Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

@Dimitra93  Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου είπε ξεκούραση, πολύ νερό να μην αγχώνομαι...Σε γενικές γραμμές είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι σηκώνομαι μόνο για φαγητό όπου και περπατάω λίγο για να πάω στη πεθερά μου που μένει ενα τετράγωνο πάρα δίπλα ε και κάνα ρούχο αν φτιάξω μέχρι εκεί...Γιατι από το προηγούμενο ραντεβού μου είχε πει ξεκούραση και νεεροοοοο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

@Dimitra93  Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου είπε ξεκούραση, πολύ νερό να μην αγχώνομαι...Σε γενικές γραμμές είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι σηκώνομαι μόνο για φαγητό όπου και περπατάω λίγο για να πάω στη πεθερά μου που μένει ενα τετράγωνο πάρα δίπλα ε και κάνα ρούχο αν φτιάξω μέχρι εκεί...Γιατι από το προηγούμενο ραντεβού μου είχε πει ξεκούραση και νεεροοοοο!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ ....να ρωτήσω τώρα κάτι άλλο?αυτή η επιμονή για πολυυυυυ νερο που μου λένε και μένα εκτος για τους γνωστούς λόγους το λένε και για κάτι συγκεκριμένο??δεν το έχω καταλάβει και όλο ξεχνάω να το ρωτήσω....γτ η αλήθεια είναι εγώ δεν το χω και πολύ με το νερο

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dimitra93 said:

Σε ευχαριστώ πολύ ....να ρωτήσω τώρα κάτι άλλο?αυτή η επιμονή για πολυυυυυ νερο που μου λένε και μένα εκτος για τους γνωστούς λόγους το λένε και για κάτι συγκεκριμένο??δεν το έχω καταλάβει και όλο ξεχνάω να το ρωτήσω....γτ η αλήθεια είναι εγώ δεν το χω και πολύ με το νερο

Η αληθεια ειναι οτι ουτε κι εγω το χω με το νερο, και σημερα στον υπερηχο ειδε οτι εχω πολλες συσπασεις και μου ειπε ξεκουραση γενικα, μαγνησιο (που ηδη παιρνω) και πολυ νερο! Δεν ξερω αλλα μαλλον θα παιζει καποιο ρολο σε αυτο. 

Πηγα σημερα κι εγω για τη β' επιπεδου, ολα καλα! Μισο κιλο παιδι και μου πανε και οτι ειναι ψηλο παιδι. Και γω αναρωτιεμαι απο που θα βγει αυτο το ψηλο παιδι απο μια τοσο δα τρυπουλα! Σκεφτομουν παλι και αυτα τα κρατς και αγχωθηκα! αχαχχα! Αλλα εχω ακομα πολυ καιρο για να αγχωθω για κατι τετοιο! Επιβεβαιωσαμε οτι ειναι κοριτσακι και ηρθε η ωρα για ψωνια! Καλα αυτο το patpat το εχω μπανισει απο πριν μεινω εγκυος! Εχει φοβερα σχεδια, δεν ξερεις τι να πρωτοπαρεις! Εχω δει καποια απο κοντα απο φιλες και φιλους που πηραν, μια χαρα μου φανηκαν νομιζω αυτα που ειδα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@depifish τέλεια χαίρομαι που πήγαν όλα καλά εμένα ο γιος μου γεννήθηκε 53 πόντους μου είπαν ψηλό για τα ελληνικά δεδομένα (βέβαια είχε να μοιάσει ο πατέρας μου 1.92) μια χαρά βγαίνει ήταν αδύνατος πολύ βέβαια αλλιώς δεν ξέρω κατά πόσο εύκολα άσε τα χρατσ μην τα σκέφτεσαι δεν είναι και νόμος !!! 

Καλέ το νερό είναι το Α και το Ω εγώ πίσω 2-3 λίτρα !!! 

Να ρωτήσω κορίτσια αν κάποια ξέρει ακούω κατά περιόδους από γυναίκες που υπογράφουν και βγαίνουν νωρίτερα (από τις 4 μέρες που είναι κανονικά) από το μαιευτήριο ... Το έχει ακούσει καμία αυτό ? Ξέρει αν γίνεται? Δεν ξέρω που να ρωτήσω !!! Και θα με ενδιέφερε να βγω λίγο νωρίτερα αν γινόταν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ μετράω μια μια τις μέρες... να φτάσει 30 Ιουνίου να πάω για την β' επιπέδου. Με έχει πιάσει τρελό άγχος κ πάλι, όπως όταν ήταν να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Ο γιατρός μου, με λέει τρελή, γιατί όλα φαίνονται πολύ καλά στον υπέρηχο, αλλά εγώ μάλλον θα ηρεμήσω μόνο όταν γεννήσω.... 

Κορίτσια, είναι καμιά κοπέλα από Ηράκλειο?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ μετράω μια μια τις μέρες... να φτάσει 30 Ιουνίου να πάω για την β' επιπέδου. Με έχει πιάσει τρελό άγχος κ πάλι, όπως όταν ήταν να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Ο γιατρός μου, με λέει τρελή, γιατί όλα φαίνονται πολύ καλά στον υπέρηχο, αλλά εγώ μάλλον θα ηρεμήσω μόνο όταν γεννήσω.... 

Κορίτσια, είναι καμιά κοπέλα από Ηράκλειο?? 

Καλημέρα κορίτσι μου καλά είμαι εσύ?την ίδια αγωνία είχα και εγώ για την β επιπέδου θα δεις όλα μια χαρά θα είναι...ναι εγώ είμαι από Ηράκλειο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, depifish είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ουτε κι εγω το χω με το νερο, και σημερα στον υπερηχο ειδε οτι εχω πολλες συσπασεις και μου ειπε ξεκουραση γενικα, μαγνησιο (που ηδη παιρνω) και πολυ νερο! Δεν ξερω αλλα μαλλον θα παιζει καποιο ρολο σε αυτο. 

Πηγα σημερα κι εγω για τη β' επιπεδου, ολα καλα! Μισο κιλο παιδι και μου πανε και οτι ειναι ψηλο παιδι. Και γω αναρωτιεμαι απο που θα βγει αυτο το ψηλο παιδι απο μια τοσο δα τρυπουλα! Σκεφτομουν παλι και αυτα τα κρατς και αγχωθηκα! αχαχχα! Αλλα εχω ακομα πολυ καιρο για να αγχωθω για κατι τετοιο! Επιβεβαιωσαμε οτι ειναι κοριτσακι και ηρθε η ωρα για ψωνια! Καλα αυτο το patpat το εχω μπανισει απο πριν μεινω εγκυος! Εχει φοβερα σχεδια, δεν ξερεις τι να πρωτοπαρεις! Εχω δει καποια απο κοντα απο φιλες και φιλους που πηραν, μια χαρα μου φανηκαν νομιζω αυτα που ειδα. 

Μπράβο @depifish μου! Με το καλο η κόρη μοντέλο! Μην σε ανησυχεί ο φυσιολογικός τοκετός, είναι η καλύτερη περίπτωση . Με την επισκληρίδειο δεν νιώθεις και πολύ πόνο και τα κοψίματα θα θρέψουν σχετικά σύντομα. Για μένα που έχω γεννήσει δυο φορές φυσιολογικά ,το γεγονός ότι μπορούσα να σηκωθώ αμέσως, να φάω κατευθείαν και να κρατάω άνετα το μωρό μου όπως με βολεύει για να θηλάσω , ήταν νομίζω ότι έπρεπε! Τώρα βέβαια και καισαρική αν χρειαστεί να γίνει, δεν το συζητάμε κι εκεί η αναρρωση είναι τάχιστη πλέον. Όλα για καλο !

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

@depifish τέλεια χαίρομαι που πήγαν όλα καλά εμένα ο γιος μου γεννήθηκε 53 πόντους μου είπαν ψηλό για τα ελληνικά δεδομένα (βέβαια είχε να μοιάσει ο πατέρας μου 1.92) μια χαρά βγαίνει ήταν αδύνατος πολύ βέβαια αλλιώς δεν ξέρω κατά πόσο εύκολα άσε τα χρατσ μην τα σκέφτεσαι δεν είναι και νόμος !!! 

Καλέ το νερό είναι το Α και το Ω εγώ πίσω 2-3 λίτρα !!! 

Να ρωτήσω κορίτσια αν κάποια ξέρει ακούω κατά περιόδους από γυναίκες που υπογράφουν και βγαίνουν νωρίτερα (από τις 4 μέρες που είναι κανονικά) από το μαιευτήριο ... Το έχει ακούσει καμία αυτό ? Ξέρει αν γίνεται? Δεν ξέρω που να ρωτήσω !!! Και θα με ενδιέφερε να βγω λίγο νωρίτερα αν γινόταν 

Στο δεύτερο τοκετό μου είχα βγει στις 2,5 ημέρες με συναίνεση μου, για να γυρίσω γρήγορα στον πρώτο μου γιο που με χρειαζόταν... το παιδί δεν είχε παρουσιάσει ικτερο και είχε κάνει και όλες τις εξετάσεις που χρειάζονταν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια το νερό είναι πολύ σημαντικό γιατί κινδυνεύουμε από αφυδάτωση ειδικά τώρα το καλοκαίρι παίζει ρόλο σε πάρα πολλά πράγματα πρέπει να ειναι η προέκταση του χεριού μου...!!!

Έχει κάνει κάποια κοπέλα σφράγισμα και απονεύρωση στην εγκυμοσύνη??? 

@Brigitt Αν θυμάμαι καλά εσύ είχες κάνει σφράγισμα στην εγκυμοσύνη έκανες και απονεύρωση?? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου καλά είμαι εσύ?την ίδια αγωνία είχα και εγώ για την β επιπέδου θα δεις όλα μια χαρά θα είναι...ναι εγώ είμαι από Ηράκλειο

Μακάρι να είναι όλα καλά! Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια το νερό είναι πολύ σημαντικό γιατί κινδυνεύουμε από αφυδάτωση ειδικά τώρα το καλοκαίρι παίζει ρόλο σε πάρα πολλά πράγματα πρέπει να ειναι η προέκταση του χεριού μου...!!!

Έχει κάνει κάποια κοπέλα σφράγισμα και απονεύρωση στην εγκυμοσύνη??? 

@Brigitt Αν θυμάμαι καλά εσύ είχες κάνει σφράγισμα στην εγκυμοσύνη έκανες και απονεύρωση?? 

 

Έχω κάνει και από τα 2 ,όλα μια χαρά επιτρέπετε μην ανχωνεσαι!!!!

4 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ μετράω μια μια τις μέρες... να φτάσει 30 Ιουνίου να πάω για την β' επιπέδου. Με έχει πιάσει τρελό άγχος κ πάλι, όπως όταν ήταν να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Ο γιατρός μου, με λέει τρελή, γιατί όλα φαίνονται πολύ καλά στον υπέρηχο, αλλά εγώ μάλλον θα ηρεμήσω μόνο όταν γεννήσω.... 

Κορίτσια, είναι καμιά κοπέλα από Ηράκλειο?? 

Έχουμε την ίδια μέρα β επιπέδου κ εμένα για 30 μου είπε μόλις δηλαδή θα κλείσω 22 βδ.Αλλα μάλλον η θα την κάνω 29 ή 1 Ιουνίου γιατί κάνουμε σε συγκεκριμένο εμβρυολογο στο Ιασώ.

13 ώρες πρίν, depifish είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ουτε κι εγω το χω με το νερο, και σημερα στον υπερηχο ειδε οτι εχω πολλες συσπασεις και μου ειπε ξεκουραση γενικα, μαγνησιο (που ηδη παιρνω) και πολυ νερο! Δεν ξερω αλλα μαλλον θα παιζει καποιο ρολο σε αυτο. 

Πηγα σημερα κι εγω για τη β' επιπεδου, ολα καλα! Μισο κιλο παιδι και μου πανε και οτι ειναι ψηλο παιδι. Και γω αναρωτιεμαι απο που θα βγει αυτο το ψηλο παιδι απο μια τοσο δα τρυπουλα! Σκεφτομουν παλι και αυτα τα κρατς και αγχωθηκα! αχαχχα! Αλλα εχω ακομα πολυ καιρο για να αγχωθω για κατι τετοιο! Επιβεβαιωσαμε οτι ειναι κοριτσακι και ηρθε η ωρα για ψωνια! Καλα αυτο το patpat το εχω μπανισει απο πριν μεινω εγκυος! Εχει φοβερα σχεδια, δεν ξερεις τι να πρωτοπαρεις! Εχω δει καποια απο κοντα απο φιλες και φιλους που πηραν, μια χαρα μου φανηκαν νομιζω αυτα που ειδα. 

Μπράβο με το καλό το κοριτσάκι σας!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

 

4 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ μετράω μια μια τις μέρες... να φτάσει 30 Ιουνίου να πάω για την β' επιπέδου. Με έχει πιάσει τρελό άγχος κ πάλι, όπως όταν ήταν να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Ο γιατρός μου, με λέει τρελή, γιατί όλα φαίνονται πολύ καλά στον υπέρηχο, αλλά εγώ μάλλον θα ηρεμήσω μόνο όταν γεννήσω.... 

Κορίτσια, είναι καμιά κοπέλα από Ηράκλειο?? 

Μια απο τα ιδια .Εγω εχω τη β επιπεδου στις 22 ..τρελο αγχος συν οτι εκανα σημερα και το πληρη ελεγχο ΝΙPT και τρεμω μεχρι να παρω τα αποτελεσματα στα χερια μου!Ας βοηθησει η Παναγια για ολες μας να κρατησουμε στην αγκαλια μας γερα παιδια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Έχω κάνει και από τα 2 ,όλα μια χαρά επιτρέπετε μην ανχωνεσαι!!!!

Έχουμε την ίδια μέρα β επιπέδου κ εμένα για 30 μου είπε μόλις δηλαδή θα κλείσω 22 βδ.Αλλα μάλλον η θα την κάνω 29 ή 1 Ιουνίου γιατί κάνουμε σε συγκεκριμένο εμβρυολογο στο Ιασώ.

Μπράβο με το καλό το κοριτσάκι σας!!!!

Ο Οδοντίατρος έχει φρικάρει και εγώ μαζί που τον βλέπω έτσι!!!Περνώ και τον γιατρό να του πω τι να κάνω και δεν τον βρίσκω!!!Στο τέλος ο Γυναικολόγος θα μου πει αν σκεφτείς για δεύτερο έχω έναν καλό μου φίλο!!Δεν θα με αντέξει άλλο χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια το νερό είναι πολύ σημαντικό γιατί κινδυνεύουμε από αφυδάτωση ειδικά τώρα το καλοκαίρι παίζει ρόλο σε πάρα πολλά πράγματα πρέπει να ειναι η προέκταση του χεριού μου...!!!

Έχει κάνει κάποια κοπέλα σφράγισμα και απονεύρωση στην εγκυμοσύνη??? 

@Brigitt Αν θυμάμαι καλά εσύ είχες κάνει σφράγισμα στην εγκυμοσύνη έκανες και απονεύρωση?? 

 

Είχα κάνει απονεύρωση στον 3ο μήνα εγκυμοσύνης 

Και αντιβίωση μπορεις να πάρει και απονεύρωση μπορείς να κάνεις κανονικά (όχι απλά μπορείς επιβάλλεται να φτιάξεις το πρόβλημα) πήγαινε σε άλλον οδοντίατρο ... Και ακτινογραφια πανοραμική μπορείς να βγάλεις κανονικά !! Σου βάζουν μια ειδική πόδια στην κοιλιά και δεν περνάει καθόλου ακτινοβολία ... Τα λέω από προσωπική πείρα τα έκανα όλα αυτά 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Brigitt είπε:

Είχα κάνει απονεύρωση στον 3ο μήνα εγκυμοσύνης 

Και αντιβίωση μπορεις να πάρει και απονεύρωση μπορείς να κάνεις κανονικά (όχι απλά μπορείς επιβάλλεται να φτιάξεις το πρόβλημα) πήγαινε σε άλλον οδοντίατρο ... Και ακτινογραφια πανοραμική μπορείς να βγάλεις κανονικά !! Σου βάζουν μια ειδική πόδια στην κοιλιά και δεν περνάει καθόλου ακτινοβολία ... Τα λέω από προσωπική πείρα τα έκανα όλα αυτά 

 

 

Μου είπε πως μπορούμε να το φτιάξουμε αφού είμαι στις τελευταίες εβδομάδες του 6ου....Υποφέρω απλά δεν έχω κοιμηθεί το ντεπον που πήρα με κράτησε για ακριβώς μισή ώρα!!!!Δεν μπορώ να φάω από τον πόνο η Μπέμπα θα αναρωτιέται!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Penny28 είπε:

Μου είπε πως μπορούμε να το φτιάξουμε αφού είμαι στις τελευταίες εβδομάδες του 6ου....Υποφέρω απλά δεν έχω κοιμηθεί το ντεπον που πήρα με κράτησε για ακριβώς μισή ώρα!!!!Δεν μπορώ να φάω από τον πόνο η Μπέμπα θα αναρωτιέται!!!

Απλά η μόνη βλακεία είναι πως για τον πόνο κάνει μόνο το ντεπον δεν κάνει να πάρεις αντιφλεγμονώδη εγώ που υπέφερα από τον πόνο και δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια μου επέτρεψε να πάρω ένα αντιφλεγμονώδη αλλά μόνο ένα οπότε δεν αντέχω καθόλου το πήρα ένα βράδυ και κοιμήθηκα ... Γενικά επιτρέπεται να κάνεις οδοντιατρικές πράξεις σε όποιον μήνα και αν είσαι αν επείγουν αλλιώς είναι πολύ επικίνδυνο μου έλεγε ο γιατρός ότι ο συνεχόμενος έντονος πόνος του δοντιού συγκεκριμένα μπορεί να προκαλέσει πρόωρες συσπάσεις στη μήτρα και αγχώθηκε μέχρι να τελειώσω την όλη διαδικασία που μου κράτησε έναν μήνα εμένα ...

Κι εγώ από τον πόνο μια βδομάδα έτρωγα πολύ λίγο είχα χάσει δύο κιλά τοτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...