Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

καλησπέρα @ChristinaC..καλ@ChristinaC..καλως ήρθες!!!όλα να πάνε κατ' ευχήν κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

Σε ευχαριστώ πολύ Ευαγγελία! Ανταποδίδω, με το καλό !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 

Περιμένουμε χοριακη σήμερα; 

Καλημέρα!!! Εγώ έκανα ήδη 3 ελπίζω να μη με βάλει ο γιατρος να κάνω κ άλλη... Αύριο έχω πρώτο ραντεβού για υπέρηχο. Λογικά θα δούμε μόνο σάκο. 
Να σε ρωτήσω κάτι; Πότε ξεκίνησαν σε σένα οι ναυτίες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Val! 

Ποτέ βγαίνουν τ αποτελέσματα της χοριακης; σου εύχομαι ότι καλυτερο

Με το καλό και ο υπέρηχος αυριο

Στην πρώτη εγκυμοσύνη οι αναγούλες ξεκίνησαν την ημέρα που περίμενα περίοδο παρόλο που η χοριακη ήταν μικρή, και γενικά ήμουν πιο δύσκολα, τώρα την δεύτερη φορά ξεκίνησαν γύρω στα μέσα της 6ης εβδομάδας με 7η, αφού νόμιζα ότι την γλίτωσα... Αμ δε

Πάντως είμαι καλύτερα σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη, ίσως επειδή έχω ήδη ένα παιδί και πρέπει να μαι στο πόδι οπότε δεν είμαι όλη μέρα ξάπλα να γίνομαι χειρότερα, βγαίνω έξω κιόλας μιλάω με κόσμο... Κάπως απασχολείται το μυαλο

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα Val! 

Ποτέ βγαίνουν τ αποτελέσματα της χοριακης; σου εύχομαι ότι καλυτερο

Με το καλό και ο υπέρηχος αυριο

Στην πρώτη εγκυμοσύνη οι αναγούλες ξεκίνησαν την ημέρα που περίμενα περίοδο παρόλο που η χοριακη ήταν μικρή, και γενικά ήμουν πιο δύσκολα, τώρα την δεύτερη φορά ξεκίνησαν γύρω στα μέσα της 6ης εβδομάδας με 7η, αφού νόμιζα ότι την γλίτωσα... Αμ δε

Πάντως είμαι καλύτερα σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη, ίσως επειδή έχω ήδη ένα παιδί και πρέπει να μαι στο πόδι οπότε δεν είμαι όλη μέρα ξάπλα να γίνομαι χειρότερα, βγαίνω έξω κιόλας μιλάω με κόσμο... Κάπως απασχολείται το μυαλο

Βγήκαν προχτές όλα μια χαρά προς το παρόν... 

Σε ρώτησα γιατί κ γω έχω ήδη ένα κοριτσάκι κ θυμάμαι απ´την πρώτη εγκυμοσύνη ότι υπέφερα απ´την πρώτη στιγμή με τις ναυτίες κ τις καούρες... είχα ναυτίες μέχρι τον 6ο δε μπορούσα να φάω τίποτα..

Τώρα ελάχιστα πράγματα σχεδόν τίποτα από συμπτώματα κ έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως δεν πάει κάτι καλα.... Τώρα που ακούω παρόμοια από σένα καταλαβαίνω πως ίσως είναι νωρίς κ να μη γλίτωσα απλά... Δεν τις αναζητώ προς θεού απλά το θεωρούσα δεδομένο ότι δε θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Val ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγω

Έλεγα πως θα είμαι με ήδη ένα παιδί και τόσο χάλια συμπτώματα γιατί κι εγώ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στην κυριολεξία την πρώτη φορά, αλλά όντως αργησαν αυτήν την φορά, επίσης είναι νομίζω πιο ήπια, οκ έχω αναγούλα αλλά όχι όπως τότε, επίσης την πρώτη φορά δεν μπορούσα να φάω τίποτα, τώρα αν πεινάω γίνομαι χειρότερα, τρώω λίγο και έχω αναγούλα επειδή έφαγα... 

Πόσο είναι το κοριτσάκι σου;; να την χαίρεσαι! 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Val ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγω

Έλεγα πως θα είμαι με ήδη ένα παιδί και τόσο χάλια συμπτώματα γιατί κι εγώ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στην κυριολεξία την πρώτη φορά, αλλά όντως αργησαν αυτήν την φορά, επίσης είναι νομίζω πιο ήπια, οκ έχω αναγούλα αλλά όχι όπως τότε, επίσης την πρώτη φορά δεν μπορούσα να φάω τίποτα, τώρα αν πεινάω γίνομαι χειρότερα, τρώω λίγο και έχω αναγούλα επειδή έφαγα... 

Πόσο είναι το κοριτσάκι σου;; να την χαίρεσαι! 

 

Ναι ναι όπως ακριβώς το λες! Εγώ είχα κ το άλλο.... μέχρι τον 6ο η διατροφή μου ήταν κράκερ, ψωμί,τυρί, μακαρόνια κ καρότα χαχαχχαχ! Όλα τα αλλά τα έβλεπα κ ήθελα να κάνω εμετό... τώρα κανένα πρόβλημα με κανένα φαγητό μη σου πω ότι πεινάω κ συνέχεια κ κρατιέμαι μην το παρακάνω!

Η μικρούλα μου είναι 2 κ μου ρουφάει όλη την ενέργεια στην κυριολεξία! Καλα να είναι τα παιδάκια μας τι να κάνουν κ αυτά δε μπορούν να καταλάβουν πως μπορεί να αισθανόμαστε εμείς... κ καλα κάνουν! 
 

Μακαρι να μας πάνε όλα καλα κ αυτή τη φορά το έχω πολύ ανάγκη...

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω μικρούλα!! Νομίζω η πιο ωραία ηλικία!! Εμένα είναι 5 και καταλαβαίνει, χθες που πήγα για υπέρηχο ήρθε μαζί μου, ανυπομονεί να ρθει το αδερφάκι! 

Εγώ πάλι μου βρωμάει ακόμα και το ψωμί, τρώω ίσα ίσα για να μην νιώθω αυτήν την απαίσια αναγούλα, αλλά τρώω φρυγανιές κριθαράκι μακαρόνι και τυρόπιτες,  αυτά τα δέχεται το στομάχι μου αλλά κι αυτά με το ζόρι τα τρωω

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ωωωω μικρούλα!! Νομίζω η πιο ωραία ηλικία!! Εμένα είναι 5 και καταλαβαίνει, χθες που πήγα για υπέρηχο ήρθε μαζί μου, ανυπομονεί να ρθει το αδερφάκι! 

Εγώ πάλι μου βρωμάει ακόμα και το ψωμί, τρώω ίσα ίσα για να μην νιώθω αυτήν την απαίσια αναγούλα, αλλά τρώω φρυγανιές κριθαράκι μακαρόνι και τυρόπιτες,  αυτά τα δέχεται το στομάχι μου αλλά κι αυτά με το ζόρι τα τρωω

Ναι ναι είναι τρομερή ηλικία! Εσένα θα σε βοηθάει κιόλας! 
Εγω αν πάνε όλα καλα δε νομίζω να της το πω πολύ νωρίς ένα φόβο τον έχω κ για το πως θα το πάρει κ για να μη γίνει τίποτα κ την αναστατώσω τσάμπα... αν κ της αρέσουν τα μωρά (τα ξένα χαχαχαχ)!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχει δύο μέρες που της το είπα, θα σκαγα, κι εγώ έλεγα αν συμβεί κάτι θα λυπηθεί πολύ και το καθυστερούσα

Πάντως νιώθω τόσο θετικά ότι θα πάνε όλα και είπα θα το πω

Πιστεύω θα με βοηθάει αλλά θα θέλει κι αυτή τον χρόνο που είχαμε μαζί μέχρι τώρα 

Θα δούμε... Όλα καλα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, ChristinaC είπε:

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στην παρέα και περιμένω κι εγώ τον Μάιο το 1ο μου . Να είστε όλες υγιής !!

Καλησπέρα!!!! Τέλεια κορίτσι!! Μια υγιή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ευαγγελία δύσκολη η αναμονή αλλά θα περάσει, εύχομαι να χεις μια σούπερ τιμή χοριακης! 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτι!!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...