Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, mairy2021 είπε:

Ακουσαμε καρδουλα!! 190 παλμοι!! Ο υπέρηχος με έβγαλε 6w5d...Ολα καλα!! 

Συγχαρητήρια μπραβο σας! ❤ Εμενα ήταν κάπου στους 150 παλμους στην ίδια εβδομαδα με σενα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα Μαίρη μου! Με το καλο να ακουσετε την καρδουλα! Θα τρελαθειτε ❤❤❤ τι ώρα έχετε ραντεβου; 

Λοιπόν κοριτσια μου θα κανω μια ερώτηση! Εκτός από τα τρελα όνειρα που βλέπω, από τοτε που εμεινα εγκυος, που μπορεί να είναι από θρίλερ μέχρι επιστημονικής φαντασίας, βλέπω πολλές φορές κ ονειρα σεξουαλικου περιεχομένου. Συγγνώμη κ ολας βρε κοριτσια αλλα αναρωτιεμαι πραγματικα αν ειμαι η μόνη. Να πω ότι απο τοτε που το μάθαμε δεν έχουμε κάνει έρωτα με τον αντρα μου γιατι μας είχε πει ο γιατρος μετα το 1ο τριμηνο να εχουμε επαφες ξανα. Αναρωτιέμαι όμως κ το εξής. Μονη μου (καταλαβαίνετε τι εννοω), δεν κάνει; γιατι καπου ειχα διαβάσει ότι όταν φτανεις σε οργασμό δημιουργούνται συσπάσεις κ δεν κανει. Αλλα αλλου εχω διαβασει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα. Κ εχω μπερδευτεί. Με συγχωρείτε κ ολας πρωι πρωι για τη συζήτηση αλλα το εχω πραγματικα απορία.

Είναι διαφορετικές οι συσπάσεις του οργασμού με τις συσπάσεις του τοκετού..

Μπορείς μόνη σου..οι περισσότεροι γιατροί σε υγιής κυήσεις επιτρέπουν τις σεξουαλικές επαφές αλλά με "αγάπη" τώρα προφανώς για να είναι καλυμμένος απολύτως σας τις απαγόρευσε..μπορείς μόνη σου ή με τον άντρα σου προκατακτικα αλλά αποφύγετε τη διείσδυση καλύτερα εφόσον σας το είπε..

Αν παρόλα αυτά νιώθεις ανασφάλεια ρωτά τον γιατρό σου(οκ μη πεις για μόνη αν ντρέπεσαι ρωτά αν μπορείτε προκατακτικα που είναι το ίδιο ουσιαστικά..)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Είναι διαφορετικές οι συσπάσεις του οργασμού με τις συσπάσεις του τοκετού..

Μπορείς μόνη σου..οι περισσότεροι γιατροί σε υγιής κυήσεις επιτρέπουν τις σεξουαλικές επαφές αλλά με "αγάπη" τώρα προφανώς για να είναι καλυμμένος απολύτως σας τις απαγόρευσε..μπορείς μόνη σου ή με τον άντρα σου προκατακτικα αλλά αποφύγετε τη διείσδυση καλύτερα εφόσον σας το είπε..

Αν παρόλα αυτά νιώθεις ανασφάλεια ρωτά τον γιατρό σου(οκ μη πεις για μόνη αν ντρέπεσαι ρωτά αν μπορείτε προκατακτικα που είναι το ίδιο ουσιαστικά..)

Σε ευχαριστώ πολυ Ρενεζ μου για την απαντηση! Θα τον ρωτήσω στην αυχενικη που θα ειμαι κ στο τέλος της 13ης εβδομάδας οποτε θα μπαίνω στον 4ο μηνα σιγα σιγα. Μου είχε πει όχι επαφες για το 1ο τριμηνο. Οποτε φανταζομαι στο 2ο τριμηνο θα ειναι λιγο πιο θετικός. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mairy2021 είπε:

Ακουσαμε καρδουλα!! 190 παλμοι!! Ο υπέρηχος με έβγαλε 6w5d...Ολα καλα!! 

Μπράβο οοοο συγχαρητήρια κοπέλα μου !!!!!! 190παλμοι;;;;; ααααα τέλεια!!!!!! Πολύ δυνατά χτυπάει αυτή η καρδούλα χάχα!!!! Επόμενος υπέρηχος ποτε; 

@Vaso11.4.11εσύ πως είσαι κορίτσι μου; σωματικά και ψυχολογικά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Μπράβο οοοο συγχαρητήρια κοπέλα μου !!!!!! 190παλμοι;;;;; ααααα τέλεια!!!!!! Πολύ δυνατά χτυπάει αυτή η καρδούλα χάχα!!!! Επόμενος υπέρηχος ποτε; 

@Vaso11.4.11εσύ πως είσαι κορίτσι μου; σωματικά και ψυχολογικά; 

Εγω αγαπη σημερα εφαγα φασολακια κ με πείραξαν τοσο πολυ που εκανα 2 άθλιους εμετους. Από τοτε ειμαι καπως καλυτερα. Καταλαβα γενικά ότι το στομαχι μου δεν δέχεται τα λαδερά. Εντωμεταξύ το σώμα μου καιει κ οι πατούσες μου ζεσταίνονται τοσο πολυ. Μου συμβαίνει πολυ συχνα. Αλλα μερικές φορές τυχαίνει εκει που ζεσταίνονται ξαφνικα να κρυώνω. Οτι ναναι γενικα :-P εσυ πως εισαι;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω αγαπη σημερα εφαγα φασολακια κ με πείραξαν τοσο πολυ που εκανα 2 άθλιους εμετους. Από τοτε ειμαι καπως καλυτερα. Καταλαβα γενικά ότι το στομαχι μου δεν δέχεται τα λαδερά. Εντωμεταξύ το σώμα μου καιει κ οι πατούσες μου ζεσταίνονται τοσο πολυ. Μου συμβαίνει πολυ συχνα. Αλλα μερικές φορές τυχαίνει εκει που ζεσταίνονται ξαφνικα να κρυώνω. Οτι ναναι γενικα :-P εσυ πως εισαι;

Και εγώ σήμερα ενώ έφαγα κοτοπουλο με πατάτες ήπια μετά από κάποια ώρα χυμό και το έβγαλα με έναν πολύ βαρβάτο εμετό... Και το θέμα είναι ότι όταν νιώθεις βάρος στο στομάχι αισθάνεσαι λες και θα σκάσεις.... Μετά ξαλαφρωνεις.... Τώρα τρωω λίγο ρύζι λαπα με μπόλικο λεμόνι μπας και βοηθήσει λιγάκι αυτό... Να τρως στεγνά όσο γίνεται η κσμια σούπα... Ψυχολογικά είσαι καλύτερα; νιώθεις ζέστη γτ ίσως ανέβηκε η θερμοκρασία εμένα σπο την αρχή είναι περίπου 37.

Α κορίτσια μόνο εμένα το νινί μου είχε λίγους παλμούς δηλαδή στην 6η εβδομάδα; νομίζω 110 120 δε θυμάμαι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Ρενεζ μου για την απαντηση! Θα τον ρωτήσω στην αυχενικη που θα ειμαι κ στο τέλος της 13ης εβδομάδας οποτε θα μπαίνω στον 4ο μηνα σιγα σιγα. Μου είχε πει όχι επαφες για το 1ο τριμηνο. Οποτε φανταζομαι στο 2ο τριμηνο θα ειναι λιγο πιο θετικός. 

Το δεύτερο τρίμηνο γενικά είναι συνήθως με ελάχιστες εξαιρέσεις γυναικών,τι καλύτερο!!! Μειώνονται ή και εξαφανίζονται τα συμπτώματα,δεν έχουμε κ ιδιαίτερο βάρος ακόμη από το μωρό κ γενικά είναι γεμάτο ενέργεια!! Οπότε...γτ όχι κ σεξ φίλη??? 

Σίγουρα θα σας αφησει;)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Και εγώ σήμερα ενώ έφαγα κοτοπουλο με πατάτες ήπια μετά από κάποια ώρα χυμό και το έβγαλα με έναν πολύ βαρβάτο εμετό... Και το θέμα είναι ότι όταν νιώθεις βάρος στο στομάχι αισθάνεσαι λες και θα σκάσεις.... Μετά ξαλαφρωνεις.... Τώρα τρωω λίγο ρύζι λαπα με μπόλικο λεμόνι μπας και βοηθήσει λιγάκι αυτό... Να τρως στεγνά όσο γίνεται η κσμια σούπα... Ψυχολογικά είσαι καλύτερα; νιώθεις ζέστη γτ ίσως ανέβηκε η θερμοκρασία εμένα σπο την αρχή είναι περίπου 37.

Α κορίτσια μόνο εμένα το νινί μου είχε λίγους παλμούς δηλαδή στην 6η εβδομάδα; νομίζω 110 120 δε θυμάμαι. 

 

Καλημερα κοριτσι! Τώρα εισαι καλυτερα; ναι ψυχολογικα εγω ειμαι καλυτερα. Με πιανουν οι μερες μου που πχ θα κλάψω χωρίς λογο, ή θα έχω νεύρα ή δεν θα έχω καθολου ορεξη αλλα γενικα το παλευω. 

Κοιτα κ εμενα στην ιδια εβδομαδα που της Μαίρης ειχε 190 παλμους, ειχα ακουσει κ εγω κ εμενα ήταν 150. Οποτε κ μενα σε σχέση με την Μαίρη ηταν πολυ λιγότερο. Αλλα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι ηταν πολυ καλα οι παλμοι. Αν ηταν κατι θα μου το λεγε κ ο δικος μ κ ο δικος σου. Μην αγχωνεσαι λοιπόν. Μια χαρα ηταν οι παλμοι των νινιων μας ❤

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Το δεύτερο τρίμηνο γενικά είναι συνήθως με ελάχιστες εξαιρέσεις γυναικών,τι καλύτερο!!! Μειώνονται ή και εξαφανίζονται τα συμπτώματα,δεν έχουμε κ ιδιαίτερο βάρος ακόμη από το μωρό κ γενικά είναι γεμάτο ενέργεια!! Οπότε...γτ όχι κ σεξ φίλη??? 

Σίγουρα θα σας αφησει;)

Καλημερα φιλη! Ελπίζω να μας αφήσει γιατι δεν παλεύεται αλλο χαχα  

Εσυ πως εισαι με τη κοιλιτσα; Αντέχεις; εμεινε πολυ λιγο!

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.... Σηνερα ξύπνησα εγώ στις μαύρες μου εναλλάξ το πάμε μάλλον χάχα.... Δεν ξέρω δεν έχω πολλη διάθεση... Δεν υπαρχει κάποιος λόγος απλά έτσι χάχαχαχαχα έκλεισα να πάω να φτιάξω τα νύχια μου να νιώσω λίγο καλύτερα χαχαχα

Πως είστε εσείς; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι! Τώρα εισαι καλυτερα; ναι ψυχολογικα εγω ειμαι καλυτερα. Με πιανουν οι μερες μου που πχ θα κλάψω χωρίς λογο, ή θα έχω νεύρα ή δεν θα έχω καθολου ορεξη αλλα γενικα το παλευω. 

Κοιτα κ εμενα στην ιδια εβδομαδα που της Μαίρης ειχε 190 παλμους, ειχα ακουσει κ εγω κ εμενα ήταν 150. Οποτε κ μενα σε σχέση με την Μαίρη ηταν πολυ λιγότερο. Αλλα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι ηταν πολυ καλα οι παλμοι. Αν ηταν κατι θα μου το λεγε κ ο δικος μ κ ο δικος σου. Μην αγχωνεσαι λοιπόν. Μια χαρα ηταν οι παλμοι των νινιων μας ❤

Καλημερα φιλη! Ελπίζω να μας αφήσει γιατι δεν παλεύεται αλλο χαχα  

Εσυ πως εισαι με τη κοιλιτσα; Αντέχεις; εμεινε πολυ λιγο!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! 

Εμμμμ να σκεφτωωωω...ΟΧΙ!! ΘΕΛΩ ΤΗ "ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΜΟΥ" και το λέω πολύ ΗΡΕΜΑ!!:D

Το ενθαρρυντικό είναι πως αύριο θα είμαι 36η οπότε τον έφαγα τον γάιδαρο.. ευελπιστώ να βιαστεί να με συναντήσει ο μπέμπης κ μέχρι 38η να τον έχω!!

Εσύ πως είσαι σήμερα??

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Σηνερα ξύπνησα εγώ στις μαύρες μου εναλλάξ το πάμε μάλλον χάχα.... Δεν ξέρω δεν έχω πολλη διάθεση... Δεν υπαρχει κάποιος λόγος απλά έτσι χάχαχαχαχα έκλεισα να πάω να φτιάξω τα νύχια μου να νιώσω λίγο καλύτερα χαχαχα

Πως είστε εσείς; 

Καλημέρααα!!

Αάα λίγο μανικιουρακι πάντα κάνει δουλίτσα φίλη!!

Τι χρωματακι λες?? 

Εγώ είχα κλασσικά κουλό ύπνο, 11-2 κ μετά 6-11:30..αλλαααα όλα καλααα:P σηκώθηκα έκανα μια ωρίτσα τις δουλειές μου κ μόλις έκατσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! 

Εμμμμ να σκεφτωωωω...ΟΧΙ!! ΘΕΛΩ ΤΗ "ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΜΟΥ" και το λέω πολύ ΗΡΕΜΑ!!:D

Το ενθαρρυντικό είναι πως αύριο θα είμαι 36η οπότε τον έφαγα τον γάιδαρο.. ευελπιστώ να βιαστεί να με συναντήσει ο μπέμπης κ μέχρι 38η να τον έχω!!

Εσύ πως είσαι σήμερα??

Καλημέρααα!!

Αάα λίγο μανικιουρακι πάντα κάνει δουλίτσα φίλη!!

Τι χρωματακι λες?? 

Εγώ είχα κλασσικά κουλό ύπνο, 11-2 κ μετά 6-11:30..αλλαααα όλα καλααα:P σηκώθηκα έκανα μια ωρίτσα τις δουλειές μου κ μόλις έκατσα!!

Ααααα @Renezπροβλεπω μέσα τηξς άλλης εβδομάδας να έρθει ο μπεμπαρος!!!!!!! Αντεεεε θα έχουμε γεννητούρια χάχα!!!!!!! Α από ύπνο και εγω τελείως κουλό!!!! Και εγώ έκανα δουλειές έχω και σίδερο αλλά ποιος το κάνει;;;;;;;; τι μαγειρέψατε; δώστε μου καμιά στεγνή ιδέα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ααααα @Renezπροβλεπω μέσα τηξς άλλης εβδομάδας να έρθει ο μπεμπαρος!!!!!!! Αντεεεε θα έχουμε γεννητούρια χάχα!!!!!!! Α από ύπνο και εγω τελείως κουλό!!!! Και εγώ έκανα δουλειές έχω και σίδερο αλλά ποιος το κάνει;;;;;;;; τι μαγειρέψατε; δώστε μου καμιά στεγνή ιδέα χαχα

Ιιιι σίδερο?? Μόνο πουκάμισα κ παντελόνια του άντρα μου σιδερωνω...:rolleyes: α! Κ τώρα του μπέμπη τρομάρα του!!

Σήμερα έχω ομελέτα με λουκανικα να φύγουν κάτι πιπεριές χρωματιστές που έχω κ τα αυγά..

Εχθές είχα αρνάκι κοκκινιστό με ρύζι..

Στεγνή ε? Τσιπούρα στον φούρνο,μπριζόλες με ρύζι ή σαλατουλα, μπιφτέκια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ιιιι σίδερο?? Μόνο πουκάμισα κ παντελόνια του άντρα μου σιδερωνω...:rolleyes: α! Κ τώρα του μπέμπη τρομάρα του!!

Σήμερα έχω ομελέτα με λουκανικα να φύγουν κάτι πιπεριές χρωματιστές που έχω κ τα αυγά..

Εχθές είχα αρνάκι κοκκινιστό με ρύζι..

Στεγνή ε? Τσιπούρα στον φούρνο,μπριζόλες με ρύζι ή σαλατουλα, μπιφτέκια..

Αυτά τα πουκάμισα είναι μεγάλος βραχνάς έχω βαρεθεί και εγώ να τα σιδερωνω και είναι πολλά άλλα τι να του πω πήγαινε στη δουλειά ασιδερωτος; χαχαχα. Τελικά μου είπε η μαμά έχει φτιάξει ιμαμ στο φούρνο και κάπως το ορεχθηκακαι θα μου φέρει χάχα βεβαι απολυ λαδερο ρε παιδί μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! 

Εμμμμ να σκεφτωωωω...ΟΧΙ!! ΘΕΛΩ ΤΗ "ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΜΟΥ" και το λέω πολύ ΗΡΕΜΑ!!:D

Το ενθαρρυντικό είναι πως αύριο θα είμαι 36η οπότε τον έφαγα τον γάιδαρο.. ευελπιστώ να βιαστεί να με συναντήσει ο μπέμπης κ μέχρι 38η να τον έχω!!

Εσύ πως είσαι σήμερα??

Καλημέρααα!!

Αάα λίγο μανικιουρακι πάντα κάνει δουλίτσα φίλη!!

Τι χρωματακι λες?? 

Εγώ είχα κλασσικά κουλό ύπνο, 11-2 κ μετά 6-11:30..αλλαααα όλα καλααα:P σηκώθηκα έκανα μια ωρίτσα τις δουλειές μου κ μόλις έκατσα!!

Αντε υπομονη εμεινε πολυ λιγο! Το εχεις συνειδητοποιησει οτι σε λίγες μέρες θα κρατάς το αντράκι σου στην αγκαλιά σου; ❤

Εγω ημουν καλυτερα το πρωι, τωρα ομως παλι επανήλθε η αναγουλα! Εφαγα κρεατοσουπα με λεμονακι, μου άρεσε πολύ αλλα φοβαμαι μην το βγαλω. Γενικα χαλια ειναι το στομαχι μου κ εχω κ τα πονακια στη κοιλια που σας έλεγα.

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Σηνερα ξύπνησα εγώ στις μαύρες μου εναλλάξ το πάμε μάλλον χάχα.... Δεν ξέρω δεν έχω πολλη διάθεση... Δεν υπαρχει κάποιος λόγος απλά έτσι χάχαχαχαχα έκλεισα να πάω να φτιάξω τα νύχια μου να νιώσω λίγο καλύτερα χαχαχα

Πως είστε εσείς; 

Σε καταλαβαίνω. Εγω ημουν καλυτερα το πρωι αλλα τωρα εχω παλι αναγουλα κ ειμαι παλι χαλια. Ποτε θα περασει αυτο το πράγμα; κ ξυπνησα κ απτις 6 το πρωι που ξύπνησε κ ο αντρας μου να πάει δουλεια κ δεν μπορουσα μετα να ξανα κοιμηθω. Δεν εχω πολυ ορεξη. Οτι ναναι παλι! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αυτά τα πουκάμισα είναι μεγάλος βραχνάς έχω βαρεθεί και εγώ να τα σιδερωνω και είναι πολλά άλλα τι να του πω πήγαινε στη δουλειά ασιδερωτος; χαχαχα. Τελικά μου είπε η μαμά έχει φτιάξει ιμαμ στο φούρνο και κάπως το ορεχθηκακαι θα μου φέρει χάχα βεβαι απολυ λαδερο ρε παιδί μου 

Με φετουλα κ ψωμάκι να τραβάει το λάδακι μιααα χαρααα μου ακούγονται κ εμένα φίλη!!

Ναι δεν μπορώ κ εγώ το σίδερο για αυτό ότι δεν χρειάζεται δεν το κάνω (πχ σεντόνια/πετσέτες/τζιν κολλητά δικά μου κ μπλούζες δικές μου..)

Πωωω κρεατοσουπα ε??

Γενικά είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά οι σούπες..το χειμώνα συνήθως ζω με αυτές χωρίς υπερβολές..κάνω στη μεγάλη κατσαρόλα (κοτο/κρεατο/ψαρο ή λαχανικών σούπα) κ τρώω 3-4 ημέρες..

Στον άντρα μου ωστόσο μαγειρεύω ξέχωρα γτ δεν τις τρωει:| μόνο ξεχωριστά θα φαι το κρέας ή το ψαρι πχ..

Ελπίζω να φτιάξει το στομαχακι σου,λογικά θα σου κάνει καλό..

Κορίτσια..καμία ιδέα για ταινία στο νετφλιξ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...