Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μπραβο δεν ειναι σε ολο το μεγαλο δακτυλο. Ειναι πανω και πλαγια. Ομως εγω δεν εχω κοτσι...

@Penny28 σ' ευχαριστώ κι εσενα για την απάντηση. Δεν ειναι απο παπουτσι εμενα. Αλλα και σε μενα ερχεται και φευγει κατα καιρους. Καποτε ειχα υποθέσει οτι ήταν απο τον αθλητισμό. (Εκανα παρα πολλα χρονια στιβο) και οποτε εκανα αθλητικό μασαζ εφευγε. Τώρα ειχε χρόνια να με πιασει. Ποιος ξέρει..

Ποια εγκυουλα εχει τωρα β επιπέδου;; 

Ρωτα τον γιατρο σου πριν παρεις 2. Μπορει εκεινος να μη θέλει.

Εγω πριν επαιρνα ενα 300mg το orbimag και το σταματησα και γι αυτο παιρνω 2 μαξ τωρα! Και με βοηθησε σε οτι αφορα την μυικη κόπωση..

Καλησπέρα κορίτσια. Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν και τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα είναι καλά. Στις 6/7 θα κάνω την β επιπέδου. Τη Δευτέρα θα μπω στην 22η εβδομάδα. Λίγη κυτταρίτιδα έκανα κι εγώ στο μπροστινό κι εσωτερικό μερος των μηρων , παρόλο που δεν έχω πάρει πάνω από τρία κιλά. Με το καλο σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μπραβο δεν ειναι σε ολο το μεγαλο δακτυλο. Ειναι πανω και πλαγια. Ομως εγω δεν εχω κοτσι...

@Penny28 σ' ευχαριστώ κι εσενα για την απάντηση. Δεν ειναι απο παπουτσι εμενα. Αλλα και σε μενα ερχεται και φευγει κατα καιρους. Καποτε ειχα υποθέσει οτι ήταν απο τον αθλητισμό. (Εκανα παρα πολλα χρονια στιβο) και οποτε εκανα αθλητικό μασαζ εφευγε. Τώρα ειχε χρόνια να με πιασει. Ποιος ξέρει..

Ποια εγκυουλα εχει τωρα β επιπέδου;; 

Ρωτα τον γιατρο σου πριν παρεις 2. Μπορει εκεινος να μη θέλει.

Εγω πριν επαιρνα ενα 300mg το orbimag και το σταματησα και γι αυτο παιρνω 2 μαξ τωρα! Και με βοηθησε σε οτι αφορα την μυικη κόπωση..

Πήγα στο γιατρό να γράψω αναρρωτική κ του είπα για τον πόνο κ το μούδιασμα που νιώθω κ τελικά μου έδωσε το solumag forte ! Τώρα αν θα τα καταφέρω να το πιω αυτό το πράγμα δν ξέρω  γτ δν μπορώ ούτε αναβράζοντα ούτε αμπούλες  . Αν δω ότι δν μπορώ θα ξαναπάρω τροφοκαρντ. Κ γω έπαιρνα από παλιά μαγνήσιο γτ έκανα ωρες γυμναστική κ χαλάρωνε τους μύες μου παρά πολύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Πήγα στο γιατρό να γράψω αναρρωτική κ του είπα για τον πόνο κ το μούδιασμα που νιώθω κ τελικά μου έδωσε το solumag forte ! Τώρα αν θα τα καταφέρω να το πιω αυτό το πράγμα δν ξέρω  γτ δν μπορώ ούτε αναβράζοντα ούτε αμπούλες  . Αν δω ότι δν μπορώ θα ξαναπάρω τροφοκαρντ. Κ γω έπαιρνα από παλιά μαγνήσιο γτ έκανα ωρες γυμναστική κ χαλάρωνε τους μύες μου παρά πολύ!

Στα ακροδακτυλα εσυ εχεις πονο και μουδιασμα;

1 ώρα πρίν, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν και τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα είναι καλά. Στις 6/7 θα κάνω την β επιπέδου. Τη Δευτέρα θα μπω στην 22η εβδομάδα. Λίγη κυτταρίτιδα έκανα κι εγώ στο μπροστινό κι εσωτερικό μερος των μηρων , παρόλο που δεν έχω πάρει πάνω από τρία κιλά. Με το καλο σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τώρα δεν εχεις και το αγχος της β επιπέδου, αφου γνωριζεις πως ολα ειναι μια χαρουλα!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Flolipop said:

Καλησπέρα κορίτσια. Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν και τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα είναι καλά. Στις 6/7 θα κάνω την β επιπέδου. Τη Δευτέρα θα μπω στην 22η εβδομάδα. Λίγη κυτταρίτιδα έκανα κι εγώ στο μπροστινό κι εσωτερικό μερος των μηρων , παρόλο που δεν έχω πάρει πάνω από τρία κιλά. Με το καλο σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις!

Μπραβο παπακι μου! Ημουν σιγουρη οτι ολα θα ηταν τελεια! Μπορεις να παρεις βαθια ανασα ανακουφισης τωρα! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Στα ακροδακτυλα εσυ εχεις πονο και μουδιασμα;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τώρα δεν εχεις και το αγχος της β επιπέδου, αφου γνωριζεις πως ολα ειναι μια χαρουλα!

Καλημέρα! Μόνο στα δάχτυλα του χεριού έχω τον πόνο κ το μούδιασμα . Όταν κοιμαμαι κ ξυπνάω ειναι μουδιασμένη η παλάμη κ  με πονάνε τα δάχτυλα κ δν μπορώ να τα λύγισω. Στην πατούσα  δν έχω τπτ μόνο πρήξιμο τώρα λόγω ζέστης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/6/2021 at 11:00 ΠΜ, Sweetheart12 είπε:

Ααα ναι αυτό για την κυτταρίτιδα έχεις δίκιο! Όταν κανείς κατακράτηση είναι λες κ έχεις! Κ γω δν έχω κυτταρίτιδα κ τώρα βλέπω κ γω στο εσωτερικό των μηρων . Ναι άμα δν είσαι σπιτι δν πίνεις κ πολύ νερό Γτ όλη την ώρα θες τουαλέτα. Εγώ που πίνω 3 λίτρα κ ειδικά τώρα με τη ζέστη ακόμα παραπάνω όλη την ώρα τουαλέτα είμαι. Χαχαχα να κανείς όσα παιδιά θες ! Είσαι μικρή κ έχεις κ αντοχές να τα μεγαλώσεις κ όλα! Εγώ να σου  πω θα ήθελα 3 ,αλλά ας κάνω το ένα τώρα κ έχει ο θεός μετά αν θα μπορέσω! Τα παιδιά ειναι το πιο όμορφο δώρο της ζωής. 
Σημερα πάντως δν παλεύεται η ζέστη!Πριν μια ώρα ξύπνησα κ ήδη έβαλα κλιματιστικό !

Τι ωραία νέα κορίτσι μου, έκανες κ σύ β επιπέδου! Με το καλό το μωράκι σας κ δν έχεις σημασία αν θα είναι αγόρι ή κορίτσι! Εγώ είχα πόνους στα δάχτυλα του χεριού κ όπως είπες αμεσως ξεκίνησα μαγνήσιο Γτ ο γιατρος μου δν δίνει. Κ το είχα πάθει κ πέρσι τον Ιούλιο αυτό με τους πονους στα δάχτυλα που είχα μεινει εγκυος . Παίρνω το trofocard max ένα χάπι , λες να φτάνει; 

Πωπω τι καλά που θα είσαι τώρα στην εγκυμοσυνη με την δροσούλα που θα έχετε! Εγώ ξύπνησα πριν μια ώρα κ ήδη άναψα κλιματιστικό Γτ δν παλευτεται η ζέστη! Κ θέλω κ να σιδερώσω … πφφφ

Ευτυχώς είμαι πολύ τυχερή!!!Εχθες όμως έπαθα σοκ από την ζέστη δεν μπορούσα καθόλου πήγαμε στην πόλη για εξετάσεις και κόντεψα να λιποθυμίσω από την ζέστη!!! 

21 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αααχ σε ζηλευωωω.

Θα με φιλοξενήσεις;;

Τι υπέροχα.

Βασικα γενικότερα ζηλευω ανθρώπους που ζουν επαρχεία. Η Αθηνα δεν παλευεται απ ολες τις αποψεις...

Σ' ευχαριστώ!!

Εγω παιρνω 2 τροφακαρντ μαξ καθε βραδυ. Αν δεν πάρω το πρωι τα ποδια μου ειναι κομμενα.

Για το νερο που γράφεται εγω κοριτσια λογω του οτι εχω μειωσει πολυ τους υδατάνθρακες , πινω πολυ νερό αλλα πινω και έξτρα αλατι με νερό. Πριν αρχισω να το κανω αυτο ημουν επικινδυνα κομμάτια. Η πιεση εφτανε υπερβολικα χαμηλα και καθολου ενέργεια. Τωρα πινω κάπου 4 λιτρα νερο και σε καποιες δοσεις βαζω ενα κουταλακι του γλυκου κοφτο , αλατι χοντρο.

Ερωτηση... Εχω ενα μονιμο μουδιασμα (αμυδρό, ισα που) στο μεγαλο δάκτυλο του ενος ποδιού. Το έχει καμία;

Ναι αμέ έλα στο χωριό φέρε και μπουφανακι για το βράδυ και κάνα μακρύμανικο!!!!Μου αρέσει η ζωή στο χωριό είναι πολύ διαφορετική τέλος το άγχος από τότε που ήρθα εδώ ηρέμησα!!! 

Κορίτσια έκανα την καμπύλη!!! Τι χαραααα ειναι τέλεια!!!Ευτυχώς όλα καλά Δόξα το Θεό νεράκι μπόλικο και ξεκούραση τώρα το καλοκαίρι θα είναι λίγο δύσκολο αλλά αξίζει!!!

Παρατήρησα ότι άρχισε το πρήξιμο στα πόδια και στα χέρια με την ζέστη εχθές που πήγα για εξετάσεις δεν την πάλεψα μου ήρθε απότομα η ζέστη και ένιωθα ότι θα πέσω κάτω μούδιασαν τα πόδια μου!!! 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν και τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα είναι καλά. Στις 6/7 θα κάνω την β επιπέδου. Τη Δευτέρα θα μπω στην 22η εβδομάδα. Λίγη κυτταρίτιδα έκανα κι εγώ στο μπροστινό κι εσωτερικό μερος των μηρων , παρόλο που δεν έχω πάρει πάνω από τρία κιλά. Με το καλο σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα τελικά πήγαν καλά με την αμνιοπαρακέντηση κ θα είναι κ μια χαρά στη β επιπέδου! Άντε τώρα πήρες μια ανάσα κ μπορείς να το χαρείς! Εγώ έχω 19/7 β επιπέδου κ περιμένω να έρθει η μέρα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν και τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα είναι καλά. Στις 6/7 θα κάνω την β επιπέδου. Τη Δευτέρα θα μπω στην 22η εβδομάδα. Λίγη κυτταρίτιδα έκανα κι εγώ στο μπροστινό κι εσωτερικό μερος των μηρων , παρόλο που δεν έχω πάρει πάνω από τρία κιλά. Με το καλο σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις!

Μπράβο βρε κορίτσι όλα καλά θα είναι και με την β-επιπέδου πάντα ευχάριστα νέα να έχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν και τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα είναι καλά. Στις 6/7 θα κάνω την β επιπέδου. Τη Δευτέρα θα μπω στην 22η εβδομάδα. Λίγη κυτταρίτιδα έκανα κι εγώ στο μπροστινό κι εσωτερικό μερος των μηρων , παρόλο που δεν έχω πάρει πάνω από τρία κιλά. Με το καλο σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις!

Τέλεια με το καλό κ η β επιπέδου!!!Εμείς 1/7 την επόμενη Πέμπτη που θα είμαστε 22+1

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Τέλεια με το καλό κ η β επιπέδου!!!Εμείς 1/7 την επόμενη Πέμπτη που θα είμαστε 22+1

Με το καλο κι εσυ κορίτσι! Μια χαρά θα είναι ο μπεμπακος σου !

1 hour ago, Penny28 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι όλα καλά θα είναι και με την β-επιπέδου πάντα ευχάριστα νέα να έχεις!!

Σ’ ευχαριστώ πολύ πολύ! Με το καλο να ερθουν τα μωρά μας!

1 hour ago, Sweetheart12 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα τελικά πήγαν καλά με την αμνιοπαρακέντηση κ θα είναι κ μια χαρά στη β επιπέδου! Άντε τώρα πήρες μια ανάσα κ μπορείς να το χαρείς! Εγώ έχω 19/7 β επιπέδου κ περιμένω να έρθει η μέρα :) 

Με το καλο κι εσυ να κανεις την β επιπέδου και να χαρείς το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!

16 ώρες πρίν, depifish είπε:

Μπραβο παπακι μου! Ημουν σιγουρη οτι ολα θα ηταν τελεια! Μπορεις να παρεις βαθια ανασα ανακουφισης τωρα! ❤

Πήρα βαθιά ανάσα είναι η αλήθεια! Με το καλο η μπεμπα σου !

17 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Στα ακροδακτυλα εσυ εχεις πονο και μουδιασμα;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τώρα δεν εχεις και το αγχος της β επιπέδου, αφου γνωριζεις πως ολα ειναι μια χαρουλα!

Σ’ ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι με το καλο το τέταρτο μωράκι σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Ευτυχώς είμαι πολύ τυχερή!!!Εχθες όμως έπαθα σοκ από την ζέστη δεν μπορούσα καθόλου πήγαμε στην πόλη για εξετάσεις και κόντεψα να λιποθυμίσω από την ζέστη!!! 

Ναι αμέ έλα στο χωριό φέρε και μπουφανακι για το βράδυ και κάνα μακρύμανικο!!!!Μου αρέσει η ζωή στο χωριό είναι πολύ διαφορετική τέλος το άγχος από τότε που ήρθα εδώ ηρέμησα!!! 

Κορίτσια έκανα την καμπύλη!!! Τι χαραααα ειναι τέλεια!!!Ευτυχώς όλα καλά Δόξα το Θεό νεράκι μπόλικο και ξεκούραση τώρα το καλοκαίρι θα είναι λίγο δύσκολο αλλά αξίζει!!!

Παρατήρησα ότι άρχισε το πρήξιμο στα πόδια και στα χέρια με την ζέστη εχθές που πήγα για εξετάσεις δεν την πάλεψα μου ήρθε απότομα η ζέστη και ένιωθα ότι θα πέσω κάτω μούδιασαν τα πόδια μου!!! 

 

Μοραβο!! Πω πω κοντευει αυτη η σιχαμερη εξεταση. Την εκανες νωριτερα η εισαι ηδη 24+ βδομαδες; Σε περιπου 3 βδομαδες θα την κανω κι εγω ..

Τι τιμες είχες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μοραβο!! Πω πω κοντευει αυτη η σιχαμερη εξεταση. Την εκανες νωριτερα η εισαι ηδη 24+ βδομαδες; Σε περιπου 3 βδομαδες θα την κανω κι εγω ..

Τι τιμες είχες;

Ναι έχω περάσει την 24η εβδομάδα η τιμές ήταν καλές...

Νηστικη: 80

Στα 60 λεπτα: 150

Στα 120 λεπτά:105

 Τελικά 2 ώρες μένεις στο μικροβιολογικο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Penny28 είπε:

Ναι έχω περάσει την 24η εβδομάδα η τιμές ήταν καλές...

Νηστικη: 80

Στα 60 λεπτα: 150

Στα 120 λεπτά:105

 Τελικά 2 ώρες μένεις στο μικροβιολογικο!!

Τελειες!! Ναι αστα να πανε 2 ωρες.

πινεις και αυτη την αηδία. Πω πω δεν την θελω με τπτ αυτη την εξέταση.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τελειες!! Ναι αστα να πανε 2 ωρες.

πινεις και αυτη την αηδία. Πω πω δεν την θελω με τπτ αυτη την εξέταση.

Εφόσον πιούμε την γλυκόζη μετά μπορούμε να πιούμε νερό?Επίσης πρέπει να έχουμε κάποιον μαζί μας είναι επικίνδυνο να ζαλιστουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...