Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

@ElsatinΚαλημέρα!!Βλαστοκυστη 5 ημερών.Εγινε ωοληψια 3 ωαρίων, το ένα έσπασε,το άλλο δεν προχώρησε κ το 3ο μας ενώ έδειχνε να εξελίσσεται, την 3η μέρα μας είπαν δύσκολα τα πράγματα, την 4η σχεδόν μας το απεκλεισαν(Πρέπει να πλημμύρισε η Αθήνα από τα δάκρυα μου) κ την 5η πρωί πρωί ενώ θα πηγαίναμε σε συνάντηση με τον γιατρό για το plan b ,μας πήραν τηλ ότι όλα άλλαξαν κ θα κάνουμε εμβρυομεταφορα γιατί εξελίσσεται μια χαρά κ είναι έτοιμο..από τις 8 που με πήραν έως τις 11 παρά που φτάσαμε είχε διπλασιαστεί ..

Τι να πω..ψιλοφοβαμαι να πιστέψω ότι θα πάει καλά μην απογοητευτω, από την άλλη πιστεύω πολύ στη δύναμη του!!

Να μην αμφιβαλεις, θέλει πίστη κ ηρεμία η κατάσταση. Εγώ σκέψου την ώρα που μπήκα στο Ιάσων για το αποτέλεσμα κ για να πάρω συνταγογράφηση νομίζω θα μου πουν αρνητικό γτ δεν ένιωθα κάτι κ δεν το πίστευα το θετικό. Κ ως τώρα αυτό που κάνω είναι απλά να μαι χαλαρή.

Να σε ρωτήσω όμως γτ σε άφησαν για βλαστοκυστη αφού δεν είναι ότι είχατε πολλά πχ, γτ από όσο ξέρω συνήθως βλαστοκυστη κάνουν όταν υπάρχουν πολλά ώστε να βάλουν το πιο άριστο ή όταν πρέπει να κάνουν προεμφυτευτικο όπως στη δική μου περίπτωση γτ εμείς εχουμε, ο σύζυγος μετάθεση σε χρωμοσωμά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elsatin είπε:

Να μην αμφιβαλεις, θέλει πίστη κ ηρεμία η κατάσταση. Εγώ σκέψου την ώρα που μπήκα στο Ιάσων για το αποτέλεσμα κ για να πάρω συνταγογράφηση νομίζω θα μου πουν αρνητικό γτ δεν ένιωθα κάτι κ δεν το πίστευα το θετικό. Κ ως τώρα αυτό που κάνω είναι απλά να μαι χαλαρή.

Να σε ρωτήσω όμως γτ σε άφησαν για βλαστοκυστη αφού δεν είναι ότι είχατε πολλά πχ, γτ από όσο ξέρω συνήθως βλαστοκυστη κάνουν όταν υπάρχουν πολλά ώστε να βάλουν το πιο άριστο ή όταν πρέπει να κάνουν προεμφυτευτικο όπως στη δική μου περίπτωση γτ εμείς εχουμε, ο σύζυγος μετάθεση σε χρωμοσωμά.

Δεν έχω ιδέα..εμπιστευομαι τον γιατρό μου κ απλά αφέθηκα..δεν ρώτησα πολλά, πιθανών λάθος μου, αλλά έκρινε έτσι ότι έπρεπε να γίνει κ έγινε..Απο Κρήτη είμαστε κ μείναμε 1 ολόκληρη εβδομάδα από την ωοληψια έως την εμβρυομεταφορα..Με σοβαρό θέμα πολυκυστικων,και σχεδόν σίγουρη ότι θα πάθω υπερδιέγερση κ θα κάναμε εμβρυομεταφορα μετά από 3 μήνες, το πήγε τόσο καλά με τις μονάδες που δεν έπαθα απολύτως τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Δεν έχω ιδέα..εμπιστευομαι τον γιατρό μου κ απλά αφέθηκα..δεν ρώτησα πολλά, πιθανών λάθος μου, αλλά έκρινε έτσι ότι έπρεπε να γίνει κ έγινε..Απο Κρήτη είμαστε κ μείναμε 1 ολόκληρη εβδομάδα από την ωοληψια έως την εμβρυομεταφορα..Με σοβαρό θέμα πολυκυστικων,και σχεδόν σίγουρη ότι θα πάθω υπερδιέγερση κ θα κάναμε εμβρυομεταφορα μετά από 3 μήνες, το πήγε τόσο καλά με τις μονάδες που δεν έπαθα απολύτως τίποτα.. 

Τέλεια !! Κ εγώ έχω πολυκυστικες, εμείς αναγκαστικά καταψυξαμε κ μετά μεταφέραμε γτ η βιοψια του εμβρύου πήρε δυο βδομάδες. 

Ποιον γιατρό έχεις? Έχω είμαι στο ιασω με τον Κωσταρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Τέλεια !! Κ εγώ έχω πολυκυστικες, εμείς αναγκαστικά καταψυξαμε κ μετά μεταφέραμε γτ η βιοψια του εμβρύου πήρε δυο βδομάδες. 

Ποιον γιατρό έχεις? Έχω είμαι στο ιασω με τον Κωσταρα

Στο Ιασώ και εμείς με τον Προκοπακη!

Just now, Elsatin είπε:

Τέλεια !! Κ εγώ έχω πολυκυστικες, εμείς αναγκαστικά καταψυξαμε κ μετά μεταφέραμε γτ η βιοψια του εμβρύου πήρε δυο βδομάδες. 

Ποιον γιατρό έχεις? Έχω είμαι στο ιασω με τον Κωσταρα

Στο Ιασώ και εμείς με τον Προκοπακη!

Απλά έχω απο τη 2η μερα στήθος υπερβολικά πρησμένο, και ένα τράβηγμα στην κοιλιά..απο τη μια χαίρομαι απο την άλλη ανησυχώ..

παρ' όλα αυτά, γενικά δεν έχω πολυ άγχος..το χω πάρει ψύχραιμα, ούτε μετράω μέρες..απλά προσέχω.. ώρες ώρες με πιάνει να κάνω χοριακη, αλλά προσπαθώ να το διαχειρίζομαι έως 1/10 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Στο Ιασώ και εμείς με τον Προκοπακη!

Στο Ιασώ και εμείς με τον Προκοπακη!

Απλά έχω απο τη 2η μερα στήθος υπερβολικά πρησμένο, και ένα τράβηγμα στην κοιλιά..απο τη μια χαίρομαι απο την άλλη ανησυχώ..

παρ' όλα αυτά, γενικά δεν έχω πολυ άγχος..το χω πάρει ψύχραιμα, ούτε μετράω μέρες..απλά προσέχω.. ώρες ώρες με πιάνει να κάνω χοριακη, αλλά προσπαθώ να το διαχειρίζομαι έως 1/10 

Όλα καλά σκέψου θετικά! Εμένα μου έκανε χοριακη στις 9 μέρες βέβαια. Πότε είπες έκανες εμβρυομεταφορα? Πλάκα θα χε να σε είχα δει εκει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elsatin είπε:

Όλα καλά σκέψου θετικά! Εμένα μου έκανε χοριακη στις 9 μέρες βέβαια. Πότε είπες έκανες εμβρυομεταφορα? Πλάκα θα χε να σε είχα δει εκει

χαχαχαχα πολύ πιθανών...

ωοληψια στις 12/9 και εμβρυομεταφορα 17/9

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

χαχαχαχα πολύ πιθανών...

ωοληψια στις 12/9 και εμβρυομεταφορα 17/9

 

Όχι εκτός κ εάν σε πέτυχα την μέρα της χοριακης μου που ήταν στις 17 αλλά πήγα πολύ πρωί γτ δεν κρατιόμουν. Είχα Πάει 8 κ πήγα ξανα στις 12 η ώρα για το αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Όχι εκτός κ εάν σε πέτυχα την μέρα της χοριακης μου που ήταν στις 17 αλλά πήγα πολύ πρωί γτ δεν κρατιόμουν. Είχα Πάει 8 κ πήγα ξανα στις 12 η ώρα για το αποτελέσματα 

Μπα,δεν βρεθήκαμε τότε..και να ήσουν εκεί με τόσο κλάμα που έριξα την προηγούμενη, τα μάτια μου δεν άνοιγαν από το πρήξιμο χαχαχα κατά τις 12.40 βγήκα από το δωμάτιο της εμβρυομεταφορας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ChristinaC είπε:

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στην παρέα και περιμένω κι εγώ τον Μάιο το 1ο μου . Να είστε όλες υγιής !!

καλησπέρα @ChristinaC..καλ@ChristinaC..καλως ήρθες!!!όλα να πάνε κατ' ευχήν κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κι από μένα!!! Εύχομαι να έχουμε όλες μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρουμε γερά μωρά στις αγκαλιές μας! 

Με τεπ 21/7 κανονικά θα πρεπε να μαι 9 εβδομάδων και να μαι μαμά Απριλίου αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 8+2 οπότε έγινε μάλλον καθυστερημένη σύλληψη και να μαι μανούλα Μαΐου! 

Μόλις γυρίσαμε από γιατρό είδαμε το σποράκια που μεγαλώνει και έβγαλε χεράκια αν και ακόμα όχι εντελώς σχηματισμενα! 

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου, έχω κι ένα κοριτσάκι 5 ετων

Κατά τ άλλα αναγούλες φουλ και κόπωση λίγη υπνηλία... Όλα καλά όμως! 

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γειά σας κι από μένα!!! Εύχομαι να έχουμε όλες μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρουμε γερά μωρά στις αγκαλιές μας! 

Με τεπ 21/7 κανονικά θα πρεπε να μαι 9 εβδομάδων και να μαι μαμά Απριλίου αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 8+2 οπότε έγινε μάλλον καθυστερημένη σύλληψη και να μαι μανούλα Μαΐου! 

Μόλις γυρίσαμε από γιατρό είδαμε το σποράκια που μεγαλώνει και έβγαλε χεράκια αν και ακόμα όχι εντελώς σχηματισμενα! 

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου, έχω κι ένα κοριτσάκι 5 ετων

Κατά τ άλλα αναγούλες φουλ και κόπωση λίγη υπνηλία... Όλα καλά όμως! 

Με το καλό!Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Εγώ εν αναμονή για τη χοριακη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 

Ευαγγελία σου εύχομαι μια σούπερ χοριακη!! 

Καλώς σας βρήκα Val, μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε σενα

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Μακάρι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...