Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Kelly_V είπε:

Χαχα! Εκτός από την κόπωση και τις λίγεςκράμπες που και που έχω και ένα καλό σύμπτωμα!

Με βλέπει σήμερα το πρωί η μητερα μου και μου λέει "Καλά, καθάρισε απίστευτα το πρόσωπο σου! Να δεις που έγινε από τις βιταμίνες που άρχισες παίρνεις!" 

Και εγώ δεν τόλμησα να της το πω το νέο πώς είναι από τις νέες ορμόνες που "παίρνω"!

Α! Τι ωραίο αυτό!! Που κ που πεταω κανα σπυρακι, αν δεν βγει κανενα να ξερω οτι φταινε οι ορμόνες!

@Feniamam Αν πας για καθαρισμο να ενημερωσεις γιατι ισως καποια προΐοντα που χρησιμοποιουν να μην επιτρεπονται στην εγκυμοσύνη.

Just now, Kelly_V είπε:

Ρε κορίτσια, άλλο άγχος και αυτό... Τί θα γίνει; Με λόκνταουν "ακορντεόν" θα είμαστε πόσο καιρό; Πραγματικά εύχομαι μέχρι τον Απρίλιο-Μάϊο να έχουμε κάπως αρχίσει να ξεπερνάμε την πανδημία.

Θα επιθυμούσα να μην ήμουν μόνη σε όλες τις επισκέψεις σε γιατρούς και, αν πάνε όλα καλά, στο μαιευτήριο/νοσοκομείο να επιτρέπεται να έχω κάποιον μαζί μου.

Αυτο ειναι ενα θεμα μεγαλο.. κ εμενα δεν μου αρεσει που ηδη πηγα μονη μου στο πρώτο ραντεβού. Απο οσα εχω διαβασει ομως εδω στο φορουμ απο κοριτσια που γέννησαν προσφατα, επιτρεποταν ενας συνοδος στο μαιευτήριο. Τωρα βεβαια αυτά αλλαζουν απο τη μια στιγμή στην αλλη, οπως κ τα μέτρα..

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marialena86 είπε:

Α! Τι ωραίο αυτό!! Που κ που πεταω κανα σπυρακι, αν δεν βγει κανενα να ξερω οτι φταινε οι ορμόνες!

@Feniamam Αν πας για καθαρισμο να ενημερωσεις γιατι ισως καποια προΐοντα που χρησιμοποιουν να μην επιτρεπονται στην εγκυμοσύνη.

Αυτο ειναι ενα θεμα μεγαλο.. κ εμενα δεν μου αρεσει που ηδη πηγα μονη μου στο πρώτο ραντεβού. Απο οσα εχω διαβασει ομως εδω στο φορουμ απο κοριτσια που γέννησαν προσφατα, επιτρεποταν ενας συνοδος στο μαιευτήριο. Τωρα βεβαια αυτά αλλαζουν απο τη μια στιγμή στην αλλη, οπως κ τα μέτρα..

Σε άλλα γυναικολογικά αφήνουν τον πατέρα σε άλλα όχι κ σε μένα νιώθω ότι δε θα αφήσει κ δε θέλω καθόλου να μπω μονη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Χαχα! Εκτός από την κόπωση και τις λίγεςκράμπες που και που έχω και ένα καλό σύμπτωμα!

Με βλέπει σήμερα το πρωί η μητερα μου και μου λέει "Καλά, καθάρισε απίστευτα το πρόσωπο σου! Να δεις που έγινε από τις βιταμίνες που άρχισες παίρνεις!" 

Και εγώ δεν τόλμησα να της το πω το νέο πώς είναι από τις νέες ορμόνες που "παίρνω"!

χαχαχα εμενα αυτο εγινε πριν 1 βδομαδα πολυ εντονα ,το ιδιο μου ειπε κ μενα η μάνα μου,δεν ήξερα βεβαια οτι ημουν...ακομα δεν εχω πει τπτ πουθενά μεχρι να ακούσω καρδιά...θα τους ερθει κεραμιδα γιαυτο...χαχαχα και τις λεω ναι θα ειναι απο τα γαλακτοκομικα που εχω μειώσει 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Feniamam είπε:

Σε άλλα γυναικολογικά αφήνουν τον πατέρα σε άλλα όχι κ σε μένα νιώθω ότι δε θα αφήσει κ δε θέλω καθόλου να μπω μονη.

Εγώ κορίτσια κανονικά μπήκα με τον άντρα μου... Δεν μου είπε τιποτα...σιγά μη δεν ερχόταν ο πατέρας του παιδιού μου!!!! Χιχι χαμουλης!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Wannabemama είπε:

Εγώ κορίτσια κανονικά μπήκα με τον άντρα μου... Δεν μου είπε τιποτα...σιγά μη δεν ερχόταν ο πατέρας του παιδιού μου!!!! Χιχι χαμουλης!!!

Βρε δίκιο έχεις έτσι είναι.εγω έχω μια επιφύλαξη γιατί τόσο καιρό με το κοβιντ κ χωρίς καν σε φάση καραντίνας δεν άφηνε άλλο άτομο αυστηρά, για άλλους λόγους που πήγαινα βέβαια.κ την τελευταία φορά που περίμενα έξω βγήκε από το γραφείο μια εγκυουλα μόνη.και δεν έχω καλό προαίσθημα.ελπιζω να ταν τυχαιο γιατί προφανώς σε κτ τέτοιο θα ήθελα πολύ να μην είμαι μόνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Wannabemama είπε:

Εγώ κορίτσια κανονικά μπήκα με τον άντρα μου... Δεν μου είπε τιποτα...σιγά μη δεν ερχόταν ο πατέρας του παιδιού μου!!!! Χιχι χαμουλης!!!

Καλημερα κοριτσια! Τι ωραια που πηγες με τον αντρα σου! Ίσως ειναι θεμα γιατρού. Εμενα μου το ειπαν απο την αρχη οτι δυστυχώς λογω covid θα πρεπει να ειμαι μόνη.. Μακαρι να μπορέσετε κ οι υπολοιπες να μπείτε με τους άντρες σας!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι ωραια που πηγες με τον αντρα σου! Ίσως ειναι θεμα γιατρού. Εμενα μου το ειπαν απο την αρχη οτι δυστυχώς λογω covid θα πρεπει να ειμαι μόνη.. Μακαρι να μπορέσετε κ οι υπολοιπες να μπείτε με τους άντρες σας!

Ρε κορίτσια γτ;;; Να το απαιτησετε δηλαδή τι δεν θα το δει ο μπαμπάς;; Να ρωτήσει κ αυτός να ακούσει τον γιατρό κ όλα... Είπαμε κοβιτ κοβιτ αλλά κ ο κοβιτ έχει τα όρια του... Εμένα μέσα ήταν όχι ακριβώς εκεί που με εξέταζε ο άλλος.. εγώ στο παραβάν κ ο άντρας μου από πίσω κ τα έβλεπε στην οθόνη. Μετά όμως μαζί μιλήσαμε στο γιατρό, ρωτήσαμε τι θέλαμε... Ημαρτον το βρηκαμε τώρα!! Ότι το ζεύγος ας πούμε από το ιατρείο θα κολλήσει;; Δεν κοιμάται μαζί... Πφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι ωραια που πηγες με τον αντρα σου! Ίσως ειναι θεμα γιατρού. Εμενα μου το ειπαν απο την αρχη οτι δυστυχώς λογω covid θα πρεπει να ειμαι μόνη.. Μακαρι να μπορέσετε κ οι υπολοιπες να μπείτε με τους άντρες σας!

νομιζω κ εγω θα μπορούσα να είμαι με τον συζηγο απλα καθε τωρα θα εχει τα παιδιά...όταν είναι...εύχομαι να πάνε όλα καλά !!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ρε κορίτσια γτ;;; Να το απαιτησετε δηλαδή τι δεν θα το δει ο μπαμπάς;; Να ρωτήσει κ αυτός να ακούσει τον γιατρό κ όλα... Είπαμε κοβιτ κοβιτ αλλά κ ο κοβιτ έχει τα όρια του... Εμένα μέσα ήταν όχι ακριβώς εκεί που με εξέταζε ο άλλος.. εγώ στο παραβάν κ ο άντρας μου από πίσω κ τα έβλεπε στην οθόνη. Μετά όμως μαζί μιλήσαμε στο γιατρό, ρωτήσαμε τι θέλαμε... Ημαρτον το βρηκαμε τώρα!! Ότι το ζεύγος ας πούμε από το ιατρείο θα κολλήσει;; Δεν κοιμάται μαζί... Πφφφ

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες κ μένα με πνίγει αυτό.αλλα αν είναι κάθετος κ έχει αυτή τη γραμμή δε πρόκειται να κάνει εξαίρεση σε μένα τωρα.αν τσαμπουκαλεφτεις έχει το δικαίωμα να πει πάνε αλλού τότε , κ γω δε θελω:cry:.θα φανεί.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες κ μένα με πνίγει αυτό.αλλα αν είναι κάθετος κ έχει αυτή τη γραμμή δε πρόκειται να κάνει εξαίρεση σε μένα τωρα.αν τσαμπουκαλεφτεις έχει το δικαίωμα να πει πάνε αλλού τότε , κ γω δε θελω:cry:.θα φανεί.

Συμφωνώ.. εχει δικιο η @Wannabemama αλλα αν ο γιατρος ειναι κάθετος τι μπορούμε να κάνουμε?Όταν πατε με το καλό κ οι υπόλοιπες πείτε μας να ξέρουμε γενικά τι γραμμη κρατανε οι πιο πολλοι γιατροι.

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena86 είπε:

Συμφωνώ.. εχει δικιο η @Wannabemama αλλα αν ο γιατρος ειναι κάθετος τι μπορούμε να κάνουμε?Όταν πατε με το καλό κ οι υπόλοιπες πείτε μας να ξέρουμε γενικά τι γραμμη κρατανε οι πιο πολλοι γιατροι.

Ρε κορίτσια πείτε μου κ μετά πως το βάζουμε αυτό που δείχνει πόσο ειμαστε... Βδομάδων κ τα λοιπά!! Που αντιγράφουμε το σύνδεσμο;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω στο εξωτερικό οπότε μπαίνω με τον άντρα μου μέσα.αλλα και εδώ δεν αφήνουν παντού.απο συμπτώματα τίποτα το ιδιαίτερο.αυτα τα πονάκια μέση και χαμηλά στις ωοθήκες προς το παρόν που με αγχωνουν συνεχώς και μία κούραση παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ρε κορίτσια πείτε μου κ μετά πως το βάζουμε αυτό που δείχνει πόσο ειμαστε... Βδομάδων κ τα λοιπά!! Που αντιγράφουμε το σύνδεσμο;;;

Θα πας στις επιλογές πανω δεξιά, μετα προφίλ, μετα ρυθμισεις λογαριασμου, μετα settings area κ θα επιλεξεις υπογραφή. Δεν θα το αντιγραψεις ομως στο χωρο της υπογραφής. Απο κατω εχει μια επιλογη για "Προσθήκη επιπροσθετου υλικου". Πατας αυτο κ μετα κατι που λεει URL κ το αντιγραφεις εκει. Θα δεις θα στο βγαλει σαν εικονα στην υπογραφή κ μετα αποθηκευση κ εισαι ετοιμη!

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...