Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Marilo είπε:

@melina26 καλησπέρα! Να σε ρωτήσω ποιον σίδηρο παίρνεις? Γιατί παίρνω και εγώ κ αν κ είναι σε μορφή μεγάλου χαπιού σαν κάψουλα με αναγουλιαζει κ η επιγευση που αφήνει είναι απαίσια! Επίσης από τότε που παίρνω σίδηρο με πιάνει διαρροια.. Τι να πω.. Έχεις κανενα σύμπτωμα από αυτά εσύ?

Καλησπέρα! Omalin παίρνω, είναι αμπουλα. Εμένα μάλλον προς δυσκοιλιότητα με πάει, αλλά η γεύση του δε με ενοχλεί καθόλου. Το αραιωνω και σε λίγο νερό και κατεβαίνει εύκολα.  Πόσο καιρό θα το συνεχίσεις το χάπι; αν συνεχίσει να σε ενοχλεί, μήπως να μιλούσες με το γιατρό σου να αλλάξετε φάρμακο; 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α ιδια ηλικία εχουμε! Τι καλά! 26 ειμαι κ εγω! Εγω διανυω την 13η εβδομάδα! Αύριο εχω αυχενικη κ εχω πολυ αγχος! Εχω κ 3 εβδοαμδες να κανω υπερηχο. Μεγαλο διάστημα. Τι καλα που δεν έχεις ναυτιες κλπ! Εμενα με ταλαιπωρήσει παρα πολυ 2 μήνες οι εμετοι κ οι αναγουλες κ ακομα με ταλαιπωρουν απλα όχι στην ιδια συχνότητα. Ακομα ομως καλα κρατούν! 

Ναι κ εγω τζαμπα χάρηκα χθες. Μέχρι στιγμής δεν έβγαλα το φαγητο. Ευτυχως καταφερα να κοιμηθω οποτε κ αυτο βοηθησε. Τι σιροπι σου ειπε; εμενα για φυτικο μου ειχε πει σε χαπάκι το navatac που έχει τζιντζερ αλλα μου προκαλούσε αηδια κ ετσι δεν κατάφερα ποτε να το παρω. Οσο για το lock down τι να πω.. μας έχουν ταράξει! Δεν ξέρω πως θα συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, πραγματικα! Απτη μια πλευρά τελικα ευτυχώς που δεν δουλευω.

Κοριτσι μου συνομηλικες κ εμεις. Εγω σε καταλαβαινω απόλυτα καθώς το περασα κ ακομα το περναω πολυ δυσκολα! Είχα μπει κ νοσοκομειο! Κ μενα πρώτη εγκυμοσύνη κ μου ηρθε πολυ ξαφνικό ολο αυτο! Αφου κόντεψα να παθω κ καταθλιψη με ολο αυτο που τράβηξα! Ευτυχώς πηρα τα πανω μ ψυχολογικα αλλα ακομα ταλαιπωρουμε σωματικα κ ανυπομονω για τη στιγμη που θα ξυπνήσω κ δεν θα νιώσω αναγουλα κ δεν θα κανω εμετο! Ποτε εχεις Πητ;

Αστα ακριβως όπως τ περιγραφεις νιωθω κ εγω !! Ψυχολογικα η αληθεια δεν είμαι ακόμα στ καλα μου !! Αλλά τ παλευω!! 19 Απριλίου εσυ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Περιμένουμε νέα σου και την εμπειρία σου από την αυχενική! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ολόκληρο μωρό θα δεις αύριο!!! Απ' όσο έχω  διαβάσει, θα σε ταλαιπωρούν λίγο ακόμη οι εμετοί και οι αναγουλες. Μπαίνεις και στο 2ο τρίμηνο! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου! Απτο στομα σου και Στου Θεού Το αυτι! Εννοείται μολις τελειώσω θα σας ενημερωσω! Ναι την αλλη βδομαδα μπαίνω στον 4ο μηνα. Ελπιζω τοτε να περασουν!

Just now, Mira94 είπε:

Αστα ακριβως όπως τ περιγραφεις νιωθω κ εγω !! Ψυχολογικα η αληθεια δεν είμαι ακόμα στ καλα μου !! Αλλά τ παλευω!! 19 Απριλίου εσυ ;;;

Θα βρεις ξανα τη διάθεση σου! Κ εγω νομιζα οτι δεν θα γίνω ποτέ καλα κ οτι θα παθω καταθλιψη! Αλλα ξαφνικα μόλις μπήκα στη 13η εβδοαμδα επανήλθε λιγο η ορεξη μ κ σιγα σιγα νιωθω καλύτερα. Εχω βεβαια κ θα εχω τις μαύρες μ. Άνθρωποι είμαστε ειναι λογικο! Αλλα κανε υπομονη κ θα περασει! Εγω 4 Απριλίου. Αλλα λένε ότι στην αυχενικη καμια φορα αλλάζει η Πητ. Θα σας πω αύριο. 

Just now, Aressana είπε:

Καλησπέρα!! Πρώτα ο Θεός κ εγώ Απρίλη .. 3η  κύηση! Με το καλό σε όλες μας!

Καλως ήρθες κοριτσι μου! Με το καλο! Σε ποια εβδομαδα εισαι; 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aressana είπε:

Είμαι στην 10η βδομάδα .. εύχομαι μόνο να πάει καλά γτ ..  είχα αιμοραγια με πηγματα σήμερα .. το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο !!

Το ειχαν πολλες κοπελες αυτο κοριτσι μου κ ολα πήγαν καλά. Εύχομαι το ίδιο κ σε σενα! Μιλησες με τον γιατρο σου; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Καλησπέρα!! Πρώτα ο Θεός κ εγώ Απρίλη .. 3η  κύηση! Με το καλό σε όλες μας!

@Aressana καλώς ήρθες! Με το καλό! Οι περισσότερες από εμάς είμαστε στο πρώτο μας εσενα που ειναι η τρίτη σου κύηση πες μας τίποτα από τις εμπειρίες που έχεις ζήσει στους τοκετους ας πούμε.. 

 

@melina26 αποτι μου είπε η γιατρός επειδή όπως κι εσύ είχα χαμηλό αιματοκρίτη όσο περνάει ο καιρός επειδή θα τραβάει κ το μωρό απο μια φορά που παίρνω τώρα ίσως χρειαστεί να παίρνω δύο φορές τη μέρα τους επόμενους μήνες.. Της το συζητησα μου είπε ότι που έχω διαρροια είναι καλό δείγμα Ότι λειτουργεί το εντερο ;) αλλά θα δοκιμάσω άλλο σίδηρο τον επόμενο μήνα..


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Είμαι στην 10η βδομάδα .. εύχομαι μόνο να πάει καλά γτ ..  είχα αιμοραγια με πηγματα σήμερα .. το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο !!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Με το καλό!!!!! 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι κ εγω ετσι ηξερα. Οτι βοηθαει! Τελικα στην εγκυμοσύνη τίποτα δεν είναι συγκεκριμένο κ στανταρ! Υποτίθεται παντως οτι σταματανε τον 4ο μηνα. Ευχομαι αυτο να ισχύει κ για εμάς! Κ εγω κανω τα βραδυα εμετους. Σπάνια κανω πρωινα πλεον. 

Καλή επιτυχία αύριο στην αυχενικη!!!! Θα σου φύγει ένα μεγάλο βάρος!!! Θα ηρεμήσεις πολύ πιστεύω!!! Περιμένουμε νέα!! Καλό. Ξημέρωμα σε όλες!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 κορίτσι μου έφτασε η μέρα επιτέλους!!!!!!Καλή επιτυχία, να γυρίσεις με τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα και να ηρεμήσεις επιτέλους!το αξίζεις μετά από τόση ταλαιπωρία!!

ΥΓ:Μανούλα Μαρτίου είμαι,αλλά μπαίνω και σας διαβάζω και με την Βάσω τα λέγαμε για ένα διάστημα μέχρι να ανοιχτεί η ομάδα.καλη επιτυχία και σε όλα τα κορίτσια με τις αυχενικες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως ότι απορία έχετε για τον τοκετο να βοηθήσω! Εγώ ένα θα σας πω. Κοιμηθητε τώρα που μπορείτε! Το καταλαβαίνω πως ίσως το δείτε δύσκολο λίγο κάποιες αϋπνίες αργότερα  7 8 μήνα το μικρό που θα ταράζει  στις κλωτσιές.. να είστε ξεκουράστες φρέσκιες να μιλάτε στο μπουμπούκι σας να νιώθει την αγάπη σας!! Και μην βιαστεί καμία σας να γεννήσει !  ..

 Tips.  Μάθετε κάποιο νανούρισμα ! Θα το ξεχάσω να το πω αργότερα !:-P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

@Vaso11.4.11 κορίτσι μου έφτασε η μέρα επιτέλους!!!!!!Καλή επιτυχία, να γυρίσεις με τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα και να ηρεμήσεις επιτέλους!το αξίζεις μετά από τόση ταλαιπωρία!!

ΥΓ:Μανούλα Μαρτίου είμαι,αλλά μπαίνω και σας διαβάζω και με την Βάσω τα λέγαμε για ένα διάστημα μέχρι να ανοιχτεί η ομάδα.καλη επιτυχία και σε όλα τα κορίτσια με τις αυχενικες!

Κοριτσακι μου γλυκο σε ευχαριστω τοσο πολυ που με θυμήθηκες!!! Ανυπομονω να παω κ εχω πολυ αγχος! Μολις γυρίσω με το καλο θα μπω κ στις μανουλες Μαρτιου να σας ενημερωσω! ❤❤❤

4 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Με το καλό!!!!! 

Καλή επιτυχία αύριο στην αυχενικη!!!! Θα σου φύγει ένα μεγάλο βάρος!!! Θα ηρεμήσεις πολύ πιστεύω!!! Περιμένουμε νέα!! Καλό. Ξημέρωμα σε όλες!!!! 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ κοριτσι μου! Μολις τελειώσω θα σας πω τα νέα μου! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Το ειχαν πολλες κοπελες αυτο κοριτσι μου κ ολα πήγαν καλά. Εύχομαι το ίδιο κ σε σενα! Μιλησες με τον γιατρο σου; 

Ναι αμέσως ..   τπτ ξάπλα  μόνο να σηκώνομαι για τουαλέτα ! Πώς θα γίνει με 2 μικρά σπίτι.. άγνωστο .. Κ ευτυχώς έχει ο άντρας μου άδεια αυτή την βδομάδα . Αλλά όταν λέμε ξαπλα εννοουμε εντελώς  ξάπλα Ούτε καν καθιστή ; :roll::):lol::lol: στις άλλες εγκυμοσύνες δεν το χα αυτό .. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Όσο καλη μπορει να είναι γιατι έχω κάνει ήδη 2 εμετους αλλα δεν τ βάζω κάτω!! Σήμερα εγω θα παω να μ παρει αιμα ο γιατρός κ τ αλλη πεμπτη έχω αυχενική!! @Vaso11.4.11 περιμένουμε νέα!! Σε ευχαριστώ πολυ για τ λόγια σου 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Πως είστε; 

Vaso με το καλό η αυχενική! Περιμένουμε νέα! 

Αχ ρε κορίτσια κι εγώ χθες χάλια ήμουν από τις αναγούλες... Πάντως κι εγώ δεν βρίσκω κάτι να μ ανακουφίζει, μπανάνα με τίποτα, εδώ μπορώ να φάω τυρόπιτα τι να λέμε τώρα.. 

Από φάρμακα μόνο φυλλικο παίρνω ακόμα οι εξετάσεις μου είναι οκ αλλά και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν έπαιρνα ασβέστιο μόνο σιδηρο και μαγνησιο

Πάντως κορίτσια όντως με το που μπαίνεις 4ο πετάς, και ειδικά μετά από το δύσκολο διάστημα των αναγουλων και  που δεν έχεις ενέργεια νιώθεις ακόμα πιο πολύ άλλος άνθρωπος, ελπίζω να ανανεωθούμε μετα τον 4ο

Mary κι εσύ καλό υπέρηχο!! Θα δεις χεράκια ποδαράκια!! 

Αρεσανα καλώς ήρθες!! Με το καλό το τρίτο σου παιδάκι! 

Έχω κι εγώ ένα κοριτσάκι, το πρώτο τρίμηνο την έβγαλα ξάπλα είχα καφέ και αίμα αλλά όλα πήγαν καλά! 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...