Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συνεχεια μετα απο χαμηλη τιμη χοριακης


Recommended Posts

Καλημερα σας,

Θα ηθελα την βοηθεια σας, για να καθησυχαστω λιγακι.

Με τελευταια περιοδο 12/10 και ενα κυκλο που πηγαινοερχεται αναμεσα στις 28 με 31 ημερες, στις 13/11 εκανα 1 τεστ μετα απο 3 μερες καθυστερησης και ηταν αρνητικο. Συνεχιστηκε η καθυστερηση και στις 15/11 εκανα αλλα 2 τεστ τα οποια βγηκαν θετικα. Την επομενη μερα 16/11 εκανα χοριακη και βγηκε 65,3! Μετα απο 3 μερες στις 19/11 ξαναεκανα στο ιδιο διαγνωστικο και βγηκε 75,5! Ο γιατρος ειπε οτι κατι ξεκινησε και δεν συνεχιστηκε. Δεν ειχα πολλες επαφες βεβαια για να θεωρησω οτι μπορει να ημουν εγκυος. Το θεμα μου ειναι αλλο. Ολες τις ημερες απο την καθυστερηση και μετα ειχα πονους στην κοιλια και στο στηθος. Μετα την τελευταια χοριακη που οντως ειδα οτι δεν ανεβηκε καθολου, διαβαζοντας διαφορα αρθρα θα επρεπε με τοσο χαμηλες τιμες να αδιαθετησω. Αντ' αυτου πουθενα περιοδος ουτε καν καφε, σημερα ξεπρηστηκε ελαφρως το στηθος μου αλλα ποναει οταν το πιανω(τις προηγουμενες μερες πιο πολυ). Τι συμβαινει και δεν αδιαθετω;; Την δευτερα θα παω για υπερηχο μου ειπε ο γιατρος μηπως χρειαστω αποξεση. Αυτο με τρομαζει... θα ηθελα να τελειωνω φυσικα, οπως συνηθως γινεται με τετοιες τιμες... Εχει καποια παρομοια εμπειρια;;;

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , matra είπε:

Καλημερα σας,

Θα ηθελα την βοηθεια σας, για να καθησυχαστω λιγακι.

Με τελευταια περιοδο 12/10 και ενα κυκλο που πηγαινοερχεται αναμεσα στις 28 με 31 ημερες, στις 13/11 εκανα 1 τεστ μετα απο 3 μερες καθυστερησης και ηταν αρνητικο. Συνεχιστηκε η καθυστερηση και στις 15/11 εκανα αλλα 2 τεστ τα οποια βγηκαν θετικα. Την επομενη μερα 16/11 εκανα χοριακη και βγηκε 65,3! Μετα απο 3 μερες στις 19/11 ξαναεκανα στο ιδιο διαγνωστικο και βγηκε 75,5! Ο γιατρος ειπε οτι κατι ξεκινησε και δεν συνεχιστηκε. Δεν ειχα πολλες επαφες βεβαια για να θεωρησω οτι μπορει να ημουν εγκυος. Το θεμα μου ειναι αλλο. Ολες τις ημερες απο την καθυστερηση και μετα ειχα πονους στην κοιλια και στο στηθος. Μετα την τελευταια χοριακη που οντως ειδα οτι δεν ανεβηκε καθολου, διαβαζοντας διαφορα αρθρα θα επρεπε με τοσο χαμηλες τιμες να αδιαθετησω. Αντ' αυτου πουθενα περιοδος ουτε καν καφε, σημερα ξεπρηστηκε ελαφρως το στηθος μου αλλα ποναει οταν το πιανω(τις προηγουμενες μερες πιο πολυ). Τι συμβαινει και δεν αδιαθετω;; Την δευτερα θα παω για υπερηχο μου ειπε ο γιατρος μηπως χρειαστω αποξεση. Αυτο με τρομαζει... θα ηθελα να τελειωνω φυσικα, οπως συνηθως γινεται με τετοιες τιμες... Εχει καποια παρομοια εμπειρια;;;

Σας ευχαριστω πολυ

Καλημερα,

Σε βιοχημικη κυηση που ειχα (δηλαδη σε κυηση που φαινεται μονο εργαστηριακα, με ανιχνευση χοριακης στο αιμα) αιμα ειδα την 12η μερα μετα την αναμενομενη περιοδο. Εαν περιμενες περιοδο κατα τις 12/11 ισως υπαρχει ακομα το περιθωριο να ερθει το αιμα και να μη χρειαστει καποια επεμβαση. Πρεπει να γινει καποια ορμονικη διεργασια για να αδειασει το ενδομητριο που ειχε προετοιμαστει για εγκυμοσυνη, η οποια σε καποιες γυναικες παιρνει πιο πολλες μερες.Αλλα επειδη εχω κανει και αποξεση, δεν ειναι κατι να σε τρομαζει, ειναι αβολο σιγουρα, αλλα ειναι μια πραξη ρουτινας και ισως να ειναι καλυτερα με την εννοια οτι καθαριζεις καλα και ξεμπερδευεις στα σιγουρα. Ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! Ξεκινησα να κανω δουλειες σημερα και με επιασαν δυνατοι πονοι στην κοιλια και στην μια ωοθηκη και σταματησα. Πηρα τον γιατρο και θα παω για υπερηχο σημερα να δουμε τι γινεται!

Ευχομαι να ειναι ολα καλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, matra είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Ξεκινησα να κανω δουλειες σημερα και με επιασαν δυνατοι πονοι στην κοιλια και στην μια ωοθηκη και σταματησα. Πηρα τον γιατρο και θα παω για υπερηχο σημερα να δουμε τι γινεται!

Ευχομαι να ειναι ολα καλα! 

Περιμενουμε νεα σου,να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πάλι μια χοριακή να σιγουρευτεις ότι είναι μηδέν. Σε μένα η χοριακή έπεσε αργά κι όταν πήγε μηδέν μου ήρθε περίοδος μετά από 3-4 μέρες. Είχα 4 Βιοχημικές κυήσεις και σε καμμία δεν χρειάστηκα απόξεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα νεοτερα λοιπον ειναι: Πηγα για τον υπερηχο γιατι φοβηθηκα που πονουσα. Και βρηκε ενα ενδομητριο 14 εκ. και επισης μεσα στην μητρα (ευτυχως) εναν αρχομενο σακο. Αρα ενδομητρια κυηση.Βρηκε ωχρο σωματιο στην δεξια ωοθηκη, μου ειπε ειναι απο το ωαριο που απελευθερωθηκε. Μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα να δουμε αν εχει ανεβει ή αν κατεβαινει/μενει σταθερη! Βεβαια πως στο καλο ειδε αρχομενο σακο με χοριακη πριν 4 μερες 75,5 δεν καταλαβαινω. Ενα μαυρακι τοσο δα μου εδειξε. Μου λεει μην το ψαχνεις, χοριακη την Δευτερα και βλεπουμε. Βεβαια οι μερες εμενα δεν μου βγαινουν, οπως ειπε και ο γιατρος προκειται για σιγουρα καθυστερημενη συλληψη. Η αισθηση βεβαια που μου αφηνει ολο αυτο, ειναι οτι οταν κατι δεν ξεκιναει σωστα, δεν συνεχιζει και σωστα...!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...