Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Feniamam νόμιζα ήταν ιδιώτης.ε άρα θα σου απαντήσει μόλις το δει. Το ότι είχες ιστορικό φλεβιτη δεν το είχες συζητήσει μάλλον πριν μείνεις.μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. και με το καλό θα δεις σπορακι.ποσο είσαι τώρα?

@Bbboob όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά. παίρνεις και την αγωγή σου.τι εξετάσεις έχεις κάνει μήπως μου διέφυγε και μένα καμία?

Μετά την 2η αποβολη πήγα σε αιματολογο (θρομβοφιλια, καρυοτυπο ζεύγους κλπ), ενδοκρινολογο (καμπύλη ζαχάρου ινσουλίνης, θυρεοειδή κλπ), υστεροσκοπηση με βιοψια, είχα κάνει λαμπαροσκοπηση παλαιότερα για άλλο λογο (οπότε είμαι καλυμμένη & για ανατομικά προβληματα) & ο σύζυγος έκανε πάρα πολλές εξετάσεις σπέρματος&αίματος. Το θέμα είμαι ότι δεν βγήκε κάτι.. Οπότε ελπίζω τώρα Ναναι το τυχερό μου..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, georgia.de.33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Κι εγώ το 27 Σεπτεμβρίου. Δεύτερη χοριακη 1317. Σήμερα πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο. Άραγε θα δούμε σάκο; Με το καλό σε όλες μας

 

Συνήθως πάνω από 1500 η χοριακη φαίνεται.οποτε εξαρτάται πότε την έκανες.πιστευω θα φανει.με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Marialena86 οποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι λέγανε παλιά. Κ εγώ το προσπαθώ αλλά δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει αυτό είναι σίγουρο.αολα υπάρχει μια ψυχική κούραση.

Ως όμοιο παθούσα , 3 αποβολές κι εγώ, σου λέω ότι έχεις ήδη κάνει το πρώτο βήμα! Απόλαυσε το! Όλα θα πάνε τελεί !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ως όμοιο παθούσα , 3 αποβολές κι εγώ, σου λέω ότι έχεις ήδη κάνει το πρώτο βήμα! Απόλαυσε το! Όλα θα πάνε τελεί !!

Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να βρεις την αιτία.θα βρεθεί κάποια στιγμή που θα πάει.στο χέρι της είναι??? από εκεί και πέρα κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε.αμα δεν έχεις καταφέρει μια τελειομηνη εγκυμοσύνη άξονα στο εύχομαι ολόψυχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , georgia.de.33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Κι εγώ το 27 Σεπτεμβρίου. Δεύτερη χοριακη 1317. Σήμερα πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο. Άραγε θα δούμε σάκο; Με το καλό σε όλες μας

 

ωωω πολυ καλη χοριακή εγω συνηθως στις 5 και βδομαδες εβλεπα σακο κ μετα την 6 βδομαδα κ καρδουλα ακούγαμε 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πήγα σήμερα στον γιατρό, είδαμε σάκο. Όλα για την ώρα φαίνονται φυσιολογικα. Μουδωσε&αλλα χαπια&κάποιες εξετάσεις να κάνω. Θα με ξαναδει την άλλη Παρασκευή που θα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων. Αντε να δούμε... 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα κι εγώ γιατρό και είδαμε σάκο.

@Bbboob Ομοίως χαπακώνομαι ανελλιπώς!

Βρε κορίτσια τι πράγμα είναι αυτό? Να μην παίρνεις φάρμακα γενικά και να τα παίρνεις όλα στη εγκυμοσύνη! Αν είναι να πάνε όμως όλα καλά με τα σποράκια μας, δεν πειράζει! 

 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια . Τρίτη πήγα κ εγώ γιατρό είδαμε σάκο τα καταφεραμε!! Είμαι 5+5 . Μου έγραψε εξετάσεις, είδαμε ένα αιμάτωμα κάτω από το έμβρυο ευτυχώς κ μου έδωσε utro κολπικά. Επόμενο ραντεβού την άλλη Πέμπτη. Θα είμαι 6+5 μπορεί κ να ακούσω καρδιά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου πήγα σήμερα στον γιατρό, είδαμε σάκο. Όλα για την ώρα φαίνονται φυσιολογικα. Μουδωσε&αλλα χαπια&κάποιες εξετάσεις να κάνω. Θα με ξαναδει την άλλη Παρασκευή που θα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων. Αντε να δούμε... 

 

μπράβο κορίτσια μου!!!τέλεια αντε με το καλο κ καρδούλα!! θα είσαι οριακά να ακούσεις καρδιά, συμηθως ακούμε 6+

Just now, Wannabemama είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Τρίτη πήγα κ εγώ γιατρό είδαμε σάκο τα καταφεραμε!! Είμαι 5+5 . Μου έγραψε εξετάσεις, είδαμε ένα αιμάτωμα κάτω από το έμβρυο ευτυχώς κ μου έδωσε utro κολπικά. Επόμενο ραντεβού την άλλη Πέμπτη. Θα είμαι 6+5 μπορεί κ να ακούσω καρδιά!!!

λογικά θα ακούσεις σιγουρα!!!με το καλο ευχομαι!

Just now, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα κι εγώ γιατρό και είδαμε σάκο.

@Bbboob Ομοίως χαπακώνομαι ανελλιπώς!

Βρε κορίτσια τι πράγμα είναι αυτό? Να μην παίρνεις φάρμακα γενικά και να τα παίρνεις όλα στη εγκυμοσύνη! Αν είναι να πάνε όμως όλα καλά με τα σποράκια μας, δεν πειράζει! 

 

αλήθεια είναι παίρνουμε πολλά φάρμακα μετα...δεν βαριέσαι γερά μωρακια να ειναι..

εγω εχω ειδη τάση για εμετο ολη μερα ,δεν εχω κανει ακομα πονοκεφαλο που κ που κ εντονη ζαλάδα αν κ γενικα εχω ιλιγγο θέσεως κ δεν ξερω αν εχει επηρεαστεί τωρα.

ανυπομονώ κ εγω...για υπέρηχο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπράβο κορίτσια μου!!!τέλεια αντε με το καλο κ καρδούλα!! θα είσαι οριακά να ακούσεις καρδιά, συμηθως ακούμε 6+

λογικά θα ακούσεις σιγουρα!!!με το καλο ευχομαι!

αλήθεια είναι παίρνουμε πολλά φάρμακα μετα...δεν βαριέσαι γερά μωρακια να ειναι..

εγω εχω ειδη τάση για εμετο ολη μερα ,δεν εχω κανει ακομα πονοκεφαλο που κ που κ εντονη ζαλάδα αν κ γενικα εχω ιλιγγο θέσεως κ δεν ξερω αν εχει επηρεαστεί τωρα.

ανυπομονώ κ εγω...για υπέρηχο!!!

Εγώ έβδομη βδομάδα έχω συχνα πικνα τσιμπηματακια και και κτ κραμπακια κάτω  κάτω χαμηλά.ελπιζω να ναι κτ φυσικό είχε καμία άλλη απ' οσας; Και γω θα σκάσω δεν περνά ο χρόνος μέχρι τον υπέρηχο είναι τη Δευτερα και νιώθω ότι είναι τη Δευτέρα παρουσία

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Εγώ έβδομη βδομάδα έχω συχνα πικνα τσιμπηματακια και και κτ κραμπακια κάτω  κάτω χαμηλά.ελπιζω να ναι κτ φυσικό είχε καμία άλλη απ' οσας; Και γω θα σκάσω δεν περνά ο χρόνος μέχρι τον υπέρηχο είναι τη Δευτερα και νιώθω ότι είναι τη Δευτέρα παρουσία

εννοείται τα ειχα και στις 3 και τωρα στην 4η ,εγω μαλλον ακόμα δεν έχω καθυστερηση θα κανω χοριακη αυριο να δω που ειμαι αλκα γυρω στην 4η βδομαδα κοντα ειμαι.ειναι φυσιολογικά, μεγαλώνει η μήτρα σου

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam said:

Εγώ έβδομη βδομάδα έχω συχνα πικνα τσιμπηματακια και και κτ κραμπακια κάτω  κάτω χαμηλά.ελπιζω να ναι κτ φυσικό είχε καμία άλλη απ' οσας; Και γω θα σκάσω δεν περνά ο χρόνος μέχρι τον υπέρηχο είναι τη Δευτερα και νιώθω ότι είναι τη Δευτέρα παρουσία

Εγώ έχω κάτι κράμπες πολύ μικρής διάρκειας μέσα στη μέρα. Έχω ακούσει ότι είναι νορμάλ γιατί μεγαλώνει η μήτρα.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θετικά νέα γενικά. Εγώ αύριο το πρωί θα πάω πρώτο ραντεβού.ειμαι μόνο 4+6 όποτε δεν πιστεύω να δούμε και τίποτα.η χοριακη μου βγήκε 1900.θα τον ρωτησωυαν χρειάζεται να επαναλαβω.για χάπια δεν το συζητώ παίρνω σίγουρα 10 τη μέρα.πονακια έχω κ εγώ που και που.πιο πολύ στην μέση εγώ.συμπτωματα αλλά δεν βλέπω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εγώ παίρνω φιλικό μονο.  Στην πρώτη έπαιρνα  κ utrogestan  αλλά τώρα λόγω θηλασμού  δεν παίρνω. Δευτέρα  θα πάω πάλι για χοριακη  κ θα μιλήσουμε  με τον γιατρό  για ραντεβού.  Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη  δεν είχα σχεδόν  τίποτα,  αλλά τώρα υποφέρει από ναυτία  κ εντονες  ζαλαδες.  Στην δουλειά  υποφερω  πραγματικά 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...