Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Πόνοι μετά την αμνιοπαρακέντηση


Evaoriental

Recommended Posts

Γεια σε όλες. Είμαι πολύ αγχωμένη κ έτσι αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα. Πριν 3 μέρες έκανα αμνιοπαρακέντηση και μέχρι τώρα έχω συνεχώς πονάκια σαν σουβλιές ή τραβήγματα χαμηλά και αριστερά. Φεύγοντας από εκεί μου είπαν πως για 1 24ωρο μπορεί να έχω πόνους περιόδου απλά έχουν περάσει 3 24ωρα και ακόμη δεν μειώθηκαν. Παίρνω αντιβίωση, μαγνήσιο κ depon.Ο γιατρός μου είπε πως αν ο πόνος δεν είναι οξύς κ δεν δω αίμα ή υγρά να μην ανησυχώ. Θα ήθελα να σας παρακαλώ να μάθω και τις εμπειρίες σας. Πονούσε κάποια άλλη για μέρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου! Εγώ έκανα αμνιοπαρακέντηση πριν από 2 μήνες περίπου και η αλήθεια είναι ότι ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα μα κανένα θέμα ούτε πόνους ούτε τιποτα, μετά την αμνιο είχα πόνακια που κράτησαν καμία 20αρια μέρες περίπου. Επειδή έχω άλλα δύο μωρά τα σήκωνα συνέχεια, έκανα δουλειες, πήγαινα βόλτες δεν είχα πονέσει ποτέ, μετά την αμνιο όμως είχα ενοχλήσεις αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα... Εγώ την έκανα 23 εβδομάδα περίπου. 

Αν σου το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις σου ξεκουράσου όσο μπορείς και θα δεις ότι σε λίγες μέρες θα περάσουν όλα.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann είπε:

Γεια σου! Εγώ έκανα αμνιοπαρακέντηση πριν από 2 μήνες περίπου και η αλήθεια είναι ότι ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα μα κανένα θέμα ούτε πόνους ούτε τιποτα, μετά την αμνιο είχα πόνακια που κράτησαν καμία 20αρια μέρες περίπου. Επειδή έχω άλλα δύο μωρά τα σήκωνα συνέχεια, έκανα δουλειες, πήγαινα βόλτες δεν είχα πονέσει ποτέ, μετά την αμνιο όμως είχα ενοχλήσεις αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα... Εγώ την έκανα 23 εβδομάδα περίπου. 

Αν σου το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις σου ξεκουράσου όσο μπορείς και θα δεις ότι σε λίγες μέρες θα περάσουν όλα.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δεν έχω άλλο παιδάκι οπότε θα ξεκουραστώ όσο χρειαστεί. Φοβάμαι πάρα πολύ μην γίνει κάτι. Όλοι ήταν αρνητικοί στην άμνιο και ήταν καθαρά δική μου απόφαση. Είμαι 31 με άψογα σκορ αυχενικής όμως η ΑΔ μου ήταν 2.45 mm κ αυτό δεν με άφηνε να ηρεμήσω. Βασανίστηκα πολύ για το αν θα την κάνω ή όχι.

Τα πρώτα μας αποτελέσματα βγήκαν μια χαρά. Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι καλή λευτεριά με ένα γερό μωράκι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evaoriental είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δεν έχω άλλο παιδάκι οπότε θα ξεκουραστώ όσο χρειαστεί. Φοβάμαι πάρα πολύ μην γίνει κάτι. Όλοι ήταν αρνητικοί στην άμνιο και ήταν καθαρά δική μου απόφαση. Είμαι 31 με άψογα σκορ αυχενικής όμως η ΑΔ μου ήταν 2.45 mm κ αυτό δεν με άφηνε να ηρεμήσω. Βασανίστηκα πολύ για το αν θα την κάνω ή όχι.

Τα πρώτα μας αποτελέσματα βγήκαν μια χαρά. Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι καλή λευτεριά με ένα γερό μωράκι!!

Σε ευχαριστώ!

Και εγώ στην αρχή φοβόμουν μήπως γίνει κάτι κακο και είχα την ευθύνη εγώ για την απόφαση που πήρα. Όλα πήγαν καλά όμως και τώρα είμαι στην 31ή εβδομάδα. 

Με το καλό το μωρό σου και καλή δύναμη! Σε φιλώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evaoriental είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δεν έχω άλλο παιδάκι οπότε θα ξεκουραστώ όσο χρειαστεί. Φοβάμαι πάρα πολύ μην γίνει κάτι. Όλοι ήταν αρνητικοί στην άμνιο και ήταν καθαρά δική μου απόφαση. Είμαι 31 με άψογα σκορ αυχενικής όμως η ΑΔ μου ήταν 2.45 mm κ αυτό δεν με άφηνε να ηρεμήσω. Βασανίστηκα πολύ για το αν θα την κάνω ή όχι.

Τα πρώτα μας αποτελέσματα βγήκαν μια χαρά. Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι καλή λευτεριά με ένα γερό μωράκι!!

Καλησπέρα κοπελα μου!!!Με το καλό το μωρακι σου...Να σε ρωτήσω κάτι??επειδή κι εμένα τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν πολύ καλά αλλά η ΑΔ ήταν 2.76 ο γιατρος μου ειπε πως δε χρειάζεται να κάνω αμνιο γιατί οι υπόλοιπες εξετάσεις μου ήταν πολύ καλές...εσένα ο γιατρος σου τι σου ειπε??? Γιατί τώρα με έβαλες σε σκέψεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, First_love είπε:

Καλησπέρα κοπελα μου!!!Με το καλό το μωρακι σου...Να σε ρωτήσω κάτι??επειδή κι εμένα τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν πολύ καλά αλλά η ΑΔ ήταν 2.76 ο γιατρος μου ειπε πως δε χρειάζεται να κάνω αμνιο γιατί οι υπόλοιπες εξετάσεις μου ήταν πολύ καλές...εσένα ο γιατρος σου τι σου ειπε??? Γιατί τώρα με έβαλες σε σκέψεις.....

Θα σου πω!! Το σκορ μου ήταν 1 προς 11.000 για down κ για τα άλλα 2 σύνδρομα 1 προς 20.000 δηλαδή μια χαρά. Ωστόσο η ΑΔ ήταν 2.45 ενώ το όριο ήταν 2.6 για την ημέρα που πήγα εγώ.Δηλαδή περίπου 13η βδομάδα. Δηλαδή ήμουν μεν μέσα στα όρια αλλά ψηλά. Ούτε ο γιατρός μου ούτε ο εμβρυολόγος που έκανε την αυχενική δεν σύστησαν άμνιο κ μ είπαν πως θα σύστηναν αν είχα σκορ χειρότερο του 1 προς 3000 (είμαι 31). Έλα όμως που εγώ ρωτούσα όλες τις γνωστές μου κ όλες είχαν κάτω από 2 και δεν μπορούσα να ηρεμήσω! Διάβασα κ αμέτρητες ιστορίες εδώ μέσα κ βασανιζόμουν εναμιση μήνα! Μέχρι που αποφάσισα να το κάνω ενάντια σε όλους (ακόμη κ στον άντρα μου). Ήθελα να ηρεμήσω για να χαρώ τους υπόλοιπους μήνες! Τώρα βέβαια τρέμω μην συμβεί κάτι στο μωράκι μου. Εσύ σύμφωνα με την τιμή σου είσαι μάλλον οριακά πάνω από το όριο. Το μωράκι σου πιστεύω πως είναι υγιέστατο όπως κ το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evaoriental είπε:

Θα σου πω!! Το σκορ μου ήταν 1 προς 11.000 για down κ για τα άλλα 2 σύνδρομα 1 προς 20.000 δηλαδή μια χαρά. Ωστόσο η ΑΔ ήταν 2.45 ενώ το όριο ήταν 2.6 για την ημέρα που πήγα εγώ.Δηλαδή περίπου 13η βδομάδα. Δηλαδή ήμουν μεν μέσα στα όρια αλλά ψηλά. Ούτε ο γιατρός μου ούτε ο εμβρυολόγος που έκανε την αυχενική δεν σύστησαν άμνιο κ μ είπαν πως θα σύστηναν αν είχα σκορ χειρότερο του 1 προς 3000 (είμαι 31). Έλα όμως που εγώ ρωτούσα όλες τις γνωστές μου κ όλες είχαν κάτω από 2 και δεν μπορούσα να ηρεμήσω! Διάβασα κ αμέτρητες ιστορίες εδώ μέσα κ βασανιζόμουν εαμιση μήνα! Μέχρι που αποφάσισα να το κάνω ενάντια σε όλους (ακόμη κ στον άντρα μου). Ήθελα να ηρεμήσω για να χαρώ τους υπόλοιπους μήνες! Τώρα βέβαια τρέμω μην συμβεί κάτι στο μωράκι μου. Εσύ σύμφωνα με την τιμή σου είσαι μάλλον οριακά πάνω από το όριο. Το μωράκι σου πιστεύω πως είναι υγιέστατο όπως κ το δικό μου.

Κι εγω πάνω κάτω τις ίδιες τιμές με σένα ειχα....ο γιατρος το μόνο που μου ειπε ειναι να κάνω καρδιογραφημα από ειδικό εμβρυολογο μετά τη β επιπεδου....Τον ρώτησα για αμνιο αλλά μου πρότεινε να μην κάνω...Σου εύχομαι καλό υπόλοιπο κύησης με ένα υγιέστατο μωρακι

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...