Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Vaso11.4.11 άσε και εγώ σταμάτησα απο τη δουλειά και γενικά δεν καθόμουν σε ησυχία.. Και τώρα όλο σπίτι μου την έχει βαρεσει.. Αλλά κι εγώ μόνη μου βαριέμαι να πηγαίνω για περπατημα..ωραία δε θα ήταν να πηγαίναμε μαζί?  Σκέφτομαι να ξεκινήσω yoga για εγκύους.. Κάτι να κάνω.. Δεν κάνει κ όλο να κάθομαι..

@Woman88 το ίδιο ακριβώς έχω πάθει και πλενω τα ρούχα μόνο με απορρυπαντικο δεν αντέχω καθόλου το μαλακτικο εδώ και κάποιες εβδομάδες.. 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε;;; @Woman88 αύριο έχεις την αυχενικη σωστά;;; Ανυπομονώ να ακούσω τα καλά νέα! Εγώ έχω την επόμενη βδομάδα κι έχω ήδη αγχωθεί!! 

@Vaso11.4.11 Ωραία θα είναι που θα πας στα παιδάκια! Θα ξεφύγεις εστω κ για λίγο! 

Κορίτσια από κιλά πως πάτε; εγώ έχω πάρει 2 Αλλά η κοιλίτσα μου φαίνεται! Δεν θέλω να το πω ακόμα κ με προδίδει η κοιλιά. Στο πρώτο μου η κοιλιά φάνηκε 5,5 μηνων. Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι έχει γίνει! Νιώθω 5 μηνων!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!! Αχ ελάτε να μαζευτούμε όλες να πάμε όλες μαζι να περπατήσουμε χάχα. @Betty90ναι αύριο έχω την αυχενικη, σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Η αγωνία μου έχει βαρέσει κόκκινο. Όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα στριφογυριζα.... Ανησυχώ κι δεν το κρύβω.... αν θα μου πει ο γιατρός ότι το μωράκι μου είναι εκεί, ότι υπάρχει, ότι μεγαλώνει, ότι είναι καλά.....

Εγώ απο κοιλίτσα ένα άπειρο ελάχιστο πρήξιμο το οποίο όταν ξαπλώνω δε φαίνεται και καθόλου. Αυτό είναι φυσιολογικό; εγώ από κιλά έχω πάρει 3! Τώρα αύριο που θα με. Ζυγίσει μπορεί να έχω βάλει και κανένα επιπλέον γραμμάριο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!! Αχ ελάτε να μαζευτούμε όλες να πάμε όλες μαζι να περπατήσουμε χάχα. @Betty90ναι αύριο έχω την αυχενικη, σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Η αγωνία μου έχει βαρέσει κόκκινο. Όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα στριφογυριζα.... Ανησυχώ κι δεν το κρύβω.... αν θα μου πει ο γιατρός ότι το μωράκι μου είναι εκεί, ότι υπάρχει, ότι μεγαλώνει, ότι είναι καλά.....

Εγώ απο κοιλίτσα ένα άπειρο ελάχιστο πρήξιμο το οποίο όταν ξαπλώνω δε φαίνεται και καθόλου. Αυτό είναι φυσιολογικό; εγώ από κιλά έχω πάρει 3! Τώρα αύριο που θα με. Ζυγίσει μπορεί να έχω βάλει και κανένα επιπλέον γραμμάριο. 

Αχ τι ωραία που θα ήταν να περπατουσαμε όλες μαζί!! Χιχιχιχιχιχι κ βέβαια είναι φυσιολογικό. Το αφύσικο είναι το δικό μου που έχω φουσκώσει από τώρα. Έχω πάρει 2 κιλά αλλά μάλλον έχω πολύ πρήξιμο! Κι όταν τρώω νιώθω σαν να έχω φάει ένα ολόκληρο αρνί!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Αχ τι ωραία που θα ήταν να περπατουσαμε όλες μαζί!! Χιχιχιχιχιχι κ βέβαια είναι φυσιολογικό. Το αφύσικο είναι το δικό μου που έχω φουσκώσει από τώρα. Έχω πάρει 2 κιλά αλλά μάλλον έχω πολύ πρήξιμο! Κι όταν τρώω νιώθω σαν να έχω φάει ένα ολόκληρο αρνί!

Χάχα!!!! Και εγώ κάπως έτσι νιώθω... Σήμερα έχω έναν κόμπο στο στομάχι και δεν μπόρεσα να φάω ούτε πρωινό... Ειχα Μήλα και έφτιαξα μια μηλόπιτα... Να την πάω στους γονείς μου που θα πάμε για φαγάκι... Παστιτσιο χιχιχιχι

Μωρέ ξερεις γιατι ανησυχώ γτ φοβάμαι ότι θα μου πει α ξεπρηστηκε η κοιλιά και δεν υπάρχει τπτ.... Ανησυχώ... Ενώ κατά βάθος έχω μια ηρεμία ότι όλα είναι καλά.... Μετά πάλι τα ίδια.... Συν ότι σιγά σιγά αρχίζουν τα συμπτώματα να φεύγουν βέβαια λέω αυτό είναι φυσιολογικό θα γίνει κάποια στιγμή.... Αχχχ.    

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Πω πολύ άγχος βλέπωβρε vaso πόσο αγχώθηκες χθες; 

Κορίτσια μου όλα πάνε καλά, το πατήσατε το πρώτο μαξιλαράκι

Woman88 όλα είναι τέλεια εκεί μέσα, καλή επιτυχία αύριο στην αυχενική είμαι σίγουρη ότι θα ναι τέλεια όλα! Καλά να περάσετε στους γονείς σου

Μπέτυ κι εσύ κοντεύεις, με το καλό και η δική σου αυχενική

Εγώ κορίτσια έχασα 4 κιλά 

Είμαι πρησμένη στην κοιλιά κι εγώ αλλά επειδή έχω κιλά δεν φαίνεται

Την τρίτη έχω υπέρηχο κι εγώ! Σήμερα μπήκα 10η εβδομάδα και ανυπομονώ να φύγουν τα συμπτώματα κι εγώ, κουράστηκα χωρίς να παραπονιέται βέβαια

Σκέφτομαι που βγήκε στις μετρήσεις 5 μέρες μικρότερο και λέω θα ήμουν 11η τώρα δηλ μείον μια εβδομάδα αναγουλας χαχα

Μπέτυ στις δεύτερες εγκυμοσύνες λένε ότι η κοιλιά πετάγεται νωριτερα

 

 

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Πω πολύ άγχος βλέπωβρε vaso πόσο αγχώθηκες χθες; 

Κορίτσια μου όλα πάνε καλά, το πατήσατε το πρώτο μαξιλαράκι

Woman88 όλα είναι τέλεια εκεί μέσα, καλή επιτυχία αύριο στην αυχενική είμαι σίγουρη ότι θα ναι τέλεια όλα! Καλά να περάσετε στους γονείς σου

Μπέτυ κι εσύ κοντεύεις, με το καλό και η δική σου αυχενική

Εγώ κορίτσια έχασα 4 κιλά 

Είμαι πρησμένη στην κοιλιά κι εγώ αλλά επειδή έχω κιλά δεν φαίνεται

Την τρίτη έχω υπέρηχο κι εγώ! Σήμερα μπήκα 10η εβδομάδα και ανυπομονώ να φύγουν τα συμπτώματα κι εγώ, κουράστηκα χωρίς να παραπονιέται βέβαια

Σκέφτομαι που βγήκε στις μετρήσεις 5 μέρες μικρότερο και λέω θα ήμουν 11η τώρα δηλ μείον μια εβδομάδα αναγουλας χαχα

Μπέτυ στις δεύτερες εγκυμοσύνες λένε ότι η κοιλιά πετάγεται νωριτερα

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου!!!! Θα σας πω αύριο!!! Έχω ραντεβού αργά το απόγευμα!!!απο το άγχος με έχει Πιάσει το στομάχι μου και το έντερο έχει γίνει τούμπανο !!! Απλά αγχώνομαι γιατί δεν έχω πολλά τσιμπήματακια στην κοιλίτσα και ανησυχώ... 

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κ εγωωω! Με κούρασαν λιγο τα ζουζούνια αλλα μου είχαν λείψει τοσο πολυ! Ημουν 2μισι χρόνια σε αυτή την οικογενεια σχεδον και το αγοράκι ουσιαστικά εγω το μεγαλωσα! Το είχα από βρέφος! Τα γλυκουλια μου! Αλλά επειδή τωρα ειναι 5 η μεγαλη και 3 ο μικρός δεν κάθονταν σε ησυχία κ με τη μασκα κ ολας κουραστηκα αρκετά. Εγω εχω φουλ πρηξιμο κ φαίνεται σαν να είμαι 6 μηνων χαχα. Μ αρεσει που φαίνεται βεβαια! Εχω παλι αναγουλα εντωμεταξυ κ εκνευρίζομαι που δεν λέει να περασει. Πάντως το χθεσινό αγχος μου πέρασε. 

Αχ μακαρι να μπορούσαμε να μαζευτούμε βρε κοριτσια κ να παμε ολες μαζι για περπάτημα θα ήταν σούπερ! Ολες οι εγκυουλες μαζι χιχι! 

Ωραια ιδεα για τη γιόγκα για εγκυους. Θα ήθελα κ εγω να ξεκινήσω κατι αλλα χωρίς δουλειά τωρα βρε παιδιά δεν μπορω οικονομικά να κανω τπτ. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Ελα κοριτσι μου! Μου ειπε οτι η θρομβωση ειδικα οταν δεν υπάρχει ιστορικό, οταν εισαι νέα, οταν δεν εισαι παχύσαρκη, δεν καπνίζεις κλπ, ειναι ελαχιστη πιθανοτητα να πάθεις. Οποτε μου λεει το πιο πιθανό είναι να σε ενόχλησε ο καφές εφοσον μέχρι χθες που δεν επινα ημουν καλα. Επισης μου ειπε οτι οι εγκυες έχουν παλμους 90 με 100 οποτε ειναι φυσιολογικοι οι παλμοι μ. Κ οτι πάνω από ολα φταιει το αγχος μ κ πρέπει να σταματησω να διαβάζω ιστορίες στο ιντερνετ κ να χαλαρώσω. Και να κανω πράγματα μες στη μερα για να ηρεμω. Με λίγα λόγια το αγχος μου με επιασε σε συνδυασμο με τον καφέ. Οποτε πρεπει να μην ξανα πιω καφέ κ να δουλέψω το αγχος μ. Να δω πως θα το κάνω αυτό...

Γλυκιά μου Βάσω μπαίνω και σας διαβάζω!!!!Νομίζω ότι αυτό που έπαθες ήταν κρίση πανικού. Κάτι σκεφτόσουν και σε αγχωσε.παθαινα παλιά συχνά,πήγα σε ψυχολόγο και το έλυσα.βεβαια εντελώς δεν φεύγουν ποτέ. Πριν μείνω έγκυος,είχα ξαπλώσει να βάλω τα παιδιά για ύπνο.και εκεί άρχισα να νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω, πετάχτηκα απ το κρεβάτι και ήμουν σίγουρη ότι θα λιποθυμησω. Άρχισα να ντύνομαι γρήγορα να προλάβω να πάω στο νοσοκομείο. Φυσικά δεν έπαθα τπτ,όσο περνούσαν τα λεπτά συνειδητοποιουσα ότι δεν λιποθυμω, άρα κρίση πανικού ήταν. Όταν αυτό το θεριό σε κυριεύει νομίζεις ότι σβήνεις. Θέλει ψυχραιμία και όμορφες σκέψεις εκείνη τη στιγμή και όλα φτιάχνουν. 

Κι αυτή την κρίση την είχα πάθει γιατί η μικρή ήταν άρρωστη και είχε μείνει πίσω στα εμβόλια και είχα αγχωθεί.

Όπως παραλίγο να πάθω και πριν λίγες μέρες επειδή στέλνω τα παιδιά σχολείο και ο φόβος μην κολλήσουν κορονοιο με είχε καταβάλει 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Γύρισα κ εγωωω! Με κούρασαν λιγο τα ζουζούνια αλλα μου είχαν λείψει τοσο πολυ! Ημουν 2μισι χρόνια σε αυτή την οικογενεια σχεδον και το αγοράκι ουσιαστικά εγω το μεγαλωσα! Το είχα από βρέφος! Τα γλυκουλια μου! Αλλά επειδή τωρα ειναι 5 η μεγαλη και 3 ο μικρός δεν κάθονταν σε ησυχία κ με τη μασκα κ ολας κουραστηκα αρκετά. Εγω εχω φουλ πρηξιμο κ φαίνεται σαν να είμαι 6 μηνων χαχα. Μ αρεσει που φαίνεται βεβαια! Εχω παλι αναγουλα εντωμεταξυ κ εκνευρίζομαι που δεν λέει να περασει. Πάντως το χθεσινό αγχος μου πέρασε. 

Αχ μακαρι να μπορούσαμε να μαζευτούμε βρε κοριτσια κ να παμε ολες μαζι για περπάτημα θα ήταν σούπερ! Ολες οι εγκυουλες μαζι χιχι! 

Ωραια ιδεα για τη γιόγκα για εγκυους. Θα ήθελα κ εγω να ξεκινήσω κατι αλλα χωρίς δουλειά τωρα βρε παιδιά δεν μπορω οικονομικά να κανω τπτ. 

Καλησπέρα! Έχει βιντεάκια στο ίντερνετ prenatal yoga που μπορείς να κάνεις σπίτι! Με προσοχή βέβαια...είχα δει κάποια στιγμή δεν έχω κάνει ακόμα...

@Woman88 καλή επιτυχία αύριο στην αυχενική σου! Όλα θα είναι μια χαρά και θα ηρεμήσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Popaki2011 είπε:

Γλυκιά μου Βάσω μπαίνω και σας διαβάζω!!!!Νομίζω ότι αυτό που έπαθες ήταν κρίση πανικού. Κάτι σκεφτόσουν και σε αγχωσε.παθαινα παλιά συχνά,πήγα σε ψυχολόγο και το έλυσα.βεβαια εντελώς δεν φεύγουν ποτέ. Πριν μείνω έγκυος,είχα ξαπλώσει να βάλω τα παιδιά για ύπνο.και εκεί άρχισα να νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω, πετάχτηκα απ το κρεβάτι και ήμουν σίγουρη ότι θα λιποθυμησω. Άρχισα να ντύνομαι γρήγορα να προλάβω να πάω στο νοσοκομείο. Φυσικά δεν έπαθα τπτ,όσο περνούσαν τα λεπτά συνειδητοποιουσα ότι δεν λιποθυμω, άρα κρίση πανικού ήταν. Όταν αυτό το θεριό σε κυριεύει νομίζεις ότι σβήνεις. Θέλει ψυχραιμία και όμορφες σκέψεις εκείνη τη στιγμή και όλα φτιάχνουν. 

Κι αυτή την κρίση την είχα πάθει γιατί η μικρή ήταν άρρωστη και είχε μείνει πίσω στα εμβόλια και είχα αγχωθεί.

Όπως παραλίγο να πάθω και πριν λίγες μέρες επειδή στέλνω τα παιδιά σχολείο και ο φόβος μην κολλήσουν κορονοιο με είχε καταβάλει 

Σε ευχαριστώ πολυ Ποπη μου για την απαντηση σου! Ναι πράγματι θα μπορούσε να είναι. Γενικα εχω ενα θεμα με το αγχος. Το έχω ξανα παθει αυτο. Το παθαίνει κ η μαμα μου σε περιόδους που στρεσαρεται παρα πολυ. Ελπιζω να βρω κάτι που να με κάνει να ηρεμω και να χαλαρώνω μες στη μερα γενικα κ να βρω λίγο τη ροή μου. Ελπίζω να καταφέρεις κ εσυ να το αποβάλλεις! ❤❤❤

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Έχει βιντεάκια στο ίντερνετ prenatal yoga που μπορείς να κάνεις σπίτι! Με προσοχή βέβαια...είχα δει κάποια στιγμή δεν έχω κάνει ακόμα...

@Woman88 καλή επιτυχία αύριο στην αυχενική σου! Όλα θα είναι μια χαρά και θα ηρεμήσεις!

 Α ωραια θα το ψάξω κ εγω! Σε ευχαριστώ πολυ! Αν δω ότι κάτι ειναι δυσκολο ή περιεργο φυσικά δεν θα το κάνω. Γενικα εγω δεν ειχα ποτε σχέσεις με τη γυμναστική χαχα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Σε ευχαριστώ πολυ Ποπη μου για την απαντηση σου! Ναι πράγματι θα μπορούσε να είναι. Γενικα εχω ενα θεμα με το αγχος. Το έχω ξανα παθει αυτο. Το παθαίνει κ η μαμα μου σε περιόδους που στρεσαρεται παρα πολυ. Ελπιζω να βρω κάτι που να με κάνει να ηρεμω και να χαλαρώνω μες στη μερα γενικα κ να βρω λίγο τη ροή μου. Ελπίζω να καταφέρεις κ εσυ να το αποβάλλεις! ❤❤❤

 Α ωραια θα το ψάξω κ εγω! Σε ευχαριστώ πολυ! Αν δω ότι κάτι ειναι δυσκολο ή περιεργο φυσικά δεν θα το κάνω. Γενικα εγω δεν ειχα ποτε σχέσεις με τη γυμναστική χαχα

Χαχαχαχ κι εγώ το ίδιο! Για αυτό έχω μείνει στη παρακολούθηση του βίντεο ως τώρα! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Νια γιόγκα για εγκύους λένε πολύ καλό κάνει. @olpapaσε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλά. Θα σας ενημερώσω αύριο. 6 30 έχω ραντεβού. Όσο περνάνε οι ώρες ανησυχώ ακόμα πιο πολύ αλλά ανυπομονώ κιόλας.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Χαχαχαχ κι εγώ το ίδιο! Για αυτό έχω μείνει στη παρακολούθηση του βίντεο ως τώρα! :razz:

Χαχαχα εισαι δικιά μου εσυ :P ειχα ξεκινήσει γυμναστήριο φαντασου πρωτη φορα στη ζωη μου πριν μεινω εγκυος που μου είχε κάνει δώρο ο αντρας μου κ τα πήγαινα καλα για 2 εβδομαδες. Ηταν πριν τον γάμο οποτε με την ευκαιρία θα έφτιαχνα κ σώμα για το νυφικό χαχχα 

Ε μη στα πολυλογώ, ηρθε ο κορονοιος κ έκλεισαν ολα χαχαχχα αμα δεν σε θέλει με τιποτα τι να κάνεις! Αυτό ήταν! Δεν το ξανα επιχείρησα! Χαχαχα

Τωρα μου λενε πήγαινε για περπάτημα κλπ... ε δεν μπορω ρ συ μονη μου. Βαριέμαι! Τουλάχιστον με παρεα κατι κανουμε.

Just now, Woman88 είπε:

Νια γιόγκα για εγκύους λένε πολύ καλό κάνει. @olpapaσε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλά. Θα σας ενημερώσω αύριο. 6 30 έχω ραντεβού. Όσο περνάνε οι ώρες ανησυχώ ακόμα πιο πολύ αλλά ανυπομονώ κιόλας.

 

Μην ανησυχείς φιλη μου! Ακου με εμενα που ξερεις ποσο ηρεμη ειμαι :P χαχαχα

Περα απτη πλάκα ολα θα ειναι τελεια και καταρχήν θα το ευχαριστηθείς! Θα δεις το μωρακι σου που θα κουνιεται κ θα κάνει τα δικά του και δεν θα το χορταίνεις! ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Χαχαχα εισαι δικιά μου εσυ :P ειχα ξεκινήσει γυμναστήριο φαντασου πρωτη φορα στη ζωη μου πριν μεινω εγκυος που μου είχε κάνει δώρο ο αντρας μου κ τα πήγαινα καλα για 2 εβδομαδες. Ηταν πριν τον γάμο οποτε με την ευκαιρία θα έφτιαχνα κ σώμα για το νυφικό χαχχα 

Ε μη στα πολυλογώ, ηρθε ο κορονοιος κ έκλεισαν ολα χαχαχχα αμα δεν σε θέλει με τιποτα τι να κάνεις! Αυτό ήταν! Δεν το ξανα επιχείρησα! Χαχαχα

 

Θα παντρευοσασταν και ακυρώθηκε λόγω κορονοιου;; Αν ναι κι εμείς το ίδιο παθαμε:ph34r:


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...