Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μακρύ ή Βραχύ πρωτόκολλο;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

1 hour ago, noni8 είπε:

 Καλησπέρα σας.Γνωρίζει καποια κοπέλα υπερ και κατα για βραχυ και μακρυ πρωτοκολλο;Ποιο απο τα δυο ευννοει περισσότερο την ποιοτητα των ωαρίων?ευχαριστω☺...

Σε μικρότερες ηλικίες προτείνεται το μακρύ πρωτόκολλο. Σε καθε περιπτωση θα το αποφασίσει ο γιατρος σου βάσει του ορμονολογικού σου προφίλ. Μονο στα δημόσια για λόγους χρόνου πετάνε σε ολες βραχύ και μετα τρέχουν και δεν φτάνουν.

 Για την ακρίβεια εγω κατέβασα 30 ωάρια που βαρέθηκε ακομα και να τα μετρήσει ο γιατρος και μου έκοψε τις μονάδες κατακόρυφα με αποτέλεσμα να πάρει μονο επτά και γλυτωσα τα χειρότερα υπερδιέγερση κλπ.

 Προσωπικα πιστεύω οτι ακομα και το φάρμακο που θα πάρουμε επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Σε μικρότερες ηλικίες προτείνεται το μακρύ πρωτόκολλο. Σε καθε περιπτωση θα το αποφασίσει ο γιατρος σου βάσει του ορμονολογικού σου προφίλ. Μονο στα δημόσια για λόγους χρόνου πετάνε σε ολες βραχύ και μετα τρέχουν και δεν φτάνουν.

 Για την ακρίβεια εγω κατέβασα 30 ωάρια που βαρέθηκε ακομα και να τα μετρήσει ο γιατρος και μου έκοψε τις μονάδες κατακόρυφα με αποτέλεσμα να πάρει μονο επτά και γλυτωσα τα χειρότερα υπερδιέγερση κλπ.

 Προσωπικα πιστεύω οτι ακομα και το φάρμακο που θα πάρουμε επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων.

Με ποιο φάρμακο προσπάθησες?τα 7 που προέκυψαν γονημοποιήθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni8 είπε:

Με ποιο φάρμακο προσπάθησες?τα 7 που προέκυψαν γονημοποιήθηκαν?

Νομιζω Menopur εκείνη την φορά. Γενικως εχω πάρει τα πάντα απο φαρμακα. Απο τα 7 γονιμοποιήθηκαν τα 6 και μεταφέρθηκαν τα δυο γιατι τα υπόλοιπα κρίθηκαν ως ακατάλληλα. Γενικως ηταν καμένη εκείνη η προσπαθεια στο Έλενα και έφταιξε  αποκλειστικά ο γιατρος που ξεκίναγε σε ολες με το ίδιο πρωτοκκολλο, τις ίδιες μονάδες και δεν έκανε υπέρηχο ή ορμόνες πριν την ένατη μερα διέγερσης.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Νομιζω Menopur εκείνη την φορά. Γενικως εχω πάρει τα πάντα απο φαρμακα. Απο τα 7 γονιμοποιήθηκαν τα 6 και μεταφέρθηκαν τα δυο γιατι τα υπόλοιπα κρίθηκαν ως ακατάλληλα. Γενικως ηταν καμένη εκείνη η προσπαθεια στο Έλενα και έφταιξε  αποκλειστικά ο γιατρος που ξεκίναγε σε ολες με το ίδιο πρωτοκκολλο, τις ίδιες μονάδες και δεν έκανε υπέρηχο ή ορμόνες πριν την ένατη μερα διέγερσης.

Μου θύμισες τον δικό μου τον κατσαπλιά που με ξεκίνησε με 300 μονάδες Ρεrgoveris. έναν υπέρηχο την 5η μέρα κ μια προγεστερόνη την 10η όπου η προγεστερόνη μου ήταν 3956.έγω έκανα υπερδιέργεση αλλά επειδή ήταν πιο άχρηστος από τη δικιά σου, ενώ νοσηλευόμουν μου έκανε εμβρυομεταφορά, Φυσικά μετά κατέρρευσαν τα πάντα μέσα μου...από αίμα, νεφρά-δεν συζητώ ότι είχα κ το ψυχολογικό της κόπωσης  μετά από 9 μέρες νοσηλείας κ της από μέρους μου σίγουρης αποτυχημένης έκβασης του εγχειρήματος...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...