Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια και πάλι

Woman88να πάρεις τηλ τον γιατρό σου να το δείτε και μαζί να σου πει κι αυτός την γνώμη του και αν χρειαστεί κάνε και δεύτερη αυχενική και ακόμα και λήψη, μην διαβάζεις στο ίντερνετ γιατί όταν φοβόμαστε κάτι νομίζουμε ότι όλες οι περιπτώσεις αντιστοιχούν σε μας! Κάνε αυτό που νομίζεις ότι θα Σάι σιγουρη και ήρεμη

Δεν μπορώ να σου πω κάνε η μην κάνεις λήψη τροφοβλάστης γιατί είναι καθαρά θέμα δικό σου αυτό

Εγώ θα κάνω λήψη τροφοβλάστης προληπτικά

Μελίνα κριμα που πρέπει να μπεις στην διαδικασία και του τεστ αλλά έτσι όπως γίναμε με τον σκατοιο όλοι φοβούνται, και πάλι περαστικά σου και μην αγχώνεσαι!

Εγώ κορίτσια την μικρή την πάω καθημερινά βόλτα , ο άντρας μου από πριν την καραντίνα δουλεύει από το σπίτι είναι εδώ αν χρειαστεί κάτι και έτσι θα πάει και η φετινή χρονιά όμως κάθε μέρα θα την πάω παιδική χαρά η σε κάποιον φίλο της και τώρα αρχίζουμε δραστηριότητες, παρόλο την αναγουλα ξεχνιέμαι κι εγώ λίγο και διασκεδάζει και αυτή

Σήμερα έχω γιατρό και περιμένουμε όλοι πως και πως να πάμε να το δούμε το μικρακι μας

 

 

 

Ναι θα μιλήσω με τον γιατρό μου αν και ο ο εμβρυολογος χθες έστειλε τις εξετάσεις στον γυναικολογο όπως με. Πληροφόρησε εφόσον συνεργάζονται. Θα μιλήσει και ο άντρας μου με τον γυναικολογο γιατί τον ξέρει και επειδή τυχαίνει και ο άντρας μου να ναι του κλάδου απλά άλλης τελείως ειδικότητας θα τα πούνε και μεταξύ τους. 

Μου είπε ο γιατρός απουσία ρινικο οστου δε σημαίνει απαραίτητα σύνδρομο δηλαδή ρε κοριτσια πως να σας πω φαινόταν ότι δεν τον πολύ απασχολούσε αυτό... Τα είδε οαλ τα άλλα λεπτομερώς.... Και μέτρησε 2 φορες την ;εθνική διαφανεια.... 1,68 βγήκε.. Τι να πω.... Θέλω να χαρώ και δε μπορώ.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Ναι θα μιλήσω με τον γιατρό μου αν και ο ο εμβρυολογος χθες έστειλε τις εξετάσεις στον γυναικολογο όπως με. Πληροφόρησε εφόσον συνεργάζονται. Θα μιλήσει και ο άντρας μου με τον γυναικολογο γιατί τον ξέρει και επειδή τυχαίνει και ο άντρας μου να ναι του κλάδου απλά άλλης τελείως ειδικότητας θα τα πούνε και μεταξύ τους. 

Μου είπε ο γιατρός απουσία ρινικο οστου δε σημαίνει απαραίτητα σύνδρομο δηλαδή ρε κοριτσια πως να σας πω φαινόταν ότι δεν τον πολύ απασχολούσε αυτό... Τα είδε οαλ τα άλλα λεπτομερώς.... Και μέτρησε 2 φορες την ;εθνική διαφανεια.... 1,68 βγήκε.. Τι να πω.... Θέλω να χαρώ και δε μπορώ.... 

Ξέρω πως νιώθεις αλλά πραγματικά περίμενε να μιλήσεις και με τον γιατρό σου και μην βασανίζεται άλλο, κι εγώ το ίδιο θα ένιωθα δεν το συζητώ 

Πώς το σκέφτεται ο άντρας σου; Πιστεύει ότι πρέπει να κάνετε και λήψη; Συζητήσατε ;

Κοίτα κι εγώ φοβάμαι να κάνω την εξέταση , έχω ραντεβού 21 του μηνός, όμως φοβάμαι πιο πολύ μην έχει κάτι το μωρό, θα προσέχω μετά και το βλέπω αισιόδοξα ότι όλα θα πάνε καλά,  ξέρω ότι και το κόστος της εξέτασης είναι αρκετά υψηλό 

Δεν είναι το ρινικό οστό από μόνο του δείκτης για σύνδρομο για αυτό και δεν εστίασε ο εμβρυολογίας πιστεύω

Οι εξετάσεις αίματος σήμερα βγαίνουν;

Τι αγωνία Παναγία μου..

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια και πάλι

Woman88να πάρεις τηλ τον γιατρό σου να το δείτε και μαζί να σου πει κι αυτός την γνώμη του και αν χρειαστεί κάνε και δεύτερη αυχενική και ακόμα και λήψη, μην διαβάζεις στο ίντερνετ γιατί όταν φοβόμαστε κάτι νομίζουμε ότι όλες οι περιπτώσεις αντιστοιχούν σε μας! Κάνε αυτό που νομίζεις ότι θα Σάι σιγουρη και ήρεμη

Δεν μπορώ να σου πω κάνε η μην κάνεις λήψη τροφοβλάστης γιατί είναι καθαρά θέμα δικό σου αυτό

Εγώ θα κάνω λήψη τροφοβλάστης προληπτικά

Μελίνα κριμα που πρέπει να μπεις στην διαδικασία και του τεστ αλλά έτσι όπως γίναμε με τον σκατοιο όλοι φοβούνται, και πάλι περαστικά σου και μην αγχώνεσαι!

Εγώ κορίτσια την μικρή την πάω καθημερινά βόλτα , ο άντρας μου από πριν την καραντίνα δουλεύει από το σπίτι είναι εδώ αν χρειαστεί κάτι και έτσι θα πάει και η φετινή χρονιά όμως κάθε μέρα θα την πάω παιδική χαρά η σε κάποιον φίλο της και τώρα αρχίζουμε δραστηριότητες, παρόλο την αναγουλα ξεχνιέμαι κι εγώ λίγο και διασκεδάζει και αυτή

Σήμερα έχω γιατρό και περιμένουμε όλοι πως και πως να πάμε να το δούμε το μικρακι μας

 

 

 

Με το καλο κοριτσι να δεις το μωράκι σου και να μας πεις τη πρόοδο του! ❤

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον γιατρό μου. Χαμογέλασε του λέω σας λέω ότι δεν είδαμε ρινικο οστό και γελάτε; μου λέει κορίτσι μου το ρινικο οστό από μόνο του δεν μου λέει τίποτα. Και μου είπε αν οι εξετάσεις αίματος που θα βγουν αύριο μεθαύριο είναι ανησυζητικες ίσως προχωρήσουμε σε λήψη χοριακων λαχνων. Αν όμως όχι τότε θα κάνουμε το nippt που είναι εξέταση αίματος και δεν είναι επεμβατικο πιο πολύ για να ηρεμήσεις λέει εσύ. Ήταν πολύ χαλαρός. Μου λέει αν υπήρχε κάτι θα βλέπαμε και κάτι άλλο στην αυχενικη όλα τα άλλα ήταν τέλεια. Αχ ρε κορίτσια δεν ξέρω τόσο κλάμα που έχω ρίξει το είσπραττει το μωράκι μου και ειλικρινά δεν ξέρω. Η η γιατροί μου εινι πολύ χαλαροί η εγώ ανησυχώ πολύ εύκολα. Δεν ξέρω. Μακάρι να είναι όλα καλά. Αλλά και πάλι διάβασα ότι η απουσία ρι ικου οστου εινι δείκτης. Θα από τρελαθώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 said:

Μίλησα με τον γιατρό μου. Χαμογέλασε του λέω σας λέω ότι δεν είδαμε ρινικο οστό και γελάτε; μου λέει κορίτσι μου το ρινικο οστό από μόνο του δεν μου λέει τίποτα. Και μου είπε αν οι εξετάσεις αίματος που θα βγουν αύριο μεθαύριο είναι ανησυζητικες ίσως προχωρήσουμε σε λήψη χοριακων λαχνων. Αν όμως όχι τότε θα κάνουμε το nippt που είναι εξέταση αίματος και δεν είναι επεμβατικο πιο πολύ για να ηρεμήσεις λέει εσύ. Ήταν πολύ χαλαρός. Μου λέει αν υπήρχε κάτι θα βλέπαμε και κάτι άλλο στην αυχενικη όλα τα άλλα ήταν τέλεια. Αχ ρε κορίτσια δεν ξέρω τόσο κλάμα που έχω ρίξει το είσπραττει το μωράκι μου και ειλικρινά δεν ξέρω. Η η γιατροί μου εινι πολύ χαλαροί η εγώ ανησυχώ πολύ εύκολα. Δεν ξέρω. Μακάρι να είναι όλα καλά. Αλλά και πάλι διάβασα ότι η απουσία ρι ικου οστου εινι δείκτης. Θα από τρελαθώ. 

Είναι δείκτης αλλά όχι μόνο του όπως σου είπαν! Χαλάρωσε για να το λένε κι οι 2 που έχουν τόση εμπειρία ξέρουν...θα είχε κ άλλες ενδείξεις σίγουρα...

Άντε να βγούνε κι οι αιματολογικές και να είναι τέλειες!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι με. Απουσία ρινικο οστου μόνο το 1 με 2 τοις εκατό είναι υγιή. Ο γιατρός με μάλωσε που του το πα βεβαι μου λέει Σταμάτα να διαβάσεις ο, τι να ναι στο ίντερνετ. Μου είπε θα υπήρχε κάποια καθυστέρηση στην ανάπτυξη κάτι κι άλλο.... Αλλά ρε κορίτσια δεν ξέρω..... Από τις αιματολογικες πως θα καταλάβω αν είναι καλές; ανάλογα με τα ποσοστά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Διάβασα ότι με. Απουσία ρινικο οστου μόνο το 1 με 2 τοις εκατό είναι υγιή. Ο γιατρός με μάλωσε που του το πα βεβαι μου λέει Σταμάτα να διαβάσεις ο, τι να ναι στο ίντερνετ. Μου είπε θα υπήρχε κάποια καθυστέρηση στην ανάπτυξη κάτι κι άλλο.... Αλλά ρε κορίτσια δεν ξέρω..... Από τις αιματολογικες πως θα καταλάβω αν είναι καλές; ανάλογα με τα ποσοστά; 

Αυτοί θα καταλάβουν μην αγχώνεσαι, δε θυμάμαι ακριβώς για σύνδρομο απ τις 2 αίματος που κάνουμε αν η μία είναι πολύ υψηλή και η άλλη χαμηλά κάτι τέτοιο κοιτάνε και πάλι το βάζουν εκείνοι στο πρόγραμμα τους και βλέπουν... αποκλείεται να έλεγε με απουσία ρινικού χωρίς τίποτα άλλο αυτά που διάβασες για τα 1-2%... μη διαβάζεις ότι βρίσκεις τώρα αν ήταν ανησυχητικό θα είχαν θορυβηθεί 2 γιατροί είναι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου. Χαμογέλασε του λέω σας λέω ότι δεν είδαμε ρινικο οστό και γελάτε; μου λέει κορίτσι μου το ρινικο οστό από μόνο του δεν μου λέει τίποτα. Και μου είπε αν οι εξετάσεις αίματος που θα βγουν αύριο μεθαύριο είναι ανησυζητικες ίσως προχωρήσουμε σε λήψη χοριακων λαχνων. Αν όμως όχι τότε θα κάνουμε το nippt που είναι εξέταση αίματος και δεν είναι επεμβατικο πιο πολύ για να ηρεμήσεις λέει εσύ. Ήταν πολύ χαλαρός. Μου λέει αν υπήρχε κάτι θα βλέπαμε και κάτι άλλο στην αυχενικη όλα τα άλλα ήταν τέλεια. Αχ ρε κορίτσια δεν ξέρω τόσο κλάμα που έχω ρίξει το είσπραττει το μωράκι μου και ειλικρινά δεν ξέρω. Η η γιατροί μου εινι πολύ χαλαροί η εγώ ανησυχώ πολύ εύκολα. Δεν ξέρω. Μακάρι να είναι όλα καλά. Αλλά και πάλι διάβασα ότι η απουσία ρι ικου οστου εινι δείκτης. Θα από τρελαθώ. 

Γειά σου κοπέλα μου! Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου και Φεβρουαρίου. :-P(Γράφω και στα δύο) Λοιπόν θα σου πω τη δική μου περιπέτεια πριν λίγο καιρό. Είχα μια πολύ καλή αυχενική αλλά κακή papp a. Μου έβγαλε υψηλό κίνδυνο για σύνδρομο down 1/193.φυσικα και στεναχωρεθηκα και πλανταξα στο κλαμα:neutral:. Έκανα τη μη παρεμβατικη τη Νιπτ και βγήκαν όλα τέλεια!! Εκείνες τις μέρες διάβαζα συνέχεια γι αυτό το θέμα και είδα ότι για να υπάρχει σύνδρομο συνυπάρχουν και άλλα όπως μεγάλη αυχενική, μη φυσιολογική τριγλωχινα κ. Τ. Λ... Είναι πολύ σημαντικό που ο γιατρός σου σε στηρίζει και σου λέει ο άνθρωπος να μη φοβάσαι.. Εγώ πήρα ένα ψυχρό τηλεφώνημα εκείνη τη μέρα λέγοντας μου η αυχενική δεν είναι καλή έχεις τρεις επιλογες:αμνιοπαρακεντηση, άμνιο με καρυοτυπο και νιπτ. Με παρότρυνε για τη Νιπτ. Παρεμπιπτόντως βγήκαν τα αποτελέσματα της νιπτ και μετά πήρα στα χέρια μου τα αποτελέσματα της αυχενικής στα χέρια μου... :-xτεσπα το καλό είναι ότι βγήκαν όλα καλά. Το ίδιο θα ισχύει και για σένα. Μην φοβάσαι τίποτα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου! Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου και Φεβρουαρίου. :-P(Γράφω και στα δύο) Λοιπόν θα σου πω τη δική μου περιπέτεια πριν λίγο καιρό. Είχα μια πολύ καλή αυχενική αλλά κακή papp a. Μου έβγαλε υψηλό κίνδυνο για σύνδρομο down 1/193.φυσικα και στεναχωρεθηκα και πλανταξα στο κλαμα:neutral:. Έκανα τη μη παρεμβατικη τη Νιπτ και βγήκαν όλα τέλεια!! Εκείνες τις μέρες διάβαζα συνέχεια γι αυτό το θέμα και είδα ότι για να υπάρχει σύνδρομο συνυπάρχουν και άλλα όπως μεγάλη αυχενική, μη φυσιολογική τριγλωχινα κ. Τ. Λ... Είναι πολύ σημαντικό που ο γιατρός σου σε στηρίζει και σου λέει ο άνθρωπος να μη φοβάσαι.. Εγώ πήρα ένα ψυχρό τηλεφώνημα εκείνη τη μέρα λέγοντας μου η αυχενική δεν είναι καλή έχεις τρεις επιλογες:αμνιοπαρακεντηση, άμνιο με καρυοτυπο και νιπτ. Με παρότρυνε για τη Νιπτ. Παρεμπιπτόντως βγήκαν τα αποτελέσματα της νιπτ και μετά πήρα στα χέρια μου τα αποτελέσματα της αυχενικής στα χέρια μου... :-xτεσπα το καλό είναι ότι βγήκαν όλα καλά. Το ίδιο θα ισχύει και για σένα. Μην φοβάσαι τίποτα!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.... Μακάρι να μην είναι τίποτα.... Μου είπε ότι το ποσοστό το ν παιδιών που δεν έχουν ρινικο είναι υγιή... Και όλα δείχνουν έτσι στην αυχενικη σου.... Τώρα τι να πω δεν ξέρω.... Ψυχολογικά δεν είμαι πολύ καλά.... Θέλω να χαρώ το θαύμα μιυ.... Δεν ξέρω τι θα κάνουμε τελικά nipt η χοριακες λαχνες... Θα δούμε.... Φοβάμαι πολύ.... Όταν άρχισε χθες κια κου λεγε ικανοποιητικό τέλειο αυτό το ένα το άλλο κ στο τέλος μου πε για το ρινικο οστό εκεί εγώ πάγωσα ο ίδιος ήταν καθησυχαστικος... Μου λέει οκ ίσως χρειαστεί να κάνουμε κάποια εξέταση παραπάνω αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό.... Τι να πω κοριτσι μου θα δούμε.... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου @Woman88 δε θέλω καν να σκεφτώ πως θα ήμουν εγώ στη θέση σου κ σίγουρα τις χιλιάδες σκέψεις που θα έτρεχαν στο νου μου πόσο μάλλον εσύ που ξέρω πόσο αγχωδης άνθρωπος είσαι ούτως ή άλλως κ εκεί που περίμενες σαν όαση την αυχενική να σε ξαλαφρώσει,ήρθε κ σε αναστάτωσε ακόμη πιο πολύ..

Λογικά όσα νιώθεις κ σκέφτεσαι κ δε μπορώ να σου πω να μην το κάνεις ,θα σου υπενθυμίσω μόνο ξανά πως το άγχος μας είναι ο,τι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ για τα μωρά μας..κ δεν το λέω έτσι για να ηρεμήσεις,εκκρίνεται μια ουσία η οποία αν είναι σε μεγάλο ποσοστό επηρεάζει αρνητικά το έμβρυο..

Αυτό στο λέω όχι για να σε αγχωσω βέβαια περισσότερο αλλά για να θυμηθείς πως το μωράκι σου είναι εκεί,μέσα σου κ έχει ανάγκη να είσαι δυνατή εσύ κ για τους δυο σας. Να του στέλνεις μόνο αγαπη, αισιοδοξία κ δυναμη κ εκείνο έτσι θα γινεται καθε μερα κ πιο δυνατό.

Μην αφήνεις τις αρνητικές σκέψεις να σε κατακλύζουν κ να υπερτερούν των θετικών γτ έτσι κ εσύ τρελαίνεσαι κ το μωρό σου είναι στεναγχωρεμενο μέσα σου..

Προσευχησου,μίλησε με τον εαυτό σου κ βρες την εσωτερική σου δύναμη να πολεμήσεις κ για τους δυο σας!! Είσαι μάνα τώρα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Πήγα έκανα το τεστ τελικά.  Περιμένω αύριο τα αποτελέσματα! Μόλις έβαλα θερμόμετρο και αρχίζω να ανεβάζω 37.1 προς το παρόν! Θα κλειστώ στο σπίτι για τους υπόλοιπους 6 μήνες. Θα σταματήσω και τα ιδιαίτερα, φοβάμαι πολύ! Λέτε να εχω τον ιό και να μη μπορέσω να πάω μεθαύριο για την Αυχενική;; σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται άραγε;


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Μελίνα περαστικά! Μην αγχώνεσαι δεν κυκλοφορεί μόνο κορωνοιος ξεκίνησαν και οι ιώσεις, αύριο θα ξέρεις και πιο σίγουρα, αν έχεις όντως θα κάνεις αργότερα αυχενική αν και δεν νομίζω

Τελικά από που παίρνουν δείγμα για το τεστ; Γιατί οταν βλέπω αυτό που το βάζουν στην μύτη λέω Παναγία μου

Να σας πω τα νέα τα δικά μας

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό

Το μπεμπακι μας είναι μια χαρά, καλύψαμε και τις μέρες που έβγαινε μικρότερο οπότε είμαι 11 εβδομαδων, ήταν αρκετά ζωηρό και γενικά όλα καλά

Τώρα θα ηρεμήσουμε μόλις κάνουμε και την εξέταση 

Woman88 ρώτησα για σένα τον γιατρό μου για μια γνώμη, επειδή είναι πιστοποιημένος και στους υπερήχους

Μου είπε από μόνο του το ρινικό οστό δεν σημαίνει κάτι και εφόσον ο εμβρυολογος και ο γυναικολόγος δεν ανυσηχουν να ηρεμήσεις κι εσύ, να δεις την Παπ α και μετά αν θες για σένα να κάνεις μια έξτρα εξέταση να Σάι σιγουρη, ο δικός μου είναι υπέρ του νιπτ χωρίς να σου λέω τώρα τι πρέπει να κάνεις, αυτό θα ναι καθαρά δική σας απόφαση

Ηρέμησε μόνο ναι;

 

 

 

 

 

Ρε κορίτσια εκείνη η κοπέλα aresana νομίζω με τα δύο κορίτσια που χάθηκε;

Ρενεζζζ!!!! Να σου ζήσει ο κούκλος!!! Γέρος και καλότυχος!!

Όταν βρεις μια στιγμή πες μας πως περνατε


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Πήγα έκανα το τεστ τελικά.  Περιμένω αύριο τα αποτελέσματα! Μόλις έβαλα θερμόμετρο και αρχίζω να ανεβάζω 37.1 προς το παρόν! Θα κλειστώ στο σπίτι για τους υπόλοιπους 6 μήνες. Θα σταματήσω και τα ιδιαίτερα, φοβάμαι πολύ! Λέτε να εχω τον ιό και να μη μπορέσω να πάω μεθαύριο για την Αυχενική;; σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται άραγε;

Κοριτσι μου περαστικα σου! Κάποια ίωση θα ειναι λογικα! Θέλει πολυ προσοχή η αληθεια ειναι! Κ εγω θα πρέπει να κόψω τις πολλές επαφες με τους φίλους μας. Οι 2 δουλεύουν σε νοσοκομειο, η μια κανει μαθηματα σε παιδακια, χαμος.. 

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Μελίνα περαστικά! Μην αγχώνεσαι δεν κυκλοφορεί μόνο κορωνοιος ξεκίνησαν και οι ιώσεις, αύριο θα ξέρεις και πιο σίγουρα, αν έχεις όντως θα κάνεις αργότερα αυχενική αν και δεν νομίζω

Τελικά από που παίρνουν δείγμα για το τεστ; Γιατί οταν βλέπω αυτό που το βάζουν στην μύτη λέω Παναγία μου

Να σας πω τα νέα τα δικά μας

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό

Το μπεμπακι μας είναι μια χαρά, καλύψαμε και τις μέρες που έβγαινε μικρότερο οπότε είμαι 11 εβδομαδων, ήταν αρκετά ζωηρό και γενικά όλα καλά

Τώρα θα ηρεμήσουμε μόλις κάνουμε και την εξέταση 

Woman88 ρώτησα για σένα τον γιατρό μου για μια γνώμη, επειδή είναι πιστοποιημένος και στους υπερήχους

Μου είπε από μόνο του το ρινικό οστό δεν σημαίνει κάτι και εφόσον ο εμβρυολογος και ο γυναικολόγος δεν ανυσηχουν να ηρεμήσεις κι εσύ, να δεις την Παπ α και μετά αν θες για σένα να κάνεις μια έξτρα εξέταση να Σάι σιγουρη, ο δικός μου είναι υπέρ του νιπτ χωρίς να σου λέω τώρα τι πρέπει να κάνεις, αυτό θα ναι καθαρά δική σας απόφαση

Ηρέμησε μόνο ναι;

 

 

 

 

 

Ρε κορίτσια εκείνη η κοπέλα aresana νομίζω με τα δύο κορίτσια που χάθηκε;

Ρενεζζζ!!!! Να σου ζήσει ο κούκλος!!! Γέρος και καλότυχος!!

Όταν βρεις μια στιγμή πες μας πως περνατε

Μπραβοοο τι ωραια! Εσύ ποτε εχεις αυχενικη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...