Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλά! Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα? 

Φυσικά στείλε μου,θα σου έστελνα εγώ αλλά δεν ξέρω πως γινεται

2 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Μια απο τα ιδια .Εγω εχω τη β επιπεδου στις 22 ..τρελο αγχος συν οτι εκανα σημερα και το πληρη ελεγχο ΝΙPT και τρεμω μεχρι να παρω τα αποτελεσματα στα χερια μου!Ας βοηθησει η Παναγια για ολες μας να κρατησουμε στην αγκαλια μας γερα παιδια!!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι...υπομονή μέχρι να πάρεις τα αποτελέσματα..αμήν Παναγία μου να μας βοηθήσει όλες να είναι τα μωράκια μας καλά μέχρι τέλους....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Brigitt είπε:

Απλά η μόνη βλακεία είναι πως για τον πόνο κάνει μόνο το ντεπον δεν κάνει να πάρεις αντιφλεγμονώδη εγώ που υπέφερα από τον πόνο και δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια μου επέτρεψε να πάρω ένα αντιφλεγμονώδη αλλά μόνο ένα οπότε δεν αντέχω καθόλου το πήρα ένα βράδυ και κοιμήθηκα ... Γενικά επιτρέπεται να κάνεις οδοντιατρικές πράξεις σε όποιον μήνα και αν είσαι αν επείγουν αλλιώς είναι πολύ επικίνδυνο μου έλεγε ο γιατρός ότι ο συνεχόμενος έντονος πόνος του δοντιού συγκεκριμένα μπορεί να προκαλέσει πρόωρες συσπάσεις στη μήτρα και αγχώθηκε μέχρι να τελειώσω την όλη διαδικασία που μου κράτησε έναν μήνα εμένα ...

Κι εγώ από τον πόνο μια βδομάδα έτρωγα πολύ λίγο είχα χάσει δύο κιλά τοτε

Μόλις τελείωσα ουφφφ κάπως ξαλάφρωσα!!!Βέβαια δεν μου έκανε αναισθησία υπήρξαν κάποιες φορές που πονεσα αλλά εντάξει πέρασε σε 10 λεπτάκια είχε βάλει το βαμβάκι και το κλείσαμε!!!Ευτυχώς με ανακούφισε θα ρίξω έναν ύπνοοοοο!!! Σε 6μερες έχω αλλαγή και μετά απονεύρωση και σφράγισμα!!!!Ελπίζω να μην ξανά ζήσω τέτοιο πράγμα!!!! 

16 ώρες πρίν, depifish είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ουτε κι εγω το χω με το νερο, και σημερα στον υπερηχο ειδε οτι εχω πολλες συσπασεις και μου ειπε ξεκουραση γενικα, μαγνησιο (που ηδη παιρνω) και πολυ νερο! Δεν ξερω αλλα μαλλον θα παιζει καποιο ρολο σε αυτο. 

Πηγα σημερα κι εγω για τη β' επιπεδου, ολα καλα! Μισο κιλο παιδι και μου πανε και οτι ειναι ψηλο παιδι. Και γω αναρωτιεμαι απο που θα βγει αυτο το ψηλο παιδι απο μια τοσο δα τρυπουλα! Σκεφτομουν παλι και αυτα τα κρατς και αγχωθηκα! αχαχχα! Αλλα εχω ακομα πολυ καιρο για να αγχωθω για κατι τετοιο! Επιβεβαιωσαμε οτι ειναι κοριτσακι και ηρθε η ωρα για ψωνια! Καλα αυτο το patpat το εχω μπανισει απο πριν μεινω εγκυος! Εχει φοβερα σχεδια, δεν ξερεις τι να πρωτοπαρεις! Εχω δει καποια απο κοντα απο φιλες και φιλους που πηραν, μια χαρα μου φανηκαν νομιζω αυτα που ειδα. 

Μπραβοο με το καλό το κοριτσάκι σου!!Όλα τέλεια!!!Θέλω και εγώ να πάρω από το σαιτ από αυτό βέβαια δεν έχει πάρει καμία γνωστή μου για να δω πως ειναι ίσως πάρω κάνα 5-6 φορμάκια για αρχή να δω πως θα βγουν!!!Έχει κάτι σετακια μούρλιαααα!!!Δεν ξέρω αν το έχετε δει μια βύσσινη ολόσωμη με ίδια κορδέλα που από μέσα έχει φανελάκι με τριαντάφυλλα όλο μπροστά μου έρχετε το έχω βάλει στο μάτι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Penny28 είπε:

Μόλις τελείωσα ουφφφ κάπως ξαλάφρωσα!!!Βέβαια δεν μου έκανε αναισθησία υπήρξαν κάποιες φορές που πονεσα αλλά εντάξει πέρασε σε 10 λεπτάκια είχε βάλει το βαμβάκι και το κλείσαμε!!!Ευτυχώς με ανακούφισε θα ρίξω έναν ύπνοοοοο!!! Σε 6μερες έχω αλλαγή και μετά απονεύρωση και σφράγισμα!!!!Ελπίζω να μην ξανά ζήσω τέτοιο πράγμα!!!! 

Μπραβοο με το καλό το κοριτσάκι σου!!Όλα τέλεια!!!Θέλω και εγώ να πάρω από το σαιτ από αυτό βέβαια δεν έχει πάρει καμία γνωστή μου για να δω πως ειναι ίσως πάρω κάνα 5-6 φορμάκια για αρχή να δω πως θα βγουν!!!Έχει κάτι σετακια μούρλιαααα!!!Δεν ξέρω αν το έχετε δει μια βύσσινη ολόσωμη με ίδια κορδέλα που από μέσα έχει φανελάκι με τριαντάφυλλα όλο μπροστά μου έρχετε το έχω βάλει στο μάτι... 

Άντε θα περάσει σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! 

Καλέ εγώ τις έχω πάρει κάτι σούπερ σέξυ σινολακια για το επόμενο καλοκαίρι χαχαχαχα κάτι λεοπαρ απο εκεί , που δεν είμαι του λεοπαρ αλλά μόλις τα είδα τρελάθηκα αυτό το σορτσάκι βρακάκι με κοντό μπλουζάκι από πάνω !!! Αχ μέσα στη μόδα το παιδί, πήρα 6 σινολακια και έξτρα κορδέλες  ... Και δρομολογήθηκαν πολύ γρήγορα Τετάρτη νομίζω τα παρήγγειλα σήμερα τα φορτώσανε σε μεταφορικό λέει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Brigitt είπε:

Άντε θα περάσει σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! 

Καλέ εγώ τις έχω πάρει κάτι σούπερ σέξυ σινολακια για το επόμενο καλοκαίρι χαχαχαχα κάτι λεοπαρ απο εκεί , που δεν είμαι του λεοπαρ αλλά μόλις τα είδα τρελάθηκα αυτό το σορτσάκι βρακάκι με κοντό μπλουζάκι από πάνω !!! Αχ μέσα στη μόδα το παιδί, πήρα 6 σινολακια και έξτρα κορδέλες  ... Και δρομολογήθηκαν πολύ γρήγορα Τετάρτη νομίζω τα παρήγγειλα σήμερα τα φορτώσανε σε μεταφορικό λέει 

Να περάσει Παναγία μου να φύγει και ένα άγχος πραγματικά αγχώνομαι με το παραμικρό τον ρώτησα πόσες φορές αν επηρεάσει κάτι το μωρό....Η μπέμπα κλωτσάγε θα έλεγε "άσε την μάνα μου ήσυχη ρεεε" χαχααα...Να γελάσουμε και λίγο!!

Θα πάρω και εγώ τα έχω δει αυτά που λες για όταν γεννήσουμε νομίζω δεν έχει κάτι με μπερδευουν λίγο τα νούμερα στα σαιτ...πχ έχει 54,56 κτλπ και δεν ξέρω τι αντίστοιχει στους μήνες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny28 είπε:

Να περάσει Παναγία μου να φύγει και ένα άγχος πραγματικά αγχώνομαι με το παραμικρό τον ρώτησα πόσες φορές αν επηρεάσει κάτι το μωρό....Η μπέμπα κλωτσάγε θα έλεγε "άσε την μάνα μου ήσυχη ρεεε" χαχααα...Να γελάσουμε και λίγο!!

Θα πάρω και εγώ τα έχω δει αυτά που λες για όταν γεννήσουμε νομίζω δεν έχει κάτι με μπερδευουν λίγο τα νούμερα στα σαιτ...πχ έχει 54,56 κτλπ και δεν ξέρω τι αντίστοιχει στους μήνες... 

Στο συγκεκριμένο το pat pat τα έχει με μηνες απλά έχω διαβάσει από πάρα πολλούς που έχουνε παραγγείλει πως οι φόρμες των ρούχων είναι μεγαλύτερες στο συγκεκριμένο σάιτ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Brigitt είπε:

Στο συγκεκριμένο το pat pat τα έχει με μηνες απλά έχω διαβάσει από πάρα πολλούς που έχουνε παραγγείλει πως οι φόρμες των ρούχων είναι μεγαλύτερες στο συγκεκριμένο σάιτ 

Ωραία θα παραγγείλω και εγώ!!!Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τα ψώνια και ανυπομονώ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Penny28 said:

Μόλις τελείωσα ουφφφ κάπως ξαλάφρωσα!!!Βέβαια δεν μου έκανε αναισθησία υπήρξαν κάποιες φορές που πονεσα αλλά εντάξει πέρασε σε 10 λεπτάκια είχε βάλει το βαμβάκι και το κλείσαμε!!!Ευτυχώς με ανακούφισε θα ρίξω έναν ύπνοοοοο!!! Σε 6μερες έχω αλλαγή και μετά απονεύρωση και σφράγισμα!!!!Ελπίζω να μην ξανά ζήσω τέτοιο πράγμα!!!! 

Μπραβοο με το καλό το κοριτσάκι σου!!Όλα τέλεια!!!Θέλω και εγώ να πάρω από το σαιτ από αυτό βέβαια δεν έχει πάρει καμία γνωστή μου για να δω πως ειναι ίσως πάρω κάνα 5-6 φορμάκια για αρχή να δω πως θα βγουν!!!Έχει κάτι σετακια μούρλιαααα!!!Δεν ξέρω αν το έχετε δει μια βύσσινη ολόσωμη με ίδια κορδέλα που από μέσα έχει φανελάκι με τριαντάφυλλα όλο μπροστά μου έρχετε το έχω βάλει στο μάτι... 

Περαστικα ευχομαι γρηγορα! Απο τους χειροτερους πονους οι πονοδοντοι! Ευχομαι να ξαμπερδεψεις γρηγορα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , depifish είπε:

Περαστικα ευχομαι γρηγορα! Απο τους χειροτερους πονους οι πονοδοντοι! Ευχομαι να ξαμπερδεψεις γρηγορα!

Σε ευχαριστώ πολύ είναι πραγματικά πήρα ένα παυσίπονο και μου έφυγε ο πόνος ακριβώς για μισή ώρα ήθελα να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο σηκώθηκα στις 4:30 το βράδυ και έτρεμα από τον πόνο!!!Προσπάθησα να αποφύγω όσο μπορώ την διαδικασία αλλά δεν γίνεται θα τρελαθώ από τον πόνο... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε πως είστε???Εγώ ευτυχώς καλύτερα με το δόντι για την ώρα!!!Το μόνο ότι αυτό το γαρύφαλλελαιο που έχει βάλει στο δόντι μου γυρνάει τα έντερα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε πως είστε???Εγώ ευτυχώς καλύτερα με το δόντι για την ώρα!!!Το μόνο ότι αυτό το γαρύφαλλελαιο που έχει βάλει στο δόντι μου γυρνάει τα έντερα... 

Καλημέρα!!! Υπομονή μέχρι να στο κλήση!!!Εγώ πολύ ανχως με την αιμορροΐδα που έβγαλα ,δεν βλέπω να φεύγει και με ανχωνει αν δεν φύγει μέχρι να έρθει η ώρα να γεννήσω .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλημέρα!!! Υπομονή μέχρι να στο κλήση!!!Εγώ πολύ ανχως με την αιμορροΐδα που έβγαλα ,δεν βλέπω να φεύγει και με ανχωνει αν δεν φύγει μέχρι να έρθει η ώρα να γεννήσω .

Μην αγχώνεσαι για αυτό θέλει χρόνο για να φύγει σε 1μηνα περίπου θα είναι παρελθόν εμένα αυτήν την στιγμή είναι πολύυυυ χάλια σαν σταφύλια συγνώμη κιόλας...Αλλα και να τις έχεις ακόμα δεν θα σου προκαλέσουν κάποιο θέμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny28 είπε:

Μην αγχώνεσαι για αυτό θέλει χρόνο για να φύγει σε 1μηνα περίπου θα είναι παρελθόν εμένα αυτήν την στιγμή είναι πολύυυυ χάλια σαν σταφύλια συγνώμη κιόλας...Αλλα και να τις έχεις ακόμα δεν θα σου προκαλέσουν κάποιο θέμα! 

Εσένα είναι εξωτερικές έτσι ?Τι βάζεις?Εμένα μου έδωσε μια κρέμα την προκτοσιναλακ αλλά έχει κορτιζόνη και την σταμάτησα φοβάμαι ,τώρα βάζω ελαιόλαδο και χαμομήλι που διάβασα.Ευτυχως δεν με πονάει νιώθω όμως ενόχληση αν κάτσω πολύ ώρα στην καρέκλα αν πάω τουαλέτα και όταν πλενομαι η σκουπίζομαι .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εσένα είναι εξωτερικές έτσι ?Τι βάζεις?Εμένα μου έδωσε μια κρέμα την προκτοσιναλακ αλλά έχει κορτιζόνη και την σταμάτησα φοβάμαι ,τώρα βάζω ελαιόλαδο και χαμομήλι που διάβασα.Ευτυχως δεν με πονάει νιώθω όμως ενόχληση αν κάτσω πολύ ώρα στην καρέκλα αν πάω τουαλέτα και όταν πλενομαι η σκουπίζομαι .

Ναι είναι εξωτερικές και εμενα και εγώ δεν βάζω τίποτα σε κρέμα φαρμακείου για τον ίδιο λόγο...Εγω απο εμπειρία μου και πριν από εγκυμοσύνη έχω να σου πω πως θα κάνει το κύκλο του συνήθως φεύγουν μετά από λίγο καιρό...Και εμενα με ενοχλούν όταν κάθομαι, κουπίζομαι, πλενομαι η περπατάω...Θελει καλό καθάρισμα και καλό στέγνωμα να μην έχει υγρασία!Το χαμομήλι που βάζεις είναι καλό έβαζα και εγώ... Πλέον έχω κουραστεί με αυτό το θέμα και απλά περιμένω να φύγουν κάνω όλα τα απαραίτητα όμως!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penny28 είπε:

Ναι είναι εξωτερικές και εμενα και εγώ δεν βάζω τίποτα σε κρέμα φαρμακείου για τον ίδιο λόγο...Εγω απο εμπειρία μου και πριν από εγκυμοσύνη έχω να σου πω πως θα κάνει το κύκλο του συνήθως φεύγουν μετά από λίγο καιρό...Και εμενα με ενοχλούν όταν κάθομαι, κουπίζομαι, πλενομαι η περπατάω...Θελει καλό καθάρισμα και καλό στέγνωμα να μην έχει υγρασία!Το χαμομήλι που βάζεις είναι καλό έβαζα και εγώ... Πλέον έχω κουραστεί με αυτό το θέμα και απλά περιμένω να φύγουν κάνω όλα τα απαραίτητα όμως!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ !!Νόμιζα πως ήμουν η μοναδική και ότι είναι κάτι κακό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα!!! Υπομονή μέχρι να στο κλήση!!!Εγώ πολύ ανχως με την αιμορροΐδα που έβγαλα ,δεν βλέπω να φεύγει και με ανχωνει αν δεν φύγει μέχρι να έρθει η ώρα να γεννήσω .

Έχω φίλη που την είχε μέχρι να γεννήσει αλλά εντάξει δεν της ήταν πρόβλημα....από ότι ακούω είναι κάπως συχνό στην εγκυμοσύνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...