Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Περιοδος μετα αποξεση


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλως σας βρηκα. Ευχομαι ολες μας να ξεπερασουμε τα δυσκολα κ συντομα να μιλαμε για τα ευχαριστα κ τα θετικα τεστ μας . Παρολα αυτα ομως δυστυχως ειμαι κ εγω παθουσα κ ταλαιπωρημενη. Ειχα παλινδρομη στην 6η βδομαδα και εκανα αποξεση 17 νοεμβρη του 20. Η πρωτη περιοδος ηταν πιο ηρεμη σχετικα με το αιμα που ειχα παντα αλλα ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν αγχωνεται . Η δευτερη αργησε να ερθει λιγες μερες κ μεχρι να ξεκινησει ειχα λιγα καφε . Ξεκινησε κ η ροη ηταν εντονη . Παρολα αυτα ομως ενω εδειχνε ορι σταματαει με καφε στις 8 μερες προχθες δλδ , στη 10τη σημερα εβγαλα ξανα αιμα. Το εχει παθει καμια σας; Εχει σχετικη εμπειρια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πολύ λυπάμαι για την απώλειά σου. Έχω βιώσει 2 παλίνδρομες και 2 αποξέσεις. Ξέρω ότι είναι δύσκολα αλλά θα βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις και να κάνεις ξανά όνειρα :) Μην ανησυχείς για την περίοδο. Μετά την πρώτη μου απόξεση μου ήρθε περίοδος περίπου 1 μήνα μετά με ελάχιστο αίμα. Μετά από 2 εβδομάδες είχα λίγο αίμα και καφέ και μετά από 2 περίπου εβδομάδες μου ήρθε πάλι περίοδος. Μην σε ανησυχεί. Φυσικά να το παρακολουθήσεις αλλά δεν είναι κάτι πιστεύω. Μετά την απόξεση πήγες φαντάζομαι στο γιατρό να επιβεβαιώσει ότι όλα είναι εντάξει (;;). Κάποιες φορές το σώμα μας χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνο. Δώσε και στο σώμα σου και στον εαυτό σου χρόνο και μη στενοχωριέσαι. Μετά την 1η παλίνδρομη έμεινα έγκυος μετά από 4 μήνες και δυστυχώς πέρασα τα ίδια. Αλλά μετά τη 2η απόξεση μου ήρθε περίοδος 1 φορά και μετά τίποτα. Και τώρα ο γιος μου είναι σχεδόν 9 μηνών ;) 

Καλή συνέχεια και καλό κουράγιο σου εύχομαι! Όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα!!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...