Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Σίγουρα!!!!Να βρέχει 6πανες είτε λίγο είτε πολύ 

Εμείς σας φάγαμε λάχανο με τα κακά μια στις 10μερες είναι το κανονικο αν κάνει κάθε τρεις κάνω πάρτυ η παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό στα θηλαζοντα το ρεκόρ άλλου παιδιού είναι 1 στις 21 μέρες χαχαχχα αλλά μιλάμε για πολυυυυυ σκατο

Να κατουρήσει δηλαδή τουλάχιστον 6 φορές.απλα επειδή στην αρχή πίναμε φόρμουλα και το προσπάθησα για να φτάσουμε να μειώσω και να πίνει μόνο το βράδυ πριν κοιμηθεί δεν θέλω να σταματήσω ακόμα τον θηλασμό.ααααα εσείς έχετε ξεφύγει.εμεις μέχρι 6 φτάνουμε.ασε με και πηγαμε στην γιατρό είχε 6 μέρες να κάνει και αποφάσισε να κανει πριν μπούμε.5 λεπτά έβγαζε ο γλυκούλης.χαχαχαχα

Περίοδος έχει έρθει σε καμία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/9/2021 at 9:13 ΜΜ, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? 

Εγω ειμαι σε αθλια κατάσταση. Ο μπέμπης, 2,5μηνων σήμερα, είναι από τα δύσκολα μωρά. Καμία βελτίωση από όταν ήταν νεογέννητο που όλη μέρα έκλαιγε και έτρωγε και είναι ζήτημα να κοιμόταν συνολικά όλη την ημέρα 6-7 ώρες και αυτές σε μισαωρα. Για 1 μήνα θήλαζα αποκλειστικά, μετά το έβγαζα με θηλαστρο, έπαθα 2 φορές μαστίτιδα (όλο το σετ με πόνο, πυρετό κλπ) & τώρα είμαι στο κοψιμο. Έχουμε τρομερό πρόβλημα με τον ύπνο. Ανά 2-3 ώρες πειναει, τον ταΐζω, κοιμάται καμία ώρα το πολύ, ξυπνάει συνεχίζει την γκρίνια. Κολπικοι δεν είναι, μίλησα με την παιδίατρο. Μουχε πει στην αρχή, επειδή γεννήθηκε 2.700 κιλά ότι θα μικρά μωράκια πολλές φορές έχουν τέτοια συμπεριφορά. Πλέον που είναι 5 κιλά συνεχίζει ακάθεκτος. 2 μήνες τώρα κοιμάται ή η μαμά μου ή η πεθερά μου στο σπίτι μου τις καθημερινές γιατί ο άντρας μου δουλεύει τρελές ώρες και δεν την παλεύω με την ολονύχτια. Και πάλι όμως με το ζόρι βγάζω την ημέρα. Και εννοείται εγώ είμαι η γκρινιάρα κλπ, κατανόηση από τον περίγυρο μηδέν. 

Δεν ξερω τι να κάνω πλέον. Είμαι μόνιμα αυπνη, κουρασμένη, με νευρα, κλαίω με την πρώτη ευκαιρια. Σίγουρα το αντιλαμβάνεται ο μικρός και χειροτερευει η συμπεριφορά του, αλλά δεν έχω άλλο κουράγιο. Και δυστυχώς&αυτό είναι που με στεναχωρεί χειρότερα, δεν τον χαίρομαι όπως θα ήθελα. Δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει μέχρι τώρα μια καλή ημέρα. 

Καμία συμβουλή πέρα απτό να τον φορτώσω στις γιαγιάδες και την ημερα??? 

λοιπόν το πρώτο που μπορώ να πω είναι μηπως εχει γοπ κ ποναει?στους 2 μηνες χειροτερεύει κ ειναι πιο δύσκολα.εμενα είναι 2 μηνων κ 2 βδ. τωρα περίπου κοιμάται από 1νος μηνα 5ωρα έκανε κ 6ωρο κ μετα τις 50 μερες έκανε κ 6ωρα αλλα ειδα οτι δεν έπαιρνε καλό βάρος απο όταν κοιμοταν πιο πολυ κ έτσι βαζω ξυπνητήρι μέχρι 5ωρο αν κοιμηθεί τωρα κ μετα 3ωρο παει μέχρι το πρωί κ μέσα στην μέρα 2 με 2,5 ώρες θηλαζει.σε μενα βοήθησε πολύ η αποχή γλκ κ γιαυτο δεν είχε κ κολικούς κ τωρα εδω κ 2 βδ κάνω κ στο αυγό στα φανερά κ υποχώρησε κ η γοπ αρκετά. κοιμάται ακόμα πιο καλά.συνηθως όταν είναι ανήσυχα κοιτάμε να δουμε τι είναι αυτό που έχουνε φάει εμεις κ ενοχλεί. μετα για υπνο εγω εχω βολευτεί από νεογέννητο τον μαρσιπο γιατι ετσι κι αλλιως κ άλλα 3 ακόμα παιδιά δεν είναι εύκολο οποτε τον βάζω κ τσουπ κοιμάται εκεί κ μεταρον αφήνω κατω. βάρος δεν έχω θέμα είναι είδη 6.470 κ 68 πόντους γεννήθηκε βέβαια 3890.

συμπάσχω ούτε εγώ κοιμάμαι τωρα καλα παλι που τον σηκώνω στον ύπνο του αλλα έπρεπε.ελενξε επίσης τον θυροειδή σου β12 για τα νεύρα είναι αυτή, βιταμίνη ντε ,σίδηρο.

20 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Να κατουρήσει δηλαδή τουλάχιστον 6 φορές.απλα επειδή στην αρχή πίναμε φόρμουλα και το προσπάθησα για να φτάσουμε να μειώσω και να πίνει μόνο το βράδυ πριν κοιμηθεί δεν θέλω να σταματήσω ακόμα τον θηλασμό.ααααα εσείς έχετε ξεφύγει.εμεις μέχρι 6 φτάνουμε.ασε με και πηγαμε στην γιατρό είχε 6 μέρες να κάνει και αποφάσισε να κανει πριν μπούμε.5 λεπτά έβγαζε ο γλυκούλης.χαχαχαχα

Περίοδος έχει έρθει σε καμία?

οχι ούτε εγώ έχω περίοδο θα αργήσει από ότι φαίνεται ειχα παει γυναικολόγο για τσεκ όλα οκ κ λεπτό ενδομήτριο οποτε αργεί πολύ.

On 1/10/2021 at 4:12 ΜΜ, Nicole.natasa είπε:

Είναι καμία κοπέλα που θηλάζει?? έχει εδώ και μια βδομάδα που το στήθος ξεπρηστηκε σχεδόν τελείως.σημαινει ότι δεν έχω αρκετό γάλα πια?

κοριτσακι μου εγω εδω θηλαζω αποκλειστικά σημαίνει ότι πλέον εδραιώθηκε ο θηλασμός σου κ θα πρηζεσαι πλέον,όσο βάζεις το μωρο εκεί την στιγμή το κατεβάζει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@*ζουζουνα*!!! Από το στικερακι σου φαίνεται η μικρή σου έχει γενέθλια.σμ ισχύει να την χαίρεστε!!!αααα είστε πολύ ψηλά παιδιά εσείς!!!και νόμιζα εμείς ήμασταν με τους 64 πόντους στους 2μηνες και 10μέρες.ποιον μάρσιπο έχεις?

Από δραστηριότητες τι κάνετε? γιατί εμένα ο μικρούλης μου δεν θέλει να πιάνει και πολύ.μονο ότι είναι υφασμάτινο.γενικα τι σας έχει βολεψει? γυμναστήριο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ να σε ρωτήσω κιόλας.η παιδίατρος σας είπε να κάνετε κάτι για να κάνει κακά πιο συχνά?γιατί εγώ την ρώτησα μου είπε αν θέλω να του δίνω 30ml νερό να πιει.αλλα δεν το έχω κάνει ακόμα.νομιζω είναι μικρό

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

@ΒαλεντιναΧ να σε ρωτήσω κιόλας.η παιδίατρος σας είπε να κάνετε κάτι για να κάνει κακά πιο συχνά?γιατί εγώ την ρώτησα μου είπε αν θέλω να του δίνω 30ml νερό να πιει.αλλα δεν το έχω κάνει ακόμα.νομιζω είναι μικρό

Νερο???? Όχι δεν το έχω ξανακουσει να δίνουν ποτέ πριν την εισαγωγή στερεών η κόρη μου που έπινε μόνο ξένο και είχε θέμα με τα κακά δεν ήταν σκληρά απλά ζοριζοταν και έκανε κάθε τρεις μέρες μου είχε πει τσάι βρεφικό χαμομήλι κ της το έβαζα μέσα στο γάλα τώρα Μ είπε λόγω αποκλειστικού θηλασμού να μην κάνω τίποτα! Εκτός κ αν περασουν αρκετές μέρες και κλαίει ή είναι πολύ ανήσυχος τότε να κάνω βρεφικό κλύσμα γλυκερίνης ως έσχατη λύση! Αλλιώς μασάζ δεξιόστροφα στην κοιλίτσα τα πόδια ποδήλατο και ζεστό πανακι στην κοιλίτσα,αυτά! Και απαντάω και στο προηγούμενο μήνυμα περίοδο δεν μου έχει έρθει ακόμα,στην κόρη μου που έπινε μόνο ξένο ήρθε στις 52μερες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 2/10/2021 at 6:14 ΜΜ, Nicole.natasa είπε:

@*ζουζουνα*!!! Από το στικερακι σου φαίνεται η μικρή σου έχει γενέθλια.σμ ισχύει να την χαίρεστε!!!αααα είστε πολύ ψηλά παιδιά εσείς!!!και νόμιζα εμείς ήμασταν με τους 64 πόντους στους 2μηνες και 10μέρες.ποιον μάρσιπο έχεις?

Από δραστηριότητες τι κάνετε? γιατί εμένα ο μικρούλης μου δεν θέλει να πιάνει και πολύ.μονο ότι είναι υφασμάτινο.γενικα τι σας έχει βολεψει? γυμναστήριο?

τωρα το ειδα το μήνυμα, λοιπόν έχω πάρει τον je porte mom bebe από τα λητω το ειχα παρει.γενεθλια οχι είναι 2,5 χρονων αλλα δεν έχω αλλάξει το αυτοκόλλητο χαχαχαχα,δραστηριότητες δεν προλαβαίνουμε τωρα που εχω κ τα αλλα μόνο στην κούνια-ρηλαξ τον βάζω.ασε που τωρα ηταν με ίωση ο 2ος κ κολλησε η 3η και το 4ο τωρα το μωρο...δύσκολα παντως το γυμναστήριο είναι μια χαρά αυτό με το ύφασμα. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, έχει κάποια θέμα με δοντάκια από τώρα? 

Έχει αρχίσει να έχει πολλά σάλια, να κλαίει περισσότερο και να μην τρώει η καημενουλα.. Δεν ξέρω αν είναι όντως από αυτό, αλλά έχετε καμία εικόνα αν όντως αντιδρούν έτσι όταν αρχίζουν να πρηζονται τα ούλα? 

Και κάτι ακόμα. Όταν καταθέσατε τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ για το εξάμηνο, σας είπαν να στείλετε και κάποιο μέιλ??? 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2021 at 4:18 ΜΜ, Irenesirene79 είπε:

Καλησπέρα, έχει κάποια θέμα με δοντάκια από τώρα? 

Έχει αρχίσει να έχει πολλά σάλια, να κλαίει περισσότερο και να μην τρώει η καημενουλα.. Δεν ξέρω αν είναι όντως από αυτό, αλλά έχετε καμία εικόνα αν όντως αντιδρούν έτσι όταν αρχίζουν να πρηζονται τα ούλα? 

Και κάτι ακόμα. Όταν καταθέσατε τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ για το εξάμηνο, σας είπαν να στείλετε και κάποιο μέιλ??? 

Γεια σου κορίτσι.οσον αφορά τα δοντακια εμένα εινάι πρησμένα από τρεισιμιση μηνών κ τα πάνω κ τα κάτω.κ μένα έχει σάλια βάζει χέρια στο στόμα κ δυσανασχετεί πολλές φορές στο φαι.κανςι κάποιες φορές κ ανήσυχο ύπνο.πρςτοιμαζονται για τα δόντια ναι.αν κ μπορεί να τις βγουν σε κάνα δυο μήνες.αν σηκώσεις τα ούλα τις μπορείς να κατλαβαεις αν είναι πρησμςνα είναι σαν υπολευκες φουσκιτσες που με τις μέρες εγιναν πιο έντονες σε εμας.αν έχεις αμφιβολία ρωτά το παιδίατρο σου και υπομονη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλά Χριστούγεννα!!τι κάνετε??? έχει 5 μέρες που ξεκινήσαμε τα φρούτα.ο άτιμος κλείνει το στόμα και δεν το ξανά ανοίγει με τίποτα.κανενα κόλπο πέρα από υπομονή?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 30/12/2021 at 8:29 ΠΜ, Nicole.natasa είπε:

Καλά Χριστούγεννα!!τι κάνετε??? έχει 5 μέρες που ξεκινήσαμε τα φρούτα.ο άτιμος κλείνει το στόμα και δεν το ξανά ανοίγει με τίποτα.κανενα κόλπο πέρα από υπομονή?

Χρόνια πολλά.αν κ πέρασαν μέρες από την αναρτηση εγώ θ πρόσθετα από το γάλα μου που τους είναι οικείο.η οποίο γαλα πίνουν τελοσπαντων η λίγη κρεμουλα μέσα να γίνει λίγο πιο γλυκό γιατί είναι λίγο όξινα κ σιγά σιγά θ αφαιρούσα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 9/11/2021 at 4:18 ΜΜ, Irenesirene79 είπε:

Καλησπέρα, έχει κάποια θέμα με δοντάκια από τώρα? 

Έχει αρχίσει να έχει πολλά σάλια, να κλαίει περισσότερο και να μην τρώει η καημενουλα.. Δεν ξέρω αν είναι όντως από αυτό, αλλά έχετε καμία εικόνα αν όντως αντιδρούν έτσι όταν αρχίζουν να πρηζονται τα ούλα? 

Και κάτι ακόμα. Όταν καταθέσατε τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ για το εξάμηνο, σας είπαν να στείλετε και κάποιο μέιλ??? 

εμένα έβγαλε 2 κάτω 5,5 μηνων κ τωρα 7,5 μηνων κ κάτι βγάζει τα 2 πάνω έχει πολύ γκρινια,πονο κλπ 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...