Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Και εγώ όσα θυμάμαι από όσα διαβάζω θα απαντήσω... @62amnerμε το καλό κορίτσι μου!!! Καλή επιτυχία καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!! Θα συμφωνήσω με τη @Renezγια τις κρέμες προσπάθησε όσο γίνεται πιο φυτικά τα οποία δεν είναι πάντα αθώα βέβαια αλλά όσο γίνεται πιο φυτικά... Εγώ που είπα για της mustela μου είπαν ότι είναι σχετικά η πιο ελαφριά από αυτες τις χημικές.... Εγω δοκίμασα μια μέρα της Frezyderm και δνε μου άρεσε η μυρωδιά καθόλου περίεργη ήταν μ.. Βέβαια υπάρχουν πολλές από όσο ξέρω της Frezyderm για ραγάδες δεν εξερω ποια είναι η πιο ακίνδυνη... Περίμενω τη μητέρα μου να έρθει να με βοηθήσει με κάποιες δουλειές γτ ακόμα δε θέλω να σηκώσω λεκάνες κτλ...    @Mantarini2018καλή επιτυχία σήμερα όλα θα πάνε τέλεια. Θα περιμένουμε νέα σου. Όσο για την ημικρανία εγώ χθες ήμουν έτσι. Και χθες το βραφυ ενώ κοιμόμουν πετάχτηκα με ένα παράπονο επειδή παίρνω αντιβίωση λόγω τροφοβλαστης και ένιωθα ότι κάνω κακό στο μωρό γιατί οηρα πολλές.... Βέβαια Σηνερα τις σταματάω... Με διαβεβαίωσε ο άντρας μου ότι η amoxil είναι από τις ακίνδυνες αφενός για την εγκυμοσυνη και αφετέρου μου λέει δε θα η την έδιναν οι γιατροί έτσι... Και δεν μπορούσα να ηρεμήσω... Κοορτσια οτν φτερνιζεστε πονατε καθόλου χαμηλά; εγώ σήμερα το πρωί πονεσα πολύ και έκατσα αμέσως κάτω αλλά μάλλον μυικος... @Renezμου τι κάνει ο μπέμπης; τι ώρα ξυπνας εσύ; εννοώ αν κοιμάσαι καθόλου!!! 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Υπάρχουν μέρες που με βασανίζει κ ξυπνάει ανα 1.5-2 βρες όπου όντως χαζοκοιμαμαθ κ είμαι πτώμα όλη μέρα μέχρι το μεσημέρι που ξερενεται μετά ένα 3ωρο κ κοιμάμαι κ εγώ..βέβαια αυτό για να είμαι ειλικρινής μου το έχει κάνει 3 φορές προς το παρόν αλλά οκ..

Συνήθως κοιμάται 2.5-3 ώρες το βράδυ οπότε μαζεύω έναν 6-7ωρο ύπνο κ εγώ απλά σπαστό έννοειται αλλά ομολογώ μου αρκεί.

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια τι είναι το ένστικτο θα δείτε..είμαι τόσο πτώμα πολλές φορές κ λέω σιγά μην τον ακούσω,ε σας πληροφορω ξυπνάω με ένα νιαούρισμα του που εκείνος μπορεί να συνεχίσει να κοιμάται!!

Από το κρεβάτι σηκωνόμαστε 10-10:30..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Και εγώ όσα θυμάμαι από όσα διαβάζω θα απαντήσω... @62amnerμε το καλό κορίτσι μου!!! Καλή επιτυχία καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!! Θα συμφωνήσω με τη @Renezγια τις κρέμες προσπάθησε όσο γίνεται πιο φυτικά τα οποία δεν είναι πάντα αθώα βέβαια αλλά όσο γίνεται πιο φυτικά... Εγώ που είπα για της mustela μου είπαν ότι είναι σχετικά η πιο ελαφριά από αυτες τις χημικές.... Εγω δοκίμασα μια μέρα της Frezyderm και δνε μου άρεσε η μυρωδιά καθόλου περίεργη ήταν μ.. Βέβαια υπάρχουν πολλές από όσο ξέρω της Frezyderm για ραγάδες δεν εξερω ποια είναι η πιο ακίνδυνη... Περίμενω τη μητέρα μου να έρθει να με βοηθήσει με κάποιες δουλειές γτ ακόμα δε θέλω να σηκώσω λεκάνες κτλ...    @Mantarini2018καλή επιτυχία σήμερα όλα θα πάνε τέλεια. Θα περιμένουμε νέα σου. Όσο για την ημικρανία εγώ χθες ήμουν έτσι. Και χθες το βραφυ ενώ κοιμόμουν πετάχτηκα με ένα παράπονο επειδή παίρνω αντιβίωση λόγω τροφοβλαστης και ένιωθα ότι κάνω κακό στο μωρό γιατί οηρα πολλές.... Βέβαια Σηνερα τις σταματάω... Με διαβεβαίωσε ο άντρας μου ότι η amoxil είναι από τις ακίνδυνες αφενός για την εγκυμοσυνη και αφετέρου μου λέει δε θα η την έδιναν οι γιατροί έτσι... Και δεν μπορούσα να ηρεμήσω... Κοορτσια οτν φτερνιζεστε πονατε καθόλου χαμηλά; εγώ σήμερα το πρωί πονεσα πολύ και έκατσα αμέσως κάτω αλλά μάλλον μυικος... @Renezμου τι κάνει ο μπέμπης; τι ώρα ξυπνας εσύ; εννοώ αν κοιμάσαι καθόλου!!! 

@Woman88 κι εγώ το παθαίνω αυτό με το φτερνισμα όλες τις φορές με πιάνει σαν κράμα, κάποιες φορές πιο έντονη άλλες φορές όχι.. Και καμιά φορά όταν τεντωνομαι στον ύπνο μου..

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρενεζ πραγματικά το ένστικτο είναι φοβερό! Εγώ θυμάμαι βρέφος στο λίκνο δίπλα μου και άκουγα που κουνούσε το κεφαλάκι και ότι ξυπνάει και πεταγομουν να την ταισω που σιγά τον ήχο που κάνει ειδικά το νεογέννητο, θυμάμαι οι δικοί μου έλεγαν ε άστο και λίγο να κλάψει να καταλάβουμε ότι έχουμε μωρό χαχα

Ευχαριστώ για σήμερα!

Εγώ δεν πονάω στο φτέρνισμα τρανταζομαι βέβαια αλλά όχι δεν ποναω

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ρενεζ πραγματικά το ένστικτο είναι φοβερό! Εγώ θυμάμαι βρέφος στο λίκνο δίπλα μου και άκουγα που κουνούσε το κεφαλάκι και ότι ξυπνάει και πεταγομουν να την ταισω που σιγά τον ήχο που κάνει ειδικά το νεογέννητο, θυμάμαι οι δικοί μου έλεγαν ε άστο και λίγο να κλάψει να καταλάβουμε ότι έχουμε μωρό χαχα

Ευχαριστώ για σήμερα!

Εγώ δεν πονάω στο φτέρνισμα τρανταζομαι βέβαια αλλά όχι δεν ποναω

Ναι τα άτιμα!!:x

Περιμένουμε τα νέα σου φιληηη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κεραλοιφη έβαζα!!.γενικά αν ρωτήσεις στην ομάδα μου τους είχα πρήξει για όλα κεραλοιφη χαχαχα 

Εγώ τη κάνω κ μόνη μου έχω πάει σε άλλο επίπεδο,σε παρακαλώ:P

Κοίτα σοβαρά τη προτιμώ γτ είναι τελείως φυτική κ ακίνδυνη κ επίσης φουλ ενυδατικη! Αυτήν έβαζα κ ευτυχώς δεν έκανα ούτε μια ραγαδα..άσε που οι κρέμες κ καλά οι ειδικές κάνουν πόσα λεφτά φίλη κ είναι κ χημικά στη τελική!!

Για το bio oil λέγανε πολλές καλά λόγια τώρα δε ξέρω προσωπικά..

Καλά είναι το αντράκι μου δόξα τον Θεό..είναι το αυτοκόλλητακι μου πλέον:x

Γιατί το σκέφτεσαι για το εμβόλιο..?

Καλημερα κοριτσι μου! Πως φτιάχνεις την κεραλοιφη; αν θες πες μου τη συνταγη :-D πάντως μου φέρανε δώρο ένα λαδάκι bio oil κ αφου ρωτησω το γιατρο μ θα το χρησιμοποιήσω πρωτα αυτο εφοσον το εχω. 

11 ώρες πρίν, Marilo είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια, σας διαβάζω τόσες μέρες κ βλέπω τα νέα σας κ χαίρομαι που διαβάζω ότι όλα πανε καλά με τις εξετάσεις σας.. Εγώ έχω έρθει στη μαμά μου να τη δω κ να αλλάξω παραστάσεις.. Πριν λίγο γουρούνιασα έφαγα μια κρέπα αλμυρή.. Επίσης διαβάζω για αφθες εγώ πάλι έβγαλα ερπη στα χείλια μου τι να πω.. Πήρα κ το εμβόλιο της γρίπης το σκέφτομαι πολύ αν θα το κάνω...... Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν κάνω καλό υπνο όλο στριφογυριζω.. Από συμπτώματα έχω ήδη πόνο στη μέση που να πάρω και κιλα δηλαδή πώς θα την παλεψω... 

Καλημερα κοριτσι μου! Το εμβολιο της γριπης εγω θα το κανω κανονικα. Γιατί το σκεφτεσαι; σε προστατεύει! Απλως τις πρωτες 15 μερες που θα το κάνεις πρεπει να προσέχεις τις επαφες σου μην αρρωστήσεις. Εγω εχω εδω κ 3 χρονια που το κάνω. Κ τωρα με την εγκυμοσύνη ο γιατρος μου μου ειπε οτι συστήνεται απτον παγκόσμιο οργανισμό υγείας για τις εγκύους. 

Οσο για τον υπνο ουτε εγω κοιμάμαι καλα αλλα εχει καιρο που το εχω αυτο. Εκτος απτη συχνοουρια που σηκώνομαι τουλαχιστον 4 φορες το βραδυ, κανω γενικα άστατο υπνο. Πονο στη μεση εχω κ εγω που κ που κυρίως το βραδυ που πιανομαι στον υπνο. 

Just now, Marilo είπε:

@Woman88 κι εγώ το παθαίνω αυτό με το φτερνισμα όλες τις φορές με πιάνει σαν κράμα, κάποιες φορές πιο έντονη άλλες φορές όχι.. Και καμιά φορά όταν τεντωνομαι στον ύπνο μου..

Κ εγω παθαίνω κράμπες κ στο φτερνισμα κ οταν τεντωνομαι στον υπνο μου. Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικο.

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mantarini2018 καλή επιτυχία!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Άντε να φύγει κι αυτό!!!! Κι εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο τα αποτελέσματα απ το pappei της αυχενικής! Έχω λίγο αγωνία να σας πω την αλήθεια! Σμρ ξεκίνησα σίδηρο κ μαγνήσιο! Μπήκαμε επισήμως στο δεύτερο τρίμηνο! Ούτε που το κατάλαβα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@Renezσε ευχαριστούμε για τις συμβουλές πολύ! @Vaso11.4.11το baby oil να το αποφεύγεις γιατί έχει παράγωγα πετρελαίου όπως το ίδιο μου είπαν και για της Frezyderm μια κρέμα για ραγάδες.... Μου είπαν ότι πολύ καλή είναι η mustela. Κεραλοιφη Ε;;;; και πως την βάζουμε αυτή έχω κι εγώ αλλά είναι στερεά. Την ζεσταίνουμε κάπως για να λιώσει; το αμυγφαλελαιο κάνει; εγώ κορίτσια έχω ξηροδερνια γύρω από τις θήλες πολύ αντονη εκτός από τα χείλη σήμερα το πρόσεξα. Τώρα θα ξεκινήσω να βάζω Κρεμα. Θα πάρω να δοκιμάσω της mustela. Είναι και για το στήθος αυτή Ε; @Renezγια τις θήλες ποια είπες; γιατί φαβατζομαι δε θα κάνει να βάζουμε την ίδια που βάζουμε σε όλο το σώμα. Εγώ κορίτσια έχω τρέλα με αυτά αλλά το πιστεύετε ότι έχω να βάλω πάνω μου Κρεμα ένα μήνα και; μου βρωμάνε όλες. Ακόμα και στο πρόσωπο. Όσο να ναι μωρέ κορίτσια με του; εμετούς δενε χεις όρεξη να περιποιηθεις τον εαυτό σου.... Εγώ τώρα αρχίΩ κάπως να θέλω... Θα πάω να φτιάξω και τα νυχάκια μου εσείς τα βαφετε; 

Καλημερα κοριτσι μου! Άρα το baby oil δεν κανει καλο ουτε για εμάς ουτε για τα μωρα. Οκ θα το πετάξω. Θα παρω ή της mustela ή κεραλοιφη. Τα νύχια εμενα τωρα το χειμώνα δεν με απασχολούν. Ασε που ειμαι ολη μερα σπιτι, ειναι το τελευταίο που σκέφτομαι. Γενικα δεν το είχα ποτέ με τα νύχια κ την περιποίηση. Εκανα τα βασικα χαχαχα πολυ σπάνια κανα ημιμονυμο σε καμια γιορτή κ κυριως το καλοκαίρι κ κρεμες κλπ σχεδον ποτε. Μονο στα ποδια εβαζα πάντα για να ειναι μαλακά. Αλλα θα ήθελα να ξεκινήσω να βαζω ειδικα στο προσωπο λογω ξηροδερμιας κ ακμής που ειχα παλια κ πουυ βγαζω ακομα που κ που. 

Just now, Betty90 είπε:

@Mantarini2018 καλή επιτυχία!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Άντε να φύγει κι αυτό!!!! Κι εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο τα αποτελέσματα απ το pappei της αυχενικής! Έχω λίγο αγωνία να σας πω την αλήθεια! Σμρ ξεκίνησα σίδηρο κ μαγνήσιο! Μπήκαμε επισήμως στο δεύτερο τρίμηνο! Ούτε που το κατάλαβα!!

Τι ωραια κοριτσι μου! Ούτε εγω το καταλαβα ποτε μπηκα στο 2ο τριμηνο! Εγω αυριο εχω υπερηχο κ λογικα θα μου γραψει κ μενα σιδηρο κ μαγνησιο. Ευχομαι να εχεις τελεια αποτέλεσμα κ ετσι μια μια να διώχνει το αγχος κ να αρχίσουμε να χαιρόμαστε περισσότερο τις εγκυμοσυνες μας ❤

4 ώρες πρίν, 62amner είπε:

Γεια σας κορίτσια και τις καλύτερες ευχές μου για τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας !

Εγώ είμαι στην 13ημε 14η εβδομάδα σήμερα θα κανΩ Αυχενική διαφάνεια και ελπίζω ότι θα πάει καλά.

Όμως πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε ροζ κόκκινο ελάχιστο αίμα στο σκούπισμα το οποίο εν συνεχεία έγινε καφέ. 

Μίλησα με την κλινική και τις μαιες και με.διαβεβαιωσαν ότι είναι από βάρη η κούραση. 

Πιστεύετε ότι έγινε κάποια αποκόλληση;

Εχει συμβεί και σε εσάς κάτι αντίστοιχο;

Επίσης εγώ  χρησιμοποιώ τη penvestria της frezyderm και πιστεύω ότι είναι καλή. Λέτε να τη σταματήσω επειδή διάβασα κάπου ότι περιέχει παράγωγα πετρελαίου...

Λέω την άλλη βδομάδα να βάψω επιτέλους τα μαλλιά...βγήκαν οι άσπρες.

 

Τι λέτε για όλα αυτά;

 

Σας φιλώ !!!

Κοριτσι μου καλως ηρθες και με το καλο να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! Καλή επιτυχια στην αυχενικη σημερα! Ολα θα πανε καλα! Περιμένουμε νεα σου! 

1 hour ago, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Τα διάβασα μαζεμένα και ότι θυμηθώ θα γράψω τα μισά μου ξεφεύγουν

Καταρχήν για κρέμες, εγώ έβαζα αμυγδαλελαιο, και η κεραλοιφη καλή αλλά μην βλέπει το σημείο ο ήλιος 

Επίσης μην βάζετε τίποτα στις θηλές στο στήθος σας γιατί θα γίνουν πολύ ευαίσθητες και όταν ξεκινήσει ο θηλασμός θα πονάτε και θα πληγωνεστε, όταν έρθει η ώρα να θηλάζετε και αντιμετωπίσετε πληγή η πόνο τότε πουρελαν της μεντελα

Μαριλο να απολαύσεις την μανούλα σου και τις περιποιήσεις!

62amner καλώς ήρθες! Με το καλό και το δικό σου μωράκι! Καλή επιτυχία στην αυχενική σου!

Επίσης σκέφτεστε τις κρέμες και τα παράγωγά τους, έχετε σκεφτεί τα μαλακτικά ρούχων πχ; Αυτά κι αν είναι βλαβερά, καποτε είχα κόλλημα έπαιρνα διάφορα να δω πιο κρατάει περισσότερο σαν μυρωδιά έβαζα και μπόλικο μόλις έμεινα έγκυος και διάβασα λέω πόσο βλαβερό είναι, περνάει και από την μυρωδιά και από την επαφή με το δέρμα

Πάντως εντάξει υπάρχουν άπειρα που πρέπει να προσέχουμε κι άλλα τόσα που δεν μπορούμε να αποφύγουμε

Εγώ σήμερα συνεχίζω με την ημικρανία, τρίτη μέρα , είμαι να πάρω φόρα να το χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, φυσικά το στομάχι χειρότερα από αυτήν την κατάσταση

Βάσω ο γιατρός μου είπε μέχρι 6 ντεπον την ημέρα μπορώ βέβαια ούτε αυτά με βοηθάνε αλλά δεν έχω άλλη επιλογή

Σήμερα έχω την εξέταση, άντε να τελειώνουμε να πάνε όλα καλά!

 

 

 

 

 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου! Εύχομαι τα καλύτερα! Οσο για τις ημικρανίες υπομονη! Όπως κ εγω με τις αναγουλες, δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε παρα μονο υπομονη..

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Πως φτιάχνεις την κεραλοιφη; αν θες πες μου τη συνταγη :-D πάντως μου φέρανε δώρο ένα λαδάκι bio oil κ αφου ρωτησω το γιατρο μ θα το χρησιμοποιήσω πρωτα αυτο εφοσον το εχω. 

Καλημερα κοριτσι μου! Το εμβολιο της γριπης εγω θα το κανω κανονικα. Γιατί το σκεφτεσαι; σε προστατεύει! Απλως τις πρωτες 15 μερες που θα το κάνεις πρεπει να προσέχεις τις επαφες σου μην αρρωστήσεις. Εγω εχω εδω κ 3 χρονια που το κάνω. Κ τωρα με την εγκυμοσύνη ο γιατρος μου μου ειπε οτι συστήνεται απτον παγκόσμιο οργανισμό υγείας για τις εγκύους. 

Οσο για τον υπνο ουτε εγω κοιμάμαι καλα αλλα εχει καιρο που το εχω αυτο. Εκτος απτη συχνοουρια που σηκώνομαι τουλαχιστον 4 φορες το βραδυ, κανω γενικα άστατο υπνο. Πονο στη μεση εχω κ εγω που κ που κυρίως το βραδυ που πιανομαι στον υπνο. 

Κ εγω παθαίνω κράμπες κ στο φτερνισμα κ οταν τεντωνομαι στον υπνο μου. Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικο.

Έννοειται καλε θα σου πω,σου έστειλα σε μνμ!! Έχει κ στο γιουτιουμπ να δεις πως γίνεται αλλά είναι πανευκολη γενικά!!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Το baby oil όχι εγώ προσωπικά δε θα το έβαζα και αν με ρωτάς ούτε το bio oil θα έβαζα... Σου λέω  για μένα... Η κάθε κοπέλα όμως κάνει ο, τι κρίνει εκείνη σωστό.... Εγώ προσωπικά της mustela θα βάλω και χθες έβαλα λίγο από τηννκηραλοιφη που είχα στο στήθος γτ πόλη ξηρότητα παρατήρησα... Έχω μονίμως μια μύτη βουλωμενη αλλεργική ρινίτιδα που επιδεινώνενεται με την εγκυμοσύνη... Εγω έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες.... Το εμβόλιο και εγώ μου πε ο γιατρός οπωσδξποτε να το κάνω.... Επίσης δεν αρρωσταίνεις αν έρθεις σε επαφή απλά το ίδιο το εμβόλιο έχει παρενέργειες κάποια δέκατα αλλά όχι πάντα.... Το εμβόλιο το κάνεις για να προστατευτεις... Απλά στις παρενέργειες είναι τ τα  δέκατα χωρίς να σημαίνει ότι θα κάνουμε οπωσδήποτε δέκατα... Πάντως μεχει να αρχίσουμε να νιώθουμε το μωρό η φάση είναι λιγάκι αγχωτικη.... Εγώ έχω κάτι τσιμπήματα στη μήτρα κάποιες φορές πολύ έντονα.... Εμένα σίδηρο μου πε όχι ακόμα εφόσον και ο σίδηρος και η φεροτινη είναι καλές.... Έχω μαθήματα μέχρι τις 9 και βαριέμαι πολύ.... Θέλω να κοιμηθώωωωωωωωω.......θανκου Μίλανε τα παιδιά και. Εγώ θα λέω ναι ναι χάχα περίεργων ξυπνάω όταν αρχίζω το. Μάθημα βέβαια... 

Τι φάγατε; εγώ κοτοπουλο με Πατατες Λλα ήπια και έναν αλληνικο. Καφέ και με αναγουλιασε κΠως..... Θα το βγάλω από το μυαλό μου όμως.. 

Η κοιλίτσα σας έχει κάπως σκληρύνει;;;;;;;; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Το baby oil όχι εγώ προσωπικά δε θα το έβαζα και αν με ρωτάς ούτε το bio oil θα έβαζα... Σου λέω  για μένα... Η κάθε κοπέλα όμως κάνει ο, τι κρίνει εκείνη σωστό.... Εγώ προσωπικά της mustela θα βάλω και χθες έβαλα λίγο από τηννκηραλοιφη που είχα στο στήθος γτ πόλη ξηρότητα παρατήρησα... Έχω μονίμως μια μύτη βουλωμενη αλλεργική ρινίτιδα που επιδεινώνενεται με την εγκυμοσύνη... Εγω έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες.... Το εμβόλιο και εγώ μου πε ο γιατρός οπωσδξποτε να το κάνω.... Επίσης δεν αρρωσταίνεις αν έρθεις σε επαφή απλά το ίδιο το εμβόλιο έχει παρενέργειες κάποια δέκατα αλλά όχι πάντα.... Το εμβόλιο το κάνεις για να προστατευτεις... Απλά στις παρενέργειες είναι τ τα  δέκατα χωρίς να σημαίνει ότι θα κάνουμε οπωσδήποτε δέκατα... Πάντως μεχει να αρχίσουμε να νιώθουμε το μωρό η φάση είναι λιγάκι αγχωτικη.... Εγώ έχω κάτι τσιμπήματα στη μήτρα κάποιες φορές πολύ έντονα.... Εμένα σίδηρο μου πε όχι ακόμα εφόσον και ο σίδηρος και η φεροτινη είναι καλές.... Έχω μαθήματα μέχρι τις 9 και βαριέμαι πολύ.... Θέλω να κοιμηθώωωωωωωωω.......θανκου Μίλανε τα παιδιά και. Εγώ θα λέω ναι ναι χάχα περίεργων ξυπνάω όταν αρχίζω το. Μάθημα βέβαια... 

Τι φάγατε; εγώ κοτοπουλο με Πατατες Λλα ήπια και έναν αλληνικο. Καφέ και με αναγουλιασε κΠως..... Θα το βγάλω από το μυαλό μου όμως.. 

Η κοιλίτσα σας έχει κάπως σκληρύνει;;;;;;;; 

 

Σε λίγο θα τα νιώθετε φουλ κοριτσάκια μου! Εγώ 15 εβδομαδων κ κάτι τον ένιωσα πρώτη φορά σαν μπουρμπουληθριτσες όταν ήμουν ξαπλωμένη..μετά την 18η+ το νιώθετε καλύτερα κ πιο δυνατά..

Αλλά να σας πω ένα μυστικό? Πιο αγχωτικό είναι από όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε..γτ λίγο να κοιμάται ή να μην τον αισθάνεστε θα τρελαίνεστε κ θα γράφετε εδώ "δεν το έχω νιώσει 1.5 ώρα είναι φυσιολογικό? Λέτε να έπαθε κάτι? " Χαχαχα θα δείτε..εδώ θα ειμαστε:P

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 είπε:

Το baby oil όχι εγώ προσωπικά δε θα το έβαζα και αν με ρωτάς ούτε το bio oil θα έβαζα... Σου λέω  για μένα... Η κάθε κοπέλα όμως κάνει ο, τι κρίνει εκείνη σωστό.... Εγώ προσωπικά της mustela θα βάλω και χθες έβαλα λίγο από τηννκηραλοιφη που είχα στο στήθος γτ πόλη ξηρότητα παρατήρησα... Έχω μονίμως μια μύτη βουλωμενη αλλεργική ρινίτιδα που επιδεινώνενεται με την εγκυμοσύνη... Εγω έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες.... Το εμβόλιο και εγώ μου πε ο γιατρός οπωσδξποτε να το κάνω.... Επίσης δεν αρρωσταίνεις αν έρθεις σε επαφή απλά το ίδιο το εμβόλιο έχει παρενέργειες κάποια δέκατα αλλά όχι πάντα.... Το εμβόλιο το κάνεις για να προστατευτεις... Απλά στις παρενέργειες είναι τ τα  δέκατα χωρίς να σημαίνει ότι θα κάνουμε οπωσδήποτε δέκατα... Πάντως μεχει να αρχίσουμε να νιώθουμε το μωρό η φάση είναι λιγάκι αγχωτικη.... Εγώ έχω κάτι τσιμπήματα στη μήτρα κάποιες φορές πολύ έντονα.... Εμένα σίδηρο μου πε όχι ακόμα εφόσον και ο σίδηρος και η φεροτινη είναι καλές.... Έχω μαθήματα μέχρι τις 9 και βαριέμαι πολύ.... Θέλω να κοιμηθώωωωωωωωω.......θανκου Μίλανε τα παιδιά και. Εγώ θα λέω ναι ναι χάχα περίεργων ξυπνάω όταν αρχίζω το. Μάθημα βέβαια... 

Τι φάγατε; εγώ κοτοπουλο με Πατατες Λλα ήπια και έναν αλληνικο. Καφέ και με αναγουλιασε κΠως..... Θα το βγάλω από το μυαλό μου όμως.. 

Η κοιλίτσα σας έχει κάπως σκληρύνει;;;;;;;; 

 

Εγω ξερω οτι οταν κανουμε το εμβολιο θέλει για 15 μερες προσοχή γιατί ρίχνει το ανοσοποιητικο. Δεν ξερω αν ισχυει εγω παντως ετσι κ αλλιώς προσεχω. Με τα μαθηματα υπομονη. Τουλάχιστον έχεις κάτι να ασχολείσαι χαχα 

Εγω εφαγα λιγες φακες από χθες κ λιγο ψαράκι. Καφε 1 φορά δοκιμασα κ με πειραξε κ δεν ξανα ηπια. Λεω να δοκιμασω ντεκαφεινε ομως καποια στιγμη. Εμενα η κοιλιτσα ειανι πρησμενη αλλα δεν ξέρω τι εννοείς με.το αν σκληρύνε. Απλα εχει φουσκώσει εμενα. 

Κοριτσια λεω κάποια στιγμη που θα νιωθω καλα να παω στο Λητω να ρίξω καμια ματια για επιπλακια, κουνια, συρταρίερα κλπ. Εσεις έχετε κοιτάξει καθόλου; τι εταιρίες έχετε στο μυαλό σας; εγω εχω βρει κ καποια site με πακέτα οικονομικα απο εταιρίες που μ έχουν προτείνει. Όπως το mother baby και το bebe maison.

Just now, Renez είπε:

Σε λίγο θα τα νιώθετε φουλ κοριτσάκια μου! Εγώ 15 εβδομαδων κ κάτι τον ένιωσα πρώτη φορά σαν μπουρμπουληθριτσες όταν ήμουν ξαπλωμένη..μετά την 18η+ το νιώθετε καλύτερα κ πιο δυνατά..

Αλλά να σας πω ένα μυστικό? Πιο αγχωτικό είναι από όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε..γτ λίγο να κοιμάται ή να μην τον αισθάνεστε θα τρελαίνεστε κ θα γράφετε εδώ "δεν το έχω νιώσει 1.5 ώρα είναι φυσιολογικό? Λέτε να έπαθε κάτι? " Χαχαχα θα δείτε..εδώ θα ειμαστε:P

Εγω τωρα ειμαι στην 16η αλλα δεν το εχω νιώσει ακομα. Εκτός αν αυτα που νιώθω που κ που ειναι το μωρο κ το μπερδεύω με το εντερο. Ακομα δεν μπορω να το ξεχωρίσω. Μονο 1 φορα ειχα νιώσει σαν μπουρμπουληθρες κ ημουν σιγουρη οτι ηταν το μωρο αν κ ηταν πολυ πιο νωρις οποτε δεν ξερω. Αχ μακαρι να ρθει η στιγμη που θα τα νιωσουμε τα γλυκουλια μας κ ας αγχωνομαστε μετα χαχαχα πιστευω θα ειναι κατι πολυ πρωτόγνωρο να νιωσουμε μεσα μας οτι υπάρχει ζωή! Τρελαίνομαι μονο που το σκεφτομαι! Ανυπομονω! 

  • Μου αρέσει 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Εγώ μόλις γύρισα σπίτι!

Πολύ άγχος κορίτσια, έκανα και κάτι συσπάσεις από το άγχος, όλα πήγαν καλά αύριο το βράδυ θα χω τα αποτελέσματα!! Έχω τρελό άγχος να ναι όλα καλά! Την επόμενη εβδομάδα τα υπόλοιπα νοσήματα που θα δούμε!

  • Μου αρέσει 4

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Εγώ μόλις γύρισα σπίτι!

Πολύ άγχος κορίτσια, έκανα και κάτι συσπάσεις από το άγχος, όλα πήγαν καλά αύριο το βράδυ θα χω τα αποτελέσματα!! Έχω τρελό άγχος να ναι όλα καλά! Την επόμενη εβδομάδα τα υπόλοιπα νοσήματα που θα δούμε!

Γιατί τόσο άγχος βρε Μανταρινάκι μου?? Όλα θα πάνε τέλεια όπως στην @Woman88 μας:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γιατί τόσο άγχος βρε Μανταρινάκι μου?? Όλα θα πάνε τέλεια όπως στην @Woman88 μας:)

Αχ πώς να μην αγχωθεις! Καταρχήν η εξέταση από μόνη της είναι αγχωτική

Και μετά σου πετάει ποσοστά και αγχώνεσαι κι άλλο και μετά λέει μην αγχώνεσαι συνήθως είναι όλα καλά αύριο θα τα ξέρεις 100%

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Εγώ μόλις γύρισα σπίτι!

Πολύ άγχος κορίτσια, έκανα και κάτι συσπάσεις από το άγχος, όλα πήγαν καλά αύριο το βράδυ θα χω τα αποτελέσματα!! Έχω τρελό άγχος να ναι όλα καλά! Την επόμενη εβδομάδα τα υπόλοιπα νοσήματα που θα δούμε!

Γλυκια μου τωρα ξεκουρασου, περασε! Εύχομαι να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα κ να ηρεμησεις! Αύριο θα ξερεις κ ολα θα ειναι τελεια! ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...