Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

@Mantarini2018 ναι αν θες ρώτα για το σιρόπι κ πες μας. Καλα κανεις κ δεν παιρνεις το πριμπεραν αφου δεν εχεις εμετους. Όπως κ να το κάνουμε φαρμακο είναι. Κ εγω τωρα μόλις τελειώσει το κουτί το σταματάω. 

Λοιπόν για το τικερακι μπαινετε στο lilypie και φτιάχνετε το δικο σας αυτοκόλλητο ακολουθώντας τα βήματα. Μολις το αποθηκεύσετε κανετε αντιγραφή το image url και μετα έρχεστε εδω στο φορουμ πηγαινετε στο προφίλ, ρυθμίσεις λογαριασμου κ πανω αριστερα που λέει setting area, πατατε το υπογραφη και πηγαίνετε κατω στο κενό και πατατε το προσθήκη επιπρόσθετο υλικού κ επιλέγεται προσθήκη εικόνας από σύνδεσμο url. Αποθηκεύεται κ ειναι έτοιμο! 

@Woman88 ναι να φας ένα γλυκάκι για να κουνιεται το νινι. Εμενα δεν με ζυγισαν αλλα πριν μπω μέσα στα χαρτιά που συμπληρωσα ζητάνε κ κιλα. Βεβαια δεν ήξερα ακριβως ποσο ειμαι, έγραψα στο περίπου. Καλη επιτυχία, θα πανε ολα σουπερ!!! @melina26 με το καλο κ η δικη σου αυχενικη! Δεν ξερω αν μπορείς να κάνεις την pap-a από πριν. Πρεπει να το ρωτήσεις στον γιατρο σου αυτο. 

Α! Κοριτσια για το τικερακι δεν χρειάζεται να ειναι από υπολογιστή. Εγω απο το κινητό το εκανα. Βεβαια αν δεν σας βολεύει, κάντε το απο πισι.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Mantarini2018 ναι αν θες ρώτα για το σιρόπι κ πες μας. Καλα κανεις κ δεν παιρνεις το πριμπεραν αφου δεν εχεις εμετους. Όπως κ να το κάνουμε φαρμακο είναι. Κ εγω τωρα μόλις τελειώσει το κουτί το σταματάω. 

Λοιπόν για το τικερακι μπαινετε στο lilypie και φτιάχνετε το δικο σας αυτοκόλλητο ακολουθώντας τα βήματα. Μολις το αποθηκεύσετε κανετε αντιγραφή το image url και μετα έρχεστε εδω στο φορουμ πηγαινετε στο προφίλ, ρυθμίσεις λογαριασμου κ πανω αριστερα που λέει setting area, πατατε το υπογραφη και πηγαίνετε κατω στο κενό και πατατε το προσθήκη επιπρόσθετο υλικού κ επιλέγεται προσθήκη εικόνας από σύνδεσμο url. Αποθηκεύεται κ ειναι έτοιμο! 

@Woman88 ναι να φας ένα γλυκάκι για να κουνιεται το νινι. Εμενα δεν με ζυγισαν αλλα πριν μπω μέσα στα χαρτιά που συμπληρωσα ζητάνε κ κιλα. Βεβαια δεν ήξερα ακριβως ποσο ειμαι, έγραψα στο περίπου. Καλη επιτυχία, θα πανε ολα σουπερ!!! @melina26 με το καλο κ η δικη σου αυχενικη! Δεν ξερω αν μπορείς να κάνεις την pap-a από πριν. Πρεπει να το ρωτήσεις στον γιατρο σου αυτο. 

Α! Κοριτσια για το τικερακι δεν χρειάζεται να ειναι από υπολογιστή. Εγω απο το κινητό το εκανα. Βεβαια αν δεν σας βολεύει, κάντε το απο πισι.

Ευχαριστώ!!! Με μάτιασα χάχαχαχα έκανα έναν εμετό βαρβάτο..... Ένα κομματάκι σοκολάτα θα φάω... Μην φάω κάτι παραπάνω και ξερνάω στον γιατρο πάνω χαχα.δεν έχω κοιμηθεί και καλά το βράδυ και έχω την εντύπωση ότι η αϋπνία και η κούραση επιδεινωνουν λιγάκι τον εμετό. Αλλά είχα να. Κάνω λάθος. Μέρες. Βέβαια και εγώ έφαγα σαν μοσχάρι! Έφαγα μηλόπιτα που έφτιαξα, έφαγα λίγο παστιτσιο από χθες... Ε τι να κάνει το στομάχι... Διαμαρτυρηθηκε 

Πάω να ξαπλώσω καμία ώρα! Θα σας στείλω μόλις ξεμπερδεψουμε! Φιλιά πολλά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ευχαριστώ!!! Με μάτιασα χάχαχαχα έκανα έναν εμετό βαρβάτο..... Ένα κομματάκι σοκολάτα θα φάω... Μην φάω κάτι παραπάνω και ξερνάω στον γιατρο πάνω χαχα.δεν έχω κοιμηθεί και καλά το βράδυ και έχω την εντύπωση ότι η αϋπνία και η κούραση επιδεινωνουν λιγάκι τον εμετό. Αλλά είχα να. Κάνω λάθος. Μέρες. Βέβαια και εγώ έφαγα σαν μοσχάρι! Έφαγα μηλόπιτα που έφτιαξα, έφαγα λίγο παστιτσιο από χθες... Ε τι να κάνει το στομάχι... Διαμαρτυρηθηκε 

Πάω να ξαπλώσω καμία ώρα! Θα σας στείλω μόλις ξεμπερδεψουμε! Φιλιά πολλά... 

Ωχ! Ε ναι βρε παιδί μ κ εσυ εφαγες πολλά μαζεμενα πράγματα! Πάντως κ εγω θελω να κανω εμετο κ μαλλον δεν θα την γλυτώσω. Ναι η αϋπνια χειροτερεύει την κατάσταση! Ξεκουρασου για να εισαι καλυτερα κ το απογευμα. Φιλιά πολλά! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@melina26 εγω παπ-α έκανα τη προηγούμενη Δευτέρα και Παρασκευή είχα την αυχενική.. Οπότε γίνεται πριν και θα στο πρότεινα γιατί στην αυχενικη παίρνεις και τα αποτελέσματα κατευθείαν δε περιμένεις μετά να βγουν και του αίματος.. 

Εμένα δε μου ειχαν πει να φάω γλυκό πριν την αυχενικη...<_<

@Woman88 καλή επιτυχία με την αυχενική σου!! Περιμένουμε τα νέα σου!! 

Κι εγώ συμφωνώ με το πινακακι ωραία ιδέα!! @Mantarini2018 όσο για το τικερακι εγώ το έκανα από κινητό και όλα καλά εμφανίστηκε κανονικά άρα δε χρειάζεται υπολογιστή..

Υ.Γ sos όσες παίρνετε σίδηρο γράψτε μου ποιον παίρνετε.. Άλλαξα σιδηρο πήρα τον viofer ούτε αυτός παλεύεται τι θα κάνω δε ξέρω... Επίσης σήμερα μου εγραψε και μαγνήσιο.. Δε θέλω να παίρνω τίποτα γίνεται? Δε γίνεται πφφφφφφφφ


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εβγαλα ολο το σπανακοριζο που εφαγα! Κρίμα ρ γμτ! Στεναχωρηθηκα γιατι ειχα πολυ καιρο να φαω κάτι πράσινο και το χρειαζόμουν! Εχω καταλάβει ότι οποτε αλλαζω εβδομαδα κανω εμετο. Εσεις οποτε αλλάζετε νιωθετε περισσοτερη αναγουλα ή κανετε εμετο; βλέπετε δλδ να χειροτερεύουν κάποια συμπτωματα καθε φορα στην αρχη καινούργιας εβδομαδας;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ματιαχτηκατε κορίτσια! Αμάν με τους εμετούς

Woman88 άντε να ξεκουραστείς και αναμένουμε

Βάσω πωπω κι εσύ!

Εγώ είμαι το ίδιο κάθε μέρα κάποιες είμαι χειρότερα αλλά νομίζω επειδή δεν τρώω  λιγότερο γιατί όλα με ενοχλούν, δεν γίνεται να τρώω κάθε μέρα το ίδιο

Σήμερα έκανα πληγούρι με κιμά, ο κιμάς Μ αρέσει παραδόξως οπότε μακαρόνια με κιμά ήταν σα να φαγα

Μαριλο εγώ ξέρω ότι δεν πρέπει Παπ α και αυχενική να απέχουν πολύ χρονικά, στην πρώτη εγκυμοσύνη θυμάμαι έκανα αυχενική και καπάκι έδωσα αίμα και τα συγκρίναμε με τον γιατρό την επόμενη μέρα που βγήκαν και τα αιματολογικά, ας ρωτήσει τον γιατρό όπως και να χει γιατί ο καθένας έχει και τα δικά του

Για σίδηρο εγώ δεν ξεκίνησα ακόμα έχεις δίκιο είναι όλα αηδία

Στην αρχή έπαιρνα στην κόρη μου,  Φέρο σανολ ήταν σαν να τρώω χώμα με μεγάλο, αηδιαζα και έτσι τ άλλαξα σε πόσιμο, έπαιρνα λεγκοφερ και επειδή ήταν αηδία επίσης αλλά κάπως καλύτερα για να μην το νιώθω ξυπνούσα στο τελευταίο κατούρημα της νύχτας που ήταν συνήθως 6 το πρωί το έπινα και ξανακοιμομουν, σε κάποια φάση κι αυτό δεν το αντεχα και πήρα το ταρντιφερον το ροζ χαπακι που δεν καταλάβαινα τίποτα ήταν το καλύτερο, δοκίμασε και δες ποιο σου ταιριαζει

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@melina26 εγω παπ-α έκανα τη προηγούμενη Δευτέρα και Παρασκευή είχα την αυχενική.. Οπότε γίνεται πριν και θα στο πρότεινα γιατί στην αυχενικη παίρνεις και τα αποτελέσματα κατευθείαν δε περιμένεις μετά να βγουν και του αίματος.. 

Εμένα δε μου ειχαν πει να φάω γλυκό πριν την αυχενικη...<_<

@Woman88 καλή επιτυχία με την αυχενική σου!! Περιμένουμε τα νέα σου!! 

Κι εγώ συμφωνώ με το πινακακι ωραία ιδέα!! @Mantarini2018 όσο για το τικερακι εγώ το έκανα από κινητό και όλα καλά εμφανίστηκε κανονικά άρα δε χρειάζεται υπολογιστή..

Υ.Γ sos όσες παίρνετε σίδηρο γράψτε μου ποιον παίρνετε.. Άλλαξα σιδηρο πήρα τον viofer ούτε αυτός παλεύεται τι θα κάνω δε ξέρω... Επίσης σήμερα μου εγραψε και μαγνήσιο.. Δε θέλω να παίρνω τίποτα γίνεται? Δε γίνεται πφφφφφφφφ

Εγώ παίρνω αμπουλα omalin λέγεται! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@melina26 η αμπουλα πως είναι? Υγρή εννοείς? Η σε μορφή χαπιού? Σου αφήνει άσχημη επιγευση? Σου φέρνει αναγουλα? 

@Mantarini2018 κανένας δε θεωρώ μου ταιριάζει.. :unsure: Με φέρο σανολ ξεκίνησα κι εγώ κ μετά της είπα να μου δώσει πόσιμο κ μου έγραψε viofer το ένα χειρότερο από το άλλο.. Σευχαριστω θα το δοκιμάσω αν ενδείκνυται για εγκυμοσύνη γτ όχι.. 

Μαγνήσιο μόνο εγώ έχω ξεκινήσει δηλαδή? 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@melina26 η αμπουλα πως είναι? Υγρή εννοείς? Η σε μορφή χαπιού? Σου αφήνει άσχημη επιγευση? Σου φέρνει αναγουλα? 

@Mantarini2018 κανένας δε θεωρώ μου ταιριάζει.. :unsure: Με φέρο σανολ ξεκίνησα κι εγώ κ μετά της είπα να μου δώσει πόσιμο κ μου έγραψε viofer το ένα χειρότερο από το άλλο.. Σευχαριστω θα το δοκιμάσω αν ενδείκνυται για εγκυμοσύνη γτ όχι.. 

Μαγνήσιο μόνο εγώ έχω ξεκινήσει δηλαδή? 

Tardyferon εγώ συνέχιζα μετά το λεγκοφερ, ναι η αμπούλα είναι πόσιμο σαν το βιοφερ που παίρνεις

Το tardyferon η και το gyno tardyferon ( έχει και φολικο μέσα αυτό) είναι κουφέτο, χάπι δηλ κι αυτό αλλά δεν αφήνει στο στόμα καμιά γεύση, εγώ είχα σωθεί ρωτά τον γιατρό σου

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα και εγώ μαγνήσιο από 9η εβδομάδα αλλά είχα καφέ και μια φορά και αίμα και βοηθούσε τώρα ακόμα μόνο φολικό παιρνω

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@melina26 η αμπουλα πως είναι? Υγρή εννοείς? Η σε μορφή χαπιού? Σου αφήνει άσχημη επιγευση? Σου φέρνει αναγουλα? 

@Mantarini2018 κανένας δε θεωρώ μου ταιριάζει.. :unsure: Με φέρο σανολ ξεκίνησα κι εγώ κ μετά της είπα να μου δώσει πόσιμο κ μου έγραψε viofer το ένα χειρότερο από το άλλο.. Σευχαριστω θα το δοκιμάσω αν ενδείκνυται για εγκυμοσύνη γτ όχι.. 

Μαγνήσιο μόνο εγώ έχω ξεκινήσει δηλαδή? 

Είναι υγρό Ναι, το αναμειγνυω με λίγο νερό και το πίνω με ευκολία χωρίς προβλήματα αναγούλας. Στην τουαλέτα έχω θεμα με το σίδηρο, αλλά το αντιμετωπίζω διατροφικά και όλα καλά! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοείται θα σας ενημερώσω!!! Μαγνήσιο γιατί πίνετε; είχατε καφέ υγρά; σίδηρο εμένα μου είχε πει πως αν είναι καλός θα τον ξεκινήσω αργιτερα και όντως ο σίδηρος μου ηταν 80!!! 

Πάω να κάνω μπάνιο σιγ σιγά να ετοιμαστώ κορίτσια μου! Σιγά που κοιμήθηκα... Καθόλου τίποτα... Σαν το αρνί γύρω γύρω. ΝομιΩ η καρδιά μου θα χτυπάει πιο γρήγορα από του μωρού χαχαχ. 

Άρα ουσιαστικά με τον υπέρηχο δεν ηρεμουμε μέχρι να βγουν Και οι αίματος σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μετά την αυχενικη θα ξεκινήσω μαγνήσιο!

@woman88 καλή επιτυχία!! Περιμένουμε νεα!! Κ βέβαια θα ηρεμήσεις μετά τον υπέρηχο απλά θα έχεις στο πίσω μέρος του μυαλό σου ότι περιμενεις κι αυτό. Αλλά αν  σου πουν στον υπέρηχο ότι όλα είναι καλά γιατί να μην ηρεμήσεις;;;!!

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 2:45 ΠΜ, Woman88 είπε:

2 εβδομάδες μικρότερο εννοώ ότι εφόσον η εγκυμοσύνη μετράει από την αρχή της προόδου τις 2 εβδομάδες που είχες περίοδο δεν είχες μείνει έγκυος γιατί ακριβώς ήσουν αδιάθετη. Για να το κάνω και πιο απλό. 

Μην αγχώνεσαι βιοχημικη δεν έχεις όλα πάνε καλά. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; 

Καλησπέρα, πήγα σήμερα για την εξέταση. Η χοριακη μου την Παρασκευή ήταν 1040 και σήμερα 3914. Πολύ καλά μου είπε η γιατρός. Εν τω μεταξύ δεν χρειάστηκε διακολπικος υπερυχος. Το είδαμε με τον κανονικό. Μας είπε σε 15 μέρες να πάμε ξανά για να ακούσουμε την καρδούλα του. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μετά την αυχενικη θα ξεκινήσω μαγνήσιο!

@woman88 καλή επιτυχία!! Περιμένουμε νεα!! Κ βέβαια θα ηρεμήσεις μετά τον υπέρηχο απλά θα έχεις στο πίσω μέρος του μυαλό σου ότι περιμενεις κι αυτό. Αλλά αν  σου πουν στον υπέρηχο ότι όλα είναι καλά γιατί να μην ηρεμήσεις;;;!!

Ευχαριστώ γλυκούλα μου!!!!!! Ε ρωτάω γιατί από ότι κατάλαβα αν δεν πάρεις και τις αιματολογικες δεν ηρεμείς γιατί μπορεί να αντιστρεψουν ένα καλό αποτέλεσμα;;;;; η βλακειες λέω; σας φιλώ και σας στέλνω άπειρη αγάπη! 

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματισατε τώρα με το Μαγνήσιο.... Μα δεν έχω καφέ υγρά... Απλώς μου είπε να τον ξεκινήσω για να μην έχω θεμα με κραμπες κλπ αλλά ούτε κραμπες έχω ακόμα... <_< :unsure: πφφφφφ


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...