Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

καθεξιν αποβολες


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα,

Είμαι 29 ετών και έχω μείνει έγκυος 6 φορές με φυσική σύλληψη. 

Και τις 6 φορές έχω αποβάλλει μεταξύ 6-8 εβδομάδων. Πέρα απο Hashimoto ( το οποίο είναι αυτοάνοσο) είμαι υγιής. 

Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την ωοθηκική μου λειτουργία και ότι δεν μπορούν να βρουν τον λόγο για τις καθέξιν αποβολές. 

Γνωρίζει καμία σας κάποια άλλη ειδικότητα γιατρού ή κάποιον γιατρό που θα μπορούσε να βοηθήσει? 

Ειικρινά φοβάμαι να ξαμαμείνω έγκυος, είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleni or είπε:

Καλησπέρα και από εμένα,

Είμαι 29 ετών και έχω μείνει έγκυος 6 φορές με φυσική σύλληψη. 

Και τις 6 φορές έχω αποβάλλει μεταξύ 6-8 εβδομάδων. Πέρα απο Hashimoto ( το οποίο είναι αυτοάνοσο) είμαι υγιής. 

Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την ωοθηκική μου λειτουργία και ότι δεν μπορούν να βρουν τον λόγο για τις καθέξιν αποβολές. 

Γνωρίζει καμία σας κάποια άλλη ειδικότητα γιατρού ή κάποιον γιατρό που θα μπορούσε να βοηθήσει? 

Ειικρινά φοβάμαι να ξαμαμείνω έγκυος, είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό... 

θα πας στο ελενα στο τμημα καθεξιν αποβολων. παρε τηλ να κλεισεις ραντεβου. σου κανουν πακετο εξετασεων για αυτο το λογο. πρεπει να δεις ενδοκρινολογο να κοιταξεις για διαβητη ινσουλινη πρεπει να κοιταξεις για θρομβοφιλια κτλ εκει θα σε κατευθυνουν σε ολα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

θα πας στο ελενα στο τμημα καθεξιν αποβολων. παρε τηλ να κλεισεις ραντεβου. σου κανουν πακετο εξετασεων για αυτο το λογο. πρεπει να δεις ενδοκρινολογο να κοιταξεις για διαβητη ινσουλινη πρεπει να κοιταξεις για θρομβοφιλια κτλ εκει θα σε κατευθυνουν σε ολα. 

Συμφωνώ και επαυξάνω! Έχω στείλει άλλες 2 εκεί σήμερα! Ραντεβού κλείνεις από το 1535, αλλά πάρε άμεσα (ή μπες στο site) επειδή ανοίγουν στις αρχές του μήνα και εξαντλούνται πολύ γρήγορα.

Οι γιατροί που σου λένε ότι δεν ξέρουν, το λένε γιατί η διερεύνηση των αποβολών είναι πολυπαραγοντικό θέμα και εμπλέκονται πολλές ιατρικές ειδικότητες. Εσύ προφανώς μιλάς για γυναικολόγους. Σχετικές ειδικότητες είναι της αιματολογίας/ανοσολογίας, ενδοκρινολογίας αναπαραγωγής και ουρολογίας. Για όλες όμως τις ειδικότητες χρειάζεσαι εξειδικευμένους γιατρούς κι όχι οποιονδήποτε. Γι' αυτό λέμε να πας στο Έλενα και θα σε καθοδηγήσουν από εκεί. @eleni orΑν χρειάζεσαι κάποια διευκρίνιση ή βοήθεια, στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni or είπε:

Καλησπέρα και από εμένα,

Είμαι 29 ετών και έχω μείνει έγκυος 6 φορές με φυσική σύλληψη. 

Και τις 6 φορές έχω αποβάλλει μεταξύ 6-8 εβδομάδων. Πέρα απο Hashimoto ( το οποίο είναι αυτοάνοσο) είμαι υγιής. 

Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την ωοθηκική μου λειτουργία και ότι δεν μπορούν να βρουν τον λόγο για τις καθέξιν αποβολές. 

Γνωρίζει καμία σας κάποια άλλη ειδικότητα γιατρού ή κάποιον γιατρό που θα μπορούσε να βοηθήσει? 

Ειικρινά φοβάμαι να ξαμαμείνω έγκυος, είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό... 

Κορίτσι μου με την τρίτη αποβολή έπρεπε να πας για διερεύνηση.οπως σου είπε κ η lina.σιγουρα ενδοκρινολόγο κ αιματολογο.αιματολογο να επιλέξεις ειδικό σε θέματα κύησης θα σου λεγα.εγω έχω πάει σε μια λευκ.δεν το γράφω όλο δεν επιτρέπεται.μην το αφήσεις έτσι.6 με ,8 εβδομάδα να σου πω θρομβοφιλια μου μυρίζεται βρε κορίτσι γιατί το έπαθα κ εγώ κ βγαίνει στην 8 περίπου εβδομάδα κύησης αυτό το σύνδρομο.....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η γιατρός που αναφέρει η Emilly, (αν και στη Θεσσαλονίκη, εσύ δεν μας είπες που βρίσκεσαι), αλλά οι εξετάσεις αυτές και κοστίζουν (δε γράφονται όλες) και καλό είναι να γίνονται σε εξειδικευμένο διαγνωστικό. Στο Έλενα θα σου κάνουν δωρεάν ό,τι χρειάζεται και αυτά που θα ψάξουν αφορούν πολλές ειδικότητες. Γι' αυτό συστήνω να πας εκεί. Ό,τι δε γίνεται εκεί θα σε παραπέμψουν επίσης σε άλλα δημόσια νοσοκομεία να τα κάνεις δωρεάν. Αν τα κάνεις ιδιωτικά το κόστος είναι μεγάλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...