Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Άρα δεν είχες εξωτερικές!!!Βάζω κρέμα που μου είπε η μαία!!!

Έχω κάνεις 3 παιδιά  φυσιολογικα.Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον ήχο του κοψιματος μετά από 16 χρόνια ακόμα τον θυμάμαι!!!Κατέληξα με ποολλλα ράμματα εσωτερικά κ εξωτερικά αφού με κοιμησανε για να με ράψουν....Στην δεύτερη δεν μου έκαναν δεν χρειάστηκε κ είχα 1,2 ράμματα.Στην τρίτη δεν την γλυτωσα γιατί η μικρή αντί να βγει το το πρόσωπο προς τα κάτω έβγαινε με το προσώπο προς τα πάνω (δεν θυμάμαι πως μου το είπαν αυτό)και δεν μπορούσε να βγεί

 

Κατάλαβα !!! τουλάχιστον υπήρχε λόγος !! Εγώ ούτε που έσπρωξα να πεις ότι δεν έβγαινε πάει στο καλό φώναζαν όλες οι κότες εκεί είναι στενηηη δεν θα βγει είναι μεγάλο μωρό και το καημένο ήταν ψηλό και αδύνατο σαν λουκάνικο μου έλεγαν μετά ... Θα το συζητήσω αυτό με το γιατρό κοίτα να δεις θα του πω εμένα χωρίς λόγο δεν θα με ξανά κόψεις γιατί θα κάτσω να γεννήσω στο σπίτι και θα στο φέρω έτοιμο το μωρό χαχαχα!!

Για πες μου ποια ήταν η διαφορά στην ανάρρωση μετά τα ράμματα σε σχέση με την άλλη χωρίς ράμματα ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Evan 2410 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Πολυ χάρηκα brigitt για την καλή σου β επιπεδου. Με το καλο το κοριτσάκι σας. Βιολέτα περαστικα με τις αιμορροΐδες δεν έχω προσωπική εμπειρία. Penny για τα καρότα χωρίς να είναι ειδική θεωρώ οτι 2-3 την ημέρα δεν βλάπτουν αν φοβάσαι όμως περιόρισε τις φορές που τα τρως τη βδομάδα κ ρωτα το γιατρό σου για σιγουριά. Εγω εκανα χθες την αμνιοπαρακεντηση κ σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα. Μεχρι στιγμής όλα φυσιολογικά μου είπε ο γενετιστής. Τωρα περιμένω τα υπόλοιπα την επόμενη Παρασκευή. Μια ανάσα την πήρα ομολογω. 

Θα δεις που στο τέλος θα είναι όλα καλά ...πραγματικά εύχομαι την Παρασκευή να μας πεις τα καλύτερα νέα ....

πρίν από 7 λεπτά , Brigitt είπε:

Κατάλαβα !!! τουλάχιστον υπήρχε λόγος !! Εγώ ούτε που έσπρωξα να πεις ότι δεν έβγαινε πάει στο καλό φώναζαν όλες οι κότες εκεί είναι στενηηη δεν θα βγει είναι μεγάλο μωρό και το καημένο ήταν ψηλό και αδύνατο σαν λουκάνικο μου έλεγαν μετά ... Θα το συζητήσω αυτό με το γιατρό κοίτα να δεις θα του πω εμένα χωρίς λόγο δεν θα με ξανά κόψεις γιατί θα κάτσω να γεννήσω στο σπίτι και θα στο φέρω έτοιμο το μωρό χαχαχα!!

Για πες μου ποια ήταν η διαφορά στην ανάρρωση μετά τα ράμματα σε σχέση με την άλλη χωρίς ράμματα ???

Αυτά τα κρατς ακούω τώρα εγώ που δεν ξέρω και με πιάνει πανικος....χαχχαχχαα 

Εμένα άρχισαν οι καούρες....αυτό το κάψιμο στο λαιμό ..Παναγία μου δεν αντέχεται...σκέτη αηδία

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Θα δεις που στο τέλος θα είναι όλα καλά ...πραγματικά εύχομαι την Παρασκευή να μας πεις τα καλύτερα νέα ....

Αυτά τα κρατς ακούω τώρα εγώ που δεν ξέρω και με πιάνει πανικος....χαχχαχχαα 

Εμένα άρχισαν οι καούρες....αυτό το κάψιμο στο λαιμό ..Παναγία μου δεν αντέχεται...σκέτη αηδία

 

 

 

Χαχαχαχα κοίτα εκείνη τη στιγμή δεν κατάλαβα τίποτα εντελώς γιατί είχα επισκληριδιο ούτε ράμματα κατάλαβα όλα μια χαρά μετά όμως για κάνα δυο μέρες δεν μπορούσα να κάτσω καθόλου φοβόμουν να πάω τουαλέτα να σφηχτω ούτε λόγος !!! Το μόνο που με ανακούφιζε ήταν που πήγαινα κάθε τρις και λίγο και πλένομουν με κρύο νερό και για ένα μήνα και είχα την αίσθημα με τραβούσαν τα ράμματα μου είχανε σπάσει τα νεύρα μακάρι να το γλιτώσω αυτή τη φορά !!! Τώρα βέβαια δεν νιώθω το πάρα μικρό 

Αχ αυτές οι καούρες εγώ τις είχα στο τέλος στον 9ο ώσπου μια μέρα έφαγα παϊδάκια τηγανητές πατάτες και μετά ένα μπολ λουκουμάδες με σοκολάτα φαντάζεσαι τι πέρασα μετά δεν μπορούσα να φάω για μια εβδομάδα από την καούρα !!! Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Θα δεις που στο τέλος θα είναι όλα καλά ...πραγματικά εύχομαι την Παρασκευή να μας πεις τα καλύτερα νέα ....

Αυτά τα κρατς ακούω τώρα εγώ που δεν ξέρω και με πιάνει πανικος....χαχχαχχαα 

Εμένα άρχισαν οι καούρες....αυτό το κάψιμο στο λαιμό ..Παναγία μου δεν αντέχεται...σκέτη αηδία

 

 

 

Καλημέρα!!!Καούρες έχω και εγώ που και που πίνω συνέχεια νεράκι ειδικά σε κάποιες τροφές όπως το μέλι που δεν είχα ποτέ ξανά θέμα με το μέλι...μια κοπέλα έλεγε το παγωτό την βοήθησε αρκετά!!!!

Εγώ έχασα 2 κιλά!!!!Τώρα θα σταματήσω και θα τρώω και εγώ κανονικά αλλά με προσοχή...είχα και την ταλαιπωρία με τον σίδηρο με τους εμετούς και ίσως έπαιξε ρόλο και αυτό!!!Η το ότι έκοψα εντελώς την ζάχαρη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κατάλαβα !!! τουλάχιστον υπήρχε λόγος !! Εγώ ούτε που έσπρωξα να πεις ότι δεν έβγαινε πάει στο καλό φώναζαν όλες οι κότες εκεί είναι στενηηη δεν θα βγει είναι μεγάλο μωρό και το καημένο ήταν ψηλό και αδύνατο σαν λουκάνικο μου έλεγαν μετά ... Θα το συζητήσω αυτό με το γιατρό κοίτα να δεις θα του πω εμένα χωρίς λόγο δεν θα με ξανά κόψεις γιατί θα κάτσω να γεννήσω στο σπίτι και θα στο φέρω έτοιμο το μωρό χαχαχα!!

Για πες μου ποια ήταν η διαφορά στην ανάρρωση μετά τα ράμματα σε σχέση με την άλλη χωρίς ράμματα ???

Στην πρώτη που ήταν παααρα πολλά δεν μπορούσα ούτε να κάτσω πάνω από 40 μέρες πολύ πόνο,στις άλλες 2 δεν το συζητάω δεν ένιωσα τίποτα γιατί είχα 2,3 ράμματα στην μια κ στην άλλη καθόλου.Εμενα τα 2 πρώτα γεννηθηκανε 3350 και η τρίτη 3550 και πολύ εύκολα 

10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Θα δεις που στο τέλος θα είναι όλα καλά ...πραγματικά εύχομαι την Παρασκευή να μας πεις τα καλύτερα νέα ....

Αυτά τα κρατς ακούω τώρα εγώ που δεν ξέρω και με πιάνει πανικος....χαχχαχχαα 

Εμένα άρχισαν οι καούρες....αυτό το κάψιμο στο λαιμό ..Παναγία μου δεν αντέχεται...σκέτη αηδία

 

 

 

Δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα την ώρα που σε κόβουν απλά τον ήχο αν έχει ησυχία μπορεί να ακούσεις ,εγώ που δεν είχα επισκληριδιο δεν κατάλαβα τίποτα γιατί το κάνουν την ώρα που έρχεται ο πόνος ,οπότε μην ανησυχείς στο τέλος θα μάθεις αν σε κόψανε η όχι .

Κορίτσια καλημέρα 20 βδομάδων εσείς πως τα ακούτε τα μωράκια σας ,είναι στιγμές που δεν ξερω αν πάνε όλα καλά ,παρόλο που έχω αλλά 3 παιδιά πάνε χρόνια κ δεν θυμάμαι.Σε αυτές τ βδομάδες κλοτσανε κανονικά ?Εγώ το νιώθω χαμηλά κάτι σαν πεταρισματα κ άλλες φορές κάτι σαν να μαζευετε σε μια άκρη ας πούμε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Θα δεις που στο τέλος θα είναι όλα καλά ...πραγματικά εύχομαι την Παρασκευή να μας πεις τα καλύτερα νέα ....

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κ εγω το πιστεύω ότι θα ναι καλά κ τα τελικά αποτελέσματα 

11 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Τέλεια ρε συ όλα θα πάνε καλά στο τέλος είμαι σίγουρη!!! Και θα πάρεις μια ανάσα μάθατε το φύλλο ??

Μακάρι κ εγω το πιστεύω.  Αγοράκι έχω. Το φυλλο το ξέρω απο την αυχενική. Μου χαν πει τοτε 80% μετά το είδαμε κ ολοκαθαρα. 

11 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

 

Τέλεια!!!Ειμαι σίγουρη πως και τα υπόλοιπα το ίδιο καλά θα είναι!!!!

Κ εγω το πιστεύω. Βέβαια έχουμε πολλές μέρες μπροστά κ προσπαθώ να μην το πολυ σκέφτομαι γιατί αγχώνομαι. 

10 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μπραβοο εύχομαι και την Παρασκευή να πάνε όλα καλά που είμαι σίγουρη...και να μας γράψεις ευχάριστα!!!Θα τα περιορίσω σιγά σιγά γιατί μια εβδομάδα τώρα κάθε μέρα τα τσάκιζα εφόσον ξεκίνησα δίαιτα έπρεπε να βρω μια σαλάτα να μου αρέσει και το καρότο ήταν το ιδανικό για εμένα...θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την επόμενη φορά που θα πάμε!!

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου. Αχ δίαιτα! κανονικά κ εγω πρέπει να το ραψω με το άγχος κ τη στεναχώρια σε βουλιμία μου γύρισε μονο τους τοίχους δεν ετρωγα. Δεν τολμάω να ζυγίστω. Εμένα μου αρέσουν όλα τα λαχανικά αλλά με πειραζουν κ στο έντερο όλα κ φοβάμαι να πολύ τρωω γιατί μετά βογγαω κ τρωω κ βλακειες απο πανω. Έχουμε κ μπροστά κ την καμπύλη σακχάρου κ φοβάμαι θα δείξει μαργαριτάρια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Στην πρώτη που ήταν παααρα πολλά δεν μπορούσα ούτε να κάτσω πάνω από 40 μέρες πολύ πόνο,στις άλλες 2 δεν το συζητάω δεν ένιωσα τίποτα γιατί είχα 2,3 ράμματα στην μια κ στην άλλη καθόλου.Εμενα τα 2 πρώτα γεννηθηκανε 3350 και η τρίτη 3550 και πολύ εύκολα 

Δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα την ώρα που σε κόβουν απλά τον ήχο αν έχει ησυχία μπορεί να ακούσεις ,εγώ που δεν είχα επισκληριδιο δεν κατάλαβα τίποτα γιατί το κάνουν την ώρα που έρχεται ο πόνος ,οπότε μην ανησυχείς στο τέλος θα μάθεις αν σε κόψανε η όχι .

Κορίτσια καλημέρα 20 βδομάδων εσείς πως τα ακούτε τα μωράκια σας ,είναι στιγμές που δεν ξερω αν πάνε όλα καλά ,παρόλο που έχω αλλά 3 παιδιά πάνε χρόνια κ δεν θυμάμαι.Σε αυτές τ βδομάδες κλοτσανε κανονικά ?Εγώ το νιώθω χαμηλά κάτι σαν πεταρισματα κ άλλες φορές κάτι σαν να μαζευετε σε μια άκρη ας πούμε !!!

Εμένα εδώ και λίγο καιρό μετατοπίζεται και ψιλά στην κοιλιά λίγο πιο πάνω από το ύψος του αφαλού δεν ξέρω πως το κάνει σπρώχνει προς την κοιλιά και δημιουργούνται σκληρά βουναλακια που το πιάνω κανονικά βέβαια τι πιάνω δεν ξέρω ποπος είναι καφαλι είναι?!?! αλλά γενικά το νιώθω να κολυμπάει μέσα στην κοιλιά συνέχεια να κλοτσαει  είπα και στον γιατρό ότι κινείται συνέχεια αλλά μου είπε πως είναι καλό αυτό ευτυχώς  γιατί είχα τρομάξει !! (Είμαι στην 23η εβδομάδα τώρα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Στην πρώτη που ήταν παααρα πολλά δεν μπορούσα ούτε να κάτσω πάνω από 40 μέρες πολύ πόνο,στις άλλες 2 δεν το συζητάω δεν ένιωσα τίποτα γιατί είχα 2,3 ράμματα στην μια κ στην άλλη καθόλου.Εμενα τα 2 πρώτα γεννηθηκανε 3350 και η τρίτη 3550 και πολύ εύκολα 

Δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα την ώρα που σε κόβουν απλά τον ήχο αν έχει ησυχία μπορεί να ακούσεις ,εγώ που δεν είχα επισκληριδιο δεν κατάλαβα τίποτα γιατί το κάνουν την ώρα που έρχεται ο πόνος ,οπότε μην ανησυχείς στο τέλος θα μάθεις αν σε κόψανε η όχι .

Κορίτσια καλημέρα 20 βδομάδων εσείς πως τα ακούτε τα μωράκια σας ,είναι στιγμές που δεν ξερω αν πάνε όλα καλά ,παρόλο που έχω αλλά 3 παιδιά πάνε χρόνια κ δεν θυμάμαι.Σε αυτές τ βδομάδες κλοτσανε κανονικά ?Εγώ το νιώθω χαμηλά κάτι σαν πεταρισματα κ άλλες φορές κάτι σαν να μαζευετε σε μια άκρη ας πούμε !!!

Καλημερα. Εγώ το έχω νιώσει από τη 16-17 εβδομάδα και τώρα που είμαι 20 εβδομάδων το καταλαβαίνω να κινείται κ να κλωτσάει χαμηλά στο κέντρο και αριστερά. Όταν είμαι σε ηρεμία όμως και ξαπλωμένη η καθιστή το καταλαβαίνω, όταν είμαι σε κίνηση , σπάνια. 

πρίν από 7 λεπτά , Brigitt είπε:

Εμένα εδώ και λίγο καιρό μετατοπίζεται και ψιλά στην κοιλιά λίγο πιο πάνω από το ύψος του αφαλού δεν ξέρω πως το κάνει σπρώχνει προς την κοιλιά και δημιουργούνται σκληρά βουναλακια που το πιάνω κανονικά βέβαια τι πιάνω δεν ξέρω ποπος είναι καφαλι είναι?!?! αλλά γενικά το νιώθω να κολυμπάει μέσα στην κοιλιά συνέχεια να κλοτσαει  είπα και στον γιατρό ότι κινείται συνέχεια αλλά μου είπε πως είναι καλό αυτό ευτυχώς  γιατί είχα τρομάξει !! (Είμαι στην 23η εβδομάδα τώρα)

Θα έπρεπε λες να είναι ψηλότερα; Εγώ το νιώθω το μωρό αρκετά χαμηλά , μακριά από τον ομφαλό μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλημερα. Εγώ το έχω νιώσει από τη 16-17 εβδομάδα και τώρα που είμαι 20 εβδομάδων το καταλαβαίνω να κινείται κ να κλωτσάει χαμηλά στο κέντρο και αριστερά. Όταν είμαι σε ηρεμία όμως και ξαπλωμένη η καθιστή το καταλαβαίνω, όταν είμαι σε κίνηση , σπάνια. 

Θα έπρεπε λες να είναι ψηλότερα; Εγώ το νιώθω το μωρό αρκετά χαμηλά , μακριά από τον ομφαλό μου..

Πόσο βδομάδων είσαι?Και εγώ κάτω από τον ομφαλό το νιώθω χαμηλά .Και εγώ κάτι νιώθω όταν είμαι κυρίως ξαπλωμένη ,απλά λέω μήπως έπρεπε να το νιώθω πιο έντονα?

πρίν από 21 λεπτά , Brigitt είπε:

Εμένα εδώ και λίγο καιρό μετατοπίζεται και ψιλά στην κοιλιά λίγο πιο πάνω από το ύψος του αφαλού δεν ξέρω πως το κάνει σπρώχνει προς την κοιλιά και δημιουργούνται σκληρά βουναλακια που το πιάνω κανονικά βέβαια τι πιάνω δεν ξέρω ποπος είναι καφαλι είναι?!?! αλλά γενικά το νιώθω να κολυμπάει μέσα στην κοιλιά συνέχεια να κλοτσαει  είπα και στον γιατρό ότι κινείται συνέχεια αλλά μου είπε πως είναι καλό αυτό ευτυχώς  γιατί είχα τρομάξει !! (Είμαι στην 23η εβδομάδα τώρα)

Αυτό το Βουναλακι που λες το νιώθω και εγώ σαν να μαζευετε σε ένα σημείο αλλά όχι τόσο ψιλά χαμηλά το κάνει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Πόσο βδομάδων είσαι?Και εγώ κάτω από τον ομφαλό το νιώθω χαμηλά .Και εγώ κάτι νιώθω όταν είμαι κυρίως ξαπλωμένη ,απλά λέω μήπως έπρεπε να το νιώθω πιο έντονα?

Αυτό το Βουναλακι που λες το νιώθω και εγώ σαν να μαζευετε σε ένα σημείο αλλά όχι τόσο ψιλά χαμηλά το κάνει

Στην 20η εβδομάδα είμαι. Φανταζομαι περνώντας ο καιρός και μεγαλωνοντας τα μωρά, θα το νιώθουμε εντονότερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Διαβασα για αυτα τα κρατς και τα κρουτς και με επιασε ενας κρυος ιδρωτας!!! Οφου απο κει που ελεγα να γεννησω φυσιολογικα,  με βλεπω τελικα να τους λεω να μου κανουν ολικη να μην καταλαβω τιποτα! Χαχαχα!

Εγω ειμαι 22+4 σημερα (σαν τους φανταρους ενα πραμα...!) και πλεον το νοιωθω που στριφογυριζω και μαλιστα αρκετες φορες τη μερα. Κι εγω κυριως οταν ειμαι ξαπλωμενη, καθιστη ή γενικα ακινητη. Οταν περπαταω πολυ σπανια. Εχω παρατηρησει παντως οτι το νοιωθω σε διαφορα σημεια, και χαμηλα κατω απο τον οφαλο, και αριστερα και δεξια αλλα και καποιες φορες και πιο ψηλα. Δεν το χωρα ο τοπος!!! Και σκεφτομαι οτι οταν μεγαλωσει κι αλλο και δεν θα χει χωρο θα με ταραξει στα κλωτσομπουνιδια!! Χαχαχαχα! Θυμαμαι ομως οτι γυρω στις 20 εβδομαδες το ενοιωθα κι εγω εκει χαμηλα κατω απο τον ομφαλο πιο συχνα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Χαχαχαχα κοίτα εκείνη τη στιγμή δεν κατάλαβα τίποτα εντελώς γιατί είχα επισκληριδιο ούτε ράμματα κατάλαβα όλα μια χαρά μετά όμως για κάνα δυο μέρες δεν μπορούσα να κάτσω καθόλου φοβόμουν να πάω τουαλέτα να σφηχτω ούτε λόγος !!! Το μόνο που με ανακούφιζε ήταν που πήγαινα κάθε τρις και λίγο και πλένομουν με κρύο νερό και για ένα μήνα και είχα την αίσθημα με τραβούσαν τα ράμματα μου είχανε σπάσει τα νεύρα μακάρι να το γλιτώσω αυτή τη φορά !!! Τώρα βέβαια δεν νιώθω το πάρα μικρό 

Αχ αυτές οι καούρες εγώ τις είχα στο τέλος στον 9ο ώσπου μια μέρα έφαγα παϊδάκια τηγανητές πατάτες και μετά ένα μπολ λουκουμάδες με σοκολάτα φαντάζεσαι τι πέρασα μετά δεν μπορούσα να φάω για μια εβδομάδα από την καούρα !!! Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω 

Καλημέρα κορίτσι μου, τι ειναι δλδ η περίνεοτομη . Κ γω πρωτάρα ακούω τώρα αυτό κ με έπιασε πανικός! Κ γω είμαι στενή κάτω πάντως κ γι αυτό τώρα με αγχώσες . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλημερα. Εγώ το έχω νιώσει από τη 16-17 εβδομάδα και τώρα που είμαι 20 εβδομάδων το καταλαβαίνω να κινείται κ να κλωτσάει χαμηλά στο κέντρο και αριστερά. Όταν είμαι σε ηρεμία όμως και ξαπλωμένη η καθιστή το καταλαβαίνω, όταν είμαι σε κίνηση , σπάνια. 

Θα έπρεπε λες να είναι ψηλότερα; Εγώ το νιώθω το μωρό αρκετά χαμηλά , μακριά από τον ομφαλό μου..

Το νιώθω και χαμηλά στην κοιλιά πότε πότε πάει και πιο ψηλά είναι μικρα μωρέ κάνουν βόλτες όπου θέλουν αυτά τώρα συνήθως όταν είμαι ανάσκελα πάει πιο ψιλά 

πρίν από 15 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, τι ειναι δλδ η περίνεοτομη . Κ γω πρωτάρα ακούω τώρα αυτό κ με έπιασε πανικός! Κ γω είμαι στενή κάτω πάντως κ γι αυτό τώρα με αγχώσες . 

Καλημέρα !!!! Σε κόβουν ανάμεσα στον κόλπο και τον προκτο την πέτσα εκεί για να διευκολυνθεί ο τοκετός να βγει το μωρό πιο γρήγορα σε περίπτωση που είναι μεγάλο και καλά εμένα έτσι μου είπε για να μην σκιστω εκείνη τη στιγμή δεν θα καταλάβεις απολύτως τίποτα είναι υπόθεση δευτερόλεπτου και τα ράμματα τα κάνουν με αναισθησια μετά είναι το θέμα εγώ δεν μπορούσα να κάτσω μια μέρα ήμουν όλη μέρα ξάπλα ούτε να περπατήσω μπορούσα καθόλου πονούσα γενικά όσες μέρες ήμουν στο νοσοκομείο καθόμουν στο πλάι μετά για ένα μήνα Πλας με τραβούσαν τα ράμματα ήταν αρκετά ενοχλητικό μακάρι να το είχα αποφύγει επίσης όταν μπορούσα να γυρίσω στην καθημερινότητα μου κανονικά στις σχέσεις με τον άντρα μου φοβόμουν τρομερά στην ιδέα πόνου!!! Αλλά αυτό ήταν στο μυαλό μου!!! Αλλά γενικά ήθελε πρόσοχη να πλενομαι συνέχεια για να μην δημιουργηθεί φλεγμονή έρχονταν κάθε μέρα και το κοιτούσε ο γιατρός εκεί .... Αν επέλεγα καισαρική η περινεοτομη εννοείται περινεοτομη η καισαρικη είναι αααλλο πράγμα !!!! Εκεί και αν πονάς μετά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Στην πρώτη που ήταν παααρα πολλά δεν μπορούσα ούτε να κάτσω πάνω από 40 μέρες πολύ πόνο,στις άλλες 2 δεν το συζητάω δεν ένιωσα τίποτα γιατί είχα 2,3 ράμματα στην μια κ στην άλλη καθόλου.Εμενα τα 2 πρώτα γεννηθηκανε 3350 και η τρίτη 3550 και πολύ εύκολα 

Δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα την ώρα που σε κόβουν απλά τον ήχο αν έχει ησυχία μπορεί να ακούσεις ,εγώ που δεν είχα επισκληριδιο δεν κατάλαβα τίποτα γιατί το κάνουν την ώρα που έρχεται ο πόνος ,οπότε μην ανησυχείς στο τέλος θα μάθεις αν σε κόψανε η όχι .

Κορίτσια καλημέρα 20 βδομάδων εσείς πως τα ακούτε τα μωράκια σας ,είναι στιγμές που δεν ξερω αν πάνε όλα καλά ,παρόλο που έχω αλλά 3 παιδιά πάνε χρόνια κ δεν θυμάμαι.Σε αυτές τ βδομάδες κλοτσανε κανονικά ?Εγώ το νιώθω χαμηλά κάτι σαν πεταρισματα κ άλλες φορές κάτι σαν να μαζευετε σε μια άκρη ας πούμε !!!

Εγώ είμαι 22+1 σήμερα αλλά εδώ και μια εβδομάδα το νιώθω καθημερινά και αρκετές φορές την ημέρα....πότε χαμηλά αριστερά ποτέ δεξιά ποτέ στο φαλι ακριβώς ...αλλά το πιο αστείο που μου κάνει μερικές φορές είναι που κλωτσαει πραγματικά μέσα στον κόλπο...εκεί νομίζω πως θα κατουρηθω πάνω μ....

πρίν από 33 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, τι ειναι δλδ η περίνεοτομη . Κ γω πρωτάρα ακούω τώρα αυτό κ με έπιασε πανικός! Κ γω είμαι στενή κάτω πάντως κ γι αυτό τώρα με αγχώσες . 

Εγώ έχω κάνει δύο χειρουργεία λαπαροσκοπικά και η καισαρική μου φαίνεται κάτι πολύ γνώριμο σε σχέση με τον φυσιολογικό τοκετό..ένας Πανίκος με πιάνει κ μένα η αλήθεια είναι μιας και είναι το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Brigitt είπε:

Το νιώθω και χαμηλά στην κοιλιά πότε πότε πάει και πιο ψηλά είναι μικρα μωρέ κάνουν βόλτες όπου θέλουν αυτά τώρα συνήθως όταν είμαι ανάσκελα πάει πιο ψιλά 

Καλημέρα !!!! Σε κόβουν ανάμεσα στον κόλπο και τον προκτο την πέτσα εκεί για να διευκολυνθεί ο τοκετός να βγει το μωρό πιο γρήγορα σε περίπτωση που είναι μεγάλο και καλά εμένα έτσι μου είπε για να μην σκιστω εκείνη τη στιγμή δεν θα καταλάβεις απολύτως τίποτα είναι υπόθεση δευτερόλεπτου και τα ράμματα τα κάνουν με αναισθησια μετά είναι το θέμα εγώ δεν μπορούσα να κάτσω μια μέρα ήμουν όλη μέρα ξάπλα ούτε να περπατήσω μπορούσα καθόλου πονούσα γενικά όσες μέρες ήμουν στο νοσοκομείο καθόμουν στο πλάι μετά για ένα μήνα Πλας με τραβούσαν τα ράμματα ήταν αρκετά ενοχλητικό μακάρι να το είχα αποφύγει επίσης όταν μπορούσα να γυρίσω στην καθημερινότητα μου κανονικά στις σχέσεις με τον άντρα μου φοβόμουν τρομερά στην ιδέα πόνου!!! Αλλά αυτό ήταν στο μυαλό μου!!! Αλλά γενικά ήθελε πρόσοχη να πλενομαι συνέχεια για να μην δημιουργηθεί φλεγμονή έρχονταν κάθε μέρα και το κοιτούσε ο γιατρός εκεί .... Αν επέλεγα καισαρική η περινεοτομη εννοείται περινεοτομη η καισαρικη είναι αααλλο πράγμα !!!! Εκεί και αν πονάς μετά 

Καταλαβα τώρα τι ειναι,  τι να πω μόνο από την περιγραφή νιώθω ήδη πόνο :P Δν ξέρω να σου πω αν προτιμώ αυτό ή την καισαρική. Εγώ από την αρχή είπα στον γιατρό ότι θέλω καισαρική για άλλους λόγους υγείας που έχω ,αλλά όταν πήγα κ στον καρδιολόγο μου είπε πως μπορώ να γεννήσω φυσιολογικα κ από τότε είπα να το παλέψω για φυσιολογικό τοκετό όταν φτάσει η ώρα με το καλό! Εγώ αυτό που θέλω ειναι απλά να μην κινδυνέψει το μωρό κ τπτ άλλο. Αν καταφέρω φυσιολογικα θα υποστώ την περιτεονομη αν χρειαστεί να μου κάνουν . 

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Εγώ είμαι 22+1 σήμερα αλλά εδώ και μια εβδομάδα το νιώθω καθημερινά και αρκετές φορές την ημέρα....πότε χαμηλά αριστερά ποτέ δεξιά ποτέ στο φαλι ακριβώς ...αλλά το πιο αστείο που μου κάνει μερικές φορές είναι που κλωτσαει πραγματικά μέσα στον κόλπο...εκεί νομίζω πως θα κατουρηθω πάνω μ....

Εγώ έχω κάνει δύο χειρουργεία λαπαροσκοπικά και η καισαρική μου φαίνεται κάτι πολύ γνώριμο σε σχέση με τον φυσιολογικό τοκετό..ένας Πανίκος με πιάνει κ μένα η αλήθεια είναι μιας και είναι το πρωτο

Να σου πω κ μένα η καισαρική μου φαίνεται πιο εύκολο από τον φυσιολογικό τοκετό Γτ κ γω έχω κάνει μικρή σκωληκοειδίτιδα κ γνωρίζω πάνω κάτω τον μετεγχειρητικό πόνο. Θα κάνω αυτο που θα μου πει κ π γιατρος! Αν μου πει να το παλέψουμε φυσιολογικα θα το κάνω, αλλά θα του πω πως αν δν βγαίνει το μωρό να μου κάνει αμεσως καισαρική. Εγώ θέλω το καλύτερο για το μωρό από εκεί κ πέρα εγώ θα το παλέψω με τους πόνους οποίοι κ αν είναι αυτοί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...