Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!!! Δεν ξέρω για κληρονομικότητα αλλά μεγάλες αυξήσεις στις χοριακες βλέπω χεχεχε.. Μπορεί να λεω και βλακειες βεβαια τα πιο έμπειρα κορίτσια από χοριακες μπορούν να μας πουν, ίσως έτσι να πηγαίνει από μία τιμή και μετά! Ας πούμε από 100 στην επόμενη πόσο σου πήγε; 

Σοφία μου σε νιώθω! Ευτυχώς ο γιατρός μου άφηνε και θα αφήνει στους υπερηχους πάντα τον άντρα μου αλλά στην αυχενική που την είχα κάνει Μάιο ο εμβρυολόγος δεν άφηνε και καθόταν ο κακομοίρης στο αμάξι από κάτω και τον είχα βιντεοκληση.. Μετά ευτυχώς στη β επιπέδου είχαν χαλαρώσει κάπως τα πράγματα και είχε μπει αλλά τώρα δεν μας βλεπω καλά πάλι τουλάχιστον μέχρι τις αυχενικές με το χαμό που γίνεται :sad:

Χαχαχαχ το φαντάζεσαι ;;;; Τη προηγούμενη Τρίτη  είχα 25, τη προηγούμενη Πέμπτη 100 και χθες 1730 !!!! Το λες και ότι ανέβηκε με χίλια :razz:

πωπω το θέμα είναι ότι όσο περνάνε οι μέρες όλο και μεγαλώνει η αγωνία μέχρι να ακούσω την καρδούλα.. και δεν ξέρω αν θα ακούσω την Τρίτη.. θα διανύω την 6η βδομάδα βάσει της ΤΕΡ. Καθε Παρασκευή κλείνω βδομάδα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Είναι πολύ άσχημο πράγματι! Και λίγο παράλογο εδώ που τα λέμε.. 

Καλά εντελώς παράλογο είναι αλήθεια.αυτο κανονικά δεν έχει βάση.ασε που συμφέρει τον δικό μου χαχαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ένα έχω φραουλίνο ακόμα.τον γιο μου δέκα χρονών...μακάρι κ αυτό να τα καταφέρει.

Γιατί να μην τα καταφέρει κορίτσι μου καλό; Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! Έχεις γνώση πλέον και κάνεις τα πάντα εξ αρχής για να στεριώσει αυτό το μωρακι και να έρθει στην αγκαλιά σας γερό και αυτό θα γίνει!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχει τις παραξενιές του κι αυτό το αγόρι χαχαχαχα.στις άσχημες φάσεις όμως ήταν εκεί γιατί δεν έχω κ άλλη βοήθεια..

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκλαιγα εννιά μήνες έλεγα τι πατέρας θα γίνει..έγινε πατέρας χαλί,βράχος,υπόδειγμα,δεν υπάρχει...τώρα Πέμπτη εγκυμοσύνη σιγά σιγά αρχίζω να μην παίρνω προσωπικά τις τρελές του χαχαχαχαχαχα.

Ειδες ομως....δεν ειναι του φαίνεσαι ο αντρας σου.. Μπορει να μην τουβαρεσουν τα ιατρεία αλλα το σημαντικο ποιο ειναι? Η οικογνεια.. Και εκεινος ειναι βραχος στην οικογενεια.. Και μπραβο του.. ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γιατί να μην τα καταφέρει κορίτσι μου καλό; Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! Έχεις γνώση πλέον και κάνεις τα πάντα εξ αρχής για να στεριώσει αυτό το μωρακι και να έρθει στην αγκαλιά σας γερό και αυτό θα γίνει!!! 

Αχ μακάρι...απλά εγώ με το ιστορικό είμαι σε άλλη κατηγορία από τα υπόλοιπα κορίτσια...τρία.κιολας.το μόνο φυσιολογικό είναι ότι τα μωρά έρχονται κ γεννιούνται..κ αυτό θα γίνει σε όλες ...αφήστε με εμένα να είμαι συγκρατημένη μπορεί να είμαι στην παρεούλα σας αλλά είμαι στα πίσω...παλιοσειρα χαχαχαχαχαχα.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ειδες ομως....δεν ειναι του φαίνεσαι ο αντρας σου.. Μπορει να μην τουβαρεσουν τα ιατρεία αλλα το σημαντικο ποιο ειναι? Η οικογνεια.. Και εκεινος ειναι βραχος στην οικογενεια.. Και μπραβο του.. ❤️❤️❤️

Σοφάκι μέχρι τα βρ,,,κια μου έβαζε στα δύσκολα..απλά δεν μπορεί να διαχειριστεί το άγχος...εγώ αντέχω.

Κοριτσια για να σας το ελαφρυνω τον παρακαλούσα δύο χρόνια για ανακαίνιση στην κουζίνα.λοιπον τον γκρινιαξα μια μέρα πολύ την άλλη μέρα μου φέρνει απροειδοποίητα μαραγκό κ μου ξυλωνει την κουζίνα χαχαχαχαχαχα.τρελος..μπαφιαζω στις χλωρίνες κ την άλλη μέρα κάνω το πρώτο θετικό τεστ...κ τώρα περιμένω τον μαραγκό...ότι να ναι σε μισή ώρα να μου φέρει τα ντουλάπια είμαι ζαβλακωμενη από το ουτροτζεσταν θα νομίζει ο άνθρωπος παίρνω ουσίες χαχαχαχαχαχα.δυο δωράκια φέτος.μπουσουλινι και κουζινα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Θα έχετε χαρές με το τσουβαλι μη σκας καθόλου.

Δεν τολμώ ούτε να ονειρευτώ..κλάμα.αν κ καμιά φορά θυμάμαι το όνειρο που είδα αυτό τον μήνα..ένα καραμελενιο κοριτσάκι...καραμελενιο όμως την άλλη μέρα έκλαιγα μου έλειπε.

Εμιλλυ μου δεν μπορώ να κρυψω ότι και για μένα αυτή η εγκυμοσύνη δεν θα είναι το ίδιο ξενοιαστη και είναι φυσιολογικό! Και μόνο που στην αυχενικη θα κάνω τροφοβλαστη και θα είμαστε με τον άντρα μου πάλι σε αυτή τη βασανιστική αναμονή των αποτελεσμάτων μου φαίνεται βουνό απροσπέλαστο αυτό που έχουμε να διανύσουμε! Το τραύμα είναι τραύμα..

Σκέφτομαι όμως ότι δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ανησυχώ ότι κάτι δεν θα πάει καλά και μένω σε αυτό! Σε αυτό προσπάθησε να μείνεις και εσύ! Αν κάθε μέρα σκέφτομαι αρνητικά και μπαίνω στην ψυχολογία της κακής εκδοχής θα τρελαθώ στο τέλος.. Αν κάτι γίνει θα το αντιμετωπίσω όταν γίνει και όχι από πριν μαυριζοντας όλες τις όμορφες στιγμές που ζούμε τώρα..

Πάντα το ίδιο απροετοιμαστοι θα ήμαστε μπροστά στο κακό μαντάτο ότι μα ότι και αν κάνουμε και αν σκεφτούμε και όσο και αν δεν αφήσουμε τον εαυτό μας να χαρεί και να ονειρευτεί.. Γι'αυτό σε παρακαλώ σκέψου ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά και δεν έχει άλλο πόνο για σένα γραμμένο! 

Just now, xenia^^ είπε:

Χαχαχαχ το φαντάζεσαι ;;;; Τη προηγούμενη Τρίτη  είχα 25, τη προηγούμενη Πέμπτη 100 και χθες 1730 !!!! Το λες και ότι ανέβηκε με χίλια :razz:

πωπω το θέμα είναι ότι όσο περνάνε οι μέρες όλο και μεγαλώνει η αγωνία μέχρι να ακούσω την καρδούλα.. και δεν ξέρω αν θα ακούσω την Τρίτη.. θα διανύω την 6η βδομάδα βάσει της ΤΕΡ. Καθε Παρασκευή κλείνω βδομάδα.. 

Τι να πω λες να έχεις τέτοιες εκπλήξεις;;!!! Ωραία θα είναι.. :grin: Μπορεί και να μην ακούσεις αν είσαι 5+ μην αγχωθείς καθόλου, μια εβδομάδα μετά θα ακούσεις σίγουρα!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos....

Χοριακη 347.20  και προγεστερόνη 1.2...

Η γυναικολόγος Μ είπε ότι με τέτοια τιμή προγεστερόνης δεν θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη....να Μην βάλω ούτε ουτρο και να το αφήσω έτσι...τι πιστεύετε??

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ μακάρι...απλά εγώ με το ιστορικό είμαι σε άλλη κατηγορία από τα υπόλοιπα κορίτσια...τρία.κιολας.το μόνο φυσιολογικό είναι ότι τα μωρά έρχονται κ γεννιούνται..κ αυτό θα γίνει σε όλες ...αφήστε με εμένα να είμαι συγκρατημένη μπορεί να είμαι στην παρεούλα σας αλλά είμαι στα πίσω...παλιοσειρα χαχαχαχαχαχα.

Σοφάκι μέχρι τα βρ,,,κια μου έβαζε στα δύσκολα..απλά δεν μπορεί να διαχειριστεί το άγχος...εγώ αντέχω.

Κοριτσια για να σας το ελαφρυνω τον παρακαλούσα δύο χρόνια για ανακαίνιση στην κουζίνα.λοιπον τον γκρινιαξα μια μέρα πολύ την άλλη μέρα μου φέρνει απροειδοποίητα μαραγκό κ μου ξυλωνει την κουζίνα χαχαχαχαχαχα.τρελος..μπαφιαζω στις χλωρίνες κ την άλλη μέρα κάνω το πρώτο θετικό τεστ...κ τώρα περιμένω τον μαραγκό...ότι να ναι σε μισή ώρα να μου φέρει τα ντουλάπια είμαι ζαβλακωμενη από το ουτροτζεσταν θα νομίζει ο άνθρωπος παίρνω ουσίες χαχαχαχαχαχα.δυο δωράκια φέτος.μπουσουλινι και κουζινα

Στο ιστορικό σου έχεις και έναν γιο σαν τα ψηλά βουνά και αυτό θα κοιτάς! Οι ατυχίες είναι ατυχίες και τόσες γυναίκες έρχονται αντιμέτωπες, αλλά και αυτές κάποια στιγμή τελειώνουν!! Αρκετές δεν είναι τρεις;; Εε αντε να πάνε από κει που ήρθαν!!! 

Just now, kons27 είπε:

Κορίτσια sos....

Χοριακη 347.20  και προγεστερόνη 1.2...

Η γυναικολόγος Μ είπε ότι με τέτοια τιμή προγεστερόνης δεν θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη....να Μην βάλω ούτε ουτρο και να το αφήσω έτσι...τι πιστεύετε??

Δεν το ξέρω κορίτσι μου αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω!! Η χοριακη σου καλή δεν είναι; Γιατί έκανες μέτρηση προγεστερονης;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Στο ιστορικό σου έχεις και έναν γιο σαν τα ψηλά βουνά και αυτό θα κοιτάς! Οι ατυχίες είναι ατυχίες και τόσες γυναίκες έρχονται αντιμέτωπες, αλλά και αυτές κάποια στιγμή τελειώνουν!! Αρκετές δεν είναι τρεις;; Εε αντε να πάνε από κει που ήρθαν!!! 

Δεν το ξέρω κορίτσι μου αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω!! Η χοριακη σου καλή δεν είναι; Γιατί έκανες μέτρηση προγεστερονης;;

Η χοριακη καλή είναι...Μ είπε η γυναικολόγος γτ έχω σταγόνες ροζ

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Η χοριακη καλή είναι...Μ είπε η γυναικολόγος γτ έχω σταγόνες ροζ

μια χοριακη εχεις κανει? η χοριακη πρεπει να επαναληυθει μετα απο 48 ωρες για να βγει συμπερασμα. 

προγεστερονη ειναι πολυ χαμηλη οντως αλλα επειδη κ τα μικροβιολογικα κανουν λαθη πολλες φορες πρεπει να επαναλαβεις.

γενικα παντως αν ειναι πραγματικη η τιμη της προγεστερονης ειναι δυσκολο οντως να ειναι κατι φυσιολογικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

μια χοριακη εχεις κανει? η χοριακη πρεπει να επαναληυθει μετα απο 48 ωρες για να βγει συμπερασμα. 

προγεστερονη ειναι πολυ χαμηλη οντως αλλα επειδη κ τα μικροβιολογικα κανουν λαθη πολλες φορες πρεπει να επαναλαβεις.

Μια έκανα ναι...θα ξανά επαναλάβω την Δευτέρα...έως τότε με τα ουτρο τι ν κάνω δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Μια έκανα ναι...θα ξανά επαναλάβω την Δευτέρα...έως τότε με τα ουτρο τι ν κάνω δεν ξέρω

οτι σπυ ειπε η γιατρος . κ επειδη ειναι ακομα πολυ νωρις κ δεν ξερεις τι γινετε καλητερα να μην παρεις κ να ακολοθουσεις τις οδηγιες της γιατρου. ποσες μερες εχεις καθηστερηση? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Μια έκανα ναι...θα ξανά επαναλάβω την Δευτέρα...έως τότε με τα ουτρο τι ν κάνω δεν ξέρω

Μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη; Μου κάνει εντύπωση που σου είπε να μην το παλέψεις καν! 

Link to comment
Share on other sites

τα ουτρο να ξερεις τοσο νωρις δεν βοηθανε σε τιποτα . μπορει να σταματησει το αιμα αλλα θα ειναι εικονικο ολο αυτο. 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη; Μου κάνει εντύπωση που σου είπε να μην το παλέψεις καν! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

τα ουτρο να ξερεις τοσο νωρις δεν βοηθανε σε τιποτα . μπορει να σταματησει το αιμα αλλα θα ειναι εικονικο ολο αυτο. 

 

Δεν το ήξερα αλλά τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Είναι τυχαίο να μην ανταποκρίνεται η προγεστερονη σε μια εγκυμοσύνη;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...