Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Επίδομα εξωσωματικής


Recommended Posts


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Καλλια35 είπε:

Τι γνωρίζετε για το επίδομα εξωσωματικής;

Πότε το παίρνουμε και ποιοι;

Προκειται για 352 ευρώ αφου εχεις περασει την επιτροπή της εξωσωματικής και εχεις πάρει την έγκριση για τα φαρμακα και ολοκληρώσεις την προσπαθεια σου. Προσκομίζεις βεβαίωση απο την κλινικη οτι πραγματοποιήθηκε ωοληψια και εμβρυομεταφορά, ανεξάρτητα αν πέτυχε ή όχι δεν τους νοιάζει. Λογικά εχεις τρίμηνο να καταθέσεις τα χαρτιά , εγω το εχω πάρει τρεις φορές το πιο σύντομο διάστημα που το πήρα  ηταν σε μια εβδομαδα το πιο αργά σε δυο μηνες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Προκειται για 352 ευρώ αφου εχεις περασει την επιτροπή της εξωσωματικής και εχεις πάρει την έγκριση για τα φαρμακα και ολοκληρώσεις την προσπαθεια σου. Προσκομίζεις βεβαίωση απο την κλινικη οτι πραγματοποιήθηκε ωοληψια και εμβρυομεταφορά, ανεξάρτητα αν πέτυχε ή όχι δεν τους νοιάζει. Λογικά εχεις τρίμηνο να καταθέσεις τα χαρτιά , εγω το εχω πάρει τρεις φορές το πιο σύντομο διάστημα που το πήρα  ηταν σε μια εβδομαδα το πιο αργά σε δυο μηνες.

Εγώ έκανα τις δύο σε νοσοκομείο αφού πέρασα επιτροπή και μία τώρα σε ιδιωτικό ,τις προηγούμενες δύο δηλαδή τις έχασα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

Εγώ έκανα τις δύο σε νοσοκομείο αφού πέρασα επιτροπή και μία τώρα σε ιδιωτικό ,τις προηγούμενες δύο δηλαδή τις έχασα;

Ναι τις έχασες. Οπως κι εγω αλλωστε έχασα μια γι αυτο πήρα τρεις φορές. Εκτος αν βεβαια πλήρωσες κατι στο νοσοκομειο με απόδειξη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι τις έχασες. Οπως κι εγω αλλωστε έχασα μια γι αυτο πήρα τρεις φορές. Εκτος αν βεβαια πλήρωσες κατι στο νοσοκομειο με απόδειξη.

Όχι δεν πλήρωσα κάτι στο νοσοκομείο. Αυτή που έκανα τώρα ιδιωτικά δηλαδή μπορώ να την πάρω; Τι δικαιολογητικά χρειάζονται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καλλια35 είπε:

Όχι δεν πλήρωσα κάτι στο νοσοκομείο. Αυτή που έκανα τώρα ιδιωτικά δηλαδή μπορώ να την πάρω; Τι δικαιολογητικά χρειάζονται;

Τελικα μονο εγω ήμουν μλκς που μου ζήτησε 600 ευρώ φακελάκι και το έδωσα.....

αυτο που εκανες τωρα ιδιωτικά φυσικα και μπορείς θα σου δώσουν την βεβαιωση απο το κέντρο εξωσωματικής , τις απόδειξεις και την απόφαση της επιτροπής , ταυτότητα Και τα καταθέτεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευτυχώς που εδώ μέσα βλέπουμε πράγματα που δεν τα λένε οι γιατροί... Ενημέρωσα και μια φίλη μου που έχει κάνει 5 εξωσωματικές και κανένας γιατρός δεν της είχε πει ότι μπορεί να πάρει χρήματα από τον εοππυ... Είναι δυνατόν να μην το ξέρουν?? Και καλά, άσε τους γιατρούς που δεν ασχολούνται με τις χαρτουρες... Αλλά οι βοηθοί τους? Δεν το ξέρουν??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τελικα μονο εγω ήμουν μλκς που μου ζήτησε 600 ευρώ φακελάκι και το έδωσα.....

αυτο που εκανες τωρα ιδιωτικά φυσικα και μπορείς θα σου δώσουν την βεβαιωση απο το κέντρο εξωσωματικής , τις απόδειξεις και την απόφαση της επιτροπής , ταυτότητα Και τα καταθέτεις.

Που τα καταθέτω?

Just now, Matinio1981 είπε:

Κορίτσια ευτυχώς που εδώ μέσα βλέπουμε πράγματα που δεν τα λένε οι γιατροί... Ενημέρωσα και μια φίλη μου που έχει κάνει 5 εξωσωματικές και κανένας γιατρός δεν της είχε πει ότι μπορεί να πάρει χρήματα από τον εοππυ... Είναι δυνατόν να μην το ξέρουν?? Και καλά, άσε τους γιατρούς που δεν ασχολούνται με τις χαρτουρες... Αλλά οι βοηθοί τους? Δεν το ξέρουν??? 

Και εγώ από δω μέσα το έμαθα πάλι καλά που υπάρχει και αυτό το site και μαθαίνουμε πέντε πράγματα παραπάνω γιατί άμα περιμένω από τους γιατρούς σωθήκαμε. Σιγά μην κάτσουν να ασχοληθούν για το τι δικαιούμαστε και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

Που τα καταθέτω?

Και εγώ από δω μέσα το έμαθα πάλι καλά που υπάρχει και αυτό το site και μαθαίνουμε πέντε πράγματα παραπάνω γιατί άμα περιμένω από τους γιατρούς σωθήκαμε. Σιγά μην κάτσουν να ασχοληθούν για το τι δικαιούμαστε και τι όχι.

Μωρε το λένε συνήθως στην γραμματεία των κλινικών οτι παιρνετε αυτα τα χαρτιά και τα καταθέτετε.

 Στον εοππυ που ανήκεις στην αθηνα κέντρο ειναι στην Αχαρνων.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το να περάσεις από την επιτροπή του ΕΟΠΥ (άσχετα αν χρειάζεσαι τα χρήματα και το κάθε€ μετράει)
Σε κάνει να χάνεις χρόνο με την γραφειοκρατία? Δηλαδή καθυστερείς?


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Μπλέ_fraoula είπε:

Το να περάσεις από την επιτροπή του ΕΟΠΥ (άσχετα αν χρειάζεσαι τα χρήματα και το κάθε€ μετράει)
Σε κάνει να χάνεις χρόνο με την γραφειοκρατία? Δηλαδή καθυστερείς?


 

@Μπλέ_fraoula το θέμα είναι πότε θα κλείσεις ραντεβού με το ΙΚΑ... Δεν ξέρω την διαθεσιμότητα λόγω covid... Επίσης θέλουν εξετάσεις αρκετές... Τον Ιούλιο περασα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...