Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Έτσι..και να μην φρικαρουμε ....παίζει μετά την έννατη εβδομάδα να σταματήσει να πονάει..υπόψην...μη πάθουμε κρίση πανικού...είναι πολύ σύνηθες.σταματαει ο πόνος μένει ελαφρώς το πρήξιμο.

Αγαπηη.. Μιλησα εχθες με τον γιατρο μου.. Του ειπα οτι Ειδικά το βραδυ ποναει αφανταστα το στηθος και λες και μεγαλωνει κιαλλο.. Και μου ειπε αν ποναω πολυ να κανω ζεστες κομπρεσες με χαμομήλι και θα ηρεμώ... Και οτι ειναι απολυτα φυσιολογικό αυτο που ζουμε.. Επισης τον ρώτησα για τις έντονες κραμπες που εχω η οταν σηκωνομαι και καθομαι συνεχεια μετα νιωθω πιεση και τετοια κ μου ειπε οτι εοειδη εχω οπισθια κλιση μητρας ακουμπουν νευρα οσο μεγαλωνει η μήτρα και θα τα νιωθω ολα λιγο πιο εντονα.. Μολις ομως μεγαλωσει το μωρο θα ερθει στην σωστή θεση και δεν θα υπαρχει προβλημα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναι κοριτσια μου ειπε 4 Ιανουαρίου ναμε δει ξανα για να ακουσουμε και καρδούλα.. Και μου εγραψε ενα σορό εξετάσεις. Παντως ηταν πολυ χαρουμενος με αυτα που ειδε.. Με καθυσηχασε και εμενα.. Αν και εκλαιγα γιατι δεν αφηναν τον αντρα μου να μπει λογω κορονοϊόυ... Εκανα μονη μου τον πρώτο υπερηχο και ολους τους υπολοιπους μονη μου παλι.. Τι να κανω ρε κοριτσια.. Κλαμα δεν με μαζευε ο καημενος ο γιατρος... Αλλα τουλαχιστον οταν τα ειδε ολα τελεια ηρεμησε η καρδουλα μου

Μη κλαίς Σοφάκι.θα σου πω ο άντρας μου σε τόσες εγκυμοσύνες μόνο σε έναν υπέρηχο ήρθε όταν μάθαμε το φύλο του παιδιού μας κ αυτό τυχαία...κάθε άνθρωπος με τα στραβά του...αυτός δεν θέλει να μπαίνει στα ιατρεία ...στην γέννα με το ζόρι ήρθε.κ κάνει σαν τρελός για παιδί αλλά έχει τα θέματα του.μια ζωή μόνη πάω.. 

Just now, CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σημερα περιμενω κι εγω τη χοριακη μου. Αν ειναι καλη δεν θα κανω αλλη. Εχω τρομερο προβλημα με ημικρανιες. Το ντεπον δεν μου κανει τιποτα. Συνηθως παιρνω maxalt, επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη γιατι ειναι κατηγοριας β. Αλλα ειναι πολυ νωρις και φοβαμαι να παιρνω καθε μερα. Ομως με δουλεια και 2 παιδια δεν γινεται να μενω με ημικρανια!

Καλή επιτυχία εύχομαι.η ημικρανία μπορεί να είναι από την εγκυμοσύνη από αύξηση προγεστερόνης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Χαχαχα το φαντάζεσαι να είναι δυο... θα τρελαθωωω... βέβαια αποσο ξέρω πρέπει να υπάρχει κάποια κληρονομικότητα και εγώ δεν έχω κτι τέτοιο.. αλλά ποτε δε ξέρεις...... 

Ανυπομονω για το ραντεβού με τον γιατρό !!!!! 

Καλημέρα!!! Δεν ξέρω για κληρονομικότητα αλλά μεγάλες αυξήσεις στις χοριακες βλέπω χεχεχε.. Μπορεί να λεω και βλακειες βεβαια τα πιο έμπειρα κορίτσια από χοριακες μπορούν να μας πουν, ίσως έτσι να πηγαίνει από μία τιμή και μετά! Ας πούμε από 100 στην επόμενη πόσο σου πήγε; 

9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναι κοριτσια μου ειπε 4 Ιανουαρίου ναμε δει ξανα για να ακουσουμε και καρδούλα.. Και μου εγραψε ενα σορό εξετάσεις. Παντως ηταν πολυ χαρουμενος με αυτα που ειδε.. Με καθυσηχασε και εμενα.. Αν και εκλαιγα γιατι δεν αφηναν τον αντρα μου να μπει λογω κορονοϊόυ... Εκανα μονη μου τον πρώτο υπερηχο και ολους τους υπολοιπους μονη μου παλι.. Τι να κανω ρε κοριτσια.. Κλαμα δεν με μαζευε ο καημενος ο γιατρος... Αλλα τουλαχιστον οταν τα ειδε ολα τελεια ηρεμησε η καρδουλα μου

Σοφία μου σε νιώθω! Ευτυχώς ο γιατρός μου άφηνε και θα αφήνει στους υπερηχους πάντα τον άντρα μου αλλά στην αυχενική που την είχα κάνει Μάιο ο εμβρυολόγος δεν άφηνε και καθόταν ο κακομοίρης στο αμάξι από κάτω και τον είχα βιντεοκληση.. Μετά ευτυχώς στη β επιπέδου είχαν χαλαρώσει κάπως τα πράγματα και είχε μπει αλλά τώρα δεν μας βλεπω καλά πάλι τουλάχιστον μέχρι τις αυχενικές με το χαμό που γίνεται :sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι.η ημικρανία μπορεί να είναι από την εγκυμοσύνη από αύξηση προγεστερόνης

Ναι γιατι εχω παντα ημικρανια μια μερα πριν την περιοδο οποτε συνδεεται ορμονικα

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Γεια σας κορίτσια!!ευχομαι σε όλες τελειομηνες και εύκολες εγκυμοσύνες!!εχω και εγώ πητ 8 Αυγούστου είμαι μαζί με κάποια άλλη;

Γειά σου Εμυλια, με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!!! Εμένα προς το παρόν κάτι για 29 Αυγούστου μου δείχνει πητ αλλά θα δείξει στην πορεία.. 

Just now, CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σημερα περιμενω κι εγω τη χοριακη μου. Αν ειναι καλη δεν θα κανω αλλη. Εχω τρομερο προβλημα με ημικρανιες. Το ντεπον δεν μου κανει τιποτα. Συνηθως παιρνω maxalt, επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη γιατι ειναι κατηγοριας β. Αλλα ειναι πολυ νωρις και φοβαμαι να παιρνω καθε μερα. Ομως με δουλεια και 2 παιδια δεν γινεται να μενω με ημικρανια!

Πολύ ζόρικο αυτό που περιγράφεις και δυστυχώς τις ημικρανίες δεν τις πιάνει σχεδόν τίποτα.. Κανεις λίγο κομπρεσουλες, ηρεμία σκοτάδι και κανένα μαντήλι δεμένο σφιχτά στο μέτωπο μετά;; Κάπως βοηθάνε και αυτοί οι φυσικοί τρόποι.. 

Just now, Emilly είπε:

Μη κλαίς Σοφάκι.θα σου πω ο άντρας μου σε τόσες εγκυμοσύνες μόνο σε έναν υπέρηχο ήρθε όταν μάθαμε το φύλο του παιδιού μας κ αυτό τυχαία...κάθε άνθρωπος με τα στραβά του...αυτός δεν θέλει να μπαίνει στα ιατρεία ...στην γέννα με το ζόρι ήρθε.κ κάνει σαν τρελός για παιδί αλλά έχει τα θέματα του.μια ζωή μόνη πάω.. 

Καλή επιτυχία εύχομαι.η ημικρανία μπορεί να είναι από την εγκυμοσύνη από αύξηση προγεστερόνης.

Καλέ Εμιλλυ τι συμβαίνει στον αντρουλη σου, φοβία έχει;; Την καλύτερη περίοδο πετύχατε και να ήθελε τώρα δεν θα έμπαινε! :wink:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γειά σου Εμυλια, με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!!! Εμένα προς το παρόν κάτι για 29 Αυγούστου μου δείχνει πητ αλλά θα δείξει στην πορεία.. 

Πολύ ζόρικο αυτό που περιγράφεις και δυστυχώς τις ημικρανίες δεν τις πιάνει σχεδόν τίποτα.. Κανεις λίγο κομπρεσουλες, ηρεμία σκοτάδι και κανένα μαντήλι δεμένο σφιχτά στο μέτωπο μετά;; Κάπως βοηθάνε και αυτοί οι φυσικοί τρόποι.. 

Καλέ Εμιλλυ τι συμβαίνει στον αντρουλη σου, φοβία έχει;; Την καλύτερη περίοδο πετύχατε και να ήθελε τώρα δεν θα έμπαινε! :wink:

Έχει τις παραξενιές του κι αυτό το αγόρι χαχαχαχα.στις άσχημες φάσεις όμως ήταν εκεί γιατί δεν έχω κ άλλη βοήθεια..

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γειά σου Εμυλια, με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!!! Εμένα προς το παρόν κάτι για 29 Αυγούστου μου δείχνει πητ αλλά θα δείξει στην πορεία.. 

Πολύ ζόρικο αυτό που περιγράφεις και δυστυχώς τις ημικρανίες δεν τις πιάνει σχεδόν τίποτα.. Κανεις λίγο κομπρεσουλες, ηρεμία σκοτάδι και κανένα μαντήλι δεμένο σφιχτά στο μέτωπο μετά;; Κάπως βοηθάνε και αυτοί οι φυσικοί τρόποι.. 

Καλέ Εμιλλυ τι συμβαίνει στον αντρουλη σου, φοβία έχει;; Την καλύτερη περίοδο πετύχατε και να ήθελε τώρα δεν θα έμπαινε! :wink:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκλαιγα εννιά μήνες έλεγα τι πατέρας θα γίνει..έγινε πατέρας χαλί,βράχος,υπόδειγμα,δεν υπάρχει...τώρα Πέμπτη εγκυμοσύνη σιγά σιγά αρχίζω να μην παίρνω προσωπικά τις τρελές του χαχαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσια αν κρατησει η απαγορευση επισκεπτηριου μεχρι να γεννησουμε πολυ θα χαρω!! Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να ερχεται ο καθενας και να σου λεει οτι του κατεβει!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Παντως κοριτσια αν κρατησει η απαγορευση επισκεπτηριου μεχρι να γεννησουμε πολυ θα χαρω!! Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να ερχεται ο καθενας και να σου λεει οτι του κατεβει!

Χάχαχαχα δεν νομίζω μέχρι τότε αλλά ας ελπίσουμε!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μη κλαίς Σοφάκι.θα σου πω ο άντρας μου σε τόσες εγκυμοσύνες μόνο σε έναν υπέρηχο ήρθε όταν μάθαμε το φύλο του παιδιού μας κ αυτό τυχαία...κάθε άνθρωπος με τα στραβά του...αυτός δεν θέλει να μπαίνει στα ιατρεία ...στην γέννα με το ζόρι ήρθε.κ κάνει σαν τρελός για παιδί αλλά έχει τα θέματα του.μια ζωή μόνη πάω.. 

Καλή επιτυχία εύχομαι.η ημικρανία μπορεί να είναι από την εγκυμοσύνη από αύξηση προγεστερόνης.

Χαχαχαχ καθε αντρας με το χουι του.. Εμενα ηθελε ο γλυκος μου και δνε τον αφησαν ουτε μεσα στην κλινική.. Αλλα στην γεννα μου ειπαν θα μπορει.. Τι να πω... Πρωτη φορα ετσι χαρα και να μας την στερούν.. Πολυ άσχημο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχει τις παραξενιές του κι αυτό το αγόρι χαχαχαχα.στις άσχημες φάσεις όμως ήταν εκεί γιατί δεν έχω κ άλλη βοήθεια..

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκλαιγα εννιά μήνες έλεγα τι πατέρας θα γίνει..έγινε πατέρας χαλί,βράχος,υπόδειγμα,δεν υπάρχει...τώρα Πέμπτη εγκυμοσύνη σιγά σιγά αρχίζω να μην παίρνω προσωπικά τις τρελές του χαχαχαχαχαχα.

Ναι κοριτσάκι μου κάποιοι άνθρωποι μπορεί να μοιάζουν ότι δεν αντέχουν τα δύσκολα και αποσύρονται και καταλαβαίνω την ανησυχία σου τότε αλλά βλέπεις όταν έρχεται η ώρα πως τελικά τα αντέχουν όλα.. Σημασία έχει ότι είναι καλός πατέρας για τα παιδιά σας και αφού τα έχετε βρει μεταξυ σας τα υπόλοιπα όλα μια χαρά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, CMES είπε:

Παντως κοριτσια αν κρατησει η απαγορευση επισκεπτηριου μεχρι να γεννησουμε πολυ θα χαρω!! Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να ερχεται ο καθενας και να σου λεει οτι του κατεβει!

Ούτως η άλλως δεν μπορώ να φανταστώ να γεννηθεί μωράκι μέσα σε αυτή την κατάσταση κ να έρχεται ο καθένας να το δει ..εγώ αν αξιωθω κ φτάσω στο τέλος Αυγούστου έρχονται τα αδέρφια μας από Γερμανία κ η αδερφή μου κ του άντρα μου ο αδερφός με οικογεννειες.δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλω μωρό σε κοινή θέα.ισως από απόσταση αν είναι στην αυλή..αλλά ελπίζω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχαχαχ καθε αντρας με το χουι του.. Εμενα ηθελε ο γλυκος μου και δνε τον αφησαν ουτε μεσα στην κλινική.. Αλλα στην γεννα μου ειπαν θα μπορει.. Τι να πω... Πρωτη φορα ετσι χαρα και να μας την στερούν.. Πολυ άσχημο... 

Είναι πολύ άσχημο πράγματι! Και λίγο παράλογο εδώ που τα λέμε.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι κοριτσάκι μου κάποιοι άνθρωποι μπορεί να μοιάζουν ότι δεν αντέχουν τα δύσκολα και αποσύρονται και καταλαβαίνω την ανησυχία σου τότε αλλά βλέπεις όταν έρχεται η ώρα πως τελικά τα αντέχουν όλα.. Σημασία έχει ότι είναι καλός πατέρας για τα παιδιά σας και αφού τα έχετε βρει μεταξυ σας τα υπόλοιπα όλα μια χαρά!! 

Ένα έχω φραουλίνο ακόμα.τον γιο μου δέκα χρονών...μακάρι κ αυτό να τα καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ένα έχω φραουλίνο ακόμα.τον γιο μου δέκα χρονών...μακάρι κ αυτό να τα καταφέρει.

Το ξέρω! Τον γιο σας και αυτό που θα κάνετε τώρα εννοούσα!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχαχαχ καθε αντρας με το χουι του.. Εμενα ηθελε ο γλυκος μου και δνε τον αφησαν ουτε μεσα στην κλινική.. Αλλα στην γεννα μου ειπαν θα μπορει.. Τι να πω... Πρωτη φορα ετσι χαρα και να μας την στερούν.. Πολυ άσχημο... 

Θα έχετε χαρές με το τσουβαλι μη σκας καθόλου.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Το ξέρω! Τον γιο σας και αυτό που θα κάνετε τώρα εννοούσα!!! :wub:

Δεν τολμώ ούτε να ονειρευτώ..κλάμα.αν κ καμιά φορά θυμάμαι το όνειρο που είδα αυτό τον μήνα..ένα καραμελενιο κοριτσάκι...καραμελενιο όμως την άλλη μέρα έκλαιγα μου έλειπε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...