Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα! Κ γω την Πέμπτη έκανα πρώτη χοριακη, σήμερα επανάληψη κ Δευτέρα άλλη μια να το σιγουρέψουμε... Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλα για όλες να τα λέμε μέχρι το τέλος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ποσό χαίρομαι που είμαστε αρκετές, είχα αρχίσει κ ανχωνομουν!!

@Ευαγγελιαα  όλα καλά θα πάνε να ξεκουράζεσαι.. 

@Aircondition κ εγώ την Πέμπτη εκανα χοριακη κ θα την επαναλάβω την Δευτέρα.

@KimK να σου πω δεν έχω ιδέα πως μετράμε εκανα μεταφορά 9/9 μια βλαστοκύστη 5 ημερών. Στις 17/9 χοριακη που βγήκε θετική 87,5 κ θα την επαναλάβω την Δευτέρα.

ο γιατρός μου μου είπε ότι θεωρείτε πολύ καλή σαν αριθμός αλλά φυσικά θα δούμε κ την Δευτέρα πως πάει.

 

κ τώρα άμα σας πω ότι μια γνωστή που ήξερε κ που έκανε κ αυτή εξωσωματική μου πε ότι της φάνηκε χαμηλή η χοριακη μου κ με άγχωσε τι να πω...

 

 

Just now, Val! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα! Κ γω την Πέμπτη έκανα πρώτη χοριακη, σήμερα επανάληψη κ Δευτέρα άλλη μια να το σιγουρέψουμε... Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλα για όλες να τα λέμε μέχρι το τέλος! 

Κ εγώ Πέμπτη!! Άντε με το καλό, ποσό σου βγήκε; Εμένα γτ άραγε με έβαλε επανάληψη Δευτέρα αντί για σήμερα;

Εύχομαι σύντομα κ στα δικά σου κοριτσάκι μου!!! @Evouska

14 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ελ ρε κούκλα 

Και τώρα λέγαμε ποιος θ ανοίξει την ενότητα 

Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις 

( Δεν είμαι έγκυος) 

Περίμενε θα έρθουν

Αλλά πες μας τα δικά σου λίγο

 

14 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Ωωωωω κοριτσι μου σε είχα διαβάσει στην εμβρυομεταφορα....ηταν καλη η χοριακή ε????τι καλααααααα!συγχαρητηρια!!!με μια τελειομηνη ήρεμη εγκυμοσύνη και ενα υγιή μπεμπέ....ελπιζω το θέμα που άνοιξες να γεμίσει σύντομα!!:wub:

Ναι ναι θετική!!! Τώρα θα κάνω επανάληψη Δευτέρα να δούμε, βέβαια μια γνωστή με ανχωσε λίγο αλλά δεν βαριέσαι ο γιατρός μου είπε ότι ήταν καλή η τιμή!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Val! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα! Κ γω την Πέμπτη έκανα πρώτη χοριακη, σήμερα επανάληψη κ Δευτέρα άλλη μια να το σιγουρέψουμε... Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλα για όλες να τα λέμε μέχρι το τέλος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ποσό χαίρομαι που είμαστε αρκετές, είχα αρχίσει κ ανχωνομουν!!

@Ευαγγελιαα  όλα καλά θα πάνε να ξεκουράζεσαι.. 

@Aircondition κ εγώ την Πέμπτη εκανα χοριακη κ θα την επαναλάβω την Δευτέρα.

@KimK να σου πω δεν έχω ιδέα πως μετράμε εκανα μεταφορά 9/9 μια βλαστοκύστη 5 ημερών. Στις 17/9 χοριακη που βγήκε θετική 87,5 κ θα την επαναλάβω την Δευτέρα.

ο γιατρός μου μου είπε ότι θεωρείτε πολύ καλή σαν αριθμός αλλά φυσικά θα δούμε κ την Δευτέρα πως πάει.

 

κ τώρα άμα σας πω ότι μια γνωστή που ήξερε κ που έκανε κ αυτή εξωσωματική μου πε ότι της φάνηκε χαμηλή η χοριακη μου κ με άγχωσε τι να πω...

 

 

Κ εγώ Πέμπτη!! Άντε με το καλό, ποσό σου βγήκε; Εμένα γτ άραγε με έβαλε επανάληψη Δευτέρα αντί για σήμερα;

Εύχομαι σύντομα κ στα δικά σου κοριτσάκι μου!!! @Evouska

 

Ναι ναι θετική!!! Τώρα θα κάνω επανάληψη Δευτέρα να δούμε, βέβαια μια γνωστή με ανχωσε λίγο αλλά δεν βαριέσαι ο γιατρός μου είπε ότι ήταν καλή η τιμή!!

Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Μονο ο γιατρός σου ξέρει...κανένας γνωστός!! Εσύ αυτόν να ακούς!!

  • Μου αρέσει 1

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Μονο ο γιατρός σου ξέρει...κανένας γνωστός!! Εσύ αυτόν να ακούς!!

Ναι το ξέρω! Μπορω να πω η πρώτη χοριακη έφτασε γρήγορα κ χωρισ Να το καταλάβω αλλά ξέρεις ότι σου γίνονται κ ερωτήσεις που δεν ξέρεις την απάντηση είναι κσπως...Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elsatin είπε:

Ναι το ξέρω! Μπορω να πω η πρώτη χοριακη έφτασε γρήγορα κ χωρισ Να το καταλάβω αλλά ξέρεις ότι σου γίνονται κ ερωτήσεις που δεν ξέρεις την απάντηση είναι κσπως...Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι;

Εγώ τη Δευτέρα θα πάω για την τελευταία χοριακη και μετά υπέρηχο. 

θεωρητικά βάση της τελευταίας μου ΤΕΡ είμαι 3εβδ. και 5 ημερών.

Για να δεις πόσο είσαι μετράς απ την πρώτη μέρα της τελευταίας σου περιόδου.


:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Εγώ τη Δευτέρα θα πάω για την τελευταία χοριακη και μετά υπέρηχο. 

θεωρητικά βάση της τελευταίας μου ΤΕΡ είμαι 3εβδ. και 5 ημερών.

Για να δεις πόσο είσαι μετράς απ την πρώτη μέρα της τελευταίας σου περιόδου.

Ακόμη κ εάν ήταν μεταφορά βλαστοκυστης με κατεψυγμένο έμβρυο; Γτ εγώ εκανα ωοληψια γονιμοποίηση Μάιο. Τα κάνανε βλασυοκυστες, τα στείλαμε προεμφυτευτικο έλεγχο γτ έχει ο σύζυγος μετάθεση στο χρωμόσωμα κ μετά εκανα επέμβαση στις σάλπιγγες γτ ήταν υδροσσλπιγγες. Όποτε είχα μια παύση 3 μηνών. Τελευταία περίοδο είχα 16/8 κ κάναμε έμβρυο μεταφορά 9/9

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Ακόμη κ εάν ήταν μεταφορά βλαστοκυστης με κατεψυγμένο έμβρυο; Γτ εγώ εκανα ωοληψια γονιμοποίηση Μάιο. Τα κάνανε βλασυοκυστες, τα στείλαμε προεμφυτευτικο έλεγχο γτ έχει ο σύζυγος μετάθεση στο χρωμόσωμα κ μετά εκανα επέμβαση στις σάλπιγγες γτ ήταν υδροσσλπιγγες. Όποτε είχα μια παύση 3 μηνών. Τελευταία περίοδο είχα 16/8 κ κάναμε έμβρυο μεταφορά 9/9

Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω αλλά ο γιατρός θα σου πει σίγουρα.

Τη Δευτέρα μαζί θα επαναλάβουμε τις χοριακες. Για να δούμε!!!:x Εύχομαι να κυλησουν όλα ομαλά!!

  • Μου αρέσει 1

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ποσό χαίρομαι που είμαστε αρκετές, είχα αρχίσει κ ανχωνομουν!!

@Ευαγγελιαα  όλα καλά θα πάνε να ξεκουράζεσαι.. 

@Aircondition κ εγώ την Πέμπτη εκανα χοριακη κ θα την επαναλάβω την Δευτέρα.

@KimK να σου πω δεν έχω ιδέα πως μετράμε εκανα μεταφορά 9/9 μια βλαστοκύστη 5 ημερών. Στις 17/9 χοριακη που βγήκε θετική 87,5 κ θα την επαναλάβω την Δευτέρα.

ο γιατρός μου μου είπε ότι θεωρείτε πολύ καλή σαν αριθμός αλλά φυσικά θα δούμε κ την Δευτέρα πως πάει.

 

κ τώρα άμα σας πω ότι μια γνωστή που ήξερε κ που έκανε κ αυτή εξωσωματική μου πε ότι της φάνηκε χαμηλή η χοριακη μου κ με άγχωσε τι να πω...

 

 

Κ εγώ Πέμπτη!! Άντε με το καλό, ποσό σου βγήκε; Εμένα γτ άραγε με έβαλε επανάληψη Δευτέρα αντί για σήμερα;

Εύχομαι σύντομα κ στα δικά σου κοριτσάκι μου!!! @Evouska

 

Ναι ναι θετική!!! Τώρα θα κάνω επανάληψη Δευτέρα να δούμε, βέβαια μια γνωστή με ανχωσε λίγο αλλά δεν βαριέσαι ο γιατρός μου είπε ότι ήταν καλή η τιμή!!

Εμένα βγήκε 86! Τι να σου πω ο γιατρος μου δε σχολίασε τον αριθμό το μόνο που τον νοιάζει είναι ο διπλασιασμός.... Είδωμεν....

2 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα κι εγώ χοριακη την Πέμπτη κ ήταν 27, πολύ οριακό. Έκανα ξανά σήμερα αλλά μου είπαν πως ίσως τα αποτελέσματα δεν προλάβουν να βγουν την ίδια μέρα άρα πάμε για Δευτέρα. Διαβάσα κάποιες περιπτώσεις που όλα πήγαν καλά με χαμηλή χοριακη αλλά φοβάμαι να χαρώ. Κ ο γιατρός μου ήταν πολύ συγκρατημένος..

Σε αυτό το στάδιο λίγο πολύ όλες ένα φόβο τον έχουμε σε καταλαβαίνω απόλυτα....!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι άκου το γιατρό σου κ όλα θα πάνε καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Val! είπε:

Εμένα βγήκε 86! Τι να σου πω ο γιατρος μου δε σχολίασε τον αριθμό το μόνο που τον νοιάζει είναι ο διπλασιασμός.... Είδωμεν....

Σε αυτό το στάδιο λίγο πολύ όλες ένα φόβο τον έχουμε σε καταλαβαίνω απόλυτα....!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι άκου το γιατρό σου κ όλα θα πάνε καλά 

14  :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελεγα κ εγω για Μαιο δεν θα γινει καφε;;απορουσα ελεγα η μονη θα ειμαι!!καλες εγκυμοσυνες να εχουμε κοριτσια!!εγω την Τριτη εχω τον πρωτο υπερηχο κ ανυπομωνω!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, πελαργος είπε:

Ελεγα κ εγω για Μαιο δεν θα γινει καφε;;απορουσα ελεγα η μονη θα ειμαι!!καλες εγκυμοσυνες να εχουμε κοριτσια!!εγω την Τριτη εχω τον πρωτο υπερηχο κ ανυπομωνω!!

Άντε τέλεια!!!! Σάκο θα δεις σωστά; 
Ναι έβλεπα που υπήρχαν για όλους τους άλλους μήνες κ λέω αποκλείετε να είμαι μόνη μ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Άντε τέλεια!!!! Σάκο θα δεις σωστά; 
Ναι έβλεπα που υπήρχαν για όλους τους άλλους μήνες κ λέω αποκλείετε να είμαι μόνη μ

δεν ξερω λογικα σακο φαντοζομαι...στην τελευταια χοριακη 14/9 την καναμε ηταν 1059...τωρα θα δειξει!!εσυ εκανες υπερηχο η περιμενουμε κ οι δυο την μεγαλη μερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...