Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Κύρωση του ήπατος


Γεωργιαjo

Recommended Posts

Γεια σας, νοσηλευομουν στο νοσοκομείο για χολολιθίαση και έμαθα κάτι πριν λίγες ώρες καταλαθος.

Στο κινητό του άντρα μου ήρθε μήνυμα από την κουμπάρα μας και διάβασα πως οι γιατροί που με χειρουργησαν είπαν του άντρα μου ότι έχω κύρωση του ήπατος και είναι σοβαρά , του είπαν να μην μου πει κάτι ακόμα γιατί η ψυχολογία μου είναι πεσμένη και να συνέλθω λίγο από το χειρουργείο για να πάμε σε ηπατολογο 

Μου έφυγε η γη κάτω από τα πόδια μου , δεν ξέρω τι να υποθέσω ,έχω ένα παιδάκι 18 μηνών και τρελαίνομαι στην ιδεα ότι πάλι πρέπει να την αφήσω διότι και η χολή με ταλαιπώρησε αρκετά ...

Δεν μου έχουν πει ακόμα ότι είναι σοβαρά προφανώς δεν μπορούνε αλλά πληγώθηκα .

 Γνωρίζεται κάτι για την κύρωση του ήπατος; 

Θέλω να μιλήσω κάπου γι'αυτό γράφω και εδώ , συγνώμη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας, νοσηλευομουν στο νοσοκομείο για χολολιθίαση και έμαθα κάτι πριν λίγες ώρες καταλαθος.

Στο κινητό του άντρα μου ήρθε μήνυμα από την κουμπάρα μας και διάβασα πως οι γιατροί που με χειρουργησαν είπαν του άντρα μου ότι έχω κύρωση του ήπατος και είναι σοβαρά , του είπαν να μην μου πει κάτι ακόμα γιατί η ψυχολογία μου είναι πεσμένη και να συνέλθω λίγο από το χειρουργείο για να πάμε σε ηπατολογο 

Μου έφυγε η γη κάτω από τα πόδια μου , δεν ξέρω τι να υποθέσω ,έχω ένα παιδάκι 18 μηνών και τρελαίνομαι στην ιδεα ότι πάλι πρέπει να την αφήσω διότι και η χολή με ταλαιπώρησε αρκετά ...

Δεν μου έχουν πει ακόμα ότι είναι σοβαρά προφανώς δεν μπορούνε αλλά πληγώθηκα .

 Γνωρίζεται κάτι για την κύρωση του ήπατος; 

Θέλω να μιλήσω κάπου γι'αυτό γράφω και εδώ , συγνώμη. 

πω πω βρε κοριτσι μου πως εγινε αυτο? σιγουρα ειναι κατι τετοιο? γιατι δεν συμβαινει ετσι απλα συνηθως υπαρχουν κ αλλα θεματα υγειας φαρμακα καταχρησεις . ξερω οτι αν υπαρχει κατι τετοιο απο εδω κ στο εξης πρεπει να εισαι πολυ προσεχτικη για να μην επιδεινωθει κ γενικα θα ακολουθεις φαρμακευτικη αγωγη. υπαρχει κ γινετε κ μεταμοσχευση αν χειροτερεψουν τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πω πω βρε κοριτσι μου πως εγινε αυτο? σιγουρα ειναι κατι τετοιο? γιατι δεν συμβαινει ετσι απλα συνηθως υπαρχουν κ αλλα θεματα υγειας φαρμακα καταχρησεις . ξερω οτι αν υπαρχει κατι τετοιο απο εδω κ στο εξης πρεπει να εισαι πολυ προσεχτικη για να μην επιδεινωθει κ γενικα θα ακολουθεις φαρμακευτικη αγωγη. υπαρχει κ γινετε κ μεταμοσχευση αν χειροτερεψουν τα πραγματα

Εγώ έπινα παλιά αλλά όχι πολύ και ούτε ήμουν εξαρτημένη , λόγο δουλειάς ,δούλευα βράδυ και έπινα 3 ποτά και όχι καθημερινά...

Την Δευτέρα θα μιλήσουμε με ηπατολογο για να μας βάλει σε ραντεβού , απ' όσο διάβασα στα μηνύματα φοβούνται και οι γιατροί του είπαν είναι σοβαρά . 

Εγώ εδώ και μήνες όταν πάω τουαλέτα για κακά (συγνώμη κιόλας) έχω αίμα και ένα διάστημα είχα πολύ αίμα σαν της περιόδου .

Είμαι τόσο χάλια πραγματικά το ένα πίσω από το άλλο μου συμβαίνουν και δεν μπορώ να μαζέψω την ψυχολογία μου για το παιδάκι μου περισσότερο ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας, νοσηλευομουν στο νοσοκομείο για χολολιθίαση και έμαθα κάτι πριν λίγες ώρες καταλαθος.

Στο κινητό του άντρα μου ήρθε μήνυμα από την κουμπάρα μας και διάβασα πως οι γιατροί που με χειρουργησαν είπαν του άντρα μου ότι έχω κύρωση του ήπατος και είναι σοβαρά , του είπαν να μην μου πει κάτι ακόμα γιατί η ψυχολογία μου είναι πεσμένη και να συνέλθω λίγο από το χειρουργείο για να πάμε σε ηπατολογο 

Μου έφυγε η γη κάτω από τα πόδια μου , δεν ξέρω τι να υποθέσω ,έχω ένα παιδάκι 18 μηνών και τρελαίνομαι στην ιδεα ότι πάλι πρέπει να την αφήσω διότι και η χολή με ταλαιπώρησε αρκετά ...

Δεν μου έχουν πει ακόμα ότι είναι σοβαρά προφανώς δεν μπορούνε αλλά πληγώθηκα .

 Γνωρίζεται κάτι για την κύρωση του ήπατος; 

Θέλω να μιλήσω κάπου γι'αυτό γράφω και εδώ , συγνώμη. 

Εχει ενας φιλος μου αλλα ειναι οκ πλεον ξεπερασε το κινδυνο με φαρμακευτικη αγωγη ,δηλαδή το επαθε απο το πολυ ποτο..και ξερω και αλλους 2 ,αλλα δε ξερω περισσοτερα..απλα δε πινουν μαχαιρι!μα πως γινεται;Εισαι παχυσαρκη εχεις διαβητη; Δε το εχω ξανακουσει ετσι σε νορμαλ κατασταση κοπελα μου εγω ευχομαι να ειναι ενα λαθος ολο αυτο.και μου κανει κ εντυπωση..συμπτωματα ειχανε παντως ..

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Εγώ έπινα παλιά αλλά όχι πολύ και ούτε ήμουν εξαρτημένη , λόγο δουλειάς ,δούλευα βράδυ και έπινα 3 ποτά και όχι καθημερινά...

Την Δευτέρα θα μιλήσουμε με ηπατολογο για να μας βάλει σε ραντεβού , απ' όσο διάβασα στα μηνύματα φοβούνται και οι γιατροί του είπαν είναι σοβαρά . 

Εγώ εδώ και μήνες όταν πάω τουαλέτα για κακά (συγνώμη κιόλας) έχω αίμα και ένα διάστημα είχα πολύ αίμα σαν της περιόδου .

Είμαι τόσο χάλια πραγματικά το ένα πίσω από το άλλο μου συμβαίνουν και δεν μπορώ να μαζέψω την ψυχολογία μου για το παιδάκι μου περισσότερο ....

Επινα και καπνιζα φουλ καθε μερα σχεδον 10 χρονια τουλαχιστον σε φαση να μη τρωω μονο να πινω σερι 10ωρα κ να τρωω μετα..αυτο που λες δεν ειναι τιποτα..δε γινεται ετσι!!δε μπορώ να το πιστευω οτι ειναι τοσο σοβαρο.παρε γνωμες κ απο αλλους γιατρους γενικοτερα..κατι αλλο θα ειναι παρομοιο ισως.ειχες το συμπτωμα με τη τουαλετα δηλαδη και το ειχες αμελησει...γιατί χωρις συμπτωματα ειναι και αδυνατον..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Εγώ έπινα παλιά αλλά όχι πολύ και ούτε ήμουν εξαρτημένη , λόγο δουλειάς ,δούλευα βράδυ και έπινα 3 ποτά και όχι καθημερινά...

Την Δευτέρα θα μιλήσουμε με ηπατολογο για να μας βάλει σε ραντεβού , απ' όσο διάβασα στα μηνύματα φοβούνται και οι γιατροί του είπαν είναι σοβαρά . 

Εγώ εδώ και μήνες όταν πάω τουαλέτα για κακά (συγνώμη κιόλας) έχω αίμα και ένα διάστημα είχα πολύ αίμα σαν της περιόδου .

Είμαι τόσο χάλια πραγματικά το ένα πίσω από το άλλο μου συμβαίνουν και δεν μπορώ να μαζέψω την ψυχολογία μου για το παιδάκι μου περισσότερο ....

τι να πω κ δεν ειχες μιλησει τοσους μηνες οτι βλεπεις αιμα ?αποκλειετε με τρια ποτα δεν παθαινεις κυρωση να το ψαξεις κ σιγουρα θα υπαρχουν λυσεις. ο γιατρος θα σας πει σιγουρα ειναι ενα προβλημα που θα σε ακολουθει αλλα με σωστη καθοδηγηση τιποτα δεν θα συμβει απλα θα προσεχεις κ θα κανεις συνεχεια εξετασεις.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

τι να πω κ δεν ειχες μιλησει τοσους μηνες οτι βλεπεις αιμα ?αποκλειετε με τρια ποτα δεν παθαινεις κυρωση να το ψαξεις κ σιγουρα θα υπαρχουν λυσεις. ο γιατρος θα σας πει σιγουρα ειναι ενα προβλημα που θα σε ακολουθει αλλα με σωστη καθοδηγηση τιποτα δεν θα συμβει απλα θα προσεχεις κ θα κανεις συνεχεια εξετασεις.  

Για 2 χρόνια σχεδόν καθημερινά.

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά είχα μιλήσει όταν νοσηλευομουν στο νοσοκομείο για την χολή με έναν κύριο και μου είχε πει πως έχει πρόβλημα στο συκώτι του τώρα λόγο της χολής γιατί το καθηστερουσαν οι γιατροί με την αφαίρεση και αυτό μου το είπαν και γιατροί πως οι πέτρες στη χολή και στο σολινακι μπορούν να δημιουργήσουν και άλλα προβλήματα στα όργανα μας. Δεν είχα αναφέρει κάτι για το αίμα γιατί η χαζή πίστεψα θα είναι ραγαδα ή αιμοροιδες .

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...