Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !!Νόμιζα πως ήμουν η μοναδική και ότι είναι κάτι κακό.

Οχι πολλές κοπέλες έχουν θέμα στην εγκυμοσύνη που οι περισσότερες δεν είχαν ποτέ γενικά πρόβλημα σε λίγο καιρό θα είσαι καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, βιολετα3 said:

Σε ευχαριστώ πολύ !!Νόμιζα πως ήμουν η μοναδική και ότι είναι κάτι κακό.

Μην σε ανησυχει καθολου αυτο το θεμα, ειναι παρα πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Ειναι ακρως ενοχλητικο και αβολο, αλλα δυστυχως ειναι και αυτο στο προγραμμα. Οπως πολλα αλλα! Και επειδη υπαρχει και περισσοτερο αιμα στο σωμα μας (η καρδια κανει υπερωριες και παραγει 40% περισσοτερο αιμα τωρα!) ματωνουν και ευκολα αλλα ουτε αυτο να σε ανησυχει. Και πολλες φορες φευγουν μετα τον τοκετο, οποτε οπλισου με υπονονη και προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι! Εμενα με εχει βοηθησει αρκετα μια φυτικη κρεμα, fytoroid λεγεται και ακομα πιο παλια, πριν καμια 10αρια χρονια που ειχα ξαναβγαλει, μου χαν δωσει μια κρεμα απο λιπος καρχαρια (!!!) επισης πολυ αποτελεσματικη! 

2 hours ago, Blondie 2020 said:

Κοριτσια επαναφερω το ερωτημα γιατι ειμαι σε διλημμα! Το εμβολιο θα το κανετε; Ακουω για μεταλλαξεις παλι κ αγχωνομαι!

Εγω ψιλοφοβαμαι να το κανω, ο γιατρος μου λεει οχι, αλλα απο την αλλη φοβαμαι και τον κορονοιο! Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα! 

Εμενα εδω 2-3 μερες με εχουν επισκεφτει μυκητες... Αλλη ταλαιπωρια απο κει! Φαγουρα, καψιμο, ξηροτητα... αλλα κι αυτο ξερω οτι ειναι συχνο φαινομενο στην εγκυμοσυνη. 

Κοριτσια να ρωτησω, υποφερει καμια απο δυσπεψιες, καουρες, παλινδρομησεις και τετοια; Εγω απο την αρχη ειχα θεματακια, αλλα τωρα εχω παρατηρησει καποιες φορες οτι με πιανει μια δυσφορια, κυριως μετα απο φαγητο, και νοιωθω ενα κομπο στο λαιμο σαν κατι να με πιεζει. Το νοιωθει και καμια αλλη μηπως αυτο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , depifish είπε:

Μην σε ανησυχει καθολου αυτο το θεμα, ειναι παρα πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Ειναι ακρως ενοχλητικο και αβολο, αλλα δυστυχως ειναι και αυτο στο προγραμμα. Οπως πολλα αλλα! Και επειδη υπαρχει και περισσοτερο αιμα στο σωμα μας (η καρδια κανει υπερωριες και παραγει 40% περισσοτερο αιμα τωρα!) ματωνουν και ευκολα αλλα ουτε αυτο να σε ανησυχει. Και πολλες φορες φευγουν μετα τον τοκετο, οποτε οπλισου με υπονονη και προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι! Εμενα με εχει βοηθησει αρκετα μια φυτικη κρεμα, fytoroid λεγεται και ακομα πιο παλια, πριν καμια 10αρια χρονια που ειχα ξαναβγαλει, μου χαν δωσει μια κρεμα απο λιπος καρχαρια (!!!) επισης πολυ αποτελεσματικη! 

Εγω ψιλοφοβαμαι να το κανω, ο γιατρος μου λεει οχι, αλλα απο την αλλη φοβαμαι και τον κορονοιο! Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα! 

Εμενα εδω 2-3 μερες με εχουν επισκεφτει μυκητες... Αλλη ταλαιπωρια απο κει! Φαγουρα, καψιμο, ξηροτητα... αλλα κι αυτο ξερω οτι ειναι συχνο φαινομενο στην εγκυμοσυνη. 

Κοριτσια να ρωτησω, υποφερει καμια απο δυσπεψιες, καουρες, παλινδρομησεις και τετοια; Εγω απο την αρχη ειχα θεματακια, αλλα τωρα εχω παρατηρησει καποιες φορες οτι με πιανει μια δυσφορια, κυριως μετα απο φαγητο, και νοιωθω ενα κομπο στο λαιμο σαν κατι να με πιεζει. Το νοιωθει και καμια αλλη μηπως αυτο; 

Εγω εχω πάρα πολλές καούρες και Παλινδρομησεις βέβαια δεν ξέρω αν φταίει το γαρύφαλλελαιο που έχω στο δόντι και γίνετε όλο αυτό αλλά τις τελευταίες μέρες είμσι χάλια σόι το στομάχι!!! 

Μύκητες πολύ συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη αν θες να απαλλαγείς γρηγορότερα κόψε λίγο την ζάχαρη είναι τροφή για τους μύκητες όπου και νά έχουμε...Δεν ξέρω βέβαια αν μπορείς να βάλεις φάρμακο...

Και εγώ τους φοβάμαι πολύ εφόσον και φοράω σερβιέτακι λόγο ούτροτζεσταν αλλά αλλάζω κάθε μία ώρα...Το βράδυ επειδή είμαι ξάπλα μετά το μπάνιο φοράω μόνο εσώρουχο...είναι πολύ καλύτερα!! 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, depifish said:

Μην σε ανησυχει καθολου αυτο το θεμα, ειναι παρα πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Ειναι ακρως ενοχλητικο και αβολο, αλλα δυστυχως ειναι και αυτο στο προγραμμα. Οπως πολλα αλλα! Και επειδη υπαρχει και περισσοτερο αιμα στο σωμα μας (η καρδια κανει υπερωριες και παραγει 40% περισσοτερο αιμα τωρα!) ματωνουν και ευκολα αλλα ουτε αυτο να σε ανησυχει. Και πολλες φορες φευγουν μετα τον τοκετο, οποτε οπλισου με υπονονη και προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι! Εμενα με εχει βοηθησει αρκετα μια φυτικη κρεμα, fytoroid λεγεται και ακομα πιο παλια, πριν καμια 10αρια χρονια που ειχα ξαναβγαλει, μου χαν δωσει μια κρεμα απο λιπος καρχαρια (!!!) επισης πολυ αποτελεσματικη! 

Εγω ψιλοφοβαμαι να το κανω, ο γιατρος μου λεει οχι, αλλα απο την αλλη φοβαμαι και τον κορονοιο! Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα! 

Εμενα εδω 2-3 μερες με εχουν επισκεφτει μυκητες... Αλλη ταλαιπωρια απο κει! Φαγουρα, καψιμο, ξηροτητα... αλλα κι αυτο ξερω οτι ειναι συχνο φαινομενο στην εγκυμοσυνη. 

Κοριτσια να ρωτησω, υποφερει καμια απο δυσπεψιες, καουρες, παλινδρομησεις και τετοια; Εγω απο την αρχη ειχα θεματακια, αλλα τωρα εχω παρατηρησει καποιες φορες οτι με πιανει μια δυσφορια, κυριως μετα απο φαγητο, και νοιωθω ενα κομπο στο λαιμο σαν κατι να με πιεζει. Το νοιωθει και καμια αλλη μηπως αυτο; 

Καουρες εχω κ εγω, σα να εχω σπιρτο στο λαιμο μου! Ειδικα αν φαω κ μετα ξαπλωσω ανασκελα. Αλλα δεν κρατανε πολυ προς το παρον! Υπομονη με τους μυκητες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια επαναφερω το ερωτημα γιατι ειμαι σε διλημμα! Το εμβολιο θα το κανετε; Ακουω για μεταλλαξεις παλι κ αγχωνομαι!

Εγώ ρε κορίτσι δεν θα το κάνω σκέφτομαι πως δεν γίνω ούτε εγώ πειραματόζωο ούτε το έμβρυο που κουβαλάω ούτε το μωρό που θηλαζω αυτή τη στιγμή (και ας λένε πως δεν επιρρεαζει και γιατί να το πιστέψω στο κάτω κάτω ?? Κανένας δεν παίρνει την ευθύνη) !! Το εμβόλιο είναι σε πειραματική φάση πάνω μας! Και όλο το αλλάζουν αν κάτι δεν πάει καλά όπως ότι το άστρα που το έκανα νέοι και μετά έβλεπαν τ' άστρα και τώρα έχουν ανεβάσει τον ηλικιακο όρο .... Σκέφτομαι τι θα μπορούσε να μου συμβεί (σπάνιο λένε αλλά και γιατί όχι σε εμένα??) Δεν ξέρω καν αν θα το έκανα αν δεν ήμουν έγκυος τώρα σίγουρα όχι ... Εμένα ο γιατρός δεν μου έχει πει να το κάνω δεν το έχει αναφέρει καν σαν θέμα συζήτησης και γω δεν τον ρωτάω γιατί δεν θα μου αλλάξει γνώμη !!

Μηκυτες και γω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είναι μην σου τύχουν μια φορά μετά όλο υποτροπιάζουν !!! 

Τώρα είχα πάθει ουρολοίμωξη όπως είχα πάθει και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι συχνό φαινόμενο και αυτό και χωρίς σύμπτωματα σε εμένα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια επαναφερω το ερωτημα γιατι ειμαι σε διλημμα! Το εμβολιο θα το κανετε; Ακουω για μεταλλαξεις παλι κ αγχωνομαι!

Δεν θα το κάνω ,φοβάμαι πολύ και για μένα γιατί έχω αλλά 3 παιδιά και για το μωρό.Αργοτερα ίσως το κάνω ,έτσι κ αλλιώς κανείς δεν έχει πει πως σου εξασφαλίζει ανοσία μια ζωή .Εγώ επειδή έχω παιδιά στο σχολείο κ εφηβεία ,αυτό που κάνουμε είναι να προσέχουμε πολύ .

1 hour ago, depifish είπε:

Μην σε ανησυχει καθολου αυτο το θεμα, ειναι παρα πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Ειναι ακρως ενοχλητικο και αβολο, αλλα δυστυχως ειναι και αυτο στο προγραμμα. Οπως πολλα αλλα! Και επειδη υπαρχει και περισσοτερο αιμα στο σωμα μας (η καρδια κανει υπερωριες και παραγει 40% περισσοτερο αιμα τωρα!) ματωνουν και ευκολα αλλα ουτε αυτο να σε ανησυχει. Και πολλες φορες φευγουν μετα τον τοκετο, οποτε οπλισου με υπονονη και προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι! Εμενα με εχει βοηθησει αρκετα μια φυτικη κρεμα, fytoroid λεγεται και ακομα πιο παλια, πριν καμια 10αρια χρονια που ειχα ξαναβγαλει, μου χαν δωσει μια κρεμα απο λιπος καρχαρια (!!!) επισης πολυ αποτελεσματικη! 

Εγω ψιλοφοβαμαι να το κανω, ο γιατρος μου λεει οχι, αλλα απο την αλλη φοβαμαι και τον κορονοιο! Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα! 

Εμενα εδω 2-3 μερες με εχουν επισκεφτει μυκητες... Αλλη ταλαιπωρια απο κει! Φαγουρα, καψιμο, ξηροτητα... αλλα κι αυτο ξερω οτι ειναι συχνο φαινομενο στην εγκυμοσυνη. 

Κοριτσια να ρωτησω, υποφερει καμια απο δυσπεψιες, καουρες, παλινδρομησεις και τετοια; Εγω απο την αρχη ειχα θεματακια, αλλα τωρα εχω παρατηρησει καποιες φορες οτι με πιανει μια δυσφορια, κυριως μετα απο φαγητο, και νοιωθω ενα κομπο στο λαιμο σαν κατι να με πιεζει. Το νοιωθει και καμια αλλη μηπως αυτο; 

Έχω παρατηρήσει πως με πιάνει καμιά φορά αν φάω τυρί ψημένο πχ τοστ ,επίσης καμιά φορά νιώθω να μου ανεβαίνει το φαγητό πίσω .Στα κορίτσια μου είχα από νωρίς καούρες σε σημείο να καίγομαι ,τώρα δεν έχω καμιά φορά ,για της καούρες σουσάμι κορίτσια να δοκιμάσετε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Brigitt είπε:

Κορίτσια έχετε πάει πουθενά το 3ημερο ?? Εμείς ήρθαμε Γύθειο και έχει ξεφύγει το μάτι μου (και στο στομάχι μου μαζί) λίγο ακόμα σπίτι κλεισμένη θα είχα τρελαθεί !!!

Τυχερή!!! Εγώ όχι σπίτι γενικά όλη μέρα σπίτι μου έχει πει ο γιατρός ξεκούραση...Εύχομαι να έχουν αλλάξει τα πράγματα στην επόμενη επίσκεψη!!!Περισσότερο για να μου φύγει το άγχος!!

Εντάξει δικαιολογίσε να ξεφύγεις λίγο λογικό είναι!! Ωραίο το Γύθειο οδηγανε λίγο άτσαλα θυμάμαι αλλά γενικά μου άρεσε!!! Καλά να περάσετε!!! 

4 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια επαναφερω το ερωτημα γιατι ειμαι σε διλημμα! Το εμβολιο θα το κανετε; Ακουω για μεταλλαξεις παλι κ αγχωνομαι!

Εγώ να σου πω την γνώμη μου ούτε καν το σκέφτομαι από πολλές απόψεις πρώτα από όλα δεν έχουν βασικά στοιχεία πως δεν επηρεάζει το έμβρυο έπειτα ειναι ένα εμβόλιο που περιέχει τον ιό εξασθένισμενο και αν αρρωστήσεις τελικά από το εμβόλιο???Αρκετοί γνωστοί μου μετά το εμβόλιο αρρώστησαν...Τέλος είναι ένα εμβόλιο το οποίο για την σοβαρότητα του θέματος είναι πολύ γρήγορο χωρίς δοκιμές!!! Όταν για τα πιο απλά εμβόλια χρειάστηκαν περισσότερα χρόνια!!!Αυτή είναι η δική άποψη ότι φοβάμαι μην κολλήσω είναι γεγονός αλλά περισσότερο φοβάμαι τις επιπτώσεις του εμβολίου...Απο εκεί και έπειτα είναι στην κρίση του καθενός αν θα το κάνει η όχι... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Penny28 είπε:

Τυχερή!!! Εγώ όχι σπίτι γενικά όλη μέρα σπίτι μου έχει πει ο γιατρός ξεκούραση...Εύχομαι να έχουν αλλάξει τα πράγματα στην επόμενη επίσκεψη!!!Περισσότερο για να μου φύγει το άγχος!!

Εντάξει δικαιολογίσε να ξεφύγεις λίγο λογικό είναι!! Ωραίο το Γύθειο οδηγανε λίγο άτσαλα θυμάμαι αλλά γενικά μου άρεσε!!! Καλά να περάσετε!!! 

Αφού σου είπε ξεκούραση ξεκούραση τότε αυτό είναι το σημαντικότερο !! Ευχαριστούμε! Εγώ μωρέ έχω και τον μικρό που τις τελευταίες μέρες που ο άντρας μου λείπει όλη μέρα μόνη μου τον κυνηγάω κοντευα να τρελαθώ εδώ τον έχουμε και οι δύο περναει και αυτός ευχάριστα !! Έτσι όπως οδηγούν στην Αθήνα πιστεύω μόνο στην Ινδία θα μπορούσε να μου κάνει εντύπωση η οδήγηση χαχα!! Είναι όμορφα πάντως έχω φάει ότι τρώγεται σε σημείο να σκαω γιατί λέμε ε φέρε και αυτό φέρε και αυτό στο τέλος τα μπουκωνουμε μετά καούρα άλλο πράγμα και γω και δικαιολογημένα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Brigitt είπε:

Αφού σου είπε ξεκούραση ξεκούραση τότε αυτό είναι το σημαντικότερο !! Ευχαριστούμε! Εγώ μωρέ έχω και τον μικρό που τις τελευταίες μέρες που ο άντρας μου λείπει όλη μέρα μόνη μου τον κυνηγάω κοντευα να τρελαθώ εδώ τον έχουμε και οι δύο περναει και αυτός ευχάριστα !! Έτσι όπως οδηγούν στην Αθήνα πιστεύω μόνο στην Ινδία θα μπορούσε να μου κάνει εντύπωση η οδήγηση χαχα!! Είναι όμορφα πάντως έχω φάει ότι τρώγεται σε σημείο να σκαω γιατί λέμε ε φέρε και αυτό φέρε και αυτό στο τέλος τα μπουκωνουμε μετά καούρα άλλο πράγμα και γω και δικαιολογημένα ...

Ναι έχεις ένα δίκιο σε αυτό με την οδήγηση!!Αυτό με το φαγητό δεν μου έχει συμβεί ακόμα αν σκεφτείς πως από τότε που άνοιξε η καραντίνα εχω βγει μόνο για καφέ κάνα 3αρι φορές κατά τύχη!!Για φαγητό ούτε λόγος ειδικά τώρα με την διατροφή αστο!!!Κρατιέμαι για να μην φάω ότι γλυκό υπάρχει έχω και καμπύλη την άλλη εβδομάδα μία εμπειρία που θα μου μείνει αξέχαστη από όπου και να το δεις από το συροπι από το ότι 3 ώρες είσαι εκεί μέσα μόνη...θα μιλάω στον τοίχο χαχαχααα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου μόλις ένιωσα κανονική κλωτσιά όχι αστεία!!!

Τι τέλειαααα!!!!!Εγώ άργησα να καταλάβω ότι ήταν κλωτσιές όταν έγιναν δυνατές τότε κατάλαβα ότι ήταν κλωτσιά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny28 είπε:

Ναι έχεις ένα δίκιο σε αυτό με την οδήγηση!!Αυτό με το φαγητό δεν μου έχει συμβεί ακόμα αν σκεφτείς πως από τότε που άνοιξε η καραντίνα εχω βγει μόνο για καφέ κάνα 3αρι φορές κατά τύχη!!Για φαγητό ούτε λόγος ειδικά τώρα με την διατροφή αστο!!!Κρατιέμαι για να μην φάω ότι γλυκό υπάρχει έχω και καμπύλη την άλλη εβδομάδα μία εμπειρία που θα μου μείνει αξέχαστη από όπου και να το δεις από το συροπι από το ότι 3 ώρες είσαι εκεί μέσα μόνη...θα μιλάω στον τοίχο χαχαχααα... 

Πωπω πρέπει να κάνεις διατροφή?? Σκέτη πικρά αυτό να σου λένε πως πρέπει άλλο να το κάνεις με την καρδιά σου αχ πως αντέχεις !!! Χαχαχα καλέ μπορείς να φεύγεις να πας δηλαδή το πρωι να μετά από μια ώρα ξανά και μετά από μια ώρα πάλι αν με μένεις κοντά εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάτσει εκεί 2 ώρες με τον άντρα μου αυτή τη φορά δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Penny28 είπε:

Τι τέλειαααα!!!!!Εγώ άργησα να καταλάβω ότι ήταν κλωτσιές όταν έγιναν δυνατές τότε κατάλαβα ότι ήταν κλωτσιά!!!

Εγώ σήμερα είμαι 20+4 ημερών τόσες μέρες ένιωθα μόνο κάτι πεταρισματα χωρίς να ξέρω αν είναι το μωρό η όχι ,πριν έφαγα λίγη κρέπα δεν τρώω γλυκά (τι ήθελα γιατί νομίζω ήταν λίγο ξυνή η ζύμη και ανχωθηκα μην ήταν χαλασμένη και πάθω καμία δηλητηρίαση)και δεν σταματούσε να κλωτσαει και το έβλεπε και ο άντρας μου,νομίζω από δω και πέρα θα κλωτσαει κανονικά

πρίν από 26 λεπτά , Brigitt είπε:

Πωπω πρέπει να κάνεις διατροφή?? Σκέτη πικρά αυτό να σου λένε πως πρέπει άλλο να το κάνεις με την καρδιά σου αχ πως αντέχεις !!! Χαχαχα καλέ μπορείς να φεύγεις να πας δηλαδή το πρωι να μετά από μια ώρα ξανά και μετά από μια ώρα πάλι αν με μένεις κοντά εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάτσει εκεί 2 ώρες με τον άντρα μου αυτή τη φορά δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω 

Κορίτσια σε πια βδομάδα γίνεται η καμπύλη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...