Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Πωπω...κ αυτό με αγχωνει τώρα...όχι έλα σε μια εβδομάδα να δούμε καρδούλα έλα ακόμα σε μια να την ακούσουμε καλά....στρες...

Αν ήταν εξωμητριο θα είχε καλή αύξηση η χοριακη;;;άλλη μια φίλη που είχε τελικά πάλι νδρομη κ την ψαχνανε για εξωμήτριο η χοριακη πήγαινε 50 50 ως 400 κ μετά ανώμαλη αύξηση κ πάλι πτωση

Πάντως η κολλητή μου που πήγε στην καλύτερη της Θεσσαλονίκης όταν της είπε τις χοριακες κ ήταν καλές της έκλεισε ραντεβού είκοσι μέρες μετά.της είπε οκ είναι βιώσιμη η κύηση αν έρθεις πιο νωρίς δεν έχει νόημα...να πω έχει να κάνει κ με την ψυχολογία της γυναίκας..άλλο υπέρηχος όταν είναι σίγουρο ότι θα δεις κάτι ηηη αν όχι θα ξέρεις ότι έπρεπε να δεις κ άλλο κάθε εβδομάδα άγχος.

 

Σοφάκι πηγές;;;;περιμένω να μου πεις...κ πες μου ποια μέρα είσαι;;;;

Κοριτσια μου ειμαι στον δρομο για το σπιτι θα διαβασω υστερα οσα γραψατε.. Ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος.. Οντως ηταν η συλληψη 29 Νοεμβρίου.. Με βγαζει 5εβδομαδων..αλλα στα σιγουρα θα μου τα πει σε 2 βδομαδες.. Ειδαμε τον λεκιθικο σακο.. Σαν μονοπετρο ηταν

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια !! Σήμερα και εγώ έκανα την 3η μου χοριακή !! Από 100 που ήταν 17/12 σήμερα είναι 1730 !!!! Πολύ καλή αύξηση !!! Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό !! Και εγώ ΤΕΡ 20/11!!! Αχχχ πολύ χάρηκα !!!!

Έτσι να μεγαλώνει η παρέα μας και να μοιράζουμε χριστουγεννιάτικα δώρα !!!! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι στον δρομο για το σπιτι θα διαβασω υστερα οσα γραψατε.. Ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος.. Οντως ηταν η συλληψη 29 Νοεμβρίου.. Με βγαζει 5εβδομαδων..αλλα στα σιγουρα θα μου τα πει σε 2 βδομαδες.. Ειδαμε τον λεκιθικο σακο.. Σαν μονοπετρο ηταν

Τέλεια κοριτσάκι..αυτό θα έβλεπες ούτως η άλλως είναι οριακά οι μέρες...

Just now, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Σήμερα και εγώ έκανα την 3η μου χοριακή !! Από 100 που ήταν 17/12 σήμερα είναι 1730 !!!! Πολύ καλή αύξηση !!! Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό !! Και εγώ ΤΕΡ 20/11!!! Αχχχ πολύ χάρηκα !!!!

Έτσι να μεγαλώνει η παρέα μας και να μοιράζουμε χριστουγεννιάτικα δώρα !!!! ❤️❤️

Πολύ καλή..πωπω πόσες είμαστε με ιδια ημερομηνία χαχαχαχαζαχα.εγω τεπ 21/11

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πωπω...κ αυτό με αγχωνει τώρα...όχι έλα σε μια εβδομάδα να δούμε καρδούλα έλα ακόμα σε μια να την ακούσουμε καλά....στρες...

Αν ήταν εξωμητριο θα είχε καλή αύξηση η χοριακη;;;άλλη μια φίλη που είχε τελικά πάλι νδρομη κ την ψαχνανε για εξωμήτριο η χοριακη πήγαινε 50 50 ως 400 κ μετά ανώμαλη αύξηση κ πάλι πτωση

Πάντως η κολλητή μου που πήγε στην καλύτερη της Θεσσαλονίκης όταν της είπε τις χοριακες κ ήταν καλές της έκλεισε ραντεβού είκοσι μέρες μετά.της είπε οκ είναι βιώσιμη η κύηση αν έρθεις πιο νωρίς δεν έχει νόημα...να πω έχει να κάνει κ με την ψυχολογία της γυναίκας..άλλο υπέρηχος όταν είναι σίγουρο ότι θα δεις κάτι ηηη αν όχι θα ξέρεις ότι έπρεπε να δεις κ άλλο κάθε εβδομάδα άγχος.

 

Σοφάκι πηγές;;;;περιμένω να μου πεις...κ πες μου ποια μέρα είσαι;;;;

ακου θα πας θα δεις το σχημα του σακου θα σου πει καλα λογια ο γιατρος θα δεις την θεση στη μητρα θα σου πει τι ωραια θα αναθαρησεις κ θα πας μετα απο δεκα μερες παλι για καρδια. 

τωρα αμα θες να μου πεις οτι θα μεινεις 15 μερες κ μπορει κ παραπανω γιατι ειναι κ γιορτες να μην ξερεις τι γινετε κ οτι δεν θα εχεις ανχος κ θα εχεις μεινει ησυχη επειδη εκανες δυο χοριακες θα με τρελανεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ακου θα πας θα δεις το σχημα του σακου θα σου πει καλα λογια ο γιατρος θα δεις την θεση στη μητρα θα σου πει τι ωραια θα αναθαρησεις κ θα πας μετα απο δεκα μερες παλι για καρδια. 

τωρα αμα θες να μου πεις οτι θα μεινεις 15 μερες κ μπορει κ παραπανω γιατι ειναι κ γιορτες να μην ξερεις τι γινετε κ οτι δεν θα εχεις ανχος κ θα εχεις μεινει ησυχη επειδη εκανες δυο χοριακες θα με τρελανεις !!!!

Χαχαχαχα.αμαν..θα δω το σχήμα του σάκου..ναι δεν σου λέω ότι δεν θα πάω.απλα σκέφτομαι ότι παίζει να μην δω τίποτα ακόμα...καλα θα του τηλεφωνίας από βδομάδα κ βλέπουμε.αγχος μου φέρνουν οι ασκοποι υπέρηχοι..η άλλη με έβγαζε την ψυχή.ειχε κ το χειρότερο μηχάνημα του κόσμου 40 χρονών υπέρηχος κ εγώ το χαιβανι πήγαινα γιατί βαριόμουν να πάω στην πόλη.δεν φαινόταν τίποτα.οταν έδειξα τους υπερήχους σε αυτόν λέει τι μηχάνημα είναι αυτό χαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Korina12 είπε:

19.11 Τ.Ε.Ρ. θελει να με δει για υπερυχο 29/12. 

Τέλεια!! Θα είσαι 5+5 δλδ :)

πρίν από 6 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι στον δρομο για το σπιτι θα διαβασω υστερα οσα γραψατε.. Ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος.. Οντως ηταν η συλληψη 29 Νοεμβρίου.. Με βγαζει 5εβδομαδων..αλλα στα σιγουρα θα μου τα πει σε 2 βδομαδες.. Ειδαμε τον λεκιθικο σακο.. Σαν μονοπετρο ηταν

Υπέροχα Σοφία μου, αυτό ακριβώς έπρεπε να δείτε και αυτό είδατε! :-D Σου είπε κατευθείαν σε 2 εβδομάδες θα σε δει πάλι;; 

πρίν από 8 λεπτά , xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Σήμερα και εγώ έκανα την 3η μου χοριακή !! Από 100 που ήταν 17/12 σήμερα είναι 1730 !!!! Πολύ καλή αύξηση !!! Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό !! Και εγώ ΤΕΡ 20/11!!! Αχχχ πολύ χάρηκα !!!!

Έτσι να μεγαλώνει η παρέα μας και να μοιράζουμε χριστουγεννιάτικα δώρα !!!! ❤️❤️

Πολύ καλή η χοριακη σου!!! Μωρέ μήπως έχεις δύο μπεμπέ και έχεις τέτοια αύξηση;; Δεν ξέρω καλά από χοριακες, αρχίζουν και εκτοξεύονται από ένα σημείο και μετά, δεν συνεχίζουν να διπλασιαζονται ανά 2 μέρες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Χαχαχαχα.αμαν..θα δω το σχήμα του σάκου..ναι δεν σου λέω ότι δεν θα πάω.απλα σκέφτομαι ότι παίζει να μην δω τίποτα ακόμα...καλα θα του τηλεφωνίας από βδομάδα κ βλέπουμε.αγχος μου φέρνουν οι ασκοποι υπέρηχοι..η άλλη με έβγαζε την ψυχή.ειχε κ το χειρότερο μηχάνημα του κόσμου 40 χρονών υπέρηχος κ εγώ το χαιβανι πήγαινα γιατί βαριόμουν να πάω στην πόλη.δεν φαινόταν τίποτα.οταν έδειξα τους υπερήχους σε αυτόν λέει τι μηχάνημα είναι αυτό χαχαχαχα.

μην φοβασε θα πας τεταρτη κ σιγουρα οπως παει η χοριακη σου θα δεις κ σακο κ απολα!!! οποτε μετα θα ξερεις κ ποτε πρεπει να πας για καρδια. γιατι σκεψου να πας μετα την πρωτοχρονια κ να ειναι ακομα νωρις για καρδια κ να ανχωθεις ακομα περισσοτερο... ενω τωρα θα σου πει στα σιγουρα ποτε πρεπει να πας για καρδουλα γιατι αυτος θα δει μεγεθη σακου κ τετοια . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Τέλεια!! Θα είσαι 5+5 δλδ :)

Υπέροχα Σοφία μου, αυτό ακριβώς έπρεπε να δείτε και αυτό είδατε! :-D Σου είπε κατευθείαν σε 2 εβδομάδες θα σε δει πάλι;; 

Πολύ καλή η χοριακη σου!!! Μωρέ μήπως έχεις δύο μπεμπέ και έχεις τέτοια αύξηση;; Δεν ξέρω καλά από χοριακες, αρχίζουν και εκτοξεύονται από ένα σημείο και μετά, δεν συνεχίζουν να διπλασιαζονται ανά 2 μέρες; 

Χαχαχα το φαντάζεσαι να είναι δυο... θα τρελαθωωω... βέβαια αποσο ξέρω πρέπει να υπάρχει κάποια κληρονομικότητα και εγώ δεν έχω κτι τέτοιο.. αλλά ποτε δε ξέρεις...... 

Ανυπομονω για το ραντεβού με τον γιατρό !!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για να μην το ξεχάσω το καταγράφω.το στήθος μια δεν μπορώ να το ακουμπήσω μια είναι ανεκτό..μέσα στην μέρα κιόλας.θα ξυπνήσω το πρωί θα πονάει πολύ ...στην διάρκεια της μέρας λιγότερο...το βράδυ αν ξαπλώσω πάλι θα καταλάβω ότι τουμπανιαζει.πρεπει να έχει να κάνει κ με την κατακράτηση που συμβαίνει...τρέλα οι ορμόνες.και κάθε μέρα λιγότερο ηη περισσότερο πόνος.εχει τύχει μέρα να μειωθεί πολύ κ την επόμενη να μην μπορώ να το ακουμπήσω...αυξομειώσεις ορμονών;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσια για να μην το ξεχάσω το καταγράφω.το στήθος μια δεν μπορώ να το ακουμπήσω μια είναι ανεκτό..μέσα στην μέρα κιόλας.θα ξυπνήσω το πρωί θα πονάει πολύ ...στην διάρκεια της μέρας λιγότερο...το βράδυ αν ξαπλώσω πάλι θα καταλάβω ότι τουμπανιαζει.πρεπει να έχει να κάνει κ με την κατακράτηση που συμβαίνει...τρέλα οι ορμόνες.και κάθε μέρα λιγότερο ηη περισσότερο πόνος.εχει τύχει μέρα να μειωθεί πολύ κ την επόμενη να μην μπορώ να το ακουμπήσω...αυξομειώσεις ορμονών;;

Μια από τα ίδια και εγώ... μια έτσι μια αλλιώς.. πρησμένο είναι αλλά μια πονάω αρκετά μια υποφερτό.. και με φαγουριζει κυρίως το βράδυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xenia^^ είπε:

Μια από τα ίδια και εγώ... μια έτσι μια αλλιώς.. πρησμένο είναι αλλά μια πονάω αρκετά μια υποφερτό.. και με φαγουριζει κυρίως το βράδυ..

Έτσι..και να μην φρικαρουμε ....παίζει μετά την έννατη εβδομάδα να σταματήσει να πονάει..υπόψην...μη πάθουμε κρίση πανικού...είναι πολύ σύνηθες.σταματαει ο πόνος μένει ελαφρώς το πρήξιμο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έτσι..και να μην φρικαρουμε ....παίζει μετά την έννατη εβδομάδα να σταματήσει να πονάει..υπόψην...μη πάθουμε κρίση πανικού...είναι πολύ σύνηθες.σταματαει ο πόνος μένει ελαφρώς το πρήξιμο.

Ναι κοριτσια μου ειπε 4 Ιανουαρίου ναμε δει ξανα για να ακουσουμε και καρδούλα.. Και μου εγραψε ενα σορό εξετάσεις. Παντως ηταν πολυ χαρουμενος με αυτα που ειδε.. Με καθυσηχασε και εμενα.. Αν και εκλαιγα γιατι δεν αφηναν τον αντρα μου να μπει λογω κορονοϊόυ... Εκανα μονη μου τον πρώτο υπερηχο και ολους τους υπολοιπους μονη μου παλι.. Τι να κανω ρε κοριτσια.. Κλαμα δεν με μαζευε ο καημενος ο γιατρος... Αλλα τουλαχιστον οταν τα ειδε ολα τελεια ηρεμησε η καρδουλα μου

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Γεια σας κορίτσια!!ευχομαι σε όλες τελειομηνες και εύκολες εγκυμοσύνες!!εχω και εγώ πητ 8 Αυγούστου είμαι μαζί με κάποια άλλη;

Καλώς ήρθες εμυλια σου εύχομαι και εγώ με την σειρά μου μια υπέροχη εγκυμοσύνη !!! 

εγω το υπολογίζω τέλος Αυγούστου, αλλά ακόμα δεν έχω κάνει ραντεβού με τον γιατρό !!! Την Τρίτη έχω πρώτο υπέρηχο !!! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σημερα περιμενω κι εγω τη χοριακη μου. Αν ειναι καλη δεν θα κανω αλλη. Εχω τρομερο προβλημα με ημικρανιες. Το ντεπον δεν μου κανει τιποτα. Συνηθως παιρνω maxalt, επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη γιατι ειναι κατηγοριας β. Αλλα ειναι πολυ νωρις και φοβαμαι να παιρνω καθε μερα. Ομως με δουλεια και 2 παιδια δεν γινεται να μενω με ημικρανια!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...