Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Τζινα38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Με πιάνει μια συγκίνηση βλέποντας αυτή την ομάδα.. Πέρυσι τέτοιο καιρό είχα κάνει τον πρώτο υπέρηχο ακούγοντας την καρδούλα από το σπορακι τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται αν και δεν μου έκανε την χάρη να γεννηθεί Ιούλιο ήταν βιαστική και ήρθε τον Μάιο:P:P με το καλό σε όλες σας εύκολες και τελειομηνες εγκυμοσύνες

Ευχαριστούμε πολύ!! Να τη χαίρεσαι την κούκλα σου!!

Just now, Nicole.natasa είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.ειδαμε σάκο αν και νωρίς ακόμα ούτε 5 βδομάδων.σε 10 μέρες πάλι.

Ωραία νέα κορίτσι μου! Με το καλό!

Just now, Feniamam είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου. Εγώ εντομεταξυ δεν έχω καταλάβει. το πρόγραμμα π εχω μου δείχνει με βάση τη τελευταία περίοδο ότι είμαι έξι βδομαδων κ δύο μέρες(από τη τελευταία περίοδο Μ γράφει).αυτο σημαίνει ότι είμαι ενάμιση μηνών; Η αλλιώς υπολογίζεται η κύηση;πχ από τη μέρα τη σύλληψης κ όχι από τη τελευταία μέρα περιόδου;

Σωστά τα λες. Απο την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου υπολογίζεται. 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!! ξέχασα να γράψω και εδω ...εχθες 1η χοριακη 130!! θα παω την τριτη για τον διπλασιασμό, ευχομαι ολα να πανε καλα και νομιζω οτι επισήμως ανήκω εδω...

15 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.ειδαμε σάκο αν και νωρίς ακόμα ούτε 5 βδομάδων.σε 10 μέρες πάλι.

τέλεια!!μπράβο παρα πολυ καλα!!!

  • Μου αρέσει 4

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια!! ξέχασα να γράψω και εδω ...εχθες 1η χοριακη 130!! θα παω την τριτη για τον διπλασιασμό, ευχομαι ολα να πανε καλα και νομιζω οτι επισήμως ανήκω εδω...

τέλεια!!μπράβο παρα πολυ καλα!!!

Καλημέρα! Τέλεια! Μια υπερδιπλάσια χοριακη την Τρίτη ευχομαι..και ναι ανηκεις επισημα εδω!

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημέρα! Τέλεια! Μια υπερδιπλάσια χοριακη την Τρίτη ευχομαι..και ναι ανηκεις επισημα εδω!

σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, *ζουζουνα*!!! said:

καλημερα κοριτσια!! ξέχασα να γράψω και εδω ...εχθες 1η χοριακη 130!! θα παω την τριτη για τον διπλασιασμό, ευχομαι ολα να πανε καλα και νομιζω οτι επισήμως ανήκω εδω...

τέλεια!!μπράβο παρα πολυ καλα!!!

Τί ωραία! Πολύ χαίρομαι που θα είμαστε μαζί εδώ καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Θα το έχεις πει στο άλλο θέμα αλλά δε το συγκράτησα!

Εν τω μεταξύ ξυπνάει καμμία άλλη μεσ'τη νύχτα καθημερινά; Όχι για τουαλέτα, απλά να ξυπνάει χωρίς λόγο. 

Από πριν την καθυστέρηση ξυπνάω γύρω στις 5 και κάθε μέρα από τότε πάει και λίγο νωρίτερα. Διάβασα ότι είναι αναμενόμενες οι διαταραχές ύπνου από τις ορμόνες αλλά αναρωτιέμαι αν το έχει προσέξει κάποια άλλη;

Κρίμα γιατί πάντα κοιμόμουν πολύ βαριά χωρίς θέματα και μου άρεσε!

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kelly_V είπε:

Τί ωραία! Πολύ χαίρομαι που θα είμαστε μαζί εδώ καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Θα το έχεις πει στο άλλο θέμα αλλά δε το συγκράτησα!

Εν τω μεταξύ ξυπνάει καμμία άλλη μεσ'τη νύχτα καθημερινά; Όχι για τουαλέτα, απλά να ξυπνάει χωρίς λόγο. 

Από πριν την καθυστέρηση ξυπνάω γύρω στις 5 και κάθε μέρα από τότε πάει και λίγο νωρίτερα. Διάβασα ότι είναι αναμενόμενες οι διαταραχές ύπνου από τις ορμόνες αλλά αναρωτιέμαι αν το έχει προσέξει κάποια άλλη;

Κρίμα γιατί πάντα κοιμόμουν πολύ βαριά χωρίς θέματα και μου άρεσε!

ειμαι 31,5 και ναι ξυπνάω γυρω στις 6 βεβαια κοιμάμαι κ νωρίς 9,30 με 10 ...νυστάζω παρα πολυ δεν ξερω!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Τί ωραία! Πολύ χαίρομαι που θα είμαστε μαζί εδώ καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Θα το έχεις πει στο άλλο θέμα αλλά δε το συγκράτησα!

Εν τω μεταξύ ξυπνάει καμμία άλλη μεσ'τη νύχτα καθημερινά; Όχι για τουαλέτα, απλά να ξυπνάει χωρίς λόγο. 

Από πριν την καθυστέρηση ξυπνάω γύρω στις 5 και κάθε μέρα από τότε πάει και λίγο νωρίτερα. Διάβασα ότι είναι αναμενόμενες οι διαταραχές ύπνου από τις ορμόνες αλλά αναρωτιέμαι αν το έχει προσέξει κάποια άλλη;

Κρίμα γιατί πάντα κοιμόμουν πολύ βαριά χωρίς θέματα και μου άρεσε!

Αχ το ίδιο παθαίνω κ εγώ... 3-5-7 ε μετά πια σηκώνομαι... Δύο τρεις μέρες μόνο τώρα τελευταία απλά ξυπναω κατά τις 5 για λίγο αλλά το 7 παραμένει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelly_V είπε:

Τί ωραία! Πολύ χαίρομαι που θα είμαστε μαζί εδώ καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Θα το έχεις πει στο άλλο θέμα αλλά δε το συγκράτησα!

Εν τω μεταξύ ξυπνάει καμμία άλλη μεσ'τη νύχτα καθημερινά; Όχι για τουαλέτα, απλά να ξυπνάει χωρίς λόγο. 

Από πριν την καθυστέρηση ξυπνάω γύρω στις 5 και κάθε μέρα από τότε πάει και λίγο νωρίτερα. Διάβασα ότι είναι αναμενόμενες οι διαταραχές ύπνου από τις ορμόνες αλλά αναρωτιέμαι αν το έχει προσέξει κάποια άλλη;

Κρίμα γιατί πάντα κοιμόμουν πολύ βαριά χωρίς θέματα και μου άρεσε!

Καλά συγχρονισμός κ στην ώρα βρε κορίτσια;:lol:και γω κάπου εκεί ξυπνάω σαν κτ να με ταράζει κ πολλές φορές θα πάω κ τουαλέτα.γενικα νυσταζω κ μέσα στη μέρα κ συνήθως μέχρι έντεκα έχω τεζαρει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Καλά συγχρονισμός κ στην ώρα βρε κορίτσια;:lol:και γω κάπου εκεί ξυπνάω σαν κτ να με ταράζει κ πολλές φορές θα πάω κ τουαλέτα.γενικα νυσταζω κ μέσα στη μέρα κ συνήθως μέχρι έντεκα έχω τεζαρει.

Εγω πάλι ξυπναω μονο για τουαλέτα. Κ γενικα νομίζω μπορω να κοιμαμαι ολη μέρα! Τελικα η καθεμιά μας εχει τα δικα της! Αλλα δυσκολο μου ακουγεται αυτο που παθαινετε, ειδικά αν εχεις να πας δουλειά. Χάνεις ύπνο! Απο αλλα συμπτωματα εχετε τπτ εκτος απο τα κλασσικα πονακια-τραβηγματακια? 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Εγω πάλι ξυπναω μονο για τουαλέτα. Κ γενικα νομίζω μπορω να κοιμαμαι ολη μέρα! Τελικα η καθεμιά μας εχει τα δικα της! Αλλα δυσκολο μου ακουγεται αυτο που παθαινετε, ειδικά αν εχεις να πας δουλειά. Χάνεις ύπνο! Απο αλλα συμπτωματα εχετε τπτ εκτος απο τα κλασσικα πονακια-τραβηγματακια? 

Εγώ λίγες μέρες πριν είχα καούρα από χθες δεν έχω τόσο δε ξέρω αν θα με ξανά πιάσει.επισης το στήθος είναι τουβλο κ με πονάει κ νιώθω κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα να με πιανει πολλή έντονη ζέστη στα μάγουλα μου κ στη πλάτη κ τη καρδιά μου να χτυπάει λίγο πιο έντονα.λες κ θ ανεβάσω πυρετό βάζω θερμόμετρο συχνά πυκνά αλλά πάντα είμαι γύρω στο 36.5 με 36.7 Τα κραμπιδια χαμηλά λίγο πολύ τα χω κάθε μέρα επισης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Feniamam είπε:

Εγώ λίγες μέρες πριν είχα καούρα από χθες δεν έχω τόσο δε ξέρω αν θα με ξανά πιάσει.επισης το στήθος είναι τουβλο κ με πονάει κ νιώθω κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα να με πιανει πολλή έντονη ζέστη στα μάγουλα μου κ στη πλάτη κ τη καρδιά μου να χτυπάει λίγο πιο έντονα.λες κ θ ανεβάσω πυρετό βάζω θερμόμετρο συχνά πυκνά αλλά πάντα είμαι γύρω στο 36.5 με 36.7 Τα κραμπιδια χαμηλά λίγο πολύ τα χω κάθε μέρα επισης.

Μια ψιλοεξαψη τη νιωθω κ εγω ωρες ωρες μεσα στη μερα. Κατά τ'αλλα λιγο ανακατωσούρα κάποιες φορές αλλα οχι συνέχεια κ δυσκοιλιότητα. Επισης κουραζομαι πολυ ευκολα κ αν παω να κανω καμιά δουλεια παραπάνω, δυναμωνουν τα πονακια κ σταματαω. Γενικά λιγο το ενα λιγο το αλλο, ερειπια γινομαστε!!χαχαχα!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Μια ψιλοεξαψη τη νιωθω κ εγω ωρες ωρες μεσα στη μερα. Κατά τ'αλλα λιγο ανακατωσούρα κάποιες φορές αλλα οχι συνέχεια κ δυσκοιλιότητα. Επισης κουραζομαι πολυ ευκολα κ αν παω να κανω καμιά δουλεια παραπάνω, δυναμωνουν τα πονακια κ σταματαω. Γενικά λιγο το ενα λιγο το αλλο, ερειπια γινομαστε!!χαχαχα!

έχεις δίκιο κ γω παρατηρώ οτι όταν πάω να κάνω καμιά δουλειά παραπάνω με πιάνουν πιο έντονα.φοβαμαι κ πάω κάθομαι.ευτυχως εγώ δεν έχω καθόλου δυσκοιλιότητα προς το παρόν ίσα ίσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 said:

Εγω πάλι ξυπναω μονο για τουαλέτα. Κ γενικα νομίζω μπορω να κοιμαμαι ολη μέρα! Τελικα η καθεμιά μας εχει τα δικα της! Αλλα δυσκολο μου ακουγεται αυτο που παθαινετε, ειδικά αν εχεις να πας δουλειά. Χάνεις ύπνο! Απο αλλα συμπτωματα εχετε τπτ εκτος απο τα κλασσικα πονακια-τραβηγματακια? 

Χαχα! Εκτός από την κόπωση και τις λίγεςκράμπες που και που έχω και ένα καλό σύμπτωμα!

Με βλέπει σήμερα το πρωί η μητερα μου και μου λέει "Καλά, καθάρισε απίστευτα το πρόσωπο σου! Να δεις που έγινε από τις βιταμίνες που άρχισες παίρνεις!" 

Και εγώ δεν τόλμησα να της το πω το νέο πώς είναι από τις νέες ορμόνες που "παίρνω"!


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Χαχα! Εκτός από την κόπωση και τις λίγεςκράμπες που και που έχω και ένα καλό σύμπτωμα!

Με βλέπει σήμερα το πρωί η μητερα μου και μου λέει "Καλά, καθάρισε απίστευτα το πρόσωπο σου! Να δεις που έγινε από τις βιταμίνες που άρχισες παίρνεις!" 

Και εγώ δεν τόλμησα να της το πω το νέο πώς είναι από τις νέες ορμόνες που "παίρνω"!

Είσαι πολύ τυχερη..εγώ αντίθετα πέταξα κάτι σπύρους έτοιμους να περπατήσουν.σκεφτομαι όταν με το καλό ανοίξουν να πάω να κάνω ένα καθαρισμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam said:

Είσαι πολύ τυχερη..εγώ αντίθετα πέταξα κάτι σπύρους έτοιμους να περπατήσουν.σκεφτομαι όταν με το καλό ανοίξουν να πάω να κάνω ένα καθαρισμο

Ρε κορίτσια, άλλο άγχος και αυτό... Τί θα γίνει; Με λόκνταουν "ακορντεόν" θα είμαστε πόσο καιρό; Πραγματικά εύχομαι μέχρι τον Απρίλιο-Μάϊο να έχουμε κάπως αρχίσει να ξεπερνάμε την πανδημία.

Θα επιθυμούσα να μην ήμουν μόνη σε όλες τις επισκέψεις σε γιατρούς και, αν πάνε όλα καλά, στο μαιευτήριο/νοσοκομείο να επιτρέπεται να έχω κάποιον μαζί μου.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...