Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μήκος τραχήλου στην 32η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα εξέταση Doppler και μου μέτρησε το μήκος τραχήλου ο γιατρός. Το βρήκε 22mm και το κεφαλάκι του μωρού να πιέζει προς τα κάτω. Ο γιατρός μου μου ειπε ν συνεχίσω τα utrogestan ένα από το στόμα και ένα κολπικά. Και 1 χαπι trofocard max. Βέβαια όλα αυτά τα έκανα και μέχρι σήμερα. Αλλά από 37 που ήταν στην β´ επιπέδου τώρα πηγε 22. Ειν ανησυχητικό;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, strs92 είπε:

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα εξέταση Doppler και μου μέτρησε το μήκος τραχήλου ο γιατρός. Το βρήκε 22mm και το κεφαλάκι του μωρού να πιέζει προς τα κάτω. Ο γιατρός μου μου ειπε ν συνεχίσω τα utrogestan ένα από το στόμα και ένα κολπικά. Και 1 χαπι trofocard max. Βέβαια όλα αυτά τα έκανα και μέχρι σήμερα. Αλλά από 37 που ήταν στην β´ επιπέδου τώρα πηγε 22. Ειν ανησυχητικό;;

Εμένα 2,2 ήταν από την 26η βδομάδα ενώ στην β επιπέδου ήταν 3,5.Συμβαίνει πολύ συχνά αυτό ,απλά θέλει προσοχή.Σε ποια βδομαδα εισαι?Αν έχει φτάσει 32η είσαι σε καλό δρόμο.Εμένα ο γιατρός  μου πε οτι αν φτάδω 32η και να γεννήθει πρόωρο δε θα χει θεμα κατλα 90%.Απο 30η και κατω  ειναι πολυ ανησυχητικό.Εγω τώρα είμαι 28η και μετράω τις μέρες να περάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stella_kl είπε:

Εμένα 2,2 ήταν από την 26η βδομάδα ενώ στην β επιπέδου ήταν 3,5.Συμβαίνει πολύ συχνά αυτό ,απλά θέλει προσοχή.Σε ποια βδομαδα εισαι?Αν έχει φτάσει 32η είσαι σε καλό δρόμο.Εμένα ο γιατρός  μου πε οτι αν φτάδω 32η και να γεννήθει πρόωρο δε θα χει θεμα κατλα 90%.Απο 30η και κατω  ειναι πολυ ανησυχητικό.Εγω τώρα είμαι 28η και μετράω τις μέρες να περάσουν...

2,2 mm??μιλησα με τον γιατρό μου και μου ειπε ότι δεν ανησυχεί για κάτι γιατί αυτό είναι το φυσιολογικό όσο πλησιάζω προς τον τοκετό να μικραίνει ο τράχηλος. Και το 22 θα γίνει 15 και θ πάω ν γεννήσω 

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2.1 από τη Β επιπέδου.ξεκουραση αρκετή και γέννησα 39 +3  .να παίρνεις την αγωγή σου και όσο μπορείς να μειώσεις περπάτημα γενικότερα να κουράζεσαι.μς το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2020 at 1:01 ΠΜ, strs92 είπε:

2,2 mm??μιλησα με τον γιατρό μου και μου ειπε ότι δεν ανησυχεί για κάτι γιατί αυτό είναι το φυσιολογικό όσο πλησιάζω προς τον τοκετό να μικραίνει ο τράχηλος. Και το 22 θα γίνει 15 και θ πάω ν γεννήσω 

2,2 εκατοστά εννοώ,δηλαδή 22mm.Όσο φτανεις στο τέλος δεν υπάρχει πρόβλημα.Εγω επειδη από την 26η βδομάδα ήταν τόσο για αυτο ήταν ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
On 3/9/2020 at 7:02 ΜΜ, strs92 είπε:

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα εξέταση Doppler και μου μέτρησε το μήκος τραχήλου ο γιατρός. Το βρήκε 22mm και το κεφαλάκι του μωρού να πιέζει προς τα κάτω. Ο γιατρός μου μου ειπε ν συνεχίσω τα utrogestan ένα από το στόμα και ένα κολπικά. Και 1 χαπι trofocard max. Βέβαια όλα αυτά τα έκανα και μέχρι σήμερα. Αλλά από 37 που ήταν στην β´ επιπέδου τώρα πηγε 22. Ειν ανησυχητικό;;

Τελικά σε ποια εβδομάδα γεννήσεις???γιατί κ γω ακριβώς στα ίδια είμαι....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...