Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχαχα εισαι δικιά μου εσυ :P ειχα ξεκινήσει γυμναστήριο φαντασου πρωτη φορα στη ζωη μου πριν μεινω εγκυος που μου είχε κάνει δώρο ο αντρας μου κ τα πήγαινα καλα για 2 εβδομαδες. Ηταν πριν τον γάμο οποτε με την ευκαιρία θα έφτιαχνα κ σώμα για το νυφικό χαχχα 

Ε μη στα πολυλογώ, ηρθε ο κορονοιος κ έκλεισαν ολα χαχαχχα αμα δεν σε θέλει με τιποτα τι να κάνεις! Αυτό ήταν! Δεν το ξανα επιχείρησα! Χαχαχα

Τωρα μου λενε πήγαινε για περπάτημα κλπ... ε δεν μπορω ρ συ μονη μου. Βαριέμαι! Τουλάχιστον με παρεα κατι κανουμε.

Μην ανησυχείς φιλη μου! Ακου με εμενα που ξερεις ποσο ηρεμη ειμαι :P χαχαχα

Περα απτη πλάκα ολα θα ειναι τελεια και καταρχήν θα το ευχαριστηθείς! Θα δεις το μωρακι σου που θα κουνιεται κ θα κάνει τα δικά του και δεν θα το χορταίνεις! ❤❤❤

Ναι ναι πες μου εσύ που δεν έχεις καθόλου άγχος χαχαχα!!!! Πλάκα έχουμε.... Απλα εσείς όταν πήγατε για αυχενικη νιώθατε πχ πρησμένη κοιλιά η κάτι; εγώ δεν έχω τίποτα. Αυτό με. Ανησυχεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kassandras είπε:

Θα παντρευοσασταν και ακυρώθηκε λόγω κορονοιου;; Αν ναι κι εμείς το ίδιο παθαμε:ph34r:

Οχι οχι ο γάμος εγινε κανονικα στις 4 Ιουλίου! Το γυμναστήριο ομως έτυχε πανω στη καραντίνα που έκλεισαν ολα. Όταν έγινε ο γάμος αν θυμάμαι καλά ακομα δεν ειχαν ανοίξει τα γυμναστήρια. Κ αν είχαν ανοίξει εγω ειχα τον γαμο οποτε δεν ξανα πηγα. Ο γαμος μας έγινε κανονικότατα με ολα τα άτομα που θέλαμε, ανοιχτός! Ευτυχώς ήταν στο διάστημα που εγινε η άρση των μέτρων κ ηταν τα πράγματα καλα. Ευτυχβς που δεν αλλάξαμε ημερομηνία κ δεν το πηγαμε Αύγουστο. Σταθήκαμε τυχεροί! Βεβαια το αγχος που ειχα που δεν ήξερα αν θα γίνει ή οχι, άστο, αλλο πραγμα! 

Just now, Woman88 είπε:

Ναι ναι πες μου εσύ που δεν έχεις καθόλου άγχος χαχαχα!!!! Πλάκα έχουμε.... Απλα εσείς όταν πήγατε για αυχενικη νιώθατε πχ πρησμένη κοιλιά η κάτι; εγώ δεν έχω τίποτα. Αυτό με. Ανησυχεί. 

Χαχαχα οντως έχουμε πλάκα! Για την αλλη ξερουμε να λέμε ότι ολα ειναι τελεια! Για εμάς παλι ερχεται η καταστροφή! Βρε συ θα σε μαλωσω παλι! Δεν σου είπα για το πρηξιμο ότι ειναι φυσικο; και το να ξεπρηζεσαι μετα παλι φυσικο ειναι. Αυτο δεν ειανι κοιλια εγκυμοσύνης. Ακομα δεν έχουμε κοιλια εγκυμοσύνης. Ειναι πολυ νωρις. Μονο πρηξιμο απτην κατακράτηση υγρών εχουμε που το πρωι που ξυπνάμε λογικο να εξαφανίζεται! Ολα θα ειναι σουπερ κοριτσακι μου θα δεις! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Θα παντρευοσασταν και ακυρώθηκε λόγω κορονοιου;; Αν ναι κι εμείς το ίδιο παθαμε:ph34r:

Κι ο δικός μου ο γάμος αναβλήθηκε λόγω κοροναϊου! Το μετέφερα για το καλοκαίρι αλλά αν πάνε καλά τα πράγματα με την εγκυμοσύνη θ πάει το καλόκαιρι του 2022. Κ με 2 παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Οχι οχι ο γάμος εγινε κανονικα στις 4 Ιουλίου! Το γυμναστήριο ομως έτυχε πανω στη καραντίνα που έκλεισαν ολα. Όταν έγινε ο γάμος αν θυμάμαι καλά ακομα δεν ειχαν ανοίξει τα γυμναστήρια. Κ αν είχαν ανοίξει εγω ειχα τον γαμο οποτε δεν ξανα πηγα. Ο γαμος μας έγινε κανονικότατα με ολα τα άτομα που θέλαμε, ανοιχτός! Ευτυχώς ήταν στο διάστημα που εγινε η άρση των μέτρων κ ηταν τα πράγματα καλα. Ευτυχβς που δεν αλλάξαμε ημερομηνία κ δεν το πηγαμε Αύγουστο. Σταθήκαμε τυχεροί! Βεβαια το αγχος που ειχα που δεν ήξερα αν θα γίνει ή οχι, άστο, αλλο πραγμα! 

Χαχαχα οντως έχουμε πλάκα! Για την αλλη ξερουμε να λέμε ότι ολα ειναι τελεια! Για εμάς παλι ερχεται η καταστροφή! Βρε συ θα σε μαλωσω παλι! Δεν σου είπα για το πρηξιμο ότι ειναι φυσικο; και το να ξεπρηζεσαι μετα παλι φυσικο ειναι. Αυτο δεν ειανι κοιλια εγκυμοσύνης. Ακομα δεν έχουμε κοιλια εγκυμοσύνης. Ειναι πολυ νωρις. Μονο πρηξιμο απτην κατακράτηση υγρών εχουμε που το πρωι που ξυπνάμε λογικο να εξαφανίζεται! Ολα θα ειναι σουπερ κοριτσακι μου θα δεις! ❤❤❤

Εντάξει μη με μαλωνετε μόνο για σήμερα χαχαχα!!!!! Ελπίζω να κλείσω μάτι σήμερα!!! Όμως αντικειμενικά και εσείς πριν τις αυχενικες δεν είχατε άγχος; σωματικά πως νιώθατε εκτός από τους εμετούς; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 said:

Κι ο δικός μου ο γάμος αναβλήθηκε λόγω κοροναϊου! Το μετέφερα για το καλοκαίρι αλλά αν πάνε καλά τα πράγματα με την εγκυμοσύνη θ πάει το καλόκαιρι του 2022. Κ με 2 παιδιά!

Κι εμείς για το επόμενο καλοκαίρι το πήγαμε αλλά με τοση συζήτηση πόυ έγινε μας έφυγε το μερακι. Ήθελα και να γίνει ο γάμος πριν κάνουμε παιδί!


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Εντάξει μη με μαλωνετε μόνο για σήμερα χαχαχα!!!!! Ελπίζω να κλείσω μάτι σήμερα!!! Όμως αντικειμενικά και εσείς πριν τις αυχενικες δεν είχατε άγχος; σωματικά πως νιώθατε εκτός από τους εμετούς; 

Ενταξει αντε σημερα σου δίνουμε αφεση αμαρτιών χαχχα 

Και εγω ειχα αγχος ναι. Απλα εσυ αγχωνεσαι για τα συμπτώματα για αυτο σου το λέω. Τα συμπτώματα είναι μια χαρα. Τα εχεις ολα. Οποτε ολα όσα περιγραφεις ειναι φυσιολογικά και μου ακούγονται πολυ θετικα. Εγω σωματικα ενιωθα όπως κάθε μερα. Τα ιδια. Αναγουλα κλπ. Μετα την αυχενικη για καποιο λογο έφυγαν οι εμετοι κ οι αναγουλες κ επανήλθαν με το που μπήκα στην 14η βδομαδα. Δεν ξερω αν παίζει ρολο κ η ψυχολογία. Πιστευω επειδη ηρεμησα με την αυχενικη, εκείνες τις μέρες για αυτο ενιωθα καλυτερα. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Woman88 με το καλό σήμερα! Περιμένουμε νέα μόλις τελειώσεις

Όσο για τα συμπτώματα τι άλλο θες;; Δεν αντέχεις τις μυρωδιές δεν μπορείς να φας κανείς εμετούς έχεις αναγουλα τις προάλλες λιποθυμησες και μόνο επειδή σταμάτησαν τα τραβήγματα θεωρείς ότι κάτι δεν πάει καλά;  Δηλ τι να πω; Θα πηδηχτω από το παράθυρο!! Χαχα

Μην ξανακουσω δεν έχω συμπτώματα

Εγώ συνεχίζω με τις αναγουλες μου και αναμένω κι εγώ να περάσει αυτός ο μήνας να ηρεμήσω, θα έχω κάνει και την εξέταση θά χουν τελειώσει και θεωρητικά τα συμπτώματα ( ελπίζω)

Vaso είσαι όπως ήσουν πριν με τα συμπτώματα;; Επειδή λες επανήλθαν την 14η, δεν είσαι καλύτερα; Η είσαι όπως πριν; Ελπίζω να τελειώσουν πολύ κουραστικό είναι

Τι καλά που πήγες στα παιδάκια χθες, είναι κούραση και ευθύνη αλλά είναι και χαρά

Να σας πω;;

Όταν τελειώσουμε με τις αυχενικες και μάθουμε και φύλο θέλετε να κάνουμε ένα πίνακα κι;;

Εγώ πάλι δεν μπορώ να βάλω τικερακι γαμωτο

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Woman88 με το καλό σήμερα! Περιμένουμε νέα μόλις τελειώσεις

Όσο για τα συμπτώματα τι άλλο θες;; Δεν αντέχεις τις μυρωδιές δεν μπορείς να φας κανείς εμετούς έχεις αναγουλα τις προάλλες λιποθυμησες και μόνο επειδή σταμάτησαν τα τραβήγματα θεωρείς ότι κάτι δεν πάει καλά;  Δηλ τι να πω; Θα πηδηχτω από το παράθυρο!! Χαχα

Μην ξανακουσω δεν έχω συμπτώματα

Εγώ συνεχίζω με τις αναγουλες μου και αναμένω κι εγώ να περάσει αυτός ο μήνας να ηρεμήσω, θα έχω κάνει και την εξέταση θά χουν τελειώσει και θεωρητικά τα συμπτώματα ( ελπίζω)

Vaso είσαι όπως ήσουν πριν με τα συμπτώματα;; Επειδή λες επανήλθαν την 14η, δεν είσαι καλύτερα; Η είσαι όπως πριν; Ελπίζω να τελειώσουν πολύ κουραστικό είναι

Τι καλά που πήγες στα παιδάκια χθες, είναι κούραση και ευθύνη αλλά είναι και χαρά

Να σας πω;;

Όταν τελειώσουμε με τις αυχενικες και μάθουμε και φύλο θέλετε να κάνουμε ένα πίνακα κι;;

Εγώ πάλι δεν μπορώ να βάλω τικερακι γαμωτο

 

 

 

Καλημέρααα! Αχ μες στο μυαλο μου εισαι! Κ εγω θα σας έλεγα για πινακάκι! Βεβαια δεν ξερω πως γινεται! Αλλα για το τικερακι εχω γράψει πως γινεται. Άμα θες σου ξανα λεω για να το κανεις. Ειναι πολυ εύκολο! 

Με τα συμπτώματα οχι δεν ειμαι ακριβώς το ίδιο. Τότε εκανα συνέχεια εμετους. Τωρα εκανα μονο 3 φορες σε μιάμιση εβδομαδα. Απλα εχω αναγουλα κ πολλά σαλια με ασχημη γευση που με αναγουλιαζουν. Οποτε μετα απο τοσο καιρο που ειχα περασει τοσο χαλια κ ηρεμησα για καποιες μερες κ μετα ξανα ήρθαν αυτα τα συμπτώματα, καταλαβαίνεις ότι δεν είναι κ οτι πιο ευχάριστο. Ανυπομονώ να σταματήσουν ολα αυτα κ να ηρεμησω! Παιρνω κ πριμπεραν ακομα μερα παρα μερα κ φοβαμαι οταν το σταματησω μην ξεκινήσουν οι εμετοι. Το λεω γιατι τις φορές αυτες που εκανα τους εμετους ηταν τις μερες που δεν είχα πάρει το φάρμακο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βάσω! Δεν είναι τίποτα το πίνακα κι όπως γράφουμε το μύνημα μας έτσι θα το γράψουμε, ας τελειωσουμε τις αυχενικες και μια μία θα λέει Πητ και φύλο αν είναι το πρώτο η δεύτερο παιδί κτλ και θα συμπληρώνουμε

Άντε να ηρεμησεις ρε παιδί μου! Τι πράγμα είναι αυτό! Κι εγώ μετράω μια μία τις μέρες αλλά και δεν έφτασα σε σημείο να κάνω εμετό οπότε φαντάζομαι εσύ

Εμένα μου είπε ο γιατρός για πριμπεραν αλλά είπα να κάνω υπομονή καλύτερα αν ήμουν βέβαια όλη μέρα με εμετούς θα έπαιρνα, μου είπε και για ένα φυτικό σιρόπι αλλά δεν θυμάμαι ποιο, αύριο που θα πάω αν θέλετε θα ρωτήσω

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια! Εγώ συνεχίζω στο ίδιο μοτίβο, ασυμπτωματική! Ούτε αναγουλες, άρχισα να δυσκολεύομαι και στο κομμάτι του συνεχόμενου ύπνου για κάποιο λόγο, ενώ κοιμόμουν με τις ώρες τις προηγούμενες εβδομάδες! Η ακμή που είχε προκύψει πριν λίγες εβδομάδες άρχισε να υποχωρεί.. κι έχω την Αυχενική την Πέμπτη το απόγευμα! Μπορώ να κάνω την papp-a από Τετάρτη;; θέλουμε να το ανακοινώσουμε στους προπαππουδες το σκ, δεν κρατιόμαστε!! Τα κατάφερα με το τικερακι, το πινακακι που λέτε τώρα τι είναι;; @Woman88 περιμένουμε νέα σου σήμερα! Ευχόμαστε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα!!!!


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Μελίνα! Με το καλό και η δική σου αυχενική!

Πινακακι που θα γράψουμε η καθεμία ποτέ έχει Πητ τι περιμένει που θα γεννήσει κτλ

Ρε κορίτσια παιδευτηκα και τώρα λίγο με το τικερακι αλλά δεν, πρέπει να και από υπολογιστή; Γιατί παλεύω με το κινητό

Αν δεν σας κάνει κόπο ξαναπειτε λίγο μπας και το κανω

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια! Εγώ συνεχίζω στο ίδιο μοτίβο, ασυμπτωματική! Ούτε αναγουλες, άρχισα να δυσκολεύομαι και στο κομμάτι του συνεχόμενου ύπνου για κάποιο λόγο, ενώ κοιμόμουν με τις ώρες τις προηγούμενες εβδομάδες! Η ακμή που είχε προκύψει πριν λίγες εβδομάδες άρχισε να υποχωρεί.. κι έχω την Αυχενική την Πέμπτη το απόγευμα! Μπορώ να κάνω την papp-a από Τετάρτη;; θέλουμε να το ανακοινώσουμε στους προπαππουδες το σκ, δεν κρατιόμαστε!! Τα κατάφερα με το τικερακι, το πινακακι που λέτε τώρα τι είναι;; @Woman88 περιμένουμε νέα σου σήμερα! Ευχόμαστε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αφού θα κάνεις αυχενικη την Πέμπτη θα το ανακοινώσεις το σκ!!! 

@Mantarini2018σε ευχαριστώ πολύ για σήμερα. Εννοοεται θα σας ενημερώσω μόλις τελειώσω. Η καρδιά μου πηγαίνει τόσο γρήγορα όσο περνάνε οι ώρες.... Να ακούσω το. Μωράκι σου είναι εκεί υγιές και παρόν!!!! Θεέ μου!!!! Τι ειναι το πινακάκι που λέτε; δεν ξέρω τι είναι αλλά εγώ συμφωνώ χάχα. Και εγώ θέλω να φτιάξω τι κεράκι προσπάθησα μια μέρα αλλά δεν τα κατάφερα.... Μήπως επειδή το έκανα από κινητο;

Επίσης εγώ έχω κάνα 2 μέρες που δεν κάνω εμετούς κ μπορώ να τρώω. Χθες έφαγα αρκετά. Και σήμερα επίσης.... Δε νιώθω ανακατοσουρα τόσο έντονη.... Νιώθω καλυτερα δηλαδή.... Έχω βέβαια λίγα πονακια περιοδου αυτό και τίποτα άλλο.. Και όλο θέλω να τρώω... 

Μου είπαν από το γιατρό ότι πρέπει πριν την αυχενικη αν θέλω να φάω λίγο σοκολάτα ή να πιω ένα χυμό δεν ξέρω γιατί.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα woman88!!

Μπράβο που είσαι καλύτερα!! Αντε σιγά σιγά να φεύγουν τα συμπτώματα!

Λοιπόν σοκολάτα και γενικά κάτι γλυκό μου έλεγε κι εμένα ο γιατρός γιατί τα μωρά κουνιούνται πιο πολύ μετά λόγω της ζάχαρης! Στην μικρή μου πριν μπω για υπέρηχο μου δίνει σοκολατάκια ο γιατρός χαχα

Και αργότερα που θα τα νιώθουμε θα τρώμε γλυκό και θα κουνιούνται συνέχεια!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 said:

Καλημέρα Μελίνα! Με το καλό και η δική σου αυχενική!

Πινακακι που θα γράψουμε η καθεμία ποτέ έχει Πητ τι περιμένει που θα γεννήσει κτλ

Ρε κορίτσια παιδευτηκα και τώρα λίγο με το τικερακι αλλά δεν, πρέπει να και από υπολογιστή; Γιατί παλεύω με το κινητό

Αν δεν σας κάνει κόπο ξαναπειτε λίγο μπας και το κανω

 

Καλημέρα! Ναι δε δοκιμάζεις από υπολογιστή καλύτερα? Στο lilypie το φτιάχνεις και στο τέλος στο get ticker κανεις copy το image url. Και μετά στο account settings εδω στο signature κάνεις insert image from url και βάζεις το link που είχε copy!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα woman88!!

Μπράβο που είσαι καλύτερα!! Αντε σιγά σιγά να φεύγουν τα συμπτώματα!

Λοιπόν σοκολάτα και γενικά κάτι γλυκό μου έλεγε κι εμένα ο γιατρός γιατί τα μωρά κουνιούνται πιο πολύ μετά λόγω της ζάχαρης! Στην μικρή μου πριν μπω για υπέρηχο μου δίνει σοκολατάκια ο γιατρός χαχα

Και αργότερα που θα τα νιώθουμε θα τρώμε γλυκό και θα κουνιούνται συνέχεια!

Ναι με πήρε για υπενθύμιση ραντεβού και μου λέει αν θέλετε να φάτε και κάτι γλυκό η λίγο χυμό πριν την εξέταση. Εγώ έφαγα το πρωί μισό ταψί μηλόπιτα χάχαχαχα. ΝομιΩ είναι αρκετό. Η πρέπει να φάω πριν πάω πχ ένα σοκολάτακι; επισης ο εμβρυολογος μας ζυγίζει κτλ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...