Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Bbboob είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Εγώ έχω τελευταία περίοδο 9/10, εκανα Δευτέρα χοριακη (2η ημέρα καθυστέρησης) & ήταν 534. Την επανέλαβα σημερα&ηταν 1144. Μίλησα με τον γιατρό μου&αυριο θέλει να με δει, φαντάζομαι όχι για υπέρηχο, αλλά γιατί έχω ήδη 2 αποβολες (8η & 9η εβδομάδα) & παρότι έψαξα εξονυχιστικά την αιτία των αποηολων&δεν βρήκα κάτι, θεωρούμαι αυξημένου κινδύνου.. Προφανώς θέλει να μου μιλήσει.. Τι ναπω..εχω ήδη ξεκινήσει αντιπηκτικες ενέσεις, salospir, utrogestan κλπ... Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε τα πράγματα καλά.. Καλή αρχή σε όλες μας!!!! 

Καλωσηρθες κοριτσι μου! Σου εύχομαι μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη αυτη τη φορά! Ειναι μια νεα αρχη κ μην κοιτας πισω, καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική! Στο λεω γιατι κι εγω θεωρουμαι αυξημένου κινδύνου λογω ιστορικού κ φυσικα εχω ξεκινησει να παιρνω παρομοια αγωγη. Αφηνουμε πισω τα άσχημα κ κοιταμε μπροστα!!❤

Just now, Christina90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!! Με το καλό ολες σας να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες!! Πέρυσι τέτοιο καιρό ουτε καν φανταζόμουν ότι τον Ιουλιο του '20 θα γεννουσα το μικρο μου θαυματακι!! 

 

7 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα! Πριν 5 χρόνια σαν σήμερα έμαθα πως θα γινομουν για πρώτη φορά μανουλα Ιουλίου! Τελικά έγινα Ιουνίου (30/6). 

Με το καλό σε όλες σας, χωρίς άγχος να περάσουν για εσάς αυτοί οι υπέροχοι μήνες!

Ευχαριστουμε πολυ κορίτσια! Τη χρειαζομαστε τη θετική σας ενέργεια! Να χαίρεστε τα ζουζουνια σας!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και από μένα είπα να μπω και γω στη παρέα σας.καποιες σας γνωρίζω και από προηγούμενο φόρουμ κ είπα να μπω και δω να τα λέμε και από δω;). Σας γράφω και είναι χαράματα,όπως καταλάβατε το μικρακι δε με αφήνει σε ησυχία χα χα.Σημερα καλώς εχόντων των πραγμάτων είμαι έξι βδομαδων και μια μέρα. Δευτέρα έχω ραντεβού με το γυναικολογο κ έχω τρομερή αγωνία.θελω να δω αν όντως υπάρχει μικρακι και είναι καλα τόσο δε το πιστεύω ακόμα:lol:. Μέχρι να πάω ειμαι όλο σε σκέψεις ειδικά αν καμιά μέρα δεν νιώθω κάποιο σύμπτωμα όπως άλλες φορές λέω τι γινεται μήπως κάτι δε πάει καλά σας συμβαίνει κ σας ;ξέρω ακούγεται ίσως λίγο υπερβολικό αλλά σαν πρωτάρα ξεκίνησαν να περνάν από το μυαλό μου όλα αυτα τα χαζουλικα που λίγο πολύ απ' όλες έχουν περάσει καποια στιγμη.Ευχομαι και σε όλες εσάς να έχετε μια καλή εγκυμοσυνη κ να κρατήσετε ένα μικρουλι υγειεστατουλη ζουμπουρλουδικο μικρακι:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Γεια σας κοριτσια και από εμένα ΤΕΡ 24/9 και ΠΗΤ από ότι ξέρω μέχρι τώρα 1/7 φυσικά λόγω δεύτερης εγκυμοσύνης δεν θα φτάσω μέχρι εκεί άρα θα είμαι στις μανουλες ιουνίου με το καλό σε όλες να κρατήσουμε γερά μωρά στις αγγαλιες μας....

μην το λες 3 παιδια εκανα ολο το μηνα πήρα στο τρίτο μπήκα με πρόκληση 39+6 επειδη έπεφτε Πάσχα!καλημερα!!

5 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Εγώ έχω τελευταία περίοδο 9/10, εκανα Δευτέρα χοριακη (2η ημέρα καθυστέρησης) & ήταν 534. Την επανέλαβα σημερα&ηταν 1144. Μίλησα με τον γιατρό μου&αυριο θέλει να με δει, φαντάζομαι όχι για υπέρηχο, αλλά γιατί έχω ήδη 2 αποβολες (8η & 9η εβδομάδα) & παρότι έψαξα εξονυχιστικά την αιτία των αποηολων&δεν βρήκα κάτι, θεωρούμαι αυξημένου κινδύνου.. Προφανώς θέλει να μου μιλήσει.. Τι ναπω..εχω ήδη ξεκινήσει αντιπηκτικες ενέσεις, salospir, utrogestan κλπ... Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε τα πράγματα καλά.. Καλή αρχή σε όλες μας!!!! 

μην αγχωνεσαι ολα θα πάνε καλά! εγώ που ειχα μια βιοχημικη ανάμεσα στο 1ο με το 2ο παιδι μετα στην εγκυμοσύνη του 2ο κ του 3ο μου έδωσε σαλοσπιρ προληπτικά λογο της βιοχημικης και ουτροτζεσταν γιατι εβλεπα που κ που ροζ τριχουλες. καλημερα!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Με το καλό να μας ερθεις!!!

μαλλον και εύχομαι ότι έρχομαι!!! έχω θετικο τεστ ,τα εχω βάλει προφιλ ,αυριο θα παω για χοριακή. ειμαι μόλις 12η μερα σημερα μετα την ωορρηξια. και εχω αναγούλα τωρα κ πονοκεφαλο...α κ της ωορρηξιας θετικο ειναι ,το εχω φωτο ειναι πιο κάτω από τα αλλα 2

  • Μου αρέσει 3

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.απο χθες σκεφτόμουν να γράψω να μην γράψω.με 3 αποβολές δεν το παίρνεις και εύκολα απόφαση.ΤΕΠ 11/10 περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης σήμερα.με παρόμοια αγωγή κ εγώ ενεσεις ασπιρίνη και προγεστερόνη ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή την φορά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα και από μένα.απο χθες σκεφτόμουν να γράψω να μην γράψω.με 3 αποβολές δεν το παίρνεις και εύκολα απόφαση.ΤΕΠ 11/10 περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης σήμερα.με παρόμοια αγωγή κ εγώ ενεσεις ασπιρίνη και προγεστερόνη ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή την φορά.

συγχαρητήρια!!με το καλο ευχομαι!! έχεις καθυστέρηση?εγω οχι ακόμα θα εχω απο σαββατο ,κυριακη αλλα θα παω αυριο για χοριακη 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@*ζουζουνα*!!! Έχω ναι 4 μέρες.εκανα  τέστ την τρίτη και ήταν θετικό για να ξεκινήσω την αγωγή

τέλεια!!!εγω ξεκινησα μονο ουτροτζεσταν γιατι ειδα εχθες κ προχθές ροζ τριχουλα, έπαιρνα κ στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες  μου,και τα σαλοσπιρ μετα την χοριακή. εύχομαι όλα να πάνε καλά!! αν κ 4ο μωρο παντα εχεις αγχος στην αρχη μεχρι να κανεις τον πρώτο υπερηχο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@*ζουζουνα*!!!  Το άγχος θα υπάρχει πάντα πιστεύω.κραταω μικρό καλάθι ακόμα.εχω και κάτι πόνους στην μέση και είμαι μέσα στο άγχος όλη μέρα

θεωρώ πως είναι φυσιολογικά αυτα κ εγω εχω πονακια χαμηλα και γενικά στις αρχές έχουμε....εγω φαντάσου ειχα πονους περιοδου 1 βδομαδα πριν το μάθω τώρα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το σαλοσπιρ κορίτσια και το άλλο το ουτροτζεσταν μπορουμε να το πάρουμε ή να μας το δώσει ο γιατρός όπως και να χει για προληπτικά; Η πρεπει να χεις κάποιο ιστορικό αποβολής πχ η κάποιο περίεργο σύμπτωμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Το σαλοσπιρ κορίτσια και το άλλο το ουτροτζεσταν μπορουμε να το πάρουμε ή να μας το δώσει ο γιατρός όπως και να χει για προληπτικά; Η πρεπει να χεις κάποιο ιστορικό αποβολής πχ η κάποιο περίεργο σύμπτωμα;

Εμένα μου τα ξεκίνησε λόγω αποβολών.τα ουτροτζεσταν τα δίνουν και αμα υπάρχει αίμα η κάτι τέτοιο.οτι πει ο γιατρός σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μην το λες 3 παιδια εκανα ολο το μηνα πήρα στο τρίτο μπήκα με πρόκληση 39+6 επειδη έπεφτε Πάσχα!καλημερα!!

μην αγχωνεσαι ολα θα πάνε καλά! εγώ που ειχα μια βιοχημικη ανάμεσα στο 1ο με το 2ο παιδι μετα στην εγκυμοσύνη του 2ο κ του 3ο μου έδωσε σαλοσπιρ προληπτικά λογο της βιοχημικης και ουτροτζεσταν γιατι εβλεπα που κ που ροζ τριχουλες. καλημερα!!!

Την μικρή μου την έκανα 39&3 Και τόσο να πάει που λες πάλι στου Ιουνίου θα είμαι χαχαχαχ δεν με πηραζει να προλάβουμε να κάνουμε και κανένα μπανάκι!!!!

Συγχαρητήρια και από εδώ κορίτσι μου!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Το σαλοσπιρ κορίτσια και το άλλο το ουτροτζεσταν μπορουμε να το πάρουμε ή να μας το δώσει ο γιατρός όπως και να χει για προληπτικά; Η πρεπει να χεις κάποιο ιστορικό αποβολής πχ η κάποιο περίεργο σύμπτωμα;

οχι στο δίνω ο γιατρος αν υπάρχει πρόβλημα 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Την μικρή μου την έκανα 39&3 Και τόσο να πάει που λες πάλι στου Ιουνίου θα είμαι χαχαχαχ δεν με πηραζει να προλάβουμε να κάνουμε και κανένα μπανάκι!!!!

Συγχαρητήρια και από εδώ κορίτσι μου!!!

σε ευχαριστώ πολυ!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam said:

Το σαλοσπιρ κορίτσια και το άλλο το ουτροτζεσταν μπορουμε να το πάρουμε ή να μας το δώσει ο γιατρός όπως και να χει για προληπτικά; Η πρεπει να χεις κάποιο ιστορικό αποβολής πχ η κάποιο περίεργο σύμπτωμα;

Και εγώ δεν παίρνω τίποτα μέχρι στιγμής εκτός από βιταμίνες! Μην ανησυχείς!

@*ζουζουνα*!!! Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι ότι καλύτερο! Με το καλό το τέταρτο μωράκι να έρθει στην οικογένεια σας!


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...