Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

      Κανονικά διπλασιασμό θέλεις. Η χοριακη σταματάει να διπλασιάζεται μετά τις 10.000

Ειμαι υπερβολική; Επαφή με τράβηγμα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Επαφή με τράβηγμα την 11 μέρα του κύκλου και ωορρηξια την 13η...

Την 12 δέκατη μέρα δηλαδή μια μέρα μετά την επαφή στην δεύτερη ούρηση της ημέρας,τα ούρα μου ,μου μύρισαν σπέρμα.Επισης όταν ρώτησα τον άντρα μου αν είναι σίγουρος ότι πρόλαβε να βγει μου είπε ναι με ποσοστό 99.99% Έκανε κ χιούμορ  αχαχαχα Εγώ όμως αισθάνθηκα ότι βγήκε το τσακ.Σημερα αισθάνθηκα πιο ζεστή από το φυσιολογικό και μεττηθηκα από το στόμα μεσημέρι και έδειξε 37.1 αλλά φαντάζομαι αυτό είναι φυσιολογικό αφού έχει περάσει η ωορρηξία.Τωρα θα μου πείτε ποια είναι η ερώτηση ρε κοπέλα μου;

Ξέρω ότι όταν προσπαθείς για παιδί οι δύο μέρες πριν την ωορρηξία κ η μέρα η ίδια είναι και οι πιο γόνιμες αλλα όταν τυχαίνει εγκυμοσύνη με τράβηγμα,τυχαίνει μόνο στην μερα της ωορρηξίας; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Επαφή με τράβηγμα την 11 μέρα του κύκλου και ωορρηξια την 13η...

Την 12 δέκατη μέρα δηλαδή μια μέρα μετά την επαφή στην δεύτερη ούρηση της ημέρας,τα ούρα μου ,μου μύρισαν σπέρμα.Επισης όταν ρώτησα τον άντρα μου αν είναι σίγουρος ότι πρόλαβε να βγει μου είπε ναι με ποσοστό 99.99% Έκανε κ χιούμορ  αχαχαχα Εγώ όμως αισθάνθηκα ότι βγήκε το τσακ.Σημερα αισθάνθηκα πιο ζεστή από το φυσιολογικό και μεττηθηκα από το στόμα μεσημέρι και έδειξε 37.1 αλλά φαντάζομαι αυτό είναι φυσιολογικό αφού έχει περάσει η ωορρηξία.Τωρα θα μου πείτε ποια είναι η ερώτηση ρε κοπέλα μου;

Ξέρω ότι όταν προσπαθείς για παιδί οι δύο μέρες πριν την ωορρηξία κ η μέρα η ίδια είναι και οι πιο γόνιμες αλλα όταν τυχαίνει εγκυμοσύνη με τράβηγμα,τυχαίνει μόνο στην μερα της ωορρηξίας; 

Προσπαθω να καταλαβω την ερωτηση χαχαχα. Εγκυμοσυνη με τραβηγμα ειναι το ιδιο με την εγκυμοσυνη με εκσπερματιση μεσα. Ισχυουν ακριβως τα ιδια. Η διαφορα εγκειται μονο στις πιθανοτητες. Οτι με την μεθοδο τραβηγματος θεωρητικα εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να μεινεις εγκυος, οχι οτι εκμηδενιζονται φυσικα γιατι υπαρχουν κ τα προσπερματικα. Ειτε την ημερα της ωορρηξιας ειτε τις υπολοιπες γονιμες. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Προσπαθω να καταλαβω την ερωτηση χαχαχα. Εγκυμοσυνη με τραβηγμα ειναι το ιδιο με την εγκυμοσυνη με εκσπερματιση μεσα. Ισχυουν ακριβως τα ιδια. Η διαφορα εγκειται μονο στις πιθανοτητες. Οτι με την μεθοδο τραβηγματος θεωρητικα εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να μεινεις εγκυος, οχι οτι εκμηδενιζονται φυσικα γιατι υπαρχουν κ τα προσπερματικα. Ειτε την ημερα της ωορρηξιας ειτε τις υπολοιπες γονιμες. 

Ναι εντάξει δεν το διατύπωσα τόσο καλά όσο το σκέφτηκα αχαχαχα.

Οπότε η ερώτηση είναι,η ημερας της ωορρηξίας είναι και αυτή που έχει μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη;πιο πολύ και από τις δύο προηγούμενες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Ναι εντάξει δεν το διατύπωσα τόσο καλά όσο το σκέφτηκα αχαχαχα.

Οπότε η ερώτηση είναι,η ημερας της ωορρηξίας είναι και αυτή που έχει μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη;πιο πολύ και από τις δύο προηγούμενες;

Αν το σπερμα ειναι γόνιμο και δυνατό εχει ακριβως τις ίδιες πιθανότητες. Μάλιστα υπάρχει μια θεωρία που λέει αν θες να κανεις αγόρι να έρχεσαι σε επαφή την μερα της ωορρηξία ενώ κορίτσι τις προηγουμενες.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αν το σπερμα ειναι γόνιμο και δυνατό εχει ακριβως τις ίδιες πιθανότητες. Μάλιστα υπάρχει μια θεωρία που λέει αν θες να κανεις αγόρι να έρχεσαι σε επαφή την μερα της ωορρηξία ενώ κορίτσι τις προηγουμενες.

Ναι ναι την γνωρίζω την θεωρία και όταν την ανέφερα στον γιατρό μου γελούσε αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Καντι είπε:

Αν το σπερμα ειναι γόνιμο και δυνατό εχει ακριβως τις ίδιες πιθανότητες. Μάλιστα υπάρχει μια θεωρία που λέει αν θες να κανεις αγόρι να έρχεσαι σε επαφή την μερα της ωορρηξία ενώ κορίτσι τις προηγουμενες.

Εγώ συμφωνώ μαζί σου παντως και είμαι παράδειγμα της θεωρίας... Μου το είπε η ενδοκρινολογε μου.. Και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά βγήκε και στα δυο μου παιδια ακριβώς όπως το χα σκεφτεί... Όποτε ας γελάνε ορισμένοι.. Εμείς αυτό που θέλαμε το πετυχαμε... 

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Ναι ναι την γνωρίζω την θεωρία και όταν την ανέφερα στον γιατρό μου γελούσε αχαχαχα

Εγώ αναρωτιέμαι.. Εσυ θες να μείνεις έγκυος η όχι? Δεν κατάλαβα... 

Γιατί να τραβηχτεί αν θες να μείνεις???? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Εγώ συμφωνώ μαζί σου παντως και είμαι παράδειγμα της θεωρίας... Μου το είπε η ενδοκρινολογε μου.. Και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά βγήκε και στα δυο μου παιδια ακριβώς όπως το χα σκεφτεί... Όποτε ας γελάνε ορισμένοι.. Εμείς αυτό που θέλαμε το πετυχαμε... 

Εγώ αναρωτιέμαι.. Εσυ θες να μείνεις έγκυος η όχι? Δεν κατάλαβα... 

Γιατί να τραβηχτεί αν θες να μείνεις???? 

Καλημέρα,

Όσον αφορά το πρώτο είναι καθαρά θέμα τύχης.Εσυ μπορεί να πετύχεις τα φύλα που ήθελες με αυτόν τον τρόπο,σε μένα όμως δεν έγινε έγινε ετσιυ.θελω να πω,ότι και στον γιο μου και στην κόρη μου η επαφή ήταν την ημέρα της ωορρηξίας...

Όσο για το δεύτερο,δεν επιδιώκω εγκυμοσύνη αλλά αν ερχόταν το θέλω.

Ελπίζω να σε καλυψα!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Καλημέρα,

Όσον αφορά το πρώτο είναι καθαρά θέμα τύχης.Εσυ μπορεί να πετύχεις τα φύλα που ήθελες με αυτόν τον τρόπο,σε μένα όμως δεν έγινε έγινε ετσιυ.θελω να πω,ότι και στον γιο μου και στην κόρη μου η επαφή ήταν την ημέρα της ωορρηξίας...

Όσο για το δεύτερο,δεν επιδιώκω εγκυμοσύνη αλλά αν ερχόταν το θέλω.

Ελπίζω να σε καλυψα!

 

Καλημερααα

Κατάλαβα... Εγώ φαίνεται στάθηκα τυχερή για το όντως ήθελα ένα κ ενα... Μακάρι τότε να έρθει... Ευχομαι να χαίρεσαι τα παιδακια σας και να ρθει κι αλλο


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερααα

Κατάλαβα... Εγώ φαίνεται στάθηκα τυχερή για το όντως ήθελα ένα κ ενα... Μακάρι τότε να έρθει... Ευχομαι να χαίρεσαι τα παιδακια σας και να ρθει κι αλλο

Σε ευχαριστώ πολύ!Αλλά απ' ότι φαίνεται αν δεν πείσω τον σύζυγό δουλειά δεν γίνεται αχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!Αλλά απ' ότι φαίνεται αν δεν πείσω τον σύζυγό δουλειά δεν γίνεται αχαχχα

Ψηστον ψηστον χαχαχα,οι γυναίκες όλα τα καταφέρνουμε εεε

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina13 είπε:

Ψηστον ψηστον χαχαχα,οι γυναίκες όλα τα καταφέρνουμε εεε

 

Χαχχαχα έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δεν έχω καμμιά ελπίδα....τον κατάφερα στο τρίτο,στο τέταρτο είναι πια υποψιασμένος αχαχαχα

Πέρα από την πλάκα ,επειδή 4 είναι πολλά παιδιά με ο,τι συνεπάγεται αυτό,πχ οικονομικής άποψης, κουράγιου ,χώρου κ αλλά που μπορώ να σκεφτώ,ο μόνος τρόπος να μείνω έγκυος είναι "κατά λάθος".Και όσο περνάνε τα χρόνια,τόσο πιο δύσκολο γίνεται.

Παράπονο δεν έχω,ούτε είμαι άπληστη,το σπίτι μου είναι γεμάτο,αλλά νομίζω ένα ακόμα το θελω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Χαχχαχα έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δεν έχω καμμιά ελπίδα....τον κατάφερα στο τρίτο,στο τέταρτο είναι πια υποψιασμένος αχαχαχα

Πέρα από την πλάκα ,επειδή 4 είναι πολλά παιδιά με ο,τι συνεπάγεται αυτό,πχ οικονομικής άποψης, κουράγιου ,χώρου κ αλλά που μπορώ να σκεφτώ,ο μόνος τρόπος να μείνω έγκυος είναι "κατά λάθος".Και όσο περνάνε τα χρόνια,τόσο πιο δύσκολο γίνεται.

Παράπονο δεν έχω,ούτε είμαι απλειστη,το σπίτι μου είναι γεμάτο,αλλά νομίζω ένα ακόμα το θελω

Ποιος είπε ότι είσαι απλή στη... Μην ακουω τέτοια... Ο κάθε άνθρωπος έχει τις ανάγκες του... Και ευχομαι να σας έρθει το τέταρτο και να ΣτΕ καλα να το μεγαλώσετε... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...