Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Πόνοι στην μέση στον 8ο μήνα.


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Έχει καμία πονους χαμηλά στην μέση στον 8ο μήνα;διανυω την 33η εβδομάδα και εδώ κ 2 μέρες υποφέρω από πονους στη μέση χαμηλά. Είναι ανησυχητικό ;τι σας ανακουφίζει;δν μπορώ να βρω κάτι να με ανακουφίζει φοβερα. Ίσως αν βάζω ένα μαξιλάρι κάτω απ τη λεκάνη και τα πόδια ψηλά ,να νιωθω κααααπως καλυτερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου γενικά οι πόνοι στη μέση είναι φυσιολογικοί όσο φουσκώνει η κοιλουμπινα μας..είναι από το βάρος..

Καλά βασικά γενικά τα πονακια σε διάφορα σημεία είναι φυσιολογικα(όταν βέβαια είναι ανεκτά κ περιστασιακά!)

Εμένα όταν με πιάνει η μέση βάζω τον άντρα μου κ με τρίβει απαλά εκεί κ φροντίζω να την κρατάω ζέστη πχ όταν είμαι τον καναπέ έχω ένα σεντονακι μόνο πίσω στη μέση ή έχει τύχει να βάλω κ θερμοφορα(όπως έβαζα όταν είχα περίοδο..) νομίζω αυτά θα σε ανακουφίσουν..επίσης υπάρχουν κ ασκήσεις απαλές αν θες να δεις στο YouTube ή Google..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσι μου γενικά οι πόνοι στη μέση είναι φυσιολογικοί όσο φουσκώνει η κοιλουμπινα μας..είναι από το βάρος..

Καλά βασικά γενικά τα πονακια σε διάφορα σημεία είναι φυσιολογικα(όταν βέβαια είναι ανεκτά κ περιστασιακά!)

Εμένα όταν με πιάνει η μέση βάζω τον άντρα μου κ με τρίβει απαλά εκεί κ φροντίζω να την κρατάω ζέστη πχ όταν είμαι τον καναπέ έχω ένα σεντονακι μόνο πίσω στη μέση ή έχει τύχει να βάλω κ θερμοφορα(όπως έβαζα όταν είχα περίοδο..) νομίζω αυτά θα σε ανακουφίσουν..επίσης υπάρχουν κ ασκήσεις απαλές αν θες να δεις στο YouTube ή Google..

Αχ!!!!και σε τι στάση σε ανακουφίζει να κοιμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Αχ!!!!και σε τι στάση σε ανακουφίζει να κοιμάσαι;

Χμ..από την 33η....ΚΑΜΙΑ!!:D

Δεν έχω επιλογές,μόνο στο πλάι κοιμάμαι είτε αριστερά είτε δεξιά ΠΑΝΤΑ με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια μου και ενα ακόμη λεπτό μικρό μαξιλαράκι που έχω (ή μπορείς με σεντόνι πχ ή κάτι άλλο..) κάτω από τη κοιλίτσα έτσι όπως είναι στο πλάι..γτ ορισμένες φορές την νιώθω σαν να "κρέμεται.."

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...