυόμιση εκατοστά το μπουμπούκι μου. Είπε η γιατρός βλέπει κεφαλάκι ξεχωρίζει πλέον σιγά σιγά θώρακα και δε θυμάμαι τι άλλο είπε χαχαχα. Και ο υπέρηχος με βγάζει ο κλείνω την 9η εβδομάδα. Να ρωτήσω θα πρεπε να φαίνονται χεράκια ποδαράκια;;;;; γτ δε μου ανέφερε κάτι για αυτά. Όχι ακόμα μου πε μη βιάζεσαι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Έκανα υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα!!! Είναι δυόμιση εκατοστά το μπουμπούκι μου. Είπε η γιατρός βλέπει κεφαλάκι ξεχωρίζει πλέον σιγά σιγά θώρακα και δε θυμάμαι τι άλλο είπε χαχαχα. Και ο υπέρηχος με βγάζει ο κλείνω την 9η εβδομάδα. Να ρωτήσω θα πρεπε να φαίνονται χεράκια ποδαράκια;;;;; γτ δε μου ανέφερε κάτι για αυτά. Όχι ακόμα μου πε μη βιάζεσαι. 

Με το καλό κορίτσι μου,εύχομαι να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη..ξέρω ότι ανυπομονεις,το ίδιο κι εγώ αλλά στην Αυχενική θα τα δούμε όλα.. Υπομονή δεν αργεί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...