Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Kelly_V είπε:

Και εγώ δεν παίρνω τίποτα μέχρι στιγμής εκτός από βιταμίνες! Μην ανησυχείς!

@*ζουζουνα*!!! Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι ότι καλύτερο! Με το καλό το τέταρτο μωράκι να έρθει στην οικογένεια σας!

Ανησυχώ βρε κορίτσια μου γιατί νιώθω τις φλέβες μου στα πόδια να με τινάζουν σα να με χτύπησε  ρεύμα κ νιώθω κ κτ σα κάψιμο κ μούδιασμα σε πλάτη κ χέρια κ επειδή έχω ιστορικό φλεβιτιδας καθότι έχω κ πολλές ευραγγειες όπως κ κτ μικροθρομβοσεις στα πόδια κ φοβάμαι ότι δε κυκλοφορεί καλά το αίμα στις φλέβες μου. Κ έχω αγωνια μεχρι το ραντεβου στο γιατρό μη συμβεί κτ.τον εστειλα μήνυμα να δω τι θ μου πει γιατί είναι κ πολυάσχολος κ δύσκολα τον βρίσκω στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Feniamam είπε:

Ανησυχώ βρε κορίτσια μου γιατί νιώθω τις φλέβες μου στα πόδια να με τινάζουν σα να με χτύπησε  ρεύμα κ νιώθω κ κτ σα κάψιμο κ μούδιασμα σε πλάτη κ χέρια κ επειδή έχω ιστορικό φλεβιτιδας καθότι έχω κ πολλές ευραγγειες όπως κ κτ μικροθρομβοσεις στα πόδια κ φοβάμαι ότι δε κυκλοφορεί καλά το αίμα στις φλέβες μου. Κ έχω αγωνια μεχρι το ραντεβου στο γιατρό μη συμβεί κτ.τον εστειλα μήνυμα να δω τι θ μου πει γιατί είναι κ πολυάσχολος κ δύσκολα τον βρίσκω στο κινητο.

 

Just now, Nicole.natasa είπε:

φανταζομαι όταν το δει θα σου πει.ποσο πολυάσχολος είναι πια. Ποτέ έχεις πρώτο ραντεβού? κάψιμο στην μέση έχω κ εγώ.σχεσον μόνιμα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

 

 

Ε είναι τ πρωινά κ στα νοσοκομεία κ γενικά αν δεν είναι κτ σοβαρό δε μ αρέσει να ενοχλω.τον στέλνω πάντα μέιλ κ η αλήθεια είναι μου απαντάει.μπορει όχι την ίδια στιγμή παντα αλλά μεχρι την επόμενη μέρα μου έχει απαντήσει.εχω ραντεβού τη Δευτέρα. Εγώ είπα να στείλω κ ένα μήνυμα από πριν καλού κακού κ βλέπουμε.θ κάνω υπομονή.

Just now, Feniamam είπε:

Ε είναι τ πρωινά κ στα νοσοκομεία κ γενικά αν δεν είναι κτ σοβαρό δε μ αρέσει να ενοχλω.τον στέλνω πάντα μέιλ κ η αλήθεια είναι μου απαντάει.μπορει όχι την ίδια στιγμή παντα αλλά μεχρι την επόμενη μέρα μου έχει απαντήσει.εχω ραντεβού τη Δευτέρα. Εγώ είπα να στείλω κ ένα μήνυμα από πριν καλού κακού κ βλέπουμε.θ κάνω υπομονή.

Εντομεταξυ τη Δευτέρα στο πρώτο ραντεβού ,πώς ετυχε, κλείνουμε ένα χρόνο παντρεμένοι.μακαρι να δείξουν ολα καλά στον υπέρηχο, θα είναι η ομορφότερη επετειος:x

Link to comment
Share on other sites

@Feniamam νόμιζα ήταν ιδιώτης.ε άρα θα σου απαντήσει μόλις το δει. Το ότι είχες ιστορικό φλεβιτη δεν το είχες συζητήσει μάλλον πριν μείνεις.μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. και με το καλό θα δεις σπορακι.ποσο είσαι τώρα?

@Bbboob όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά. παίρνεις και την αγωγή σου.τι εξετάσεις έχεις κάνει μήπως μου διέφυγε και μένα καμία?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Feniamam νόμιζα ήταν ιδιώτης.ε άρα θα σου απαντήσει μόλις το δει. Το ότι είχες ιστορικό φλεβιτη δεν το είχες συζητήσει μάλλον πριν μείνεις.μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. και με το καλό θα δεις σπορακι.ποσο είσαι τώρα?

Όχι ιδιώτης είναι αλλά δουλεύει κ στο νοσοκομείο το πρωί είναι γυναικολόγος ογκολόγος κ κρατά κ το ιδιωτικό από τ απόγευμα κ μετά. Όντως δεν έτυχε να το συζητώ πριν.ειμαι 30.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Feniamam είπε:

Όχι ιδιώτης είναι αλλά δουλεύει κ στο νοσοκομείο το πρωί είναι γυναικολόγος ογκολόγος κ κρατά κ το ιδιωτικό από τ απόγευμα κ μετά. Όντως δεν έτυχε να το συζητώ πριν.ειμαι 30.

Δεν εννοούσα την ηλικία στην εγκυμοσύνη εννοούσα..δεν θα υπάρχει προβλημα.μπορει και τα συμπτώματα αυτά που αναφέρεις να είναι άσχετα από την εγκυμοσύνη.εγω είχα μουδιάσματα και ρεύματα από το άγχος ας πούμε

Just now, Feniamam είπε:

Όχι ιδιώτης είναι αλλά δουλεύει κ στο νοσοκομείο το πρωί είναι γυναικολόγος ογκολόγος κ κρατά κ το ιδιωτικό από τ απόγευμα κ μετά. Όντως δεν έτυχε να το συζητώ πριν.ειμαι 30.

Δεν εννοούσα την ηλικία στην εγκυμοσύνη εννοούσα..δεν θα υπάρχει προβλημα.μπορει και τα συμπτώματα αυτά που αναφέρεις να είναι άσχετα από την εγκυμοσύνη.εγω είχα μουδιάσματα και ρεύματα από το άγχος ας πούμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Δεν εννοούσα την ηλικία στην εγκυμοσύνη εννοούσα..δεν θα υπάρχει προβλημα.μπορει και τα συμπτώματα αυτά που αναφέρεις να είναι άσχετα από την εγκυμοσύνη.εγω είχα μουδιάσματα και ρεύματα από το άγχος ας πούμε

Δεν εννοούσα την ηλικία στην εγκυμοσύνη εννοούσα..δεν θα υπάρχει προβλημα.μπορει και τα συμπτώματα αυτά που αναφέρεις να είναι άσχετα από την εγκυμοσύνη.εγω είχα μουδιάσματα και ρεύματα από το άγχος ας πούμε

Τελευταία περίοδος 30 Σεπτεμβρίου.με βάση ένα πρόγραμμα που έχω μου βγάζει έξι βδομάδες και μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

μαλλον και εύχομαι ότι έρχομαι!!! έχω θετικο τεστ ,τα εχω βάλει προφιλ ,αυριο θα παω για χοριακή. ειμαι μόλις 12η μερα σημερα μετα την ωορρηξια. και εχω αναγούλα τωρα κ πονοκεφαλο...α κ της ωορρηξιας θετικο ειναι ,το εχω φωτο ειναι πιο κάτω από τα αλλα 2

Συγχαρητήριααααααα!!!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! όλα να πάνε καλά!! Ήμουν σίγουρη ότι είσαι!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Συγχαρητήριααααααα!!!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! όλα να πάνε καλά!! Ήμουν σίγουρη ότι είσαι!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα είπα να μπω και γω στη παρέα σας.καποιες σας γνωρίζω και από προηγούμενο φόρουμ κ είπα να μπω και δω να τα λέμε και από δω;). Σας γράφω και είναι χαράματα,όπως καταλάβατε το μικρακι δε με αφήνει σε ησυχία χα χα.Σημερα καλώς εχόντων των πραγμάτων είμαι έξι βδομαδων και μια μέρα. Δευτέρα έχω ραντεβού με το γυναικολογο κ έχω τρομερή αγωνία.θελω να δω αν όντως υπάρχει μικρακι και είναι καλα τόσο δε το πιστεύω ακόμα:lol:. Μέχρι να πάω ειμαι όλο σε σκέψεις ειδικά αν καμιά μέρα δεν νιώθω κάποιο σύμπτωμα όπως άλλες φορές λέω τι γινεται μήπως κάτι δε πάει καλά σας συμβαίνει κ σας ;ξέρω ακούγεται ίσως λίγο υπερβολικό αλλά σαν πρωτάρα ξεκίνησαν να περνάν από το μυαλό μου όλα αυτα τα χαζουλικα που λίγο πολύ απ' όλες έχουν περάσει καποια στιγμη.Ευχομαι και σε όλες εσάς να έχετε μια καλή εγκυμοσυνη κ να κρατήσετε ένα μικρουλι υγειεστατουλη ζουμπουρλουδικο μικρακι:wub:

Κόριτσι μου ότι νιώθεις να το λες στο γιατρό σου. Αλλά να προσπαθείς να διώχνεις τις αρνητικές σκέψεις. Σε όλες μας συμβαίνει αλλά σκέψου η εγκυμοσύνη διαρκεί αρκετό καιρό, φεύγει ένα άγχος και έρχεται το επόμενο. Όσο μπορείς να το ελαχιστοποιείς στο μυαλό σου γιατί είναι κρίμα να περάσουμε τόσους μήνες μέσα στο άγχος. Να εστιάζουμε πως μέσα μας γίνεται ένα θαύμα πρέπει και να πιστέψουμε σ΄ αυτό!

πρίν από 14 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα και από μένα.απο χθες σκεφτόμουν να γράψω να μην γράψω.με 3 αποβολές δεν το παίρνεις και εύκολα απόφαση.ΤΕΠ 11/10 περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης σήμερα.με παρόμοια αγωγή κ εγώ ενεσεις ασπιρίνη και προγεστερόνη ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή την φορά.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Κι εγώ είπα αυτή τη φορά θα το πάω μέρα μέρα, δεν θα κοιτάω πολύ μακριά. Γιατί όσο άγχος κι αν έχεις κατάλαβα πως στην τελική δεν αλλάζει κάτι. Ας είμαστε ήρεμες κι ας πιστέψουμε στο θαύμα!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Marialena86 οποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι λέγανε παλιά. Κ εγώ το προσπαθώ αλλά δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει αυτό είναι σίγουρο.αολα υπάρχει μια ψυχική κούραση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Marialena86 οποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι λέγανε παλιά. Κ εγώ το προσπαθώ αλλά δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει αυτό είναι σίγουρο.αολα υπάρχει μια ψυχική κούραση.

Σίγουρα υπάρχει κορίτσι μου. Δεν είναι καθόλου εύκολο το ξέρω και δεν γίνεται να το αποβάλλουμε τελείως. Αλλά στο μέτρο του εφικτού μπορούμε να το ελαττώσουμε. Εμένα σκέψου με βοήθησε και ψυχολόγος (είχα μια παλίνδρομη β' τριμήνου το Μάρτιο). Κατανοώ επίσης ότι είμαστε όλες διαφορετικές σαν χαρακτήρες, αλλά τουλάχιστον μπορούμε να παίρνουμε δύναμη η μια από την άλλη!

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Σίγουρα υπάρχει κορίτσι μου. Δεν είναι καθόλου εύκολο το ξέρω και δεν γίνεται να το αποβάλλουμε τελείως. Αλλά στο μέτρο του εφικτού μπορούμε να το ελαττώσουμε. Εμένα σκέψου με βοήθησε και ψυχολόγος (είχα μια παλίνδρομη β' τριμήνου το Μάρτιο). Κατανοώ επίσης ότι είμαστε όλες διαφορετικές σαν χαρακτήρες, αλλά τουλάχιστον μπορούμε να παίρνουμε δύναμη η μια από την άλλη!

Κ εγώ προσπαθώ να μην το σκέφτομαι σαν να μην είμαι ρε παιδί μου. Χαχαχαχα.αισιοδοξια όσο γίνεται και προχωράμε. Να μην ρίχνουμε και την συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

καλα ΤΕΠ εχω 6/10 αλλα επειδη εκανα 2πλη ωορρηξία κ δεν ξερω ποια πιάνεται ξερω μόνο ότι θα ειναι μαλλον μεχρι 20 Ιουλίου η ΠΗΤ μου ισως...κάτσε να παμε στο γιατρό να δω ότι όλα είναι καλά γιατί μεχρι να ακούσω το τουκου τουκου, κανει εμενα ετσι...Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Κ εγώ προσπαθώ να μην το σκέφτομαι σαν να μην είμαι ρε παιδί μου. Χαχαχαχα.αισιοδοξια όσο γίνεται και προχωράμε. Να μην ρίχνουμε και την συζήτηση.

Χαχαχαχα! Κάπως έτσι κι εγώ στο ίδιο mood! Και προχωράμε!!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...