Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Penny28 είπε:

Έτσι ακριβώς είναι όπως τις περιγράφεις...εγω έβαζα μια φυτική κρέμα όταν με ενοχλούσε πάρα πολύ γενικά αν τις βγάλεις μετά θα ξανά βγάζεις κατά διαστήματα όταν ζορίζεσαι...εγω ειχα πολυ μεγάλο θέμα μικρή!!!!Ευτυχώς όμως τώρα είναι καλύτερα! 

Φεύγει ποτέ ή ίσως δεν ξέρω μπαίνει μέσα ?Είμαι στην αρχή κ η ενόχληση δεν είναι τόσο τραγική αλλά φοβάμαι γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί και να ματώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι κάνετε?Έχει κάποια από σας αιμορροΐδες?Να μου πει πως είναι και πως το αντιμετώπισε?όλους αυτούς μήνες δεν είχα καθόλου δυσκοιλιότητα και με έπιασε τώρα με αποτέλεσμα να βγάλω εξωτερική αιμορροΐδα .

Ο άντρας μου πρόσφατα είχε χειρουργηθεί για αυτό το αίμα είχε απίστευτη αιμορραγία από τις αιμορροΐδες και στο χειρουργείο ο αιματοκρίτης είχε φτάσει μέχρι 16 τραγικό.... Στην εγκυμοσύνη είναι συχνό φαινομενο εγώ είχα στην προηγούμενη είχα βγάλει κάνα δυο φορές αίμα σταγωνιτσες βγάζεις πολύ αίμα ? Αν ναι να το πεις στον γιατρό θα σου δώσει πιθανότατα κάποια κρέμα και όπως λέει η διατροφή παίζει ρόλο πρέπει να αποφεύγεις κάποια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Φεύγει ποτέ ή ίσως δεν ξέρω μπαίνει μέσα ?Είμαι στην αρχή κ η ενόχληση δεν είναι τόσο τραγική αλλά φοβάμαι γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί και να ματώσει.

Φεύγει ναι εμένα δηλαδή φεύγει και έρχετε ανάλογα αν δεν προσέξω λίγο την διατροφή θα επανέλθει τώρα σίγουρα λόγο εγκυμοσύνης είναι πιο ευαίσθητες αν σπάσουν θα βγάλουν λίγο αίμα στο χαρτί όταν σκουλιζεσαι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Ο άντρας μου πρόσφατα είχε χειρουργηθεί για αυτό το αίμα είχε απίστευτη αιμορραγία από τις αιμορροΐδες και στο χειρουργείο ο αιματοκρίτης είχε φτάσει μέχρι 16 τραγικό.... Στην εγκυμοσύνη είναι συχνό φαινομενο εγώ είχα στην προηγούμενη είχα βγάλει κάνα δυο φορές αίμα σταγωνιτσες βγάζεις πολύ αίμα ? Αν ναι να το πεις στον γιατρό θα σου δώσει πιθανότατα κάποια κρέμα και όπως λέει η διατροφή παίζει ρόλο πρέπει να αποφεύγεις κάποια πράγματα

Δεν έχω καθόλου αίμα την έβγαλα μάλλον την Παρασκευή ,σήμερα κατάλαβα πως κάτι τρέχει γιατί ένιωσα κάτι σαν εξωγκομα και φοβήθηκα γιατί δεν ήξερα πως είναι οι αιμορροΐδες.Εγω ξεκινήσει κρέμα .Μέχρι στιγμής είναι στην αρχή δεν πονάω αλλά είναι ενοχλητικό,ίσως λίγο με τσούζει την ώρα που πλενομαι

πρίν από 35 λεπτά , Penny28 είπε:

Φεύγει ναι εμένα δηλαδή φεύγει και έρχετε ανάλογα αν δεν προσέξω λίγο την διατροφή θα επανέλθει τώρα σίγουρα λόγο εγκυμοσύνης είναι πιο ευαίσθητες αν σπάσουν θα βγάλουν λίγο αίμα στο χαρτί όταν σκουλιζεσαι... 

Γενικά την διατροφή μου την προσέχω ,τρώω αρκετά φρούτα ,χόρτα,σαλάτες ,όσπρια .Η αλήθεια είναι ότι δεν περπατούσα καθόλου αυτόν τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Δεν έχω καθόλου αίμα την έβγαλα μάλλον την Παρασκευή ,σήμερα κατάλαβα πως κάτι τρέχει γιατί ένιωσα κάτι σαν εξωγκομα και φοβήθηκα γιατί δεν ήξερα πως είναι οι αιμορροΐδες.Εγω ξεκινήσει κρέμα .Μέχρι στιγμής είναι στην αρχή δεν πονάω αλλά είναι ενοχλητικό,ίσως λίγο με τσούζει την ώρα που πλενομαι

Γενικά την διατροφή μου την προσέχω ,τρώω αρκετά φρούτα ,χόρτα,σαλάτες ,όσπρια .Η αλήθεια είναι ότι δεν περπατούσα καθόλου αυτόν τον καιρό.

Παίζει και το περπάτημα ρόλο εμένα ο γιατρός τότε μου είχε πει να περπατάω βέβαια τώρα την εγκυμοσύνη είναι θέμα το περπάτημα!!Πάντως μην ανησυχείς σε λίγες μέρες θα είναι παρελθόν και αν όχι δεν νομίζω να σε ενοχλήσουν και πολύ!!!Σχεδόν όλες βγάζουν στην εγκυμοσύνη εγώ πλέον τις έχω συνηθίσει αλλά δεν έχω μεγαααλο θέμα μια φεύγουν μια έρχονται... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε??? Πως είστε?? Έχω μια απορία διάβασα πως τα πολλά καρότα δεν κάνουν καλό γιατί έχουν πολλή βιταμίνη Α.... εγώ τρώω κάθε μέρα 2με 3 καρότα...ξέρει καμια κοπέλα κάτι για αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Πως είστε?? Έχω μια απορία διάβασα πως τα πολλά καρότα δεν κάνουν καλό γιατί έχουν πολλή βιταμίνη Α.... εγώ τρώω κάθε μέρα 2με 3 καρότα...ξέρει καμια κοπέλα κάτι για αυτό? 

Καλησπέρα δεν το έχω ακούσει,αλλά 3 καρότο δεν νομίζω να έχουν τόση βιταμινηΑ για να κάνουν κακο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα δεν το έχω ακούσει,αλλά 3 καρότο δεν νομίζω να έχουν τόση βιταμινηΑ για να κάνουν κακο

Έχω μια αδυναμία στα καρότα από πάντα!!! Τα τρίβω στο τρίφτη με λάδι και λεμόνι είναι η καλύτερη σαλάτα για εμένα!!!Διάβασα για την βιταμίνη Α πως δεν πρέπει να καταναλώνουμε πολύ!!Τα καρότα έχουν μπόλικη... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Penny28 είπε:

Έχω μια αδυναμία στα καρότα από πάντα!!! Τα τρίβω στο τρίφτη με λάδι και λεμόνι είναι η καλύτερη σαλάτα για εμένα!!!Διάβασα για την βιταμίνη Α πως δεν πρέπει να καταναλώνουμε πολύ!!Τα καρότα έχουν μπόλικη... 

Και εμείς τα τρώνε έτσι σαλάτα ,βέβαια όχι κάθε μέρα !!!Δεν ξέρω αν όντος 3 καρότα είναι αρκετά να έχουν τόση πολύ βιταμίνη Α

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Πολυ χάρηκα brigitt για την καλή σου β επιπεδου. Με το καλο το κοριτσάκι σας. Βιολέτα περαστικα με τις αιμορροΐδες δεν έχω προσωπική εμπειρία. Penny για τα καρότα χωρίς να είναι ειδική θεωρώ οτι 2-3 την ημέρα δεν βλάπτουν αν φοβάσαι όμως περιόρισε τις φορές που τα τρως τη βδομάδα κ ρωτα το γιατρό σου για σιγουριά. Εγω εκανα χθες την αμνιοπαρακεντηση κ σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα. Μεχρι στιγμής όλα φυσιολογικά μου είπε ο γενετιστής. Τωρα περιμένω τα υπόλοιπα την επόμενη Παρασκευή. Μια ανάσα την πήρα ομολογω. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Evan 2410 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Πολυ χάρηκα brigitt για την καλή σου β επιπεδου. Με το καλο το κοριτσάκι σας. Βιολέτα περαστικα με τις αιμορροΐδες δεν έχω προσωπική εμπειρία. Penny για τα καρότα χωρίς να είναι ειδική θεωρώ οτι 2-3 την ημέρα δεν βλάπτουν αν φοβάσαι όμως περιόρισε τις φορές που τα τρως τη βδομάδα κ ρωτα το γιατρό σου για σιγουριά. Εγω εκανα χθες την αμνιοπαρακεντηση κ σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα. Μεχρι στιγμής όλα φυσιολογικά μου είπε ο γενετιστής. Τωρα περιμένω τα υπόλοιπα την επόμενη Παρασκευή. Μια ανάσα την πήρα ομολογω. 

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Τέλεια ρε συ όλα θα πάνε καλά στο τέλος είμαι σίγουρη!!! Και θα πάρεις μια ανάσα μάθατε το φύλλο ??

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2021 at 9:54 ΜΜ, Brigitt είπε:

Ο άντρας μου πρόσφατα είχε χειρουργηθεί για αυτό το αίμα είχε απίστευτη αιμορραγία από τις αιμορροΐδες και στο χειρουργείο ο αιματοκρίτης είχε φτάσει μέχρι 16 τραγικό.... Στην εγκυμοσύνη είναι συχνό φαινομενο εγώ είχα στην προηγούμενη είχα βγάλει κάνα δυο φορές αίμα σταγωνιτσες βγάζεις πολύ αίμα ? Αν ναι να το πεις στον γιατρό θα σου δώσει πιθανότατα κάποια κρέμα και όπως λέει η διατροφή παίζει ρόλο πρέπει να αποφεύγεις κάποια πράγματα

Εσύ είχες εξωτερικές ?και τι έκανες να σου φύγουν?Εγώ φοβάμαι μην δεν φύγει και πως θα γεννήσω οταν έρθει η ώρα.

1 ώρα πρίν, Evan 2410 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Πολυ χάρηκα brigitt για την καλή σου β επιπεδου. Με το καλο το κοριτσάκι σας. Βιολέτα περαστικα με τις αιμορροΐδες δεν έχω προσωπική εμπειρία. Penny για τα καρότα χωρίς να είναι ειδική θεωρώ οτι 2-3 την ημέρα δεν βλάπτουν αν φοβάσαι όμως περιόρισε τις φορές που τα τρως τη βδομάδα κ ρωτα το γιατρό σου για σιγουριά. Εγω εκανα χθες την αμνιοπαρακεντηση κ σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα. Μεχρι στιγμής όλα φυσιολογικά μου είπε ο γενετιστής. Τωρα περιμένω τα υπόλοιπα την επόμενη Παρασκευή. Μια ανάσα την πήρα ομολογω. 

Τέλεια!!!Ειμαι σίγουρη πως και τα υπόλοιπα το ίδιο καλά θα είναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evan 2410 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Πολυ χάρηκα brigitt για την καλή σου β επιπεδου. Με το καλο το κοριτσάκι σας. Βιολέτα περαστικα με τις αιμορροΐδες δεν έχω προσωπική εμπειρία. Penny για τα καρότα χωρίς να είναι ειδική θεωρώ οτι 2-3 την ημέρα δεν βλάπτουν αν φοβάσαι όμως περιόρισε τις φορές που τα τρως τη βδομάδα κ ρωτα το γιατρό σου για σιγουριά. Εγω εκανα χθες την αμνιοπαρακεντηση κ σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα. Μεχρι στιγμής όλα φυσιολογικά μου είπε ο γενετιστής. Τωρα περιμένω τα υπόλοιπα την επόμενη Παρασκευή. Μια ανάσα την πήρα ομολογω. 

Μπραβοο εύχομαι και την Παρασκευή να πάνε όλα καλά που είμαι σίγουρη...και να μας γράψεις ευχάριστα!!!Θα τα περιορίσω σιγά σιγά γιατί μια εβδομάδα τώρα κάθε μέρα τα τσάκιζα εφόσον ξεκίνησα δίαιτα έπρεπε να βρω μια σαλάτα να μου αρέσει και το καρότο ήταν το ιδανικό για εμένα...θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την επόμενη φορά που θα πάμε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εσύ είχες εξωτερικές ?και τι έκανες να σου φύγουν?Εγώ φοβάμαι μην δεν φύγει και πως θα γεννήσω οταν έρθει η ώρα.

Τέλεια!!!Ειμαι σίγουρη πως και τα υπόλοιπα το ίδιο καλά θα είναι!!!!

Εγώ δύο τρείς φορές στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στο σκούπισμα ένιωθα ένα μικρό τσούξιμο και έβγαλα δύο σταγόνες αίμα ίσα ίσα που τις είδα και λέω από πού είναι τώρα αυτό αλλά ήταν ζωηρό αίμα και κατάλαβα μετά πως ήταν οι αιμορροΐδες  (αυτές οι φορές ήταν με διαφορά μερών η μία από την άλλη) διάβαζα πως αυτό ήταν ένα συμπτωμα της εγκυμοσύνης συχνό και δεν ανησύχησα (είναι ανησυχητικο αν υπάρχει αιμορραγία) μετά την εγκυμοσύνη μου υποχώρησαν συνήθως υποχωρούν .. Ρωτά τον γιατρό σου δεν νομίζω να χρειαστεί αγωγή αλλιώς υπάρχουν διάφορα κρέμες υπόθετα .... Στον άντρα μου που είχε μεγάλη αιμορραγία και φοβερό θέμα του έλεγαν πως δεν πρέπει να σφίγγεται στην κένωση τις επιδεινώνει επίσης να προσέχει συγκεκριμένα πράγματα στη διατροφή απαγορεύονται βέβαια αυτός δεν γλίτωσε το χειρουργείο ... Και μην ανησυχείς μια χαρά θα γεννήσεις δεν θα καταλάβεις τίποτα !!! Αυτές βγαίνουν την ώρα της κένωσης επειδή ασκείται πίεση και μετά ξανά μπαίνουν μέσα 

 

Να ρωτήσω κάποια που να έχει γεννήσει ξανά η μήπως ξέρει στην πρώτη γέννα γέννησα φυσιολογικα με περινεοτομη η οποία δεν ξέρω καν αν χρειαζόταν γιατί καλά καλά δεν είχα προλάβει να αρχίσω να σπρώχνω .... Λέτε στη δεύτερη γέννα να μην τη γλιτώσω πάλι ??? Εκείνη τη στιγμή μόλις άκουσα το γιατρό πως θα μου κάνει του λέω ΟΟΟΟΧΙ και μου λέει άντε καλέ ! Και χρατσ ... Χριστέ μου!!! Ήταν ζορικο τις πρώτες μέρες πόσο θα ήθελα να το αποφύγω !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Brigitt είπε:

Εγώ δύο τρείς φορές στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στο σκούπισμα ένιωθα ένα μικρό τσούξιμο και έβγαλα δύο σταγόνες αίμα ίσα ίσα που τις είδα και λέω από πού είναι τώρα αυτό αλλά ήταν ζωηρό αίμα και κατάλαβα μετά πως ήταν οι αιμορροΐδες  (αυτές οι φορές ήταν με διαφορά μερών η μία από την άλλη) διάβαζα πως αυτό ήταν ένα συμπτωμα της εγκυμοσύνης συχνό και δεν ανησύχησα (είναι ανησυχητικο αν υπάρχει αιμορραγία) μετά την εγκυμοσύνη μου υποχώρησαν συνήθως υποχωρούν .. Ρωτά τον γιατρό σου δεν νομίζω να χρειαστεί αγωγή αλλιώς υπάρχουν διάφορα κρέμες υπόθετα .... Στον άντρα μου που είχε μεγάλη αιμορραγία και φοβερό θέμα του έλεγαν πως δεν πρέπει να σφίγγεται στην κένωση τις επιδεινώνει επίσης να προσέχει συγκεκριμένα πράγματα στη διατροφή απαγορεύονται βέβαια αυτός δεν γλίτωσε το χειρουργείο ... Και μην ανησυχείς μια χαρά θα γεννήσεις δεν θα καταλάβεις τίποτα !!! 

 

Να ρωτήσω κάποια που να έχει γεννήσει ξανά η μήπως ξέρει στην πρώτη γέννα γέννησα φυσιολογικα με περινεοτομη η οποία δεν ξέρω καν αν χρειαζόταν γιατί καλά καλά δεν είχα προλάβει να αρχίσω να σπρώχνω .... Λέτε στη δεύτερη γέννα να μην τη γλιτώσω πάλι ??? Εκείνη τη στιγμή μόλις άκουσα το γιατρό πως θα μου κάνει του λέω ΟΟΟΟΧΙ και μου λέει άντε καλέ ! Και χρατσ ... Χριστέ μου!!! Ήταν ζορικο τις πρώτες μέρες πόσο θα ήθελα να το αποφύγω !!!

Άρα δεν είχες εξωτερικές!!!Βάζω κρέμα που μου είπε η μαία!!!

Έχω κάνεις 3 παιδιά  φυσιολογικα.Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον ήχο του κοψιματος μετά από 16 χρόνια ακόμα τον θυμάμαι!!!Κατέληξα με ποολλλα ράμματα εσωτερικά κ εξωτερικά αφού με κοιμησανε για να με ράψουν....Στην δεύτερη δεν μου έκαναν δεν χρειάστηκε κ είχα 1,2 ράμματα.Στην τρίτη δεν την γλυτωσα γιατί η μικρή αντί να βγει το το πρόσωπο προς τα κάτω έβγαινε με το προσώπο προς τα πάνω (δεν θυμάμαι πως μου το είπαν αυτό)και δεν μπορούσε να βγεί

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...