Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, melina26 είπε:

@Mantarini2018 πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου!!

@Woman88 με το καλό η Αυχενική σου! Κι εγώ 8 Οκτωβρίου έχω και οι μέρες κυριολεκτικά δεν περνάνε!! Όσο για τη γιατρό κι εμένα η δικιά μου δε με ζυγίζει κάθε φορά, αλλά εγώ ανεβαίνω μια φορά στο τόσο να με τσεκάρω. Χαχα την παρήγγειλες τελικά τη ζυγαριά;; νομίζω οι κοιλιτσες μας το ίδιο είναι πάνω κάτω από τις περιγραφές σου!

@Vaso11.4.11 πόσο χαρμόσυνα τα νέα σου!!!! Πολύ χαίρομαι! Χαλάρωσε κι απόλαυσε το με τον αντρουλη σου! ❤

Ναιιι σε ευχαριστώ γλυκια μου!!! Με το καλο και σε σένα ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν θα σχολιάσω σε ότι θυμάμαι... Εγώ στο γιο μου δεν έκανα ουτε έναν εμετό και ομως ήταν αγόρι... Τώρα παλι έχω λίγους... Κανενα συμπτώματα δεν μας δείχνει... 

Συγχαρητήρια για την αυχενικη!! 

Εγώ σε μισή ώρα παω για τον υπέρηχο.. Δε θυμάμαι αν 9η εβδομάδα ο υπέρηχος είναι κολπικος ή κοιλιακός... Μου λετε για να ντυθώ πιο κατάλληλα;


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Λοιπόν θα σχολιάσω σε ότι θυμάμαι... Εγώ στο γιο μου δεν έκανα ουτε έναν εμετό και ομως ήταν αγόρι... Τώρα παλι έχω λίγους... Κανενα συμπτώματα δεν μας δείχνει... 

Συγχαρητήρια για την αυχενικη!! 

Εγώ σε μισή ώρα παω για τον υπέρηχο.. Δε θυμάμαι αν 9η εβδομάδα ο υπέρηχος είναι κολπικος ή κοιλιακός... Μου λετε για να ντυθώ πιο κατάλληλα;

@mairy2021 καλησπερα! Είμαστε σχεδόν ίδιων εβδομάδων έκανα υπερηχο την Τρίτη κοιλιακα πρώτη φορά (3ος υπέρηχος) μου είπε ότι το μωράκι έχει μεγαλώσει κ φαίνεται απο την κοιλιά και δεν χρειάζεται κολπικα 

@Vaso11.4.11 χαίρομαι ιδιαίτερα με τα ευχάριστα νέα που μας έγραψες άντε επιτέλους να ηρεμησεις! Είδες όλα καλά θα πάνε! Θετικές σκέψεις απο δω και πέρα! 

@melina26 εγώ μέχρι στιγμής στα ίδια κιλά είμαι αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως δεν έχω καθόλου ορεξη για γλυκά λίγη σοκολάτα έλιωσα για να βάλω σε κάτι μπισκοτακια που έφτιαξα και δεν άντεχα τη μυρωδιά της μου ήρθε τάση για εμετό.. Με τα αλμύρα δοξα το θεό τα πάω καλύτερα πίτσες χάμπουργκερ σουβλακια :P

@Aressana είχα την Τρίτη τον τρίτο υπερηχο τον τελευταίο πριν την αυχενικη δηλαδή αλλά δεν μου είπε κάτι για φύλλο εμένα.... 

Αν ισχύει πάντως αυτό με τους εμετους θα χαρεί ο άντρας μου που θέλει κοριτσάκι γτ δεν έχω εμετους καθόλου μόνο αναγουλες και ανακατωσουρες 

  • Μου αρέσει 2

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Συγχαρητήρια Vaso μου!! 

Καλή βολτούλα λοιπόν με τους άντρες σου!!! 

Τώρα να χαλαρώσεις και σαν φύγουν και οι παλιό αναγούλες απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου

Εμένα μελινα με ζυγίζει κάθε φορά, αλλά δεν με νοιάζει ειδικά τώρα που δεν μπορώ να φάω τίποτα ας πει κιόλας να δεις... Χαχαχα

Γενικά είναι κουλ με τα κιλά δεν με μάλωσε ποτέ και ας ξεκίνησα με αρκετό βάρος, πιο πολύ εμένα σκέφτεται να μην ταλαιπωρουμαι 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ γλυκια μου! Με το καλο κ εσυ κ ολα τα κοριτσια! ❤❤❤

Just now, Woman88 είπε:

Μπράβο κουκλίτσα μου!!!!!!!!! Υπέροχα τα νέα σου!!!! Αχ κοίτα που επαληθρυονται οι γιαγιάδες που έλεγαν οι εμετοι αντιστοιχούν σε αγοράκια χιχιχι. Γερά παιδάκια να ναι. Γιόρτασε το απόλαυσε το και χαλάρωσε τώρα!!!!!πιστεύω ότι αν ηρεμήσεις θα σταντ ήσουν κάπως και οι εμετοι γτ όσο να ναι το άγχος σωματοποιειται!!! Υπέροχα νέα υπέροχα υπέροχα!!!!!!!! 

@Mantarini2018

 Σταμάτησα να σχολουμαι με την Τερέζα με. Κούρασε έριξα φάρμακο φορώντας μάσκα χάχα άφησα ανοιχτά παράθυρα και πάω να ετοιμαστώ για δουλειά.. Όσο για τους υπέρηχους ναι έτσι είναι και εγώ μετράω μέρες, στο 2ο πάντα λένε είσαι πιο χαλαρή. Απλά μέχρι να πας για υπέρηχο δεν ξέρεις πως είναι όλα καλά ενώ όταν το ακούς το μωράκι είναι διαφορετικά!!!! Όλα να πάνε καλά για όλες μας!!! 

Ευχαριστώ πολυυυ με το καλο κ εσυ με υπέροχα αποτελεσματα! Ναι κ η γιαγιά μου μου λεει γιος είναι αυτός, ξερω εγω χαχαχα ας ειναι οτι θέλει καλα να ειναι μονο! :wub:

Just now, Marilo είπε:

@mairy2021 καλησπερα! Είμαστε σχεδόν ίδιων εβδομάδων έκανα υπερηχο την Τρίτη κοιλιακα πρώτη φορά (3ος υπέρηχος) μου είπε ότι το μωράκι έχει μεγαλώσει κ φαίνεται απο την κοιλιά και δεν χρειάζεται κολπικα 

@Vaso11.4.11 χαίρομαι ιδιαίτερα με τα ευχάριστα νέα που μας έγραψες άντε επιτέλους να ηρεμησεις! Είδες όλα καλά θα πάνε! Θετικές σκέψεις απο δω και πέρα! 

@melina26 εγώ μέχρι στιγμής στα ίδια κιλά είμαι αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως δεν έχω καθόλου ορεξη για γλυκά λίγη σοκολάτα έλιωσα για να βάλω σε κάτι μπισκοτακια που έφτιαξα και δεν άντεχα τη μυρωδιά της μου ήρθε τάση για εμετό.. Με τα αλμύρα δοξα το θεό τα πάω καλύτερα πίτσες χάμπουργκερ σουβλακια :P

@Aressana είχα την Τρίτη τον τρίτο υπερηχο τον τελευταίο πριν την αυχενικη δηλαδή αλλά δεν μου είπε κάτι για φύλλο εμένα.... 

Αν ισχύει πάντως αυτό με τους εμετους θα χαρεί ο άντρας μου που θέλει κοριτσάκι γτ δεν έχω εμετους καθόλου μόνο αναγουλες και ανακατωσουρες 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Εύχομαι κ σε σενα καλα αποτελεσματα! Ποτε εχεις αυχενικη;

Α επίσης δεν μου άλλαξε πητ. Παραμένει 5/4 και με βγαζει 12+3 ❤ και μου κανανε κ κοιλιακο κ κολπικο υπέρηχο! Δεν μπορω να πω, τα είδαν ολα με πολυ λεπτομέρεια! Είδαν κ ενα μικρο ινομυωμα αλλα ηταν μικροσκοπικό οποτε δεν μας ανησυχει! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ γλυκια μου! Με το καλο κ εσυ κ ολα τα κοριτσια! ❤❤❤

Ευχαριστώ πολυυυ με το καλο κ εσυ με υπέροχα αποτελεσματα! Ναι κ η γιαγιά μου μου λεει γιος είναι αυτός, ξερω εγω χαχαχα ας ειναι οτι θέλει καλα να ειναι μονο! :wub:

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Εύχομαι κ σε σενα καλα αποτελεσματα! Ποτε εχεις αυχενικη;

@Vaso11.4.11 εγώ εχω Παρασκευή 2/10 αντε να ησυχασουμε σιγά σιγά όλες 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marilo είπε:

@Vaso11.4.11 εγώ εχω Παρασκευή 2/10 αντε να ησυχασουμε σιγά σιγά όλες 

Αντε με το καλο κοριτσι μου κ εσύ! Είναι μεγάλη ανακούφιση ειναι η αληθεια! Μόλις δεις τα καλα αποτελεσματα θα ηρεμησεις! ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες για τα μωρουδάκια σας! :x

Πρώτα ο Θεός θα είμαι και εγώ μανούλα Απριλίου.. 

Θα μπορούσατε να μου πείτε ποιές εξετάσεις κάνατε για τον προγεννητικό έλεγχο όσες τον έχετε κάνει;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 πόσο χάρηκα κορίτσι μου!!! Μακάρι όλες να έχουμε τα ίδια αποτελέσματα!! Από δω κ πέρα θα σταματήσουν οι οι εμετοι κι απολαυσε αυτό το θαύμα που σου συμβαίνει!!!

@Futuremom Καλώς ήρθες!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Από εξετάσεις εγώ έχω κάνει τις κλασικές εξετάσεις αίματος, για μεταδιδομενα νοσήματα,θυρεοειδή , κυστικη ινωση κ για αντισώματα (ερυθρά τοξόπλασμα κ.τεροια) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mairy2021 είπε:

Κορίτσια είμαι στο γιατρό κ περιμενωωω... Τι χαλί κ αυτό τα λεπτά να μοιάζουν ώρες!! 

Χαχα!! Δικαιολογημένα ! Όσο δεν το νιώθουμε ανχωνομαστε ένα παραπανω!!

 

Just now, mairy2021 είπε:

Το μπαμπάκι μου μεγάλωσε!!! Όλα πάνε μια χαρά!! 15/10 αυχενικη τώρα!!! Ανυπομονώ τρελααααα

 Τελειααα και εγώ έχω κλείσει για 14! Πόσους παλμούς είχατε ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Σας έχει ενημέρωσε ο γιατρός σας σχετικά με το κοβιντ τεστ ποτε θα το κάνετε κ με ποιον τρόπο ;(αιμα μύτη φαρυγγα);

Το τεστ covid κανονικά γίνεται μόνο από τη μυτη... 

Just now, Aressana είπε:

Χαχα!! Δικαιολογημένα ! Όσο δεν το νιώθουμε ανχωνομαστε ένα παραπανω!!

 

 Τελειααα και εγώ έχω κλείσει για 14! Πόσους παλμούς είχατε ;; 

Δε ρώτησα!! Χαχα


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Χαχα!! Δικαιολογημένα ! Όσο δεν το νιώθουμε ανχωνομαστε ένα παραπανω!!

 

 Τελειααα και εγώ έχω κλείσει για 14! Πόσους παλμούς είχατε ;; 

Κοροτσακια μου.... Εγω είχα 9 και 3 στον τελευταίο υπέρηχο  173 παλμούς.... Το νινί δηλαδή όχι εγώ... Χαχα.... 

Επίσης covid test γιατί να κάνουμε ;εμένα δε μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός μου. 

Όσον αφορά τις προγεννητικες εξετάσεις @Futuremomεγώ έκανα ουρα, καλλιέργεια κολπικού, Θυρεοειδής, αντισώματα, γενική, βιταμίνη d και κυτσιμμκη ινωση. Πιστεύω δεν ξέχασα κάτι. Καλη εγκυμοσύνη να έχεις εύχομαι!!! 

Αντε κορίτσια μου αντε!!!!! Συγχαρητήρια σε όσες είχατε έναν τέλειο υπέρηχο σήμερα!!! Να είναι όλα καλά για όλες μας στις αυχενικής! 

@Vaso11.4.11σου έδωσε στικακι;

Τι φάγατε; είμαι στη δουλειά ακόμα. Και νομίζω θα κοιμηθώ σε κάνανε γραφείο χάχα και πείναω αλλά είμαι με πριπεραν..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...