Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ισχύει αυτό που λες συμφωνώ πολύ! Υπάρχει βέβαια και ο παθολογικος καρυοτυπος με τον οποίο μπορεί να έχεις γεννηθεί εντελώς τυχαία και δεν επηρεάζεται από κάτι..

Νομίζω όμως ότι σε γενικές γραμμές έχουν και αυτή τη φιλοσοφία ότι βασίζονται στη φυση σε ότι φέρει ή δεν φέρει και δεν παρεμβαίνουν, οπότε είναι και αυτός ένας λόγος που δεν κάνουν εξετάσεις... Ότι είναι να έρθει ας έρθει να το πω απλά.. 

Αχ τι ωραία που ζουν πωπω τους ζηλεύω...βρε φραουλίνο μου σε ψάχνω τώρα γιατί δεν θυμάμαι την ιστορία σου έχω θέμα με τη μνήμη με τα χρόνια χαχαχαχα.ποσο χρονών είσαι;για πρώτο πας;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Όχι δεν είχα κάποια ατυχία απλά είμαι στην 39η μέρα του κύκλου και μου φαίνεται μικρή γιατί επαφές είχα αρχές του μήνα που νομίζω έκανα και ωορηξια.. θα δούμε ομως!  Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα !!!

Κορίτσι μου αφού διπλασιαστηκε όμως σημαίνει ότι προχωράει μια χαρά και αυτό έχει σημασία!! Καταλαβαίνω γιατί σε προβλημάτισε το 101 αλλά τώρα διωξε όλους τους φόβους σου ή εγκυμοσύνη σου εξελίσσεσαι ακριβώς όπως πρέπει!! 

Και εγώ λοιπόν πήγα να πληρώσω το μικροβιολογικο γιατί χρωστούσα το παραπεμπτικο και μου είπαν ότι κλείνουν για γιορτές και ένα άγχος με έπιασε και έκανα και εγω κ άλλη μία! 266 βγήκε οπότε να μαι και εγώ για συμπαράσταση αγαπάκι μου μαζί το πάμε!! Μου λέει ο γιατρός μη και πας και για άλλη τώρα φτάνει δεν έχει νόημα υπέρηχο τώρα! 

Just now, Emilly είπε:

Όχι δεν μου είπε να μην πίνω καφέ.απλα προσπαθώ να τα κάνω όλα σωστά...αυτό έκανα σε όλες τις εγκυμοσύνες ...ότι περνάει από το χέρι μου για να πάει καλά...τα άλλα ο Θεός...από αντιπηκτικη αγωγή επειδή πρώτη φορά κάνω φοβάμαι μη δω αιμορραγία από κάτω...είναι κάτι καινούριο για μένα τόσα φάρμακα σε εγκυμοσύνη...είμαι λίγο τρομαγμένη.

Και εγώ 7 εβδομάδα περίπου μου έρχονταν οι αναγουλες αλλά μπορεί χθες να είχες μια εκκρηξη ορμονών κ να σε διέλυσε...φυσιολογικό είναι..μια χαρά.

Εμιλλυ μου κόβουμε το ποτό, προσέχουμε τα κρέατα να είναι καλοψημενα και τα λαχανικα καλά πλυμένα.. Ε ένα καφεδακι θα το πίνουμε και δεν βλάπτει και πουθενά αποδεδειγμένα τόσα χρόνια! 

Εγω σου λέω και η γειτόνισσα η χιπι το καφεδάκι της το πίνει κάθε πρωί, για ρώτα τη!! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου αφού διπλασιαστηκε όμως σημαίνει ότι προχωράει μια χαρά και αυτό έχει σημασία!! Καταλαβαίνω γιατί σε προβλημάτισε το 101 αλλά τώρα διωξε όλους τους φόβους σου ή εγκυμοσύνη σου εξελίσσεσαι ακριβώς όπως πρέπει!! 

Και εγώ λοιπόν πήγα να πληρώσω το μικροβιολογικο γιατί χρωστούσα το παραπεμπτικο και μου είπαν ότι κλείνουν για γιορτές και ένα άγχος με έπιασε και έκανα και εγω κ άλλη μία! 266 βγήκε οπότε να μαι και εγώ για συμπαράσταση αγαπάκι μου μαζί το πάμε!! Μου λέει ο γιατρός μη και πας και για άλλη τώρα φτάνει δεν έχει νόημα υπέρηχο τώρα! 

Εμιλλυ μου κόβουμε το ποτό, προσέχουμε τα κρέατα να είναι καλοψημενα και τα λαχανικα καλά πλυμένα.. Ε ένα καφεδακι θα το πίνουμε και δεν βλάπτει και πουθενά αποδεδειγμένα τόσα χρόνια! 

Εγω σου λέω και η γειτόνισσα η χιπι το καφεδάκι της το πίνει κάθε πρωί, για ρώτα τη!! 

Χαχαχαχαζα.ποτο;;;;εδώ παλεύω να μου κάτσει αυτή την φορά να τα καταφέρω...αχχχ έτσι θα εκτιμήσω πιο πολύ την ζωή μου γενικότερα.μετα από αυτό κοριτσάκια υπόσχομαι να μην ξαναπαραπονεθω.θελω να έχω τα δύο παιδάκια μου γερά να κλείσω με το θέμα γυναικολόγος να έχω υγεία με την οικογένειά μου γιατί πραγματικά τίποτα άλλο δεν μου λείπει...όλα καλά να πάνε για όλες μας κ το τελευταίο ευχητηριο μύνημα επειδή είμαστε όλες μαζί θέλω να είναι με έναν πόνο..πριν μπούμε κλινική.αυτο μέσα από την ψυχή μου εύχομαι.το δώρο μου από τον Άγιο Βασίλη...μη με προσπεράσει κ φέτος πλιζ.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου αφού διπλασιαστηκε όμως σημαίνει ότι προχωράει μια χαρά και αυτό έχει σημασία!! Καταλαβαίνω γιατί σε προβλημάτισε το 101 αλλά τώρα διωξε όλους τους φόβους σου ή εγκυμοσύνη σου εξελίσσεσαι ακριβώς όπως πρέπει!! 

Και εγώ λοιπόν πήγα να πληρώσω το μικροβιολογικο γιατί χρωστούσα το παραπεμπτικο και μου είπαν ότι κλείνουν για γιορτές και ένα άγχος με έπιασε και έκανα και εγω κ άλλη μία! 266 βγήκε οπότε να μαι και εγώ για συμπαράσταση αγαπάκι μου μαζί το πάμε!! Μου λέει ο γιατρός μη και πας και για άλλη τώρα φτάνει δεν έχει νόημα υπέρηχο τώρα! 

Εμιλλυ μου κόβουμε το ποτό, προσέχουμε τα κρέατα να είναι καλοψημενα και τα λαχανικα καλά πλυμένα.. Ε ένα καφεδακι θα το πίνουμε και δεν βλάπτει και πουθενά αποδεδειγμένα τόσα χρόνια! 

Εγω σου λέω και η γειτόνισσα η χιπι το καφεδάκι της το πίνει κάθε πρωί, για ρώτα τη!! 

Μπράβο κορίτσι διπλασιάστηκε κ κάτι παραπάνω.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο 'μέναααα!!!  Τ.Ε.Ρ 19/11 ..  Έχω ηδη ενα παιδάκι 2,5 χρονών..  μια παλινδρομη πριν 3ης μήνες και τωρα 2 σωστές χοριακές και ραντεβού στον γιατρό σε λίγες μέρες!! Έυχομαι και γω να τα λεμε μέχρι τον Αύγουστο!  Όλες και άλλες τόσες κοπέλες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Emilly είπε:

Αχ τι ωραία που ζουν πωπω τους ζηλεύω...βρε φραουλίνο μου σε ψάχνω τώρα γιατί δεν θυμάμαι την ιστορία σου έχω θέμα με τη μνήμη με τα χρόνια χαχαχαχα.ποσο χρονών είσαι;για πρώτο πας;;;;

Είμαι 31 και δεν έχω άλλο παιδάκι εν ζωή, μόνο το αγγελούδι μου στον ουρανό.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Είμαι 31 και δεν έχω άλλο παιδάκι εν ζωή, μόνο το αγγελούδι μου στον ουρανό.. Κάναμε διακοπή κύησης λόγω σοβαρής χρωμοσωμικης ανωμαλιας την 30η εβδομάδα.. Δυστυχώς δεν είχε δώσει καθόλου υπέρηχογραφικα ευρήματα έως τότε και λόγω ηλικίας δεν είχα μπει στη διαδικασία αμνιοπαρακέντησης! Αντιθέτως οι υπέρηχοι και τα ποσοστά ήταν καλύτερα και από ότι τολμούσαμε να φανταστούμε.. Παραλίγο και θα γεννιόταν η ψυχούλα μας με πολύ σοβαρό πρόβλημα.. Ευτυχώς είχαμε έναν ψείρα εμβρυολόγο και μας καθοδήγησε σωστά αμέσως μόλις είδε κάτι στον υπέρηχο, άλλος δεν θα είχε δώσει καν σημασία! Ευτυχώς οι εξετάσεις μας με τον άντρα μου βγήκαν μια χαρά και ήταν τυχαία ανωμαλία κατά τη σύλληψη, όχι κάτι κληρονομικό δλδ.. 

Δεν ήθελα να επαναλάβω την ιστορία μου εδώ γιατί είναι ομαδουλα ζωής και αισιοδοξίας αλλά αφού με ρωτάς δεν θέλω και να είναι σαν να το κρύβω.. 

Στείλε μου αν θες πμ τι είχε το μωράκι.εγω σου είπα τι συνέβη σε εμένα..καλύτερα πμ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Korina12 είπε:

Καλησπέρα και απο 'μέναααα!!!  Τ.Ε.Ρ 19/11 ..  Έχω ηδη ενα παιδάκι 2,5 χρονών..  μια παλινδρομη πριν 3ης μήνες και τωρα 2 σωστές χοριακές και ραντεβού στον γιατρό σε λίγες μέρες!! Έυχομαι και γω να τα λεμε μέχρι τον Αύγουστο!  Όλες και άλλες τόσες κοπέλες.

Καλωσόρισες Κορίνα! Με το καλό το 2ο μωράκι σου!! :wub: Στις πόσες μέρες σου είπε εσένα ο γιατρός σου για υπέρηχο; Εγώ τερ 20/11 και λέει να πάω πρώτη εβδομάδα του Γενάρη 6+ δηλαδή.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλωσόρισες Κορίνα! Με το καλό το 2ο μωράκι σου!! :wub: Στις πόσες μέρες σου είπε εσένα ο γιατρός σου για υπέρηχο; Εγώ τερ 20/11 και λέει να πάω πρώτη εβδομάδα του Γενάρη 6+ δηλαδή.. 

Γεια σας κορίτσια!!!

Ειδα το θέμα και είπα να μπω να θυμηθώ την δίκη μου αρχή... Μανούλα Νοεμβρίου εγώ, έχω έναν μπέμπη 2 μηνών σχεδόν που με τρελαίνει!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες!!! 

Φραουλινο μου χάρηκα τόσο πολύ που σε είδα εδώ! Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου.. 

  • Μου αρέσει 5

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Ειδα το θέμα και είπα να μπω να θυμηθώ την δίκη μου αρχή... Μανούλα Νοεμβρίου εγώ, έχω έναν μπέμπη 2 μηνών σχεδόν που με τρελαίνει!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες!!! 

Φραουλινο μου χάρηκα τόσο πολύ που σε είδα εδώ! Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου.. 

Ειρήνη μου καλή σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι ευτυχώς ήρθε αυτό το μπεμπακι να μας δώσει λίγη χαρά και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.. Μη νομίζεις ότι δεν μπαίνω και εγώ σε εσάς.. μπαίνω και σας διαβάζω συχνά και χαίρομαι πολύ για όλες σας!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλωσόρισες Κορίνα! Με το καλό το 2ο μωράκι σου!! :wub: Στις πόσες μέρες σου είπε εσένα ο γιατρός σου για υπέρηχο; Εγώ τερ 20/11 και λέει να πάω πρώτη εβδομάδα του Γενάρη 6+ δηλαδή.. 

Ε ένα ο δικός μου βρε κορίτσια μου είπε να πάω την επόμενη εβδομάδα.θα τον γειωσω ....δηλαδή τι θα δει μια εβδομάδα καθυστέρησης..εγώ έβλεπα σάκο στις δύο εβδομάδες καθυστέρησης κ καρδιά 6 εβδομάδων και 5 ημερών.αμσν αυτοί οι γιατροί να μην χάσουν την επίσκεψη...δεν θα αντέξω άλλον ένα σαν την παλιά μου.με ψοφουσα στους κολπικους κάθε εβδομάδα...κ όχι επειδή δεν ήταν καλά τα πράματα απλά με ξεκινούσε πολύ νωρίς.δηλαδη κ αφού ακούγαμε καρδούλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκανα κι εγω χοριακη σημερα! Το αποτελεσμα θα βγει αυριο βεβαια. Εγω στο 2ο παιδι ειχα κανει μονο μια χοριακη που ηταν γυρω στο 500. Στο πρωτο καμια! Πηρα σημερα το γυναικολογο και μου εκλεισε υπερηχο 11/1. ΤΕΡ ειχα 24/11.

  • Μου αρέσει 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ε ένα ο δικός μου βρε κορίτσια μου είπε να πάω την επόμενη εβδομάδα.θα τον γειωσω ....δηλαδή τι θα δει μια εβδομάδα καθυστέρησης..εγώ έβλεπα σάκο στις δύο εβδομάδες καθυστέρησης κ καρδιά 6 εβδομάδων και 5 ημερών.αμσν αυτοί οι γιατροί να μην χάσουν την επίσκεψη...δεν θα αντέξω άλλον ένα σαν την παλιά μου.με ψοφουσα στους κολπικους κάθε εβδομάδα...κ όχι επειδή δεν ήταν καλά τα πράματα απλά με ξεκινούσε πολύ νωρίς.δηλαδη κ αφού ακούγαμε καρδούλα 

Κάποιοι θέλουν στη μία εβδομάδα δλδ 5+ για να τσεκάρουν ότι είναι ενδομητριο και μετά από άλλη μία για καρδούλα.. Άλλοι σου λένε αν τα συμπτώματα σου είναι οκ και δεν έχει πόνους αίμα κλπ δεν υπάρχει λόγος, εξαρτάται πάντα πως λειτουργεί ο καθένας..

Just now, CMES είπε:

Εκανα κι εγω χοριακη σημερα! Το αποτελεσμα θα βγει αυριο βεβαια. Εγω στο 2ο παιδι ειχα κανει μονο μια χοριακη που ηταν γυρω στο 500. Στο πρωτο καμια! Πηρα σημερα το γυναικολογο και μου εκλεισε υπερηχο 11/1. ΤΕΡ ειχα 24/11.

Να έχεις μια ωραία χοριακη κορίτσι μου!! Μια χαρά κατευθείαν για καρδούλα σε πάει και εσένα :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ε ένα ο δικός μου βρε κορίτσια μου είπε να πάω την επόμενη εβδομάδα.θα τον γειωσω ....δηλαδή τι θα δει μια εβδομάδα καθυστέρησης..εγώ έβλεπα σάκο στις δύο εβδομάδες καθυστέρησης κ καρδιά 6 εβδομάδων και 5 ημερών.αμσν αυτοί οι γιατροί να μην χάσουν την επίσκεψη...δεν θα αντέξω άλλον ένα σαν την παλιά μου.με ψοφουσα στους κολπικους κάθε εβδομάδα...κ όχι επειδή δεν ήταν καλά τα πράματα απλά με ξεκινούσε πολύ νωρίς.δηλαδη κ αφού ακούγαμε καρδούλα 

να πας παιδι μου με τετοια χοριακη θα δεις εμβρυικα στοιχεια κ αν ειναι ενδομητριο . εννοειτε οτι θα πας ειναι σωστος ο γιατρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

να πας παιδι μου με τετοια χοριακη θα δεις εμβρυικα στοιχεια κ αν ειναι ενδομητριο . εννοειτε οτι θα πας ειναι σωστος ο γιατρος

Πωπω...κ αυτό με αγχωνει τώρα...όχι έλα σε μια εβδομάδα να δούμε καρδούλα έλα ακόμα σε μια να την ακούσουμε καλά....στρες...

Just now, linaa είπε:

να πας παιδι μου με τετοια χοριακη θα δεις εμβρυικα στοιχεια κ αν ειναι ενδομητριο . εννοειτε οτι θα πας ειναι σωστος ο γιατρος

Αν ήταν εξωμητριο θα είχε καλή αύξηση η χοριακη;;;άλλη μια φίλη που είχε τελικά πάλι νδρομη κ την ψαχνανε για εξωμήτριο η χοριακη πήγαινε 50 50 ως 400 κ μετά ανώμαλη αύξηση κ πάλι πτωση

Πάντως η κολλητή μου που πήγε στην καλύτερη της Θεσσαλονίκης όταν της είπε τις χοριακες κ ήταν καλές της έκλεισε ραντεβού είκοσι μέρες μετά.της είπε οκ είναι βιώσιμη η κύηση αν έρθεις πιο νωρίς δεν έχει νόημα...να πω έχει να κάνει κ με την ψυχολογία της γυναίκας..άλλο υπέρηχος όταν είναι σίγουρο ότι θα δεις κάτι ηηη αν όχι θα ξέρεις ότι έπρεπε να δεις κ άλλο κάθε εβδομάδα άγχος.

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Διπλασιαστηκε μια χαρα.. Αλλα δεν επρεπε αυριο να την κανεις? Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι η ορμονη διπλασιαζεται κατα μεσο ορο δυο με 3 μερες.. Αν εκανες δευτερα και σημερα τεταρτη εκανες παλι θα πει οτι δεν προλαβε ακομη να περασουν δυο ολοκληρες μερες.. Αλλα και παλι εστω και νωρις να ειναι διπλασιαστηκε μια χαρα.. Να χαιρεσαι γιατι εισαι εγκυος.. ❤️❤️

 

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Να μην αγχωνεσαι.. Τα Χριστούγεννα θα κανουν το θαυμα τους και θα πανε ολα τελεια.. Θα εισαι σουπερ... Και εδω η μια να στηρίζει την αλλη... ❤️❤️

Σοφάκι πηγές;;;;περιμένω να μου πεις...κ πες μου ποια μέρα είσαι;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλωσόρισες Κορίνα! Με το καλό το 2ο μωράκι σου!! :wub: Στις πόσες μέρες σου είπε εσένα ο γιατρός σου για υπέρηχο; Εγώ τερ 20/11 και λέει να πάω πρώτη εβδομάδα του Γενάρη 6+ δηλαδή.. 

19.11 Τ.Ε.Ρ. θελει να με δει για υπερυχο 29/12. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...