Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Nicole.natasa είπε:

Θετικά νέα γενικά. Εγώ αύριο το πρωί θα πάω πρώτο ραντεβού.ειμαι μόνο 4+6 όποτε δεν πιστεύω να δούμε και τίποτα.η χοριακη μου βγήκε 1900.θα τον ρωτησωυαν χρειάζεται να επαναλαβω.για χάπια δεν το συζητώ παίρνω σίγουρα 10 τη μέρα.πονακια έχω κ εγώ που και που.πιο πολύ στην μέση εγώ.συμπτωματα αλλά δεν βλέπω

Από 2000 κ πάνω βλέπουν .. οπότε δεν νομίζω.. κ αμα δει σακο δεν χρειάζεται μετά να ξανακάνεις χοριακη. Εγώ έτσι ξέρω.   10 χάπια γιατί;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Wannabemama ε χθές την έκανα θα έχει αυξηθεί μέχρι αύριο θα έχει φτάσει 2000 πιστεύω.να σου πω δεν θέλω να ξανά κάνω γιατί είναι αγχωτικό.παιρνω τ4 φυλλικό προγεστερόνη ασπιρίνη glucophase μαγνήσιο συν τις ενέσεις.αυτα τα ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Wannabemama ε χθές την έκανα θα έχει αυξηθεί μέχρι αύριο θα έχει φτάσει 2000 πιστεύω.να σου πω δεν θέλω να ξανά κάνω γιατί είναι αγχωτικό.παιρνω τ4 φυλλικό προγεστερόνη ασπιρίνη glucophase μαγνήσιο συν τις ενέσεις.αυτα τα ωραία.

Ωωώ παίρνεις πολλά..λογικά στο είπε ο γιατρός σου. Εγώ φυλλικό , utro κ κάτι βιταμίνες της Lambert's που μου είπε να τις τελειώσω... Σήμερα έκανα κ τον έλεγχο... Λογικά Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα αν δω κάτι θα του το πω. Ρε κορίτσια σήμερα με έπιασαν πάλι κάτι τσιμπηματακια στην μήτρα. Σαν κρύωμα που λέμε σαν κάπως... Είναι φυσιολογικό;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ωωώ παίρνεις πολλά..λογικά στο είπε ο γιατρός σου. Εγώ φυλλικό , utro κ κάτι βιταμίνες της Lambert's που μου είπε να τις τελειώσω... Σήμερα έκανα κ τον έλεγχο... Λογικά Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα αν δω κάτι θα του το πω. Ρε κορίτσια σήμερα με έπιασαν πάλι κάτι τσιμπηματακια στην μήτρα. Σαν κρύωμα που λέμε σαν κάπως... Είναι φυσιολογικό;;;

Και γω αυτό αναρωτιέμαι γιατί τα νιώθω λίγο πολύ όλη μερα να πάνε κ να έρχονται.μαζι συντονιζομαστε φαινεται:lol: όπως και κάποιες φορές νιώθω σα να πάει να Μ ρθει περίοδος σαν κάτι να με αγκυλωνει.προσπαθω να μη τα δίνω σημασία.δε μπορώ να κάνω διαφορετικά.πολλα κορίτσια απ' όσο καταλαβα θεωρούν ότι σχεδόν πάντα αυτή η κατάσταση  είναι κάτι σύνηθες.ευχομαι όλες σας μας να φτάσουμε μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Και γω αυτό αναρωτιέμαι γιατί τα νιώθω λίγο πολύ όλη μερα να πάνε κ να έρχονται.μαζι συντονιζομαστε φαινεται:lol: όπως και κάποιες φορές νιώθω σα να πάει να Μ ρθει περίοδος σαν κάτι να με αγκυλωνει.προσπαθω να μη τα δίνω σημασία.δε μπορώ να κάνω διαφορετικά.πολλα κορίτσια απ' όσο καταλαβα θεωρούν ότι σχεδόν πάντα αυτή η κατάσταση  είναι κάτι σύνηθες.ευχομαι όλες σας μας να φτάσουμε μέχρι το τέλος.

Σαν τρελή το θέλω κ μακάρι... Από την μια θέλω να πάρω τον γιατρό μου από την άλλη δεν θέλω να τον πρήζω με τέτοια.. βάζω στο μυαλό μου ότι μεγαλώνει η μήτρα. Μακάρι να είναι αυτο.. είμαι κ πρωτομανα κ όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα!! Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Σαν τρελή το θέλω κ μακάρι... Από την μια θέλω να πάρω τον γιατρό μου από την άλλη δεν θέλω να τον πρήζω με τέτοια.. βάζω στο μυαλό μου ότι μεγαλώνει η μήτρα. Μακάρι να είναι αυτο.. είμαι κ πρωτομανα κ όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα!! Τι να πω..

Σε νιώθω.μια από τα ίδια ας μη σχολιάσω εγώ πως είμαι από την αρχη.(είμαι η κοπέλα π είχα θέματα μετά την επαφή αν θυμάσαι και δεν περίμενα ότι θ μεινω).θυμάμαι από όσο Μ είπες  ότι είμαστε και κοντά στις μέρες εγώ Τελευταία περ. 30 Σεπτεμβρίου.μακαρι όλες μας να χούμε το μπομπιρακι τον Ιούλιο.μεχρι τότε θα πρήζουμε η μία την άλλη για συμπαράσταση:tongue:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Σε νιώθω.μια από τα ίδια ας μη σχολιάσω εγώ πως είμαι από την αρχη.(είμαι η κοπέλα π είχα θέματα μετά την επαφή αν θυμάσαι και δεν περίμενα ότι θ μεινω).θυμάμαι από όσο Μ είπες  ότι είμαστε και κοντά στις μέρες εγώ Τελευταία περ. 30 Σεπτεμβρίου.μακαρι όλες μας να χούμε το μπομπιρακι τον Ιούλιο.μεχρι τότε θα πρήζουμε η μία την άλλη για συμπαράσταση:tongue:

Ναι το θυμάμαι... Εχουμε κ ίδιο όνομα!!! Φένια κ εγώ.. χιχι.. τέλεια κάθε μέρα θα λέμε τα πάντα μπας κ ηρεμούμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ωωώ παίρνεις πολλά..λογικά στο είπε ο γιατρός σου. Εγώ φυλλικό , utro κ κάτι βιταμίνες της Lambert's που μου είπε να τις τελειώσω... Σήμερα έκανα κ τον έλεγχο... Λογικά Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα αν δω κάτι θα του το πω. Ρε κορίτσια σήμερα με έπιασαν πάλι κάτι τσιμπηματακια στην μήτρα. Σαν κρύωμα που λέμε σαν κάπως... Είναι φυσιολογικό;;;

κοριτσακι μου εγω τωρα τα εχω συχνα,απλα ειναι πιο έντονο οταν κουράζομαι, προσέχω Βέβαια αλλα τα είδα στο σιδέρωμα δεν ειχα πολλα τσιμπήματα, ειχα 2 λεκάνες ρούχα οχι τιγκαριστες κιομως ένιωσα πιο εντονα τσιμπηματα, έκατσα λίγο κ ξανα συνεχισα.ολα καλα,αυριο η μεγάλη μέρα,για να δούμε!!! το μεσηνερι θα σας πω την χοριακή ελπίζω πανω απο 60,βαζω το χαμηλότερο κ βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ναι το θυμάμαι... Εχουμε κ ίδιο όνομα!!! Φένια κ εγώ.. χιχι.. τέλεια κάθε μέρα θα λέμε τα πάντα μπας κ ηρεμούμε...

ΧΑ ΧΑ.εμενα Έφη με λένε παντως.στο λυκειο ένα αγαπημενος καθηγητης με μπερδευε  και με φώναζε συνέχεια Φένια και με πείραζαν χαϊδευτικά οι συμμαθητές μου κ μου το Χαν  σα παρατσούκλι.και το Γράψα έτσι στο φόρουμ.:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 said:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εγώ παίρνω φιλικό μονο.  Στην πρώτη έπαιρνα  κ utrogestan  αλλά τώρα λόγω θηλασμού  δεν παίρνω. Δευτέρα  θα πάω πάλι για χοριακη  κ θα μιλήσουμε  με τον γιατρό  για ραντεβού.  Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη  δεν είχα σχεδόν  τίποτα,  αλλά τώρα υποφέρει από ναυτία  κ εντονες  ζαλαδες.  Στην δουλειά  υποφερω  πραγματικά 

Και εγώ υποφέρω στην δουλειά. Δεν πιστεύω ότι θα είμαι ιδιαίτερα αποδοτική, το πρώτο τρίμηνο ειδικά, και πολύ με στεναχωρεί αυτό. Σήμερα με έπιασε ψυχολογικό και έκλαιγα κιόλας. Δηλαδή και να σερνεσαι να πας στη δουλειά και τίποτα σχεδόν να μην νιώθεις ότι καταφέρνεις;

@FeniamamΠάντως για τα πονακια και τσιμπήματα που λέμε... χωρίς να θέλω να σας ρίξω ψυχολογικα... Είχα φέτος την ατυχή εμπειρία δύο αποβολών στις 4w3d περίπου και εκείνος ο πόνος της μέσης και της κοιλιάς δεν μπερδεύεται με τίποτα.

Και τώρα φοβάμαι φυσικά, μη λέω ψέματα, αλλά όταν είναι παροδικός και σχετικά ελαφρύς το ξεπερνάω γρήγορα.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kelly_V είπε:

Και εγώ υποφέρω στην δουλειά. Δεν πιστεύω ότι θα είμαι ιδιαίτερα αποδοτική, το πρώτο τρίμηνο ειδικά, και πολύ με στεναχωρεί αυτό. Σήμερα με έπιασε ψυχολογικό και έκλαιγα κιόλας. Δηλαδή και να σερνεσαι να πας στη δουλειά και τίποτα σχεδόν να μην νιώθεις ότι καταφέρνεις;

@FeniamamΠάντως για τα πονακια και τσιμπήματα που λέμε... χωρίς να θέλω να σας ρίξω ψυχολογικα... Είχα φέτος την ατυχή εμπειρία δύο αποβολών στις 4w3d περίπου και εκείνος ο πόνος της μέσης και της κοιλιάς δεν μπερδεύεται με τίποτα.

Και τώρα φοβάμαι φυσικά, μη λέω ψέματα, αλλά όταν είναι παροδικός και σχετικά ελαφρύς το ξεπερνάω γρήγορα.

Σας νιωθω με τη δουλειά γιατι κι εγω κουραζομαι υπερβολικα εύκολα κ θυμάμαι την προηγούμενη φορα ειχα θέμα. Τωρα λογω covid δουλευω απο το σπίτι κ σίγουρα αυτο βοηθαει. Αν μπορειτε να παίρνετε καμιά άδεια. Κ να μην εχετε τυψεις αν ειστε λιγοτερο αποδοτικές. Τα ίδια σκεφτομουν κ εγω κ τελικα καταλαβα πως πρεπει να βαζουμε προτεραιοτητες. Υπάρχουν κοπέλες που δεν καταλαβαινουν τπτ κ δουλευουν μεχρι πριν γεννησουν αλλα δεν ειμαστε ολες το ίδιο. 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...Με πιάνει μια συγκίνηση βλέποντας αυτή την ομάδα.. Πέρυσι τέτοιο καιρό είχα κάνει τον πρώτο υπέρηχο ακούγοντας την καρδούλα από το σπορακι τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται αν και δεν μου έκανε την χάρη να γεννηθεί Ιούλιο ήταν βιαστική και ήρθε τον Μάιο:P:P με το καλό σε όλες σας εύκολες και τελειομηνες εγκυμοσύνες

  • Μου αρέσει 7

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.ειδαμε σάκο αν και νωρίς ακόμα ούτε 5 βδομάδων.σε 10 μέρες πάλι.

Άντε με το καλό κορίτσι μου. Εγώ εντομεταξυ δεν έχω καταλάβει. το πρόγραμμα π εχω μου δείχνει με βάση τη τελευταία περίοδο ότι είμαι έξι βδομαδων κ δύο μέρες(από τη τελευταία περίοδο Μ γράφει).αυτο σημαίνει ότι είμαι ενάμιση μηνών; Η αλλιώς υπολογίζεται η κύηση;πχ από τη μέρα τη σύλληψης κ όχι από τη τελευταία μέρα περιόδου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...